archiv.hpkizi.sk
Fanfiction poviedky o Harrym Potterovi: Flame and Shadow

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]

Flame and Shadow

CELÁ TÉMA
Pomocou tohto tlačítka zobrazíte celú tému na jednej strane v samostatnom okne. Odtiaľ je ľahko skopírovať ju trebárs do Wordu.
Image

Názov prekladu:
 Flame and Shadow
Prekladateľ:
 Jimmi
Názov originálu :
 Flame and Shadow
Autor originálu :
 Maya
Link na originál :
 Originál nie je voľne dostupný
Počet slov originálu: :
 13 936
Rating :
 MA 18+ - Rating: 18+ (povídka nejvyšší ratingové kategorie – je tedy určena výhradně pro dospělé. Varování se týká zejména grafických sexuálních scén.)
Éra / Obdobie:
 Bradavice po kánone
Žáner:
 Angst , Humor
Jazyk originálu:
 EN
Varovanie:
 bad language, sex scény
Počet slov originálu:
 Neuvedené
Párovanie:
 Pansyxron
Stav prekladu:
 Dokončený
Typ témy:
 Kapitolovka

Názov poviedky: Flame and Shadow

Pracovný názov:  Plameň a tieň

Autor: Maya

Originál: Neprístupný

Rating: Adult, + 18,

Stav: Dokončené

Dĺžka: Novela (asi 14000 slov, cca 33 strán)

Tags: Hetero, Romantika, Humor/Paródia, zriedkavý het pairing,

Hlavné postavy: Ron Weasley, Pansy Parkinson

Oficiálne zhrnutie: Nedokážete si predstaviť nič, čo by bolo tak nesprávne. Ani oni dvaja nie.

Neoficiálne zhrnutie: Ron sa opije v bare, kde až dodatočne zistí, s kým tancuje. Po spoločne strávenej noci musia ísť na rande, pretože Ron nemáva romániky na jednu noc.

Preklad jedného komentáru k tejto poviedke (painless_j’s):

Tento Mayin príbeh stojí za prečítanie rovnako ako všetky veci, čo napísala, hoci je menej známy ako Underwater Light (Svetlo pod vodou), keďže nikto nemôže prevýšiť počtom fanúšikov H/D. Ale je to príbeh, ktorý spôsobil, že som jej oddanou čitateľkou. Áno, napriek tomu, že je to het.  

*** pozor spoiler***

Ron prežíva krízu spôsobenú rozchodom s Hermionou. Náhodou stretne Pansy Parkinsonovú. Pansy - vulgárnu, hlasnú, arogantnú, nešťastnú, ktorá sa o nejaký čas mení na Pansy - zábavnú, ľahkomyseľnú, skutočne žijúcu. Na Pansy, ktorá prinúti Rona žiť namiesto, aby sa vliekol životom nešťastne pohltený spomienkami a ľútosťami.

Obaja sú takí nedokonalí, zábavní a roztomilí, že si nemôžete pomôcť, aby ste ich nemilovali. Okrem toho, miestami je táto fic zábavná ako čert. V Ronovom byte je veľa muklovských zariadení. Pansy si myslí, že všetko varenie robia domoví škriatkovia ukrytí v trúbe. Pri príprave večierka sa snaží prehovoriť ´škriatka´ do varenia, vyhráža sa mu, bije ho a výsledkom je vypálenie kuchyne.

*** koniec spoilera***

Toto je ten druh fiction, ktoré vás núti spokojne si povzdychnúť, ako keď sledujete dobrý rodinný film, trochu humorná, trochu dramatická, so šťastným koncom.

POZNÁMKA: Maya (skutočné meno Sarah Rees Brennan) stiahla túto a všetky svoje príbehy z internetu v roku 2008, keď sa pripravovala vydať svoj prvý profesionálny román The Devil´s Lexikon.  Poviedka nie je v súčasnosti dostupná, ale tento príspevok ponechávam ako hold dobre napísanému príbehu.

 

Poznámka Jimmi:

Poviedku som si prečítala len preto, že mala byť pokračovaním Svetla pod vodou, asi by som inak nedala tejto dvojici šancu. Ale teraz musím plne súhlasiť s komentárom vyššie a dúfam, že si to užijete rovnako. Pri preklade mi budú pomáhať morgana a doda357, takže kvalita by mala byť zaručená.

Ešte odkaz na wiki: http://fanlore.org/wiki/Underwater_Light

Vyberám: Flame and Shadow (possible sequel, may or may not be in the same universe; Pansy/Ron)

Je to označené ako možný sequel, môže ale nemusí patriť k UL, nechám to na Vás. Možno bude zábavné hľadať narážky na niektoré z predchádzajúcich poviedok. 

Naše ďalšie weby

Nájdete nás