Preklady fanfiction Harryho Pottera

Len pre našu zábavu a poučenie.

Pridlhá známosť [UL 2]


Vyhľadávanie v tejto téme:
  

Text v tejto časti je generovaný, v prípade, že zistíte nezrovnalosti, nahláste to prosím


Pridlhá známosť (2. preguel)

Prekladateľ : Jimmi

Názov originálu: Extended Courtship

Autor originálu : Maya

Link na originál : Originál nie je voľne dostupný

Počet slov originálu: : 8 713

Rating : M 16+ -

Éra / Obdobie: Bradavice - kánon Žáner: Neuvedené Jazyk originálu: EN Varovanie: Neuvedené Počet slov originálu: Neuvedené Párovanie: Neuvedené
This story is based on characters and situations created and owned by JK Rowling, various publishers including but not limited to Bloomsbury Books, Scholastic Books and Raincoast Books, and Warner Bros., Inc. No money is being made and no copyright or trademark infringement is intended

Postavy v tomto príbehu sú majetkom JKR, autorky ságy Harryho Pottera. Duševné vlastníctvo prekladov rôznych mien, názvov a miest patrí pánom Medkom, ktorí túto ságu preložili do češtiny a p. Petrikovičovej a p. Kralovičovej, ktoré ju preložili do slovenčiny. Autorské práva k tejto poviedke vlastní Maya, ktorá napísala túto fanfiction.

© Autorské práva k tomuto prekladu patria hpkizi.sk o.z. a šírenie prekladu mimo tieto stránky je bez výslovného súhlasu zakázané.

Extended Courtship

Pridlhá známosť

Autor: Maya

ORIGINÁL:   Nie je voľne prístupný

Preklad:  Jimmi

Beta-read: morgana

 Stav: súhlas sa získať nedá

 Dĺžka:  cca 9000 slov

Počet kapitol: poviedka nemá kapitoly, len niekoľko častí, zatiaľ neviem koľko

 Jediné info: Prequel č. 2 k UL, odohráva sa v šiestom ročníku 

 
Poviedku som nečítala a z nazretia na začiatok tipujem, že každá časť je z pohľadu iného spolužiaka Harryho alebo Draca. Pairing je označený ako Harry/Draco, ale netuším, kam nás autorka zavedie. 

 

Ešte jedna zvláštnosť. Striedanie minulosti a prítomnosti. Nakoniec som sa ich rozhodla vizuálne deliť, beta vhodne postrehla, že by mohlo ísť o flashbacky. Bohužiaľ, už môžeme len tipovať.
 

Na preklad sa teším (asi najviac zo zvedavosti, čo autorka vymyslela), len dúfam, že beta bude mať so mnou dosť trpezlivosti a času. Už som prišla na to, že nech je návrh na opravu akokoľvek geniálny, pokiaľ sa s ním nestotožním (nikdy by som to tak sama nenapísala), začínam mať s prekladom problémy. Tento preklad je ale mimoriadne náročný a pri morganinej znalosti angličtiny by som zase nebola spokojná, kebyže mi to neskontroluje. Tak to, prosím, so mnou vydrž, nevyzerá to až tak dlho. :D (už aj štylizujem ako maya, ale je to úmyselne)

 

Maya: ( Jimmi )30.11. 2012 5. Mandy a Lisa (záver)
Maya: ( Jimmi )25.11. 2012 4. časť (Snape)
Maya: ( Jimmi )31.10. 2012 3. časť (Dean)
Maya: ( Jimmi )08.10. 2012 2. časť (Millicent)
Maya: ( Jimmi )03.10. 2012 1. časť (Lavender)
Maya: ( Jimmi )02.10. 2012 Úvod k poviedke