• Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Ďakujem, ó veľká prekladateľka. :))) Aj za tú stránku, vyzerá zaujímavo. Použijem asi to B'ystyrglawová, lebo ten pre...

    JSark pred: 1 deň
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Ještě přidávám odkaz na zdroj: https://cs.glosbe.com/gd/cs

    Jacomo pred: 2 dn.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Děkuju, ráda jsem pomohla. Jak jsem psala, slovní hříčky mě moc baví.K těm ženským příjmením mě napadlo toto:Bifľomor...

    Jacomo pred: 2 dn.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Jacomo, ty si zázrak. :) Najskôr použijem obe s tým, že to druhé v zmysle "lono húlky/prútika" by odkazovalo aj na te...

    JSark pred: 2 dn.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Ahoj JSark.Slovní hříčky jsou při překladu moje nejoblíbenější záležitost, tak jsem zkusila něco nahodit do slovníků....

    Jacomo pred: 3 dn.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Čarodejky, kolegyne prekladateľky, prevažne asi skôr zo Slovenska. :)Mám na vás takú malú prosbičku, prekladateľský o...

    JSark pred: 3 dn.
  • Hľadám poviedku Povídky od Tesstralky/Tesska

    Napiš mi mail, pošlu ti to jako pdf.

    spaceyfan pred: 5 dn.
  • Hľadám poviedku Povídky od Tesstralky/Tesska

    Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, prosím nemáte někdo překlad povídky Dychtivý šepot? Je to taková moje srdcovka, k...

    FFmagor pred: 6 dn.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    @spaceyfan pošli mi ju na email. Dám ju do stiahnutí. Ale musí byť jasné odkiaľ to je a kto je pôvodný autor.

    Jimmi pred: 2 týžd.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    Ty jo, tak teď už nevím, kde by byla chyba, protože mail je správně. ????

    pavlina34 pred: 3 týžd.
Diskusné fórum
  • Octavie
    Level 2
    príspevkov: 29
    Členom od: pred: 3 rok.
      
    Divination for Skeptics - Olivieblake
    https://archiveofourown.org/works/19276393/chapters/45844324
    https://www.fanfiction.net/s/13315697/1/Divination-for-Skeptics

    Obvykle takové příběhy nečtu. Ani nevím proč. Tím myslím romanticko absurdní komedie, přirovnala bych to až k sitcomu. Byla to výzva číst a byla by to výzva překládat - tedy aspoň pro mě. Tam je nějaká hláška snad v každé větě. Což jsem zjistila až během čtení, myslela jsem si, že je to normální klasika a ono ne, byla to komedie grin. Všichni se tam chovají praštěně, ale hezky praštěně. Začala jsem to číst už před pár měsíci, ale asi jsem byla unavená a nechytlo mě to a teď jedu v dokončování rozečtených povídek a postupném promazávání čtečky, takže jsem se na to vrhla.
    Jde tam o to, že George ve spolupráci s Hermionou vymyslí kouzlo "meant4me", které spočítá kompatibilitu mezi lidmi a napíše ji na chvíli v podobě procent na zápěstí. Kouzlo stojí 1 galeon, takže si ho pořídí celá kouzelnická komunita a všichni si sledují zápěstí, aby zjistili, jak k sobě pasují. Harry se rozejde s Ginny, Ron s Hermionou... atd.
    Theo Nott zjistí, že má s bystrozorem Potterem 100procentní kompatibilitu a tak ho začne uhánět a vymyslí si, že nejlepší způsob bude, když se nechá konstantně zatýkat. A protože ho do vězení chodí vyzvedávat Draco a protože Harry bydlí s Hermionou, tak se po letech znovu setkají. Mají spolu krásných 18 procent. V tu chvíli jsem to nějak poprvé přestala číst. Jenže o pár dní později zjistí, že jim kompatibilita vzrostla na 19. To Hermionu zaujme a tak je rozhodnutá vyzkoumat, proč se to děje, protože se jí to ještě nikdy s nikým nestalo. A tak zkoumají a zkoumají, probíhají nějaké techtle mechtle, pak se zamilují a pak přestanou zkoumat procentualitu a žijí šťastně až do smrti smile.
    Co se mi líbilo, na rozdíl od asi všech ostatních romantických povídek, že jsou tak nějak pořád při zemi. Ani při sexu se země neobrátí, jakože samozřejmě dojdou k očekávanému vrcholu, ale jsou schopní u toho mít i srandu a třeba i něco přitom řešit.
    Olivie Blake toho napsala mraky. Oceňuji, že se vrhá do jiných žánrů. Četla jsem od ní hodně populární Clean (https://archiveofourown.org/works/6476650/chapters/14825365), což je přepis šesté knihy. Ty příběhy bývají většinou hodně temné, je to takový protiklad k této povídce. Pak to má pokračování Marked (https://archiveofourown.org/works/6533983/chapters/14947912) a to jsem už nečetla. Přepisy sedmé knihy úplně nemusím.
    Pak má taky populární How to Win Friends and Influence People (https://archiveofourown.org/works/11208228/chapters/25035075) - což mám taky rozečtené grin. Ale to má 380 tisíc slov, takže se do toho přímo nehrnu.
    Ale má to hezké shrnutí: Real heroes never quit. Real villains never die. Dramione with ensemble cast, post-war, espionage AU.
    A ještě jsem chtěla dodat, že autorka píše i papírové knihy. Na ty jsem tedy ještě nekoukala smile.
  • Octavie
    Level 2
    príspevkov: 29
    Členom od: pred: 3 rok.
      
    Another Way - Alexandra Emerson

    https://archiveofourown.org/works/32958316/chapters/81798325

    O této povídce jsem už psala, je to AU od její dřívější povídky Timeless.
    A musím říct, že se mi to nakonec taky moc líbilo. Ta autorka je prostě skvělá, píše mi hrozně blízkým způsobem, čtivě a její příběhy mi vyloženě sednou, jsou zajímavé.
    Takže Another Way začne tak, jak už jsem popsala, že Hermiona v Timeless neudělá jedno zásadní rozhodnutí a tím změní časovou smyčku. Příběh tím (po první kapitole, která vysvětluje změnu toho rozhodnutí. No co, napíšu to. Hermiona v Timeless vymazala mladšímu Dracovi paměť na to, že ve svém posledním časovém skoku, který je zároveň tím prvním, kdy Draco z roku 2006 se vymění s Dracem ze začátku příběhu, zachrání Luciusovi život a sám tím zemře. Jenže se spolu v tom roce 2005/2006 rozhodli, že i tak chtějí těch šest let spolu prožít a že ho prostě nechají zemřít.) pokračuje tak, že se Draco s nevymazanou pamětí vrací do roku teď nevím, 2002, kdy spolu s Hermionou teprve začali chodit a radí se s ní. A oba se dohodnou, že to nedává smysl a že v tom prostě pokračovat nebudou. Tím změní časovou smyčku a příběh se vrací zpátky na začátek. V této story Draco po určité době najde způsob, jak skončit se skoky v čase, takže se do budoucnosti dostává jen mladý Draco a v budoucnosti se setkává se svým starším já. Ví, že s někým chodí, je zasnoubený, ženatý, ale neví s kým. Svou budoucí ženu nazve Lady Malfoy. Jo a důležitá věc, v této realitě Lucius zemřel, protože když Draco přestal cestovat časem, jeho verze z roku 2006 se nemohla přesunout zpět v čase a Luciuse zachránit.
    No, Draco tedy nastupuje místo Luciuse jako zástupce Sacred 28 a společně s Hermionou mají za úkol aktualizovat a předkládat změny různých zákonů. Tím se "znovu" setkají a začnou se do sebe zamilovávat. Pak, to mi přišlo kouzelný, Draco řeší, jak se může zamilovat do Hermiony, když ví, že za x měsíců si najde přítelkyni, kterou si vezme, že přece nebude schopný přestat milovat Hermionu, a dojde k závěru, že Lady Malfoy o tom musí vědět a bude mu to tolerovat smile.
    Pak mu jeho starší já předá dopis, ze kterého pozná, že Lady Malfoy bude Hermiona, to mu dodá odvahu a začne si s ní. Jenže, když dojde do toho bodu, kdy píše dopis svému mladému já, říká si, jaké by to bylo, kdyby nepřestal skákat, jestli by nemohl zachránit Luciusovi život. A rozhodne se (po poradě s Hermionou) předat jiný dopis, kde ho poňoukne, aby v těch skocích pokračoval. Hermiona ho totiž ujistila, že jejich láska je s velkým L a že se najdou v každé realitě a budou spolu. No a když se to stane, vše se vrátí zase do reality Timeless. Takže tak.
    Nakonec jsem z toho příběhu byla nadšená skoro stejně jako z Timeless.
    Což ze mě dělá oficiálně naprostého... šílence? Prostě mě ty skoky v čase a v realitách baví.


    Jinak, to sem vůbec nepatří, ale autorka začala psát další povídku, tentokrát Harry/Hermiona, kterou jsem se rozhodla začít číst, protože tuhle autorku prostě můžu a ten příběh mě taky hodně baví. Je to o tom, že Hermiona pracuje jako Unspeakable a při výzkumu na oddělení záhad objeví portál do alternativní reality, kde Chlapec, který přežil, je Neville, Harry je úplně normální kluk a Lily s Jamesem žijí. A ve kterém spolu chodí (v současné realitě je to klasika Harry s Ginny, Hermiona s Ronem). A protože ví, že Harry by chtěl poznat své rodiče, rozhodne se ho do té druhé reality přenést a jedou s rodiči na dovolenou kolem světa po sedmi kouzelnických divech světa. Což je taky hrozně zajímavé. Takže tak, děkuji za pozornost grin.