• Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Čarodejky, kolegyne prekladateľky, prevažne asi skôr zo Slovenska. :)Mám na vás takú malú prosbičku, prekladateľský o...

    JSark pred: 1 hodina
  • Hľadám poviedku Povídky od Tesstralky/Tesska

    Napiš mi mail, pošlu ti to jako pdf.

    spaceyfan pred: 2 dn.
  • Hľadám poviedku Povídky od Tesstralky/Tesska

    Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, prosím nemáte někdo překlad povídky Dychtivý šepot? Je to taková moje srdcovka, k...

    FFmagor pred: 2 dn.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    @spaceyfan pošli mi ju na email. Dám ju do stiahnutí. Ale musí byť jasné odkiaľ to je a kto je pôvodný autor.

    Jimmi pred: 1 týžd.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    Ty jo, tak teď už nevím, kde by byla chyba, protože mail je správně. ????

    pavlina34 pred: 3 týžd.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    Tak se mi to vrátilo i z gmailu. Možná se jmenuješ jinak? ;-)

    spaceyfan pred: 3 týžd.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    Ahojky, moc se omlouvám, jsem fakt blbec. Mám tam chybu. Mail je pavlina.ctiborova@gmail.com a už teď moc moc moc děk...

    pavlina34 pred: 3 týžd.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    Ahoj, zkoušela jsem ti povídku poslat na e-mail, ale vrátilo se mi to dvakrát jako nedoručitelné, podruhé jsem dala z...

    spaceyfan pred: 3 týžd.
  • Odkazy na stránky Poviedky od wixie

    https://wixieff.blogspot.com/ Odkaz zo shoutboxu: ChavelierkaNechci bonzovat, ale hlásit se to musí. Pro všechny, kdo...

    Jimmi pred: 3 týžd.
  • Novinky na stránke Nový prehľad tém

    Ako to funguje? Zoradenie po rokoch - kliknite na zobáčiky pri názve stĺpcov a tabuľku usporiada podľa tohto stĺpca. ...

    Jimmi pred: 3 týžd.
Diskusné fórum
  • Octavie
    Level 2
    príspevkov: 29
    Členom od: pred: 3 rok.
    st jan.19.2022 - 22:45  Jimmi

    Remain Nameless by HeyJude19

    https://archiveofourown.org/works/23875939/chapters/57393508

    Tak tohle je nádhera od začátku do konce. Krásně pomale pomalý slow burn. Draco je v mizérii několik let po válce, má posttramatický syndrom, chodí k psychologovi. A má rituál, který ho drží pohromadě - každé ráno chodí na kávu do mudlovské kavárny nedaleko Děravého kotlíku (nebo jak se to jmenuje). A jednou po špatné noci tam přijde o hodinu dřív a uvidí Hermionu, která si tam přišla pro čaj "na cestu". Pár týdnů se tam na ni chodí dívat, jak si ten čaj vyzvedává, pak si ho všimne a začnou se setkávat u jednoho stolu, probírají spolu věci... a jedna věc vede k druhé smile. Hermiona na tom taky není zrovna dobře. Co mě přesvědčilo ke čtení (kromě super recenzí), byla tahle věta:
    Hermione is living her life in fragments, separate pieces scattered about, and she can’t find a way to step back and let the full picture form. Why are morning meetings with Draco Malfoy the only thing that make sense anymore?
    Tak dvě věty smile.
    Do téhle povídky jsem se zamilovala, ten Draco tam je opravdu úžasný. V jedné recenzi se píše, že tam ani není moc Hermiona. Toho jsem si teda nevšimla grin. Jo a moc se mi líbil vztah Draca a Ginny. Vyvíjející se.

    Autorka píše i soubor jednorázovek z prostředí povídky. Co mě opravdu zaujalo - v hlavní povídce, když mají svatbu, Hermiona trvá i na svázání duší. A jedna z jednorázovek je z paralerního vesmíru, kdy Draca odsoudí za zločiny ve válce k polibku od mozkomora. Trest ale nemohl být vykonaný, protože mozkomor nebyl schopný vysát mu duši. A Hermiona se snaží přijít na to, proč smile.
    https://archiveofourown.org/works/29432991/chapters/73432110#workskin