archiv.hpkizi.sk
Fanfiction poviedky o Harrym Potterovi:

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]

Harry Potter a Okultní had

Správca: Rôzni

Text v tejto časti je generovaný, v prípade, že zistíte nezrovnalosti, nahláste to prosím


Harry Potter a Okultní had

Prekladateľ : Rôzni

Názov originálu: Harry Potter and the Psychic Serpent

Autor originálu : Barb LP

Link na originál : Harry Potter and the Psychic Serpent

Počet slov originálu: : 323 390

Rating : M 16+ -

Éra / Obdobie: Bradavice - kánon Žáner: Adventure, Friendship , Romance Jazyk originálu: EN Varovanie: násilie Počet slov originálu: set sakra dlhé > 300K Párovanie: Draco+Ginny, Harry+Hermiona Stav prekladu: Dokončený
This story is based on characters and situations created and owned by JK Rowling, various publishers including but not limited to Bloomsbury Books, Scholastic Books and Raincoast Books, and Warner Bros., Inc. No money is being made and no copyright or trademark infringement is intended

Postavy v tomto príbehu sú majetkom JKR, autorky ságy Harryho Pottera. Duševné vlastníctvo prekladov rôznych mien, názvov a miest patrí pánom Medkom, ktorí túto ságu preložili do češtiny a p. Petrikovičovej a p. Kralovičovej, ktoré ju preložili do slovenčiny. Autorské práva k tejto poviedke vlastní Barb LP, ktorá napísala túto fanfiction.

Harry Potter a Okultní had

 

Toto nie je nový preklad. Ide o opätovné zverejnenie prekladu z rokov 2003/2004 (v rámci hpkizi restart ich môžete očakávať viac).

Ide o prvú časť trilógie od Barb, ktorej preklad by určite nemal zaniknúť v pieskoch času a po tom, čo sa stalo s blog.cz, sťahujeme preklad sem. Budem ním vyplňovať voľné popoludnia, pretože to tempo z jesene nie je zdraviu prospešné :) Na druhej strane, bol odsúhlasený tretí slot o 19.00, takže tento preklad akčné duše blokovať nebude.

POZOR, opätovné zverejnenie neznamená, že sa tu bude prekladať tretí diel. Možno to ale niekoho nakopne a preloží ho. Kľudne niekde inde (už si nespomínam, kto mal záujem). Plus je tu ešte nepreložený Prequel. 


Mimochodom, preklad kapitoly z druhého dielu sa dosť dlhé obdobie dával ako podmienku / test pre nové prekladateľky, kto vydržal toto, o toho sme sa už nebáli, že to zabalí. Bude zaujímavé potom sledovať, ktoréže to nicky boli. Jimmi

****

 

V žiadnom prípade si nerobíme žiaden nárok na autorstvo už existujúceho prekladu. Práve naopak. Ľudia, ktorí toto dokázali, boli skoro zabudnutí a trvalo veľmi dlho, kým sa nám podarilo o nich získať nejaké informácie. Patrí im naša plná úcta a vďaka za to, že túto FF objavili a tak skvelo preložili prvý diel (a začiatok druhého).

 

O kvalite prvého dielu svedčí aj historka, ktorá koluje internetom, že človek, čo sa doň začítal, tak až v polovici knihy zistil, že číta fanfiction a nie oficiálne pokračovanie.

 

Ide o alternatívnu piatu knihu.


****

 

S úctou a vděčností ke všem, jež přeložili první díl, si vás dovolujeme pozvat ke čtení báječné fanfiction, která se odehrává v pátém ročníku...

Přejeme příjemný zážitek.

 

Preklad od:

Althalus, Baceby a spol  (2003 – 2004) – kapitoly 1 – 26

Vraby – kapitoly 27, 28

!honey! – kapitola 29

Mahareth – kapitoly 30-32 a Epilóg


****

 

Harry Potter a Okultní had

Súhlas s prekladom:  áno (pre celú trilógiu a stránky hpkizi.sk)

Originál: https://www.fanfiction.net/s/288212/1/Harry-Potter-and-the-Psychic-Serpent

Počet kapitol: 34

Dĺžka originálu: 323 390

Stav: preložené

Banner: Asviloka

Zhrnutie: Harry v piatom ročníku získa hada, ktorý má videnia; Hermiona je rozpoltená medzi Ronom a Harrym, ktorý je rozpoltený medzi ňou a Ginny, ktorá je rozpoltená medzi ním a Dracom Malfoyom, ktorý je rozpoltený medzi ňou a lojalitou k svojmu otcovi. Voldemort sa možno teraz pokúsi naverbovať Harryho namiesto toho, aby ho zabil a sú tam obri, výcvik na animága, oslobodenie škriatkov, Súbojnícky klub, Snapova mysľomisa a oveľa viac!

 

Varovanie: sexuálne napätie, pocity úzkosti a tragédia

Naše ďalšie weby

Nájdete nás