• Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Ďakujem, ó veľká prekladateľka. :))) Aj za tú stránku, vyzerá zaujímavo. Použijem asi to B'ystyrglawová, lebo ten pre...

    JSark pred: 1 týžd.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Ještě přidávám odkaz na zdroj: https://cs.glosbe.com/gd/cs

    Jacomo pred: 1 týžd.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Děkuju, ráda jsem pomohla. Jak jsem psala, slovní hříčky mě moc baví.K těm ženským příjmením mě napadlo toto:Bifľomor...

    Jacomo pred: 1 týžd.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Jacomo, ty si zázrak. :) Najskôr použijem obe s tým, že to druhé v zmysle "lono húlky/prútika" by odkazovalo aj na te...

    JSark pred: 1 týžd.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Ahoj JSark.Slovní hříčky jsou při překladu moje nejoblíbenější záležitost, tak jsem zkusila něco nahodit do slovníků....

    Jacomo pred: 1 týžd.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Čarodejky, kolegyne prekladateľky, prevažne asi skôr zo Slovenska. :)Mám na vás takú malú prosbičku, prekladateľský o...

    JSark pred: 1 týžd.
  • Hľadám poviedku Povídky od Tesstralky/Tesska

    Napiš mi mail, pošlu ti to jako pdf.

    spaceyfan pred: 1 týžd.
  • Hľadám poviedku Povídky od Tesstralky/Tesska

    Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, prosím nemáte někdo překlad povídky Dychtivý šepot? Je to taková moje srdcovka, k...

    FFmagor pred: 1 týžd.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    @spaceyfan pošli mi ju na email. Dám ju do stiahnutí. Ale musí byť jasné odkiaľ to je a kto je pôvodný autor.

    Jimmi pred: 3 týžd.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    Ty jo, tak teď už nevím, kde by byla chyba, protože mail je správně. ????

    pavlina34 pred: 4 týžd.
Diskusné fórum
  • Jimmi
    Main Admin
    príspevkov: 920
    Členom od: pred: 16 rok.
      
    Then There Was You od Ivoryshell (Draco veela)

    Draco is a Veela and tried to force his way into Hermione's heart but she's not about to give in without a fight. War, redemption, self discovery. Rated for Non consensual sex. Hermione and Draco fiction.
    Harry Potter - Rated: M - English - Drama/Romance - Chapters: 38 - Words: 82,709 - Reviews: 562 - Updated: 6-15-10 - Published: 4-1-09 - Draco M. & Hermione G. - Complete

    cea351152e

    Poviedka ma zaskočila tým, že som ju dočítala dokonca a nakoniec neľutovala. Začína divne (na môj výber poviedok) – Draco je víla a v noci sa dostane do Hermionej spálne, kde sa s ňou „spáruje“ , čo zahŕňa znásilnenie a pohryznutie – aby do nej dostal svoj víly jed. Označí ju za svoju a navlečie jej prsteň, ktorým k nej získa prístup bez toho, aby sa jej musel fyzicky dotknúť. Hermiona to celé prespí, takže traumu má skôr jej okolie. Presťahujú ju na Grimmauldovo námestie, kde prídu aj jej rodičia. Hermionina matka prekvapí spoluprácou so Snapom pri hľadaní pomoci pre Hermionu. Majú síce podozrenie, kto je ten násilník, ale nič sa nedá dokázať. Dracovi pomáha Percy, ktorý v skutočnosti pracuje pre Voldemorta. Pri výlete do Rokfortu (už si nespomínam, prečo tam išli, možno kvôli knihám) ich privíta Draco a Hermiona si vtedy uvedomí moc prsteňa... Draco nepríde sám, ale s bandou smrťožrútov... boj, nakoniec sa im podarí uniknúť. Lenže v tom boji umiera Dumbledore Dracovou rukou (teda prútikom). Za to ho Voldemort odmení sľubom, že mu prenechá tú humusáčku.
    Po smrti Dumbledora život na GN12 nie je príliš radostný. Hermionina matka spolu so Snapom nájde ochranu proti účinku prsteňa – a Draco je stratený, pretože už Hermionu necíti. Dokonca zaútočia na GN12, ale Hermiona sa naučila nové kúzlo – zničí všetkých so znamením v jej okolí. To kúzlo ju ale strašne vyčerpáva. Draco zo zúfalstva unesie Ginny a akože aj Percyho, chce za ňu od Pottera výmenou Hermionou. Trio vymyslí plán, ako pri tom poraziť Voldyho.
    Dracovi ide len o ochranu Hermiony. Chce ju a urobí preto všetko. Uzavrie s Hermionou dohodu, že ak ju za dva roky nepresvedčí, aby s ním zostala, nechá ju ísť. Za to jej pomôže poraziť Voldemorta. Na jeho stranu (či jej) sa postavia aj jeho rodičia. V záverečnej bitke (Hermionino kúzlo zohrá dôležitú úlohu) Draco unáša Hermionu na Malfoy Manor, kde strávi v bezvedomí niekoľko dní, myslím, že dokonca pár týždňov. Ginny vydieraním prinúti k spolupráci.
    Nasleduje dosť zaujímavý zápas o to, kto z koho – dokonca Hermiona získa z Draca dosť násilným spôsobom informáciu, ako to bolo s Dumbledorom (v skutočnosti mieril na Rona) a že ju miluje. Snaží sa ho naučiť, že láska je o niečom inom a on ju získať pre seba. Dá jej prečítať svoje denníky zo školy. Nakoniec jej ponúkne priateľstvo, čo Hermiona prijme. Necháva ju stále v domnení, že Harry zomrel. Postupne sa mení a začína myslieť viac na Hermionu ako na seba. Dokonca jej umožní spojenie s rodičmi. Scéna u Grangerovcov nezabudnuteľná – Draco sa nechá dobiť jej otcom za to, že mu znásilnil dcéru. Pansy je toho všetkého svedkom.
    Nakoniec sa rozhodne ju pustiť a nechá ju odísť s Harrym. Hermione sa dostane poučenia od Fleur o tom, ako vlastne víly fungujú a že Draco pomaly umiera. Harry si na ňu robí dosť nároky, ale Hermiona ho odkáže na Lunu. Nakoniec sa rozhodne prijať miesto u Luciusa vo firme, kde bude v každodennom kontakte s Dracom. Ten začuje, ako hovorí, že mu verí (že sa na ňu nevrhne pri prvej príležitosti) a pochopí, že je to test. A tak sa snaží. Hermiona nechápe, v čom je problém, keďže mu jasne povedala, že si vybrala jeho. Až jej dôjde, že takto tresce samého seba za to, čo spravil a vezme záležitosť do svojich rúk.
    Epilóg s detičkami, ktoré už nebudú trpieť rovnako ako Draco, pretože Hermiona s Luciusom našli protiliek.
    Celkovo sa to dobre čítalo, zaujalo, ušlo mi, ako sa Dracovi podarilo nemať znamenie, ale „premena“ Draca a pochopenie toho, o čom je láska, dosť zapôsobilo. Mám dojem, že je to moja prvá vília poviedka, ktorú som dočítala do konca.
  • Octavie
    Level 2
    príspevkov: 29
    Členom od: pred: 3 rok.
      
    S Dracem veelou jsem tedy ještě nic nečetla. Samozřejmě je to logické, taky jsem to jednou použila ve své povídce, jen okrajově. Je to zajímavé téma. Díky za tip smile