archiv.hpkizi.sk

 

Vitajte na stránkach, ktoré sú konečne tým, čím pôvodne zamýšľali byť - miestom  pre tých, ktorým sa chce prekladať fanfiction k Harrymu Potterovi. Som veľmi rada, že som v tom nakoniec neostala sama a je nás tu viac. Na stránke sa nachádzajú hlavne preklady Dramione, Snamione, ale nájdete tu aj poviedky so slashovou tématikou. Pri každej poviedke je uvedený pairing, prístupnosť, prípadne varovanie. Venujte pozornosť úvodom k poviedkam. Nezabudnite na FAQ alebo položte otázku priamo v shoutboxe nižšie. Prajeme príjemne strávené chvíle.

Co je to "fan fiction"? "Fan fiction" by mohlo být docela dobře považováno za obrázek literatury jako takové - jak by asi vypadala, kdyby byla po nukleární katastrofě kříšena z mrtvých partou mladých pošahaných intelektuálů přeživších v podzemním bunkru. Nedělají to pro peníze. S těmi to vůbec nesouvisí. Svá díla píší a šíří čistě pro radost. Hltají příběhy předkládané oficiální kulturou, ale nespokojují se s jejich prostou konzumací, tichým nasáváním. Vedou s nimi dialog ve svém vlastním jazyce.

MIlovať nepriateľa

Kirsten | 09.01. 2021 | Catelynora , 228 čitateľov

Čarodějkám jen to nej 2021

Holloway




Milovať nepriateľa   

Beloved enemy

Originál: https://www.fanfiction.net/s/8065805/1/Beloved-enemy

Autor: Catelynora

Preklad: Kirsten

Povolenie k prekladu: Zaslaná žiadosť, autorka skončila v.2012

Romance

Draco/Harry

Rating: 15+  

Slov: 2,509

Preslash

Postavy v tomto príbehu sú majetkom JKR, autorky ságy Harryho Pottera. Duševné vlastníctvo prekladov rôznych mien, názvov a miest patrí pánom Medkom, ktorí túto ságu preložili do češtiny a p. Petrikovičovej a p. Kralovičovej, ktoré ju preložili do slovenčiny. Autorské práva k tejto poviedke vlastní Catelynora, ktorá napísala túto fanfiction.

 

Zhrnutie:  Žiadne, nechajte sa prekvapiť.

 

Milá holloway,

všetko najlepšie k narodeninám. V rámci Legiend niekto zatúžil po preklade Drarry, takže som Kirsten jednoducho využila a pripravila ti prekvapenie. Snáď poteší. 

Jimmi

Wattpad aneb NEKRADNITE našu prácu po druhé

Jimmi | 06.01. 2021 , 203 čitateľov

Oznamy

Je mi hrozne ľúto, že zase začínam s touto témou...  ale zase musím zopakovať, že preklady z tohto webu sa nesmú kopírovať na iné stránky. V žiadnom prípade neposkytujeme súhlas (je tu pár historických výnimiek, ale o tých viem). Tieto stránky žijú z reklamy, ubližujete im tým, to vám vážne za to stojí? A to nehovorím o iných veciach. 


Toto sa týka aj prekladov, ku ktorým napíšete zdroj... na wattpade nemôžete skopírovať nič, k čomu nemáte písomný súhlas autora.  Je to podmienka wattpadu!


Tu to máte konečne česky:

 

Zdroj: https://support.wattpad.com/hc/en-us/articles/216192503-Copyright-FAQ#czech

Co je to porušení autorských práv?

  • Publikování děl, která náleží třetí osobě a která jsou chráněna autorskými právy, bez autorova právního souhlasu.
  • Publikování děl jménem autora a to i přesto, že jim připíšete veškerý kredit – stále jde o porušení autorských práv. VŽDY je potřeba souhlas autora. 
  • Adaptace nebo nepatrné změny díla - jako například změna jmen postav, kopírování událostí a popisování je svými vlastními slovy, změny pohledů postav, apod.
  • Používání obrázků, které nevlastníte. To zahrnuje vytváření obálek (coverů), ke kterým použijete obrázky, které nejsou vaše vlastní (výjimkou jsou obrázky, které jsou ve veřejné doméně). 

 

Jak Wattpad přistupuje k porušování autorských práv?

Wattpad bere porušování autorských práv velmi vážně. Uživatelům není dovoleno zveřejňovat příběhy, které nevlastní – pokud k tomu samozřejmě nemají právní souhlas autora a pokud důkaz o souhlasu nebudou schopni poskytnout, když budou požádáni.



6949 článkov (695 stránok, 10 článkov na stránku)
story[ 2 | 3 | 4 ]rightgif
Prejsť na:

Naše ďalšie weby

Nájdete nás