• Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Ďakujem, ó veľká prekladateľka. :))) Aj za tú stránku, vyzerá zaujímavo. Použijem asi to B'ystyrglawová, lebo ten pre...

    JSark pred: 1 týžd.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Ještě přidávám odkaz na zdroj: https://cs.glosbe.com/gd/cs

    Jacomo pred: 1 týžd.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Děkuju, ráda jsem pomohla. Jak jsem psala, slovní hříčky mě moc baví.K těm ženským příjmením mě napadlo toto:Bifľomor...

    Jacomo pred: 1 týžd.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Jacomo, ty si zázrak. :) Najskôr použijem obe s tým, že to druhé v zmysle "lono húlky/prútika" by odkazovalo aj na te...

    JSark pred: 1 týžd.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Ahoj JSark.Slovní hříčky jsou při překladu moje nejoblíbenější záležitost, tak jsem zkusila něco nahodit do slovníků....

    Jacomo pred: 1 týžd.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Čarodejky, kolegyne prekladateľky, prevažne asi skôr zo Slovenska. :)Mám na vás takú malú prosbičku, prekladateľský o...

    JSark pred: 1 týžd.
  • Hľadám poviedku Povídky od Tesstralky/Tesska

    Napiš mi mail, pošlu ti to jako pdf.

    spaceyfan pred: 1 týžd.
  • Hľadám poviedku Povídky od Tesstralky/Tesska

    Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, prosím nemáte někdo překlad povídky Dychtivý šepot? Je to taková moje srdcovka, k...

    FFmagor pred: 1 týžd.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    @spaceyfan pošli mi ju na email. Dám ju do stiahnutí. Ale musí byť jasné odkiaľ to je a kto je pôvodný autor.

    Jimmi pred: 3 týžd.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    Ty jo, tak teď už nevím, kde by byla chyba, protože mail je správně. ????

    pavlina34 pred: 1 mesiac
Diskusné fórum
  • Jimmi
    Main Admin
    príspevkov: 920
    Členom od: pred: 16 rok.
      
    Title: Changing of the Guard

    Author: Lomonaaeren

    Rating: R/M , Romance/Drama

    Pairings: Harry/Draco, (apparent) Draco/OMC, Ron/Hermione.

    Warnings: DH SPOILERS, ignores epilogue. Profanity, language, slash sex, perhaps some violence, cross-dressing (but not as a sexual kink).

    Summary: Potřebujete naprostého cizince? Zeptejte se Metamorphosis. Harry Potter vede tajný byznys - stane se kýmoliv žádaným pro jakoukoli příležitost. Není si jist, jesti by měl být víc překvapený, ustaraný či pobavený, když do Metamorphosis přijde Draco Malfoy a požaduje herce, který by hrál roli jeho přítele, aby jej rodiče vydědili. Harry vytvoří Briana, Dracova "perfektního" přítele, což ho přivede do spousty nebezpečných situací. Draco neví, kdo vlastně Brian je, ale snaží se to zjistit - a stejně tak i Harry.

    Délka: 216,702 slov, 50 kapitol, kompletní

    Poznámečka: Tahle se mi obzvláť líbla, až do samotného konce jsem neprohlédla hlavní zápletku, ačkoliv bylo několik scén, které nemusely být tak badatelizovány. Autorka sama upozorňuje na sexuální slashové scény, vulgarismy, možné násilí a podobně. Vůbec, tahle autorka má zástupy vynikajících povídek!!!

    Odkaz: http://www.fanfiction.net/s/4109630/1/Changing_of_the_Guard
  • Ivet
    Level 1
    príspevkov: 33
    Členom od: pred: 14 rok.
      
    Nemám ráda, když odkládám napsání svého názoru na povídku. Velmi rychle zapomínám a vzpomínky pak nejsou ani tak intenzivní. Ale tohle dílko mě dost zasáhlo, takže má paměť tentokrát výmazem neprošla.
    Harry je zde velmi zvláštní, dost jedinečný mezi jinými povídkami, ale stále ne OOC, protože jen JKR jistě ví, co se mu honilo hlavou po válce.
    Draco je tu skvělý, stále Zmijozel, ale oddaný, pečující a vychytralý.
    Povídku jsem si moc užila. Rozhodně doporučuji k přečtení už jenom kvůli netradičnímu ději s výbornou zápletkou.