• Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Čarodejky, kolegyne prekladateľky, prevažne asi skôr zo Slovenska. :)Mám na vás takú malú prosbičku, prekladateľský o...

    JSark pred: 3 hod.
  • Hľadám poviedku Povídky od Tesstralky/Tesska

    Napiš mi mail, pošlu ti to jako pdf.

    spaceyfan pred: 2 dn.
  • Hľadám poviedku Povídky od Tesstralky/Tesska

    Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, prosím nemáte někdo překlad povídky Dychtivý šepot? Je to taková moje srdcovka, k...

    FFmagor pred: 3 dn.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    @spaceyfan pošli mi ju na email. Dám ju do stiahnutí. Ale musí byť jasné odkiaľ to je a kto je pôvodný autor.

    Jimmi pred: 1 týžd.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    Ty jo, tak teď už nevím, kde by byla chyba, protože mail je správně. ????

    pavlina34 pred: 3 týžd.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    Tak se mi to vrátilo i z gmailu. Možná se jmenuješ jinak? ;-)

    spaceyfan pred: 3 týžd.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    Ahojky, moc se omlouvám, jsem fakt blbec. Mám tam chybu. Mail je pavlina.ctiborova@gmail.com a už teď moc moc moc děk...

    pavlina34 pred: 3 týžd.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    Ahoj, zkoušela jsem ti povídku poslat na e-mail, ale vrátilo se mi to dvakrát jako nedoručitelné, podruhé jsem dala z...

    spaceyfan pred: 3 týžd.
  • Odkazy na stránky Poviedky od wixie

    https://wixieff.blogspot.com/ Odkaz zo shoutboxu: ChavelierkaNechci bonzovat, ale hlásit se to musí. Pro všechny, kdo...

    Jimmi pred: 3 týžd.
  • Novinky na stránke Nový prehľad tém

    Ako to funguje? Zoradenie po rokoch - kliknite na zobáčiky pri názve stĺpcov a tabuľku usporiada podľa tohto stĺpca. ...

    Jimmi pred: 3 týžd.
Diskusné fórum
  • marci
    Level 1
    príspevkov: 12
    Členom od: pred: 13 rok.
      
    Před nedávnou dobou se v diskuzi mihl odkaz na povídku "When a lioness fights". Byla by škoda, kdyby povídka zapadla, a proto dávám odkaz sem.
    Povídka je v nagličtině, ale čte se poměrně dobře, protože (nebo možná přesto že) autorka není rodilá mluvčí. Je ovšem nekřesťansky dlouhá - 80 kapitol, víc než 400 tis. slov. I tak si myslím, že stojí za přečtení a doufám, že někomu i za přeložení. (Už je přeložená do němčiny, francouzštiny i španělštiny).
    A něco k ději?
    Povídka místy vyžaduje silný žaludek a i když ke konci autorka sklouzla k romantice, není to přehnané. Dějem navazuje na Fénixův řád, čili žije Remus i Brumbál. Hlavní postavou je Hermiona, která dokáže na cenu neskutečných osobních obětí proniknout do nejužšího kruhu Smrtijedů a připravuje jako dvojitý agent Voldemortův pád. Ale celý příběh těží především z dokonalé psychologie postav a jejich cestě za přijetím skutečnosti, že svět není jen Světlo a Tma a že "zlí" dokáží dělat správné věci a "dobří" umí být krutí..... Původní "Zlaté trio" se rozpadá a z jeho popela povstává nové, ve kterém je Draco Malfoy (mimochodem v tomto příběhu úžasná postava a nechci psát, koho nahrazuje)
    Nalákala jsem vás?
    http://www.fanfiction.net/s/2162474/1/When_A_Lioness_Fights
  • Jimmi
    Main Admin
    príspevkov: 920
    Členom od: pred: 16 rok.
      
    Ahoj, keďže tu je iný poštový program (predpokladám, že v tom príspevku nadtým) si ponechala zaškrtnuté info o odpovediach), zaujíma ma, či ti niečo príde odtiaľto. Sezam.cz má dosť slušnú podporu, takže ak si tam vytvorím účet, môžem sa ich na to spýtať. Daj vedieť, prosím. Díky moc
  • marci
    Level 1
    príspevkov: 12
    Členom od: pred: 13 rok.
      

    Ahoj, keďže tu je iný poštový program (predpokladám, že v tom príspevku nadtým) si ponechala zaškrtnuté info o odpovediach), zaujíma ma, či ti niečo príde odtiaľto. Sezam.cz má dosť slušnú podporu, takže ak si tam vytvorím účet, môžem sa ich na to spýtať. Daj vedieť, prosím. Díky moc

    ff7aa8a215="Jimmi"

    Tak tady odtud mi nepřišlo nic.... Zatracená technika - žije si to vlastním životem. Hm - kdysi jsem přesně o něčem takovém četla sci-fi povídku. Veškerá technika světa se propojila a vznikl gigantický mozek nezávislý na lidech... Ale to nic, to sem nepatří smile
  • Jacomo
    Admin
    príspevkov: 45
    Členom od: pred: 14 rok.
      
    Od téhle autorky čtu překlad Had I Known, což je naprosto úžasná povídka, takže koketuju s myšlenkou, že bych se do tohohle překladu pustila... Potřebovala bych ale parťáka nebo aspoň betu, je to strašná kláda. A nejdřív musím dodělat Roomies a dvě své rozpracované vícekapitolovky. Tak možná jako předsevzetí do nového roku?
    Jo a zájemci o pomoc, hlaste se! smile
  • marci
    Level 1
    príspevkov: 12
    Členom od: pred: 13 rok.
      

    Od téhle autorky čtu překlad Had I Known, což je naprosto úžasná povídka, takže koketuju s myšlenkou, že bych se do tohohle překladu pustila... Potřebovala bych ale parťáka nebo aspoň betu, je to strašná kláda. A nejdřív musím dodělat Roomies a dvě své rozpracované vícekapitolovky. Tak možná jako předsevzetí do nového roku?
    Jo a zájemci o pomoc, hlaste se! smile

    8f9d7d0b41="Jacomo"

    Mail na Tvých stránkách je OK? Ráda bych se přihlásila smile
  • Jimmi
    Main Admin
    príspevkov: 920
    Členom od: pred: 16 rok.
      
    Nechcela som to písať do SB - ja som sa začítala, ale keď som zistila, že Hermiona je smrťožrútkou v mene Rádu - nie, toto nemusím. Neverím, že by to nejaká žena dokázala. Ale nesúvisí to s pairingom... jednoducho je to pre mňa príliš neuveriteľné a nečítam to ani pri Dramione.
  • Jacomo
    Admin
    príspevkov: 45
    Členom od: pred: 14 rok.
      

    Mail na Tvých stránkách je OK? Ráda bych se přihlásila smile

    60f79f4795="marci"

    Marci, mail platí - ozvi se! Už jsem i psala autorce, ale zatím neodpověděla. Podle informace, kterou mi psala iisis, má Kayly nějaké závažné rodinné starosti, tak přerušila psaní a moc nekomunikuje. Uvidíme.
  • marci
    Level 1
    príspevkov: 12
    Členom od: pred: 13 rok.
      

    Mail na Tvých stránkách je OK? Ráda bych se přihlásila smile

    2e7109faaf="marci"

    Marci, mail platí - ozvi se! Už jsem i psala autorce, ale zatím neodpověděla. Podle informace, kterou mi psala iisis, má Kayly nějaké závažné rodinné starosti, tak přerušila psaní a moc nekomunikuje. Uvidíme.

    2e7109faaf="Jacomo"

    smile Popravdě jsem se ozvala 14.9. (sovicka.jacomo@tajny.cz) pokud nedorazilo, mohu poslat znova a nebo mi napiš rovnou na můj mail (h.marci@seznam.cz)