archiv.hpkizi.sk

 

Vitajte na stránkach, ktoré sú konečne tým, čím pôvodne zamýšľali byť - miestom  pre tých, ktorým sa chce prekladať fanfiction k Harrymu Potterovi. Som veľmi rada, že som v tom nakoniec neostala sama a je nás tu viac. Na stránke sa nachádzajú hlavne preklady Dramione, Snamione, ale nájdete tu aj poviedky so slashovou tématikou. Pri každej poviedke je uvedený pairing, prístupnosť, prípadne varovanie. Venujte pozornosť úvodom k poviedkam. Nezabudnite na FAQ alebo položte otázku priamo v shoutboxe nižšie. Prajeme príjemne strávené chvíle.

Co je to "fan fiction"? "Fan fiction" by mohlo být docela dobře považováno za obrázek literatury jako takové - jak by asi vypadala, kdyby byla po nukleární katastrofě kříšena z mrtvých partou mladých pošahaných intelektuálů přeživších v podzemním bunkru. Nedělají to pro peníze. S těmi to vůbec nesouvisí. Svá díla píší a šíří čistě pro radost. Hltají příběhy předkládané oficiální kulturou, ale nespokojují se s jejich prostou konzumací, tichým nasáváním. Vedou s nimi dialog ve svém vlastním jazyce.

01. Deň prvý, 23:17

Jimmi | 04.08. 2020 | Sage , 269 čitateľov

The Symmetrical transit

 

Aspoň krátka ukážka toho, čo vás pri tomto preklade čaká.


Na rovinu priznávam, že som precenila svoje schopnosti alebo podcenila autorku. Bez ruskej verzie by som nepochopila polovicu toho, čo sa snaží povedať.  Mám dejavu s Their room, pretože po 12. rokoch mám trojjazyčnú verziu pri preklade. Len dúfam, že sa to časom zlepší.


Tiež som sa dočítala, že Sage sa považuje za nepreložiteľnú. Kvôli jej špecifickej stavbe viet a voľbe slov. A nie je to preklad z rýchlika, túto kratučkú časť mám rozrobenú mesiace! 


Pôvodne to malo 12 samostatných častí (? kapitol), dnes už viem, že to budem deliť inak (po časových úsekoch) Len dúfam, že vo výsledku celá tá poviedka za to bude stáť (stále sa mi nepodarilo prečítať originál). Motivácia k ďalšiemu prekladu je na vás, po tejto časti viete, do čoho idete.


Jimmi

Epilóg Nové začiatky 2/2

Jimmi | 03.08. 2020 | Celebony , 248 čitateľov

Flawed Perfection

Tak a je tu koniec.

Ak ste to vydržali až potiaľto, tak je snáď jasné, prečo som to chcela mať preložené. A prečo som si myslela, že je to Severitus.


Aj keď to čítalo, či komentovalo strašne málo ľudí, mala som radosť z prekladania, takže výber neľutujem. Prekladalo sa to totiž samo.


Ešte je tretí diel, jednorazovka po rokoch, ale mám iné resty, takže o nejaký čas.

 

Ak poviedku neplánujete čítať, dajte si aspoň epilóg (obe časti), minimálne z rešpektu k tej dĺžke a aby ste ma potešili komentárom.


Ešte raz všetkým vďaka. 

 

6634 článkov (664 stránok, 10 článkov na stránku)
story[ 2 | 3 | 4 ]rightgif
Prejsť na:

Naše ďalšie weby

Nájdete nás