• Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Ďakujem, ó veľká prekladateľka. :))) Aj za tú stránku, vyzerá zaujímavo. Použijem asi to B'ystyrglawová, lebo ten pre...

    JSark pred: 5 dn.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Ještě přidávám odkaz na zdroj: https://cs.glosbe.com/gd/cs

    Jacomo pred: 5 dn.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Děkuju, ráda jsem pomohla. Jak jsem psala, slovní hříčky mě moc baví.K těm ženským příjmením mě napadlo toto:Bifľomor...

    Jacomo pred: 5 dn.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Jacomo, ty si zázrak. :) Najskôr použijem obe s tým, že to druhé v zmysle "lono húlky/prútika" by odkazovalo aj na te...

    JSark pred: 6 dn.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Ahoj JSark.Slovní hříčky jsou při překladu moje nejoblíbenější záležitost, tak jsem zkusila něco nahodit do slovníků....

    Jacomo pred: 6 dn.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Čarodejky, kolegyne prekladateľky, prevažne asi skôr zo Slovenska. :)Mám na vás takú malú prosbičku, prekladateľský o...

    JSark pred: 1 týžd.
  • Hľadám poviedku Povídky od Tesstralky/Tesska

    Napiš mi mail, pošlu ti to jako pdf.

    spaceyfan pred: 1 týžd.
  • Hľadám poviedku Povídky od Tesstralky/Tesska

    Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, prosím nemáte někdo překlad povídky Dychtivý šepot? Je to taková moje srdcovka, k...

    FFmagor pred: 1 týžd.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    @spaceyfan pošli mi ju na email. Dám ju do stiahnutí. Ale musí byť jasné odkiaľ to je a kto je pôvodný autor.

    Jimmi pred: 2 týžd.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    Ty jo, tak teď už nevím, kde by byla chyba, protože mail je správně. ????

    pavlina34 pred: 4 týžd.
Diskusné fórum
  • MIRA
    Level 1
    príspevkov: 3
    Členom od: pred: 12 rok.
      
    rýže dlouhozrnná, alebo krátkozrnná - 500 gramů
    hovězí maso - 500 gramů (přední)
    mrkev - 700 gramů
    cibule - 2 kusy
    rozinky - 150 gramů
    česnek - 2 kusy (palice)
    koriandr - 2 lžičky (mletý)
    kurkuma - 2 lžičky
    kmín římský - 1 lžička (drcený)
    olej - 4 lžíce
    sůl
    petržel hladkolistá (k podávání)

    Na náš Plov som použila kuracie prsia, ale dá sa dať hocijaké mäso, aj krůtí.  Doma väčšinou najprv opražíme cibuľu, potom mäso a nakoniec len prihodíme mrkvu. Dáme korenie, celé hlavy cesnaku a varíme, pokiaľ nie je mäso mäkké. Vyberieme cesnak, pridáme ryžu, kto akú má rád,hrozienka a dolejeme vodu dva centimetre nad ryžou. Dovaríme ako rizoto, slovenské. smile
    Nechala som aj originálny postup.

    Postup přípravy
    1. Maso očistěte a nakrájejte na kostky, mrkev na tenké nudličky, cibuli na klínky, z česneku odstraňte volné slupky, ale jinak ho neloupejte a nechte ho vcelku. V hrnci rozpalte polovinu oleje a orestujte na něm maso. Odložte ho stranou, přidejte do hrnce olej a orestujte cibuli, česnek a mrkev dozlatova. Pak do hrnce vraťte maso, zalijte 500 ml vody a přiveďte k varu.

    2. Přidejte česnek a vařte 15 minut, pak vsypte rozinky a krátce povařte. Vyjměte česnek (ale nevyhazujte ho), přidejte koření a propláchnutou rýží. Dolijte vodou, aby sahala asi 2 cm nad rýži, a vařte, dokud rýže i maso nezměknou. Plov podávejte na tácu, posypaný nasekanou petrželkou a ozdobený palicemi česneku.