archiv.hpkizi.sk
Fanfiction poviedky o Harrym Potterovi: Touch and Go

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]

Touch and Go

CELÁ TÉMA
Pomocou tohto tlačítka zobrazíte celú tému na jednej strane v samostatnom okne. Odtiaľ je ľahko skopírovať ju trebárs do Wordu.
Image

Názov prekladu:
 Touch and Go
Prekladateľ:
 Jimmi
Názov originálu :
 Touch and Go
Autor originálu :
 riptey
Link na originál :
 Touch and Go
Počet slov originálu: :
 4 045
Rating :
 K 9+ -
Éra / Obdobie:
 Neuvedené
Žáner:
 Humor , Romance
Jazyk originálu:
 EN
Varovanie:
 Neuvedené
Počet slov originálu:
 __1K-5K
Párovanie:
 Dramione
Stav prekladu:
 Neuvedené
Typ témy:
 Neuvedené

Predstavujem vám ďalšiu sériu desiatich freestyle drabbles, v ktorých sa Draco s Hermionou rozchádzajú alebo takmer rozídu, zakaždým v inom mieste ich vzťahu. Na FF sú zverejnené ako one-shot, ale naozaj nie sú ľahké preložiť, tak som sa rozhodla dávkovať vám ich (čo neznamená, že nepôjde viac v jeden deň, mám pár dní voľna :D) Už len samotný názov Touch and go dal zabrať – v preklade riskantná, chúlostivá situácia (doslova Dotknúť sa a utiecť). Najviac sa mi páčil preklad Na hrane, ale nakoniec som to nepreložila. A samozrejme, preklad z rýchlika, bez bety.

A prečo ten výber? Autorka sa po niekoľkých rokoch vrátila k FF a snáď dokončí svoju poviedku Friend Number Three (Priateľ číslo tri) a keď mi prišiel alert o ďalšej kapitole... prečítala som si aj iné jej veci. A jej jedna jednorazovka vyvolala niečo, o čom sa dozviete v správny čas. Inak stručná pointa FNT: Blaise už má akože po krk Draca a dá mu podmienku, že si musí nájsť okrem neho a Pansy tretieho priateľa, inak ho už viacej nechce vidieť (a nie, Hermiona to nebude). Takže sa Draco zhodou okolností zamestná za pultom jednej kaviarne, do ktorej chodieva dosť naštvaná Hermiona. Okrem toho nájde Voldemortove tajné zložky na takmer každého na ministerstve a... A vynikajúca komunikácia s autorkou... treba viacej dodávať? Prajem príjemné čítanie.

 

TOUCH AND GO

Autor: Riptey

Preklad: Jimmi

Link na originál: http://www.fanfiction.net/s/5406153/1/Touch_and_Go

This story is based on characters and situations created and owned by JK Rowling, various publishers including but not limited to Bloomsbury Books, Scholastic Books and Raincoast Books, and Warner Bros., Inc. No money is being made and no copyright or trademark infringement is intended.

Žáner: Humor/Romance

 Dramione

Rating:  bez obmedzenia

Napísané pre: pre drcjsnider na LJ community dramione.

1.

Občas sa žena musí rozhodnúť medzi nejakým mužom a niečím iným, čo jej je veľmi drahé; napríklad milovanou mačkou, ktorú mala viac než desaťročie a ktorá bola v celom čarodejníckom svete jej prvým priateľom. Inokedy ženu o túto možnosť voľby pripravia, pretože zvoliť si mačku už viacej neprichádza do úvahy. Napríklad, ak tú mačku ten muž zabije.

Nezáleží na tom, ako sa to stalo. Nie je to smiešny príbeh, ktorý bude aj po rokoch zábavný a ani nič podobného. Draco nechal otvorené dvere a Krivolab sa dostal von a Hermiona ho našla o týždeň neskôr v muklovskom Londýne. Vyzeral ochabnutejšie a zdevastovanejšie, než keď ho naposledy videla. Vôbec nič vtipného na tejto situácii nebolo. V skutočnosti to bola tá úplne najsmutnejšia vec - alebo minimálne sa v tom čase zdala - ale preronil Draco Malfoy jednu jedinú slzu?

Nie. Nepreronil, a mal tú drzosť rovno pred ňou si pomyslieť, aká je to skrátka sprostá mačka. Nepovedal to nahlas, ale Krivolaba vždy nenávidel a mohla počuť, ako mu tie myšlienky vypadávajú z mozgu cez nosovú dierku. Hermiona preronila slzy za nich oboch a potom mu povedala, že v žiadnom prípade nemôže mať budúcnosť s niekým tak totálne nezodpovedným. Po tom, čo deväť mesiacov spolu chodili, bývali spolu len tri mesiace a ona ho už vykopávala preč. Bolo to týždeň predtým, než to vôbec povedala Ginny - cítila sa tak trápne kvôli tomu, že na začiatku vôbec celej tejto veci dala šancu len preto, aby ju musela takto skoro ukončiť - presne tak ako všetci vraveli, že to dopadne.

Ale podivné bolo, že Ginny nebola na Hermioninej strane. Stále si nemyslela, že to vydrží, ale zjavne si myslela, že nechať otvorené dvere nie je dostatočný dôvod na to, aby ste niekoho vykopli týždeň pred vaším prvým výročím. Až v tej chvíli si Hermiona spomenula, že toto - deň, kedy s Ginny viedli tento rozhovor - je presne dňom ich prvého výročia. Bolo 23.55, Hermiona sa pripila červeným vínom a o päť minút bude po všetkom. Úplne na to zabudla a to bolo horšie než nechať otvorené dvere, aj keď sa cez ne mačka dostala von.

Preletaxovala sa nazad do svojho bytu, a našla Draca tvrdnúť pred svojimi dverami, pretože vymenila zámky, a ona ho vpustila dnu a on neodišiel.

riptey: ( Jimmi )21.08. 2011 10.
riptey: ( Jimmi )20.08. 2011 9.
riptey: ( Jimmi )19.08. 2011 8.
riptey: ( Jimmi )17.08. 2011 7.
riptey: ( Jimmi )17.08. 2011 6.
riptey: ( Jimmi )17.08. 2011 5.
riptey: ( Jimmi )16.08. 2011 4.
riptey: ( Jimmi )16.08. 2011 3.
riptey: ( Jimmi )16.08. 2011 2.
riptey: ( Jimmi )15.08. 2011 1.

Naše ďalšie weby

Nájdete nás