• Hľadám poviedku povídka Until Proven

    Ty jo, tak teď už nevím, kde by byla chyba, protože mail je správně. ????

    pavlina34 pred: 3 dn.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    Tak se mi to vrátilo i z gmailu. Možná se jmenuješ jinak? ;-)

    spaceyfan pred: 3 dn.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    Ahojky, moc se omlouvám, jsem fakt blbec. Mám tam chybu. Mail je pavlina.ctiborova@gmail.com a už teď moc moc moc děk...

    pavlina34 pred: 4 dn.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    Ahoj, zkoušela jsem ti povídku poslat na e-mail, ale vrátilo se mi to dvakrát jako nedoručitelné, podruhé jsem dala z...

    spaceyfan pred: 4 dn.
  • Odkazy na stránky Poviedky od wixie

    https://wixieff.blogspot.com/ Odkaz zo shoutboxu: ChavelierkaNechci bonzovat, ale hlásit se to musí. Pro všechny, kdo...

    Jimmi pred: 5 dn.
  • Novinky na stránke Nový prehľad tém

    Ako to funguje? Zoradenie po rokoch - kliknite na zobáčiky pri názve stĺpcov a tabuľku usporiada podľa tohto stĺpca. ...

    Jimmi pred: 6 dn.
  • Chyby na stránke Zmizelé příspěvky

    Jimmi, videla, mam ulozeno. Proste jsem za ty roky rozmazlena... Bozi grafika, jednoduchy prehled povidek razeny vlev...

    kakostka pred: 1 týžd.
  • Chyby na stránke Zmizelé příspěvky

    @kakostka a videla si tú náhradu?

    Jimmi pred: 2 týžd.
  • Novinky na stránke Nový prehľad tém

    Stĺpce po rokoch boli nahradené prehľadom všetkých tém, ktoré tu máme. Pretože stačilo, aby sa nezadal rok a téma neb...

    Jimmi pred: 2 týžd.
  • Chyby na stránke Zmizelé příspěvky

    Jimmi, děkuji, přehled po letech je super. také patřím mezi pravidelné rybáře ve starších překladech. jsem zvyklá roz...

    kakostka pred: 2 týžd.
Diskusné fórum
  • Jimmi
    Main Admin
    príspevkov: 919
    Členom od: pred: 16 rok.
      
    Ďalší z originálov, ktorý som sa nakoniec rozhodla nepreložiť, aj keď už mám prvú kapitolu.

    Z ff.netu ho zmazali kvôli sex scénam, ale ľudia sa po ňom zháňali a teraz som zistila, že ho autorka opätovne zverejnila v pôvodnom znení, hoci už sama píše.

    Viem, že pred rokmi sa mi to hrozne páčilo, dokonca aj teraz, ale keďže si viem predstaviť tie komentáre k OOC postavám, preklad som z toho dôvodu vzdala.

    Link na originál:
    https://archiveofourown.org/works/10610334/chapters/23462223

    O čom to je.
    Šiesty alebo siedmy ročník, to už som zabudla... je to veľmi staré, takže to ignoruje kánon.

    Snape sa už nemôže pozerať ako sa jeho slizolinčania rútia do záhuby a tak sa rozhodne zachrániť Draca originálnym spôsobom - zariadi, aby na noc Beltane šli zberať bylinky... Musí sa pri tom odriekať zariekavadlo, viazať stužky, ale on pôvodné červené očaruje myslím, že na zeleno... Objaví sa kráľovná Máb a chce so sebou odviesť Draca, ale Hermiona ho zachráni s vyhlásením, že je jej.
    Kvôli Beltane, zariekadlu, nesprávnym stužkám a pubertálnym hormónom na seba skočia a prežijú vášnivú noc...

    Po návrate (samozrejme sú k sebe priťahovaní, ale nevedia si vysvetliť prečo), dôjde k incidentu pri metlobale, Hermiona nešťastnou náhodou prepadne cez zábradlie a Draco jej s ohrozením vlastného života zachráni život. Harry to ocení, v tej poviedke je fakt správny kamarát. Potom nastáva obdobie tajného chodenia (hrátok). Problém je, že Hermiona otehotnie a teraz čo s tým. Harry sa ponúkne, že si ju vezme, ale Draco sa k tomu postaví ako chlap a chce si ju vziať. Problémom je ho otec, u ktorého sa obáva, že by im dieťa mohol vziať, pretože má predpoklady, že by mohlo byť - Voldemortovej, Dumbledorovej či Harryho ligy. - toto pobavilo.

    Skvelá scéna po tom, ako sa to Draco dozvie -

    Snívam, že? Som zamilovaný do Hermiony Grangerovej, ona je zamilovaná do mňa, čaká moje dieťa, budeme sa brať a HARRY POTTER JE S TÝM V POHODE? Čo mi ešte povieš? Že som dieťa lásky Snapa a McGonagallovej?

    17ec7142ee

    Následne ho Hermiona odvedie k Snapovi, ten mu prezradí, že je špión... a že im pomôže. Ten je v šoku z toho, ako sa vo svojich plánoch prepočítal.

    Ďalej som teraz nečítala, už mi to pripomenulo Dračiu krv. A chcem si ponechať ten dobrý dojem, čo som z toho pred rokmi mala.

    Má to takmer 180 tisíc, takže tak.