archiv.hpkizi.sk
Fanfiction poviedky o Harrym Potterovi: Oznamy

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]

Wattpad aneb NEKRADNITE našu prácu po druhé

Jimmi | 06.01. 2021 , 268 čitateľov

Oznamy

Je mi hrozne ľúto, že zase začínam s touto témou...  ale zase musím zopakovať, že preklady z tohto webu sa nesmú kopírovať na iné stránky. V žiadnom prípade neposkytujeme súhlas (je tu pár historických výnimiek, ale o tých viem). Tieto stránky žijú z reklamy, ubližujete im tým, to vám vážne za to stojí? A to nehovorím o iných veciach. 


Toto sa týka aj prekladov, ku ktorým napíšete zdroj... na wattpade nemôžete skopírovať nič, k čomu nemáte písomný súhlas autora.  Je to podmienka wattpadu!


Tu to máte konečne česky:

 

Zdroj: https://support.wattpad.com/hc/en-us/articles/216192503-Copyright-FAQ#czech

Co je to porušení autorských práv?

  • Publikování děl, která náleží třetí osobě a která jsou chráněna autorskými právy, bez autorova právního souhlasu.
  • Publikování děl jménem autora a to i přesto, že jim připíšete veškerý kredit – stále jde o porušení autorských práv. VŽDY je potřeba souhlas autora. 
  • Adaptace nebo nepatrné změny díla - jako například změna jmen postav, kopírování událostí a popisování je svými vlastními slovy, změny pohledů postav, apod.
  • Používání obrázků, které nevlastníte. To zahrnuje vytváření obálek (coverů), ke kterým použijete obrázky, které nejsou vaše vlastní (výjimkou jsou obrázky, které jsou ve veřejné doméně). 

 

Jak Wattpad přistupuje k porušování autorských práv?

Wattpad bere porušování autorských práv velmi vážně. Uživatelům není dovoleno zveřejňovat příběhy, které nevlastní – pokud k tomu samozřejmě nemají právní souhlas autora a pokud důkaz o souhlasu nebudou schopni poskytnout, když budou požádáni.Info k blog.cz končí

Jimmi | 08.08. 2020 | . Oznamy , 358 čitateľov

Oznamy

Ako ste asi zaznamemali, 16.8. končí blog.cz a s ním kopa starých stránok, či už vlastnej tvorby, alebo prekladov.  Nižšie začínam robiť (priebežne dopĺňam) zoznam stránok, na ktoré sme narazili. 

 


Prosím píšte do komentárov ak viete o ďalších, prípadne máte už zálohu. Za zálohu (správnu) sa považuje, keď stiahnete celú stránku (CTRL S, najlepšie to robí Firefox). 

 

Pokiaľ ste majiteľom takýchto stránok (máte k nim prístup), toto už asi viete, ale pre istotu kopírujem:


dostala jsem tip - blog.veruce.cz  - jeden sikovny propagator presouva blogy i s komentari a obrazky, otestovala jsem s nim vsechny druhy prevodu a vsechno je ok (od Blanky) - tak hodně sil a zdaru. Tohle pomůže jen těm, kdo blog.cz vlastní a stojí o přesunutí, čtenářům, kteří si jen chtějí něco uchovat, to nepomůže.

hpkizi.sk a spol a wattpad

Jimmi | 09.06. 2018 | . Oznamy , 939 čitateľov

Oznamy

Ahojte, 


trošku sa nám tu začalo množiť kopírovanie poviedok  na wattpad, takže by som to chcela zhrnúť a len odkazovať na tento článok.


Jediný preklad, ktorý môžete nájsť na wattpade, je Mazlíček od denice. Toto sa týka aj ostatných webov, na ktoré prispievajú členky Arabeska o.z. (hlavne sovička od Jacomo: http://www.owlwings.estranky.cz/)


Takže ako to s tým wattpadom je?

22 článkov (3 stránok, 10 článkov na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]rightgif
Prejsť na:

Naše ďalšie weby

Nájdete nás