• Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Ďakujem, ó veľká prekladateľka. :))) Aj za tú stránku, vyzerá zaujímavo. Použijem asi to B'ystyrglawová, lebo ten pre...

    JSark pred: 4 dn.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Ještě přidávám odkaz na zdroj: https://cs.glosbe.com/gd/cs

    Jacomo pred: 5 dn.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Děkuju, ráda jsem pomohla. Jak jsem psala, slovní hříčky mě moc baví.K těm ženským příjmením mě napadlo toto:Bifľomor...

    Jacomo pred: 5 dn.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Jacomo, ty si zázrak. :) Najskôr použijem obe s tým, že to druhé v zmysle "lono húlky/prútika" by odkazovalo aj na te...

    JSark pred: 5 dn.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Ahoj JSark.Slovní hříčky jsou při překladu moje nejoblíbenější záležitost, tak jsem zkusila něco nahodit do slovníků....

    Jacomo pred: 6 dn.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Čarodejky, kolegyne prekladateľky, prevažne asi skôr zo Slovenska. :)Mám na vás takú malú prosbičku, prekladateľský o...

    JSark pred: 6 dn.
  • Hľadám poviedku Povídky od Tesstralky/Tesska

    Napiš mi mail, pošlu ti to jako pdf.

    spaceyfan pred: 1 týžd.
  • Hľadám poviedku Povídky od Tesstralky/Tesska

    Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, prosím nemáte někdo překlad povídky Dychtivý šepot? Je to taková moje srdcovka, k...

    FFmagor pred: 1 týžd.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    @spaceyfan pošli mi ju na email. Dám ju do stiahnutí. Ale musí byť jasné odkiaľ to je a kto je pôvodný autor.

    Jimmi pred: 2 týžd.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    Ty jo, tak teď už nevím, kde by byla chyba, protože mail je správně. ????

    pavlina34 pred: 4 týžd.
Diskusné fórum
  • Octavie
    Level 2
    príspevkov: 29
    Členom od: pred: 3 rok.
      
    Wait and Hope by Mightbewriting

    https://archiveofourown.org/works/22818646/chapters/54531817

    Zajímavé téma - Hermiona se probere v nemocnici a zjistí, že ztratila paměť, nepamatuje si posledních 6 let. Nepamatuje si, že se zamilovala a vzala si Draca. Ten se snaží, aby se do něj zamilovala znovu, protože paměť se stále nevrací. Je tam zajímavé vysvětlení toho, proč se to stalo. Na konci mi pár slziček ukáplo, když vyšlo najevo, že Draco psal Hermioně celou dobu zprávy na mobil (který měla celou dobu vypnutý).
    I love you.
    I miss you.
    I almost killed Ron fucking Weasley tonight.
    I’m not allowed to be mad at you.
    But I am. I’m so upset with you.
    You can’t stand me.
    Merlin, I miss you.
    You looked so pretty today.
    I just want to kiss you.
    I miss you.
    You gave me a gift today.
    I love you.
    I’m not giving up.
    You called me handsome.
    I think you hate me.
    I didn’t tell you about trying for kids.
    You’re breaking my heart.
    I know, I’m being dramatic.

    Atd, atd. Musela jsem to sem dát smile. Každopádně. Líbilo se mi to, je to hezky napsané, jen ten styl mi až tak moc nesedl. Ale určitě to stálo za přečtení smile. Povídka má další pokračování nebo spíš prequel, který ale autorka doporučuje číst až jako druhé. Je z pohledu Draca a je o těch šesti letech, na které Hermiona zapomněla. A to se mi moc číst už nechce.
  • Lupina
    Admin
    príspevkov: 114
    Členom od: pred: 13 rok.
      
    Můžu potvrdit, že Cruel and Beautiful World je úžasný příběh.
    Nicméně při čtení jsem přemýšlela, jak uchopit ten jadrnější jazyk. Něco moc vulgárního by se mi asi nechtělo číst.
    A pak ten začátek je docela drsný. I teď, po letech, co jsem to četla, z něj mám husí kůži.
    Rozhodně stojí za překlad.
  • Octavie
    Level 2
    príspevkov: 29
    Členom od: pred: 3 rok.
      

    Můžu potvrdit, že Cruel and Beautiful World je úžasný příběh.
    Nicméně při čtení jsem přemýšlela, jak uchopit ten jadrnější jazyk. Něco moc vulgárního by se mi asi nechtělo číst.
    A pak ten začátek je docela drsný. I teď, po letech, co jsem to četla, z něj mám husí kůži.
    Rozhodně stojí za překlad.

    f7b3a17cf8="Lupina"

    Ano, opravdu tam mají peprnou mluvu smile. Musím říct, že v té angličtině mi to nevadí. Ale přeložit by to byl asi oříšek, aspoň já na nadávky v češtině nejsem zvyklá, znělo by to možná víc vulgárně, jak píšeš. Zase úplně vynechat to nejde, protože z mého pohledu to ty chlapy tam dělá takové drsnější.
    Je zajímavé, jak si ten dystopický svět která autorka udělá. Začala jsem číst Menacled od Senlinyu (jsem opravdu na začátku) a tam to zatím vypadá, že o znásilňování jen kvůli znásilnění samotnému nemají zájem. Jsem samozřejmě ráda, není moc snadné o tom číst.
    Přeložit by to byla asi velká výzva, přeci jen to má přes 400 tisíc slov.
  • Octavie
    Level 2
    príspevkov: 29
    Členom od: pred: 3 rok.
      
    Teď jsem dočetla All you want od Senlinyu
    https://archiveofourown.org/works/15153092/chapters/35140268

    Díky fanfiction si rozšiřuji obzory. Od této autorky jsou hojně doporučovány tato povídka a Manacled. Když jsem se ale podívala na ty tagy popisující a varující ohledně děje, musela jsem si googlit, co to je omega verse. Když jsem to zjistila, rychle jsem to zavrhla, pochopila jsem, že to bude něco jako padesát odstínů šedi, nějaké sado maso a tak, což není úplně můj šálek čaje. Pak jsem viděla několik dalších doporučení a když jsem nevěděla coby, rozhodla jsem se to zkusit s tím, že přestat číst můžu kdykoli, i když to nerada dělám grin. No a nebylo to tak "hrozné", nápad zajímavý a stojí to za přečtení. Nevím, odkud sahá ten nápad alfa, beta, omega, ale je to docela zajímavé. Žádné sado maso to nebylo smile. Sexu tam bylo dost a ještě víc nedorozumění. Až jsem si říkala, s tou nekomunikací, že mi to něco připomíná a pak jsem si uvědomila, že je to stejná autorka, od které Lupina překládala Neodcházej tiše. Tak doufám, že to Manacled nebude stejné smile. Na to se chystám, až budu mít někdy klid. Je to hodně dlouhé.
    Tato povídka se odehrává v osmém ročníku, kde je Hermiona sama bez kluků. Hned na začátku roku si všimne, že pár mužských z ročníku se přes léto vytáhlo (Neville, Draco, Theo, Anthony Goldstein a další si nepamatuju) a zesvalnatělo a od Ginny se dozví, že to je v čarodějnických kruzích normální, že z pár kouzelníků se stanou "alfy". Pak je velká většina bety - i Harry i Ron. A pár setin procenta jsou omegy (ženy), které jsou jakoby určené pro alfy. Jsou jim podřízené, alfy umí používat alfácký ton hlasu, který omegy musí poslechnout, ale zároveň udělají cokoli, aby byly omegy šťastné a co si myslí, že by je mohlo potěšit. Bradavice se s tím musejí potýkat úplně poprvé, protože alfy se stávají z mužů až v dospělosti a obvykle v 17ti všichni končí s výukou, což se teď ale kvůli válce nestalo. Takže chudák McGonnagalová smile.

    No a na základě této povídky jsem si řekla, že sexu bylo dost a vrhla jsem se na Measure of a man od Inadaze22, kde není žádný: https://archiveofourown.org/works/26523892/chapters/64648648.
    Pokud jsem Remain nameless nazvala jako pomalý slow burn, tak tohle je ten nejpomalejší na světě smile. V tazích (nebo jak se to skloňuje) je: nothing to something to everything. To se mi líbilo. Povídka je rozpracovaná, někde v půlce. Proto jsem se do toho doteď nepustila. Ale autorka přidává kapitoly pravidelně každý pátek a přesně takovou povídku jsem potřebovala, takže to riskuji. Přesto už je to cca 300 tisíc slov. Tuto povídku doporučuje na fcb skupinách snad každý. Já si ji stáhla do čtečky, mám tam 3200 stránek a Hermiona s Dracem se potkali na straně 701 grin. Dál zatím nejsem, jednou se potkali, oba se "pozdravili" jménem a to bylo vše. A hrozně se mi to líbí. Inadaze22 je autorka Broken, což je nádherná povídka. Je to psané dost v podobném stylu, ale zhruba 3x víc pomalé/rozpracované. Hermiona je healer. Draco je vedoucí jednotky rychlého nasazení proti teroristům, je čerstvý vdovec a Scorpiusovi je 5. To je asi vše, co můžu říct bez vyzrazení děje. Ne že by ho tam bylo příliš, ale prostě ta atmosféra je nádherná.
  • Octavie
    Level 2
    príspevkov: 29
    Členom od: pred: 3 rok.
      
    Measure of a Man

    Už mám dočteno to, co je zveřejněné. Dostala jsem se do pěkné kaše, zjistila jsem, že autorka v rámci uzdravování se z covidu začala přidávat kapitoly po dvou týdnech. Je to jedna z nejlepších povídek, které jsem zatím četla, vyloženě mi sedla. Pomalu plynoucí, děj tam je, ale takový životní, žádná velká detektivka a i to mám ráda. Místo toho, abych jela na vlně akce, zkoumám maličkosti, jak se kdo tvářil, co říkal, co tím myslel... Jsou tam krásně vykreslené postavy, uvěřitelné, a ten Draco...
    Na něj ani nemám slov. Je velmi komplikovaný, tak moc, že se Hermioně nedivím, že ho chce rozluštit. A sexy. Už vím, co je zkratka DILF grin (je to odvozenina od MILF, což znám z Prciček a znamená to táta, kterého bych ojela. Nevím, jestli tu jsou i tak nevzdělané dámy, jako já, tak radši uvádím význam smile). Je to muž ( asi 30 let), je to otec, jeho interakce se synem jsou úžasné - nemají spolu se Scorpiusem (5 let) příliš blízký vztah po smrti Astorie, Scorpius přestal ze žalu mluvit, Draco neví, jak s ním jednat, do toho hodně pracuje, někdy i přes noc, jak se snaží očistit jméno rodiny. Na a nosí na čtení brýle. To je moje konečná grin.
    Je mezi nimi citelné napětí, jsem zvědavá, jak dlouho ještě, než někdo z nich udělá první krok a aspoň si o tom spolu promluví. V současné chvíli má povídka 22 kapitol, 311 tisíc slov, a je přesně v polovině. No nemůžu se dočkat pátku, kdy bude další kapitola.
    Rozhodně doporučuji smile.
  • Octavie
    Level 2
    príspevkov: 29
    Členom od: pred: 3 rok.
      
    Fallout by Everythursday/Sage

    Na dílo nemám link, stáhla jsem si ho v souborech ve fcb skupině Dramione Fanfic Recommendations, kde jsou i další povídky autorky (ještě že jsem to nevěděla dřív, nebyla bych tak vynervovaná kvůli Symmetrical Transit, který překládala Jimmi, protože bych si to hned přečetla a přišla bych tak o kopec srandy :lol: ).
    Autorka má svůj styl, který mi přišel podobný jako u ST. Také tam počítala dny a hodiny. Povídka začíná ihned po skončení HBP, mladí členové řádu mi přijdou něco jako partyzáni, bydlí spolu v různých bezpečných domech, mezi kterými jednotlivě pendlují a vyrážejí na "akce" v různých týmech. Pokud si to pamatuju dobře, odehrává se to po cca 1600 dní.
    Na další popis nemám slov, ta povídka je jednoduše úžasná, je poměrně dlouhá a díky tomu jsou ty postavy vykreslené jedna báseň, naprosto uvěřitelně a nádherně. Hermiona a Draco si jsou tak trochu podobní jako v ST, on je prostě drsoň (naprosto báječný) a Hermiona trochu nešikovná. Rozhodně to není bojová zbraň. Od Harryho a Rona ji hned na začátku odstřihnou, protože Harry na akce nemůže, aby náhodou nepřišli o jedinou možnost zabít Voldemorta. A Harry si jako svou společnost vybral Rona. A tak pomalu vzniká a rozkvétá (možná to je moc silné slovo) vztah Hermiony s Dracem, který se k nim hned přidal. Rozhodně to není žádná sladká romantika, je to romantika divoká. Oni nejsou schopní si přiznat ani sami sobě, natož sobě navzájem, že něco cítí a já už jsem tedy v poslední třetině byla trochu netrpělivá, jestli si vůbec něco řeknou. Ale na závěr jsem byla spokojená, dokonce moc.
    Rozhodně doporučuji, jsem nadšená. :mrgreen:
  • Octavie
    Level 2
    príspevkov: 29
    Členom od: pred: 3 rok.
      
    Chronos Historia by In_Dreams
    https://archiveofourown.org/works/12644880/chapters/28815231

    Povídka začíná v osmém ročníku, ovšem při prefektské hlídce se Hermiona s Dracem přenesou v čase do éry zakladatelů Bradavic. Příběh mi přišel osvěžující proto, že Draco, který v osmém ročníku většinou bývá po válce trápící se a všichni ho nesnášejí atd atd, ale tady, v novém prostředí, úplně rozkvete. Společně s Hermionou hledají cestu zpět do své doby a za těch několik měsíců, které tam stráví, se sblíží. Stojí za přečtení smile.

    Rewriting Destiny by mayawrites95
    https://archiveofourown.org/works/13232688/chapters/30268506

    Když už jsem u toho cestování časem. Tady se vrací jako poslední přeživší z odboje proti smrdijedům do éry Marauders pomocí krevního rituálu. Draco se tedy vrací jako dítě rodiny Blacků jakožto nejmladší bratr Bellatrix, Andromedy a Narcissy a pomocí sbratření jako Vinnetou a Old Shatterhand s Harrym se Hermiona vrátí jako Potterová, Jamesova mladší sestra a to do věku, kdy jim je 11 let, tedy nastupují do Bradavic. Tam se oba snaží všechny spřátelit, zlepšují mezikolejní vztahy, aby společně zabránili vzestupu Voldemorta, mezitím likvidují viteály a zhruba v pátém ročníku zjistí, že se při výkonu "mise" do sebe zamilovali. Tahle povídka je trochu jiná, protože v minulosti zůstanou a sledují, jak se jejich rodičům narodí jiné děti a jak s Harrym a Ronem (a jejich dětmi) bezstarostně studují v Bradavicích.
  • Jimmi
    Main Admin
    príspevkov: 920
    Členom od: pred: 16 rok.
      

    Fallout by Everythursday/Sage

    62af213645="Octavie"

    Fallout je FF špička. Mňa to nechytilo, pretože som sa k tomu dostala v čase, keď som prekladala Danteho. Pri ďalšom pokuse som si povedala, že skúsim od autorky niečo kratšie - a skončila som u Symetrical transit.

    Pochybujem, že sa do tohto začítam, ST mi stačilo. Keby to niekto preložil, tak možno.
  • Jimmi
    Main Admin
    príspevkov: 920
    Členom od: pred: 16 rok.
      

    No a na základě této povídky jsem si řekla, že sexu bylo dost a vrhla jsem se na Measure of a man od Inadaze22, kde není žádný:

    88a895fbdd

    Len pridávam iný link:
    https://www.fanfiction.net/s/13699493/1/Measure-Of-A-Man


    To truly know someone is to differentiate between who they once were, who they are now, and who they're capable of being. Hermione realises the duality of one man as she rectifies what she knows of the past and begins to understand the pieces of who Draco Malfoy is now: a father, a son, and a man.
    Rated: Fiction M - English - Romance/Angst - Hermione G., Draco M. - Chapters: 24 - Words: 356,101 - Reviews: 841 - Favs: 829 - Follows: 1,097 - Updated: May 21 - Published: Sep 18, 2020 - id: 13699493

    88a895fbdd
  • Octavie
    Level 2
    príspevkov: 29
    Členom od: pred: 3 rok.
      

    Ten link na Cruel and Beatiful mi nefunguje (a som prihlásená)... Len hlásim, dúfam, že to máte stiahnuté.

    44c15661ed="Jimmi"

    No Jimmi.. teď nevím, jestli ti mám poděkovat nebo ti vypadat. Trochu jsem patrala a zjistila jsem, že povídka byla stažena v roce 2016 z důvodu, že autorka dílo prepsala do knižní podoby. Vydala 3!! Knihy se stejným dějem, ale změnila postavy, aby nebyly ze světa HP. Vše se tedy odehrává v jiném distopickem světě. A já si to fakt chci přečíst... Ach jo. Knihy jsou k mání na Amazonu buď jako opravdove Knihy nebo na Kindle. Aspoň si rozsirim obzory, co to vlastně znamená.

    Jestli můžu link https://www.amazon.com/gp/aw/d/B0753G8MB3?ref_=dbs_dp_wam_ser_img_widg&storeType=ebooks.
    Jestli ne, tak autorka vydává pod jménem L. Stoddard Hancock.

    Každopádně povídku mám staženou jako epub a můžu se podělit, případně na té fcb skupině Dramione fanfic recommendation je v souborech ke stažení.