archiv.hpkizi.sk
Fanfiction poviedky o Harrym Potterovi:

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]

Lady Malfoy

Správca: Jimmi

Text v tejto časti je generovaný, v prípade, že zistíte nezrovnalosti, nahláste to prosím


Lady Malfoy

Prekladateľ : Jimmi

Názov originálu: Lady Malfoy

Autor originálu : cherrypie3601

Link na originál : Lady Malfoy

Počet slov originálu: : 224 342

Rating : M 16+ -

Éra / Obdobie: Po Bradavicích Žáner: Adventure, Romance Jazyk originálu: EN Varovanie: sex scény, sprosté výrazy Počet slov originálu: sakra dlhé 200K-300K Párovanie: Dramione, Ron+Pansy
This story is based on characters and situations created and owned by JK Rowling, various publishers including but not limited to Bloomsbury Books, Scholastic Books and Raincoast Books, and Warner Bros., Inc. No money is being made and no copyright or trademark infringement is intended

Postavy v tomto príbehu sú majetkom JKR, autorky ságy Harryho Pottera. Duševné vlastníctvo prekladov rôznych mien, názvov a miest patrí pánom Medkom, ktorí túto ságu preložili do češtiny a p. Petrikovičovej a p. Kralovičovej, ktoré ju preložili do slovenčiny. Autorské práva k tejto poviedke vlastní cherrypie3601, ktorá napísala túto fanfiction.

© Autorské práva k tomuto prekladu patria hpkizi.sk o.z. a šírenie prekladu mimo tieto stránky je bez výslovného súhlasu zakázané.

Lady Malfoy

Názov: Lady Malfoy

 

Autor: cherrypie3601

 

 

Súhlas s prekladom: Žiadosť sa nedá získať. Posledná aktivita autorky v r.2012.

 

Na banner použitý fan-art od elflover21 s jej láskavým dovolením

 

Kategória: Dramione
Postavy: Draco Malfoy, Hermione Granger
Éra / Obdobie: Po Rokforte

Žáner: Romance, Action/Adventure, AU

Jazyk originálu: EN
Varovanie:  slovník, násilie, scény sexuálnej povahy, citlivé témy

Počet slov originálu:  224,342

 Párovanie: Hermiona/Draco a Pansy/Ron


Typ témy: Kapitolovka

Ďalší z mojich prekladov na slepo, zo stariniek, ale na detaily si nespomínam. Len mám poznačené, že tam boli absolútne úžasní Ron s Pansy. O súhlas s použitím obrázka som požiadala už dávno, dostala som ho práve, keď som zvažovala tento preklad (narazila som na svoje staré zápisky). Tak som si povedala, že to asi preložiť musím, hoci tá dĺžka je fakt šialená. Ale bol to buď Had alebo ďalšie dramione.

Nedokázala som znova prečítať originál, nemám dva dni, aby som to zvládla. Ale baví ma prekladať, keď neviem, do čoho idem, aj keď potom nadávam. Tak snáď do toho pôjdete so mnou, som závislák na komentároch, to už viete.

 

Pozor. Poviedka začala vznikať v 2002, takže autorka nemohla tušiť, o čom bude siedmy diel. Takže v tejto verzii Bellatrix zabil niekto iný - Hermiona.

Jo, a ponechávam názov Lady Malfoy, aby sa to nemýlilo s Pani Malfoyovou. A odporúčam nepredpokladať, že sa názov týka len Hermiony. Ešte mesiac a pol, kým toto vyjde, možno vtedy budem vedieť viac.

V tejto chvíli to asi prekladám kvôli tomu Ronovi s Pansy... 

 Doplnenie 7.3.2021


Dnes mal ísť pôvodne aj prvý diel, ale som tak pohltená Rádiom, že by potom bola priveľká pauza a plietlo by sa to. Medzitým som ale prečítala originál a nemáte predstavu... za mňa asi najlepšie dramione, ktoré sa mi v tejto chvíli dostalo do rúk, pritom samotného dramione tam bude minumum. Absolútne neľutujem, že som poslúchla inštinkt, toto bude, dámy a páni, jazda. Na chvíľu zatvorte oči a predstavte si film Jana Eyrová s Daltonom. Tú šedivosť, panstvo, domáceho pána, tajomstvá, prízrak minulosti v podkroví, záhady, zradu... nie, nemá to nič s Janou Eyrovou, žiadna vychovávateľka, deti, stratená príbuzná...  ale ak si chcete predstaviť môj dojem z tejto poviedky, tak je to toto. A áno, skvele napísané postavy Pansy a Rona, ale nepredpokladajte, že v štýle aký poznáte z iných poviedok. 


Oficiálne je plán pustiť sa do toho v 2022. Ale ja mením svoje plány ustavične, ale asi tri dramionky naraz by bolo moc.  Ja som to prvýkrát zamietla kvôli dĺžke, keď som si povedala, že už nad stotisíc neprekladám, no a teraz bežia či sú ohlásené až štyri nad stotisíc. Ak občas na konci kapitoly zbadáte číslo, je to kvôli tomu, aby som si pripomínala, koľko toho ešte zostáva. Pretože ďalšie dramionky čakajú v rade...


Nie som normálna, fakt nie som normálna.


   Naše ďalšie weby

Nájdete nás