Preklady fanfiction Harryho Pottera

Len pre našu zábavu a poučenie.

Flame and Shadow [UL IV]


Vyhľadávanie v tejto téme:
  

Text v tejto časti je generovaný, v prípade, že zistíte nezrovnalosti, nahláste to prosím


Flame and Shadow

Prekladateľ : Jimmi

Názov originálu: Flame and Shadow

Autor originálu : Maya

Link na originál : Originál nie je voľne dostupný

Počet slov originálu: : 13 936

Rating : MA 18+ - Rating: 18+ (povídka nejvyšší ratingové kategorie – je tedy určena výhradně pro dospělé. Varování se týká zejména grafických sexuálních scén.)

Éra / Obdobie: Bradavice po kánone Žáner: Angst , Humor Jazyk originálu: EN Varovanie: sex scény, sprosté výrazy Počet slov originálu: Neuvedené Párovanie: Ron+Pansy
This story is based on characters and situations created and owned by JK Rowling, various publishers including but not limited to Bloomsbury Books, Scholastic Books and Raincoast Books, and Warner Bros., Inc. No money is being made and no copyright or trademark infringement is intended

Postavy v tomto príbehu sú majetkom JKR, autorky ságy Harryho Pottera. Duševné vlastníctvo prekladov rôznych mien, názvov a miest patrí pánom Medkom, ktorí túto ságu preložili do češtiny a p. Petrikovičovej a p. Kralovičovej, ktoré ju preložili do slovenčiny. Autorské práva k tejto poviedke vlastní Maya, ktorá napísala túto fanfiction.

© Autorské práva k tomuto prekladu patria hpkizi.sk o.z. a šírenie prekladu mimo tieto stránky je bez výslovného súhlasu zakázané.

Oficiálne zhrnutie: Nedokážete si predstaviť nič, čo by bolo tak nesprávne. Ani oni dvaja nie.

Neoficiálne zhrnutie: Ron sa opije v bare, kde až dodatočne zistí, s kým tancuje. Po spoločne strávenej noci musia ísť na rande, pretože Ron nemáva romániky na jednu noc.

Preklad jedného komentáru k tejto poviedke (painless_j’s):

Tento Mayin príbeh stojí za prečítanie rovnako ako všetky veci, čo napísala, hoci je menej známy ako Underwater Light (Svetlo pod vodou), keďže nikto nemôže prevýšiť počtom fanúšikov H/D. Ale je to príbeh, ktorý spôsobil, že som jej oddanou čitateľkou. Áno, napriek tomu, že je to het.  

*** pozor spoiler***

Ron prežíva krízu spôsobenú rozchodom s Hermionou. Náhodou stretne Pansy Parkinsonovú. Pansy - vulgárnu, hlasnú, arogantnú, nešťastnú, ktorá sa o nejaký čas mení na Pansy - zábavnú, ľahkomyseľnú, skutočne žijúcu. Na Pansy, ktorá prinúti Rona žiť namiesto, aby sa vliekol životom nešťastne pohltený spomienkami a ľútosťami.

Obaja sú takí nedokonalí, zábavní a roztomilí, že si nemôžete pomôcť, aby ste ich nemilovali. Okrem toho, miestami je táto fic zábavná ako čert. V Ronovom byte je veľa muklovských zariadení. Pansy si myslí, že všetko varenie robia domoví škriatkovia ukrytí v trúbe. Pri príprave večierka sa snaží prehovoriť ´škriatka´ do varenia, vyhráža sa mu, bije ho a výsledkom je vypálenie kuchyne.

*** koniec spoilera***

Toto je ten druh fiction, ktoré vás núti spokojne si povzdychnúť, ako keď sledujete dobrý rodinný film, trochu humorná, trochu dramatická, so šťastným koncom.

POZNÁMKA: Maya (skutočné meno Sarah Rees Brennan) stiahla túto a všetky svoje príbehy z internetu v roku 2008, keď sa pripravovala vydať svoj prvý profesionálny román The Devil´s Lexikon.  Poviedka nie je v súčasnosti dostupná, ale tento príspevok ponechávam ako hold dobre napísanému príbehu.

 

Poznámka Jimmi:

Poviedku som si prečítala len preto, že mala byť pokračovaním Svetla pod vodou, asi by som inak nedala tejto dvojici šancu. Ale teraz musím plne súhlasiť s komentárom vyššie a dúfam, že si to užijete rovnako. Pri preklade mi budú pomáhať morgana a doda357, takže kvalita by mala byť zaručená.

Ešte odkaz na wiki: http://fanlore.org/wiki/Underwater_Light

Vyberám: Flame and Shadow (possible sequel, may or may not be in the same universe; Pansy/Ron)

Je to označené ako možný sequel, môže ale nemusí patriť k UL, nechám to na Vás. Možno bude zábavné hľadať narážky na niektoré z predchádzajúcich poviedok. 

Maya: ( Jimmi )21.07. 2013 8. časť (Záver)
Maya: ( Jimmi )13.07. 2013 7. časť
Maya: ( Jimmi )12.07. 2013 6. časť
Maya: ( Jimmi )08.07. 2013 5. časť
Maya: ( Jimmi )02.07. 2013 4. časť
Maya: ( Jimmi )11.06. 2013 3. časť
Maya: ( Jimmi )26.05. 2013 2. časť
Maya: ( Jimmi )26.05. 2013 1. časť
Maya: ( Jimmi )26.05. 2013 Úvod k poviedke