archiv.hpkizi.sk

 

Vitajte na stránkach, ktoré sú konečne tým, čím pôvodne zamýšľali byť - miestom  pre tých, ktorým sa chce prekladať fanfiction k Harrymu Potterovi. Som veľmi rada, že som v tom nakoniec neostala sama a je nás tu viac. Na stránke sa nachádzajú hlavne preklady Dramione, Snamione, ale nájdete tu aj poviedky so slashovou tématikou. Pri každej poviedke je uvedený pairing, prístupnosť, prípadne varovanie. Venujte pozornosť úvodom k poviedkam. Nezabudnite na FAQ alebo položte otázku priamo v shoutboxe nižšie. Prajeme príjemne strávené chvíle.

Co je to "fan fiction"? "Fan fiction" by mohlo být docela dobře považováno za obrázek literatury jako takové - jak by asi vypadala, kdyby byla po nukleární katastrofě kříšena z mrtvých partou mladých pošahaných intelektuálů přeživších v podzemním bunkru. Nedělají to pro peníze. S těmi to vůbec nesouvisí. Svá díla píší a šíří čistě pro radost. Hltají příběhy předkládané oficiální kulturou, ale nespokojují se s jejich prostou konzumací, tichým nasáváním. Vedou s nimi dialog ve svém vlastním jazyce.

* Kapitola 2 *: Chlapec, ktorý prežil

Jimmi | 20.02. 2021 | Va Vonne , 242 čitateľov

Radio

Zhrnutie: Niekoľko rokov po bitke na Rokforte dosiahol uštvaný Draco Malfoy svoj bod zlomu. Popravde, keďže ním toľkí opovrhovali a len niekoľkí súcitili, už mu veľa na výber nezostalo. Avšak, len čo sa Draco rozhodne vziať svoj život do vlastných rúk, vstúpi do jeho života istá osoba. Takže sa zdá, že práve keď sa chystá ukončiť svoje trápenie, dokáže byť Hermiona Grangerová tou, ktorá ho znova prinúti skutočne cítiť?


Túto kapitolu už mám preloženú takmer mesiac. Prečítanú x krát. Stále drhne, ale rovnako ťažko sa číta originál. Aj som mala chuť prečistiť to, ale to by som musela prerobiť úplne celé... a už by to bol úplne iný štýl poviedky. Neviem, či sa autorka len rozpisovala, alebo si len musím zvyknúť na jej štýl písania, ale na to aká vydrená je táto kapitola, nemám pocit, že to vidno. Tým som chcela len povedať, že snaha bola, ale zvíťazila snaha zachovať atmosféru a štýl originálu.  

* Kapitola 1 *: Prológ

Jimmi | 19.02. 2021 | Va Vonne , 273 čitateľov

Radio

Takže Tranzit skončil, než žije ďalší preklad. 

Ani sa nemusíte vracať k úvodu, pretože všetko je inak. Autorka dokonca napísala rozsiahlejšie zhrnutie, máte ho na začiatku Prológu.


Takže čo sa od decembra zmenilo:


- mám prečítaný originál


- mám prečítané pokračovanie


- viem naisto, že budem pokračovanie prekladať, takže dohromady je to 314 tisícový preklad. Zbláznila som sa, ja viem a to ešte netušíte všetko. 

 

Poviedka nie je ľahká, či už preklad alebo samotný dej. Prvý diel plynie pomalšie, veľmi zvláštne opisy, podivná voľba slov či spojení, krkolomná stavbu viet, je to ako ticho pred búrkou. Druhý diel je v porovnaní s ním hurikán. Už viem, že aspoň spočiatku sa bude riešiť téma alkoholizmu, nie je to veselá poviedka, lenže všetko bude mať svoj dôvod a nie je to smútkom zo života, ak tušíte, čo sa snažím naznačiť. 


Viete, že málokedy prečítam originál, kým začnem s prekladom. A nieto ešte niekoľkrát. Aj keď sa to možno nebude zdať, poviedka za prečítanie stojí. V prvej časti vás čaká snáď nikde tak spracovavaný vzťah Draca s Goylom a v druhej skvelý Harry (sekunduje mu Ron). Napísala by som, že ma nič tak neuchvátilo v poslednej dobre ako toto, ale dnes už viem, že to nie je pravda. 
Čaká vás ešte niečo lepšie, ale ešte stále som sa nerozhodla, či nenechám ohlásenie ďalšieho prekladu až na budúci rok...  


Ak máte chuť len na prostoduché dramione, tejto poviedke sa vyhnite. Poviedka sa z väčšej časti sústredí len a len na Draca.


Jimmi

12. kapitola 2/2 Koniec

Jimmi | 18.02. 2021 | Sage , 251 čitateľov

The Symmetrical transit

Bolo mi cťou, vážení... ale je tu fakt koniec :)


Zhrnutie: Draco verí, že sa svet pokašľal kvôli nedostatku rovnováhy. Všetko na svete musí byť vyvážené: láska a nenávisť, pravá a ľavá, slnko a mesiac. Nikto však nevyrastá v tejto harmónii, čo vedie k deštrukcii. Ľudia sú prinútení existovať v nesúlade, a iba ak majú šťastie, nájdu rovnováhu s pomocou niekoho iného. 

12. kapitola 1/2

Jimmi | 16.02. 2021 | Sage , 212 čitateľov

The Symmetrical transit

Zhrnutie: Draco verí, že sa svet pokašľal kvôli nedostatku rovnováhy. Všetko na svete musí byť vyvážené: láska a nenávisť, pravá a ľavá, slnko a mesiac. Nikto však nevyrastá v tejto harmónii, čo vedie k deštrukcii. Ľudia sú prinútení existovať v nesúlade, a iba ak majú šťastie, nájdu rovnováhu s pomocou niekoho iného. 11.kapitola

Jimmi | 16.02. 2021 | Sage , 203 čitateľov

The Symmetrical transit
Zhrnutie: Draco verí, že sa svet pokašľal kvôli nedostatku rovnováhy. Všetko na svete musí byť vyvážené: láska a nenávisť, pravá a ľavá, slnko a mesiac. Nikto však nevyrastá v tejto harmónii, čo vedie k deštrukcii. Ľudia sú prinútení existovať v nesúlade, a iba ak majú šťastie, nájdu rovnováhu s pomocou niekoho iného. 
7026 článkov (703 stránok, 10 článkov na stránku)
story[ 1 | 2 | 3 ]rightgif
Prejsť na:

Naše ďalšie weby

Nájdete nás