• Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Ďakujem, ó veľká prekladateľka. :))) Aj za tú stránku, vyzerá zaujímavo. Použijem asi to B'ystyrglawová, lebo ten pre...

    JSark pred: 5 dn.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Ještě přidávám odkaz na zdroj: https://cs.glosbe.com/gd/cs

    Jacomo pred: 5 dn.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Děkuju, ráda jsem pomohla. Jak jsem psala, slovní hříčky mě moc baví.K těm ženským příjmením mě napadlo toto:Bifľomor...

    Jacomo pred: 5 dn.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Jacomo, ty si zázrak. :) Najskôr použijem obe s tým, že to druhé v zmysle "lono húlky/prútika" by odkazovalo aj na te...

    JSark pred: 6 dn.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Ahoj JSark.Slovní hříčky jsou při překladu moje nejoblíbenější záležitost, tak jsem zkusila něco nahodit do slovníků....

    Jacomo pred: 1 týžd.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Čarodejky, kolegyne prekladateľky, prevažne asi skôr zo Slovenska. :)Mám na vás takú malú prosbičku, prekladateľský o...

    JSark pred: 1 týžd.
  • Hľadám poviedku Povídky od Tesstralky/Tesska

    Napiš mi mail, pošlu ti to jako pdf.

    spaceyfan pred: 1 týžd.
  • Hľadám poviedku Povídky od Tesstralky/Tesska

    Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, prosím nemáte někdo překlad povídky Dychtivý šepot? Je to taková moje srdcovka, k...

    FFmagor pred: 1 týžd.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    @spaceyfan pošli mi ju na email. Dám ju do stiahnutí. Ale musí byť jasné odkiaľ to je a kto je pôvodný autor.

    Jimmi pred: 2 týžd.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    Ty jo, tak teď už nevím, kde by byla chyba, protože mail je správně. ????

    pavlina34 pred: 4 týžd.
Diskusné fórum
  • JSark
    Level 3
    príspevkov: 54
    Členom od: pred: 15 rok.
    ne aug.28.2022 - 15:34  JSark
    https://archiveofourown.org/series/755028
    Zhrnutie autorky:
    V septembri roku 1971 nájde Severus Snape v tmavom kúte slizolinskej spoločenskej miestnosti zabudnutý portrét rodiny Slizolinu. Vtedy ešte netuší, že rozprávanie s portrétom ovplyvní zvyšok jeho života.
    Dňa 31. júla 1995 Harry Potter niekoľko minút po polnoci zmizne z Malých Neradostníc. Spôsob jeho odchodu je nepochopiteľný a jedinou úľavou v obavách Rádu je fakt, že za to nie je zodpovedný Voldemort.
    Zvyšok čarodejníckej Británie je príliš zaneprázdnený zhadzovaním svojho čarodejníckeho spasiteľa v tlači, než aby sa tým veľmi zaoberal, aspoň dovtedy, kým sa istí spojenci Slizolinu nerozhodnú, že dosť je kurva dosť.
    Moje zhrnutie:
    Alternatívny svet, veľa portrétov, cestovanie v čase, veľa zakladateľov, zakladatelia v časoch zakladateľov, jeden zakladateľ v časoch Harryho Pottera. Hádajte ktorý. smile Stredovek nebol až taký zlý, ako sa všeobecne usudzuje, aspoň u mágov, vlastne ten magický stredovek bol v niečom lepší ako magický dnešok. Vlastne o dosť lepší.
    Geniálne vymyslené, vynikajúco napísané. Šialená dĺžka, cca milión a osemstotisíc slov (1 877 974 pre korektnosť), aj keď z tých 9 častí sa asi tri dajú preskočiť, nie sú pre dej podstatné, nakoľko ide o časti zamerané na zakladateľov (Rowenu, Godrica a Salazara, každý má jednu časť).
    Ak sa Barb vytešuje zo všelijakých kultúrnych vsuviek a Aspen z psychológie, tak táto autorka má fixáciu na lingvistiku, takže miestami sa v tom dá zamotať čo sa jazyka týka (okrem angličtiny pridáva rôzne jej staré verzie, latinčinu a rôzne staré jazyky Britských ostrovov a Iberského polostrova.
    Upozornenia: Je to slash, ale veľmi decentný, dá sa prinajhoršom preskočiť. Veľa nadávania.
    Dokončené, okrem jednej časti venovanej zakladateľom. Ale priznávam neviem, či už je to koniec ako koniec, alebo koniec jednej časti a autorka plánuje ešte niečo ďalšie.
  • ivy
    Level 4
    príspevkov: 3
    Členom od: pred: 10 rok.
      
    Přečteno. Ufff. Nejlepší mi přišla část 11. Hrozně dlouhé, komplikované, ale úžasné.