• Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Ďakujem, ó veľká prekladateľka. :))) Aj za tú stránku, vyzerá zaujímavo. Použijem asi to B'ystyrglawová, lebo ten pre...

    JSark pred: 1 týžd.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Ještě přidávám odkaz na zdroj: https://cs.glosbe.com/gd/cs

    Jacomo pred: 1 týžd.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Děkuju, ráda jsem pomohla. Jak jsem psala, slovní hříčky mě moc baví.K těm ženským příjmením mě napadlo toto:Bifľomor...

    Jacomo pred: 1 týžd.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Jacomo, ty si zázrak. :) Najskôr použijem obe s tým, že to druhé v zmysle "lono húlky/prútika" by odkazovalo aj na te...

    JSark pred: 1 týžd.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Ahoj JSark.Slovní hříčky jsou při překladu moje nejoblíbenější záležitost, tak jsem zkusila něco nahodit do slovníků....

    Jacomo pred: 1 týžd.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Čarodejky, kolegyne prekladateľky, prevažne asi skôr zo Slovenska. :)Mám na vás takú malú prosbičku, prekladateľský o...

    JSark pred: 1 týžd.
  • Hľadám poviedku Povídky od Tesstralky/Tesska

    Napiš mi mail, pošlu ti to jako pdf.

    spaceyfan pred: 1 týžd.
  • Hľadám poviedku Povídky od Tesstralky/Tesska

    Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, prosím nemáte někdo překlad povídky Dychtivý šepot? Je to taková moje srdcovka, k...

    FFmagor pred: 1 týžd.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    @spaceyfan pošli mi ju na email. Dám ju do stiahnutí. Ale musí byť jasné odkiaľ to je a kto je pôvodný autor.

    Jimmi pred: 3 týžd.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    Ty jo, tak teď už nevím, kde by byla chyba, protože mail je správně. ????

    pavlina34 pred: 4 týžd.
Diskusné fórum
  • Octavie
    Level 2
    príspevkov: 29
    Členom od: pred: 3 rok.
      
    Thirteenth Night - Nelpher

    https://archiveofourown.org/works/11547543/chapters/25930599

    To byla povídka, která se mi líbila od začátku do konce, nebyla tak dlouhá, což je taky plus.
    Vypráví o tom, jak Dracovi + několika dalším po válce vymažou kouzlem paměť na kouzelnický svět a vymyslí jim nové identity v mudlovském světě, jim nakecají, že byli svědky zločinu a jsou v programu ochrany svědků, do mysli jim vloží všeobecné povědomí o fungování v mudlovském světě.
    Takže se z Draca stane Drake Malford a Hermiona ho navštěvuje jako sociální pracovnice každý týden, aby se ujistila, že je vše v pořádku (nevzpomíná si a neorganizuje nějakou neplechu). A když si Draco nepamatuje na to, proč by měl Hermionu nesnášet, začne se mu líbit. On je tu úžasný, takový drzoun drzý. Takového ho mám taky ráda.
    Draco ale při sesílání kouzla používal nitrobranu, takže se nezdařilo a poměrně brzy si začne vzpomínat na různé útržky. A dál už to neprozradím.
    Snad jen, že konec dobrý (vtipný), všechno dobré. Zaujalo mě to tím, že jsem zatím četla jen povídky, kde Hermiona ztratila paměť, tak jsem chtěla přečíst i něco opačného a jsem moc ráda, že jsem se na to vrhla. No a Deanem Thomasem vymyšlená náhradní jména, jako Hermione Ranger, Nerissa Maffloy, Tulip (Pansy - maceška) Parkerson, Blaine Zamboni, to mě prostě pobavilo. Není to komedie, ale vtip to má. grin