Preklady fanfiction Harryho Pottera

Len pre našu zábavu a poučenie.

Sabotáž

4. kapitola Operácia Grangerka

Sabotáž
Vložené: Jimmi - 06.03. 2022 Téma: Sabotáž
Jimmi nám napísal:

Názov: Sabotáž

Originálny názov: Sabotage

Žáner: Romance/Angst

Autorka: LoveBugOC

Počet slov: 14,933

Obdobie: NextGen

Počet kapitol: štyri + pokračovanie

Prístupnosť: K

 

Zhrnutie: Draco Malfoy je na svoju dcéru hrdý, najmä preto, že je po ňom. Keď teda vymyslí plán, ako sabotovať blížiacu sa svadbu jej matky, súhlasí a vezme veci do vlastných rúk.

Pozor, nie je možné otvoriť v novom okne, musíte sa vrátiť späť.

Štvrtá kapitola – Operácia Grangerka

„Zostáva ti už len jedna vec.“

„Nie,“ odpovie Draco automaticky.

Tentoraz je to Blaise, kto sa prechádza po Dracovej kancelárii. Tentoraz je Draco ten pokojný a rozumný, zatiaľ čo Blaise rozpráva nezmysly - aj keď Blaise by si dovolil nesúhlasiť.

„Nie? Draco, už nemáš žiadne možnosti - dokonca už nemáš ani čas! Musíš niečo urobiť a musíš to urobiť hneď. Musíš to urobiť,“ zdôraznil logicky hovoriaci slizolinčan.

„Musíš ma nechať premýšľať...“

„Rozmýšľaš, kamarát, už takmer tri mesiace,“ podotkne Blaise. „Svadba je za tri dni a 'rozmýšľanie' ťa nikam neposunulo.“

„Ja to neurobím, Blaise.“

„A prečo, do čerta, nie? Úprimne, čo môžeš stratiť?“

„Svoju dôstojnosť. Svoju hrdosť. Svoj rozum,“ odpovie blondín nevrlo.

„A srdce?“

Draco si povzdychne, pozrie sa na svojho najlepšieho priateľa a zamračí sa v sklamaní, ľútosti a porážke. „Raz som jej ho dal a ona mi ho vrátila, Blaise – s niekoľkými vybranými slovami. Už jej to nedovolím.“

„Takže namiesto toho, aby si riskoval, ju necháš, aby s ním išla k oltáru? Necháš ju urobiť najväčšiu chybu v jej živote?“

„Boli časy, keď to ľudia hovorili aj o nás,“ podotkne.

„Áno, a pozri, akú mali pravdu. Jediný rozdiel je v tom, že ty si bol jej najlepšou chybou. McLaggen bude jej najhoršou.“

„A keď to urobím? Ak jej poviem, čo cítim, a ona ma odmietne - čo potom? Čo? Aj tak si ho vezme...“

„Nikdy nevieš, kým to neskúsiš. A tvoja najväčšia chyba by bola, keby si to neskúsil.“

Draco pokrúti hlavou, oprie sa na stoličke a pozrie sa nabok von oknom.

X

Premýšľal o tom. Naozaj, premýšľal. A už roky jej chcel povedať, čo cíti - čo vždy cítil. Lenže nemôže. Nedokáže sa prinútiť, aby bol tým nebojácnym tínedžerom, ktorým bol kedysi, a vrhol sa do niečoho takého neistého a drsného so zatvorenými očami. Nie je chrabromilčan - nie je odvážny a nesebecký. V skutočnosti je doslova opakom.

Keď v ten večer vojde do svojho domu, vie, že niečo nie je v poriadku. Všetko je príliš tiché a príliš chladné. Keď vojde do obývačky, jeho podozrenie sa potvrdí, keď uvidí svoju Rose sedieť v kresle vedľa ohňa a pozorovať plamene. Necháva svoj kufrík na zemi vo dverách, prehodí si sako cez operadlo pohovky a sadne si oproti nej. Nepoddajné kučery má stiahnuté do neporiadneho chvosta a na sebe má legíny, ktoré dievčatá v súčasnosti rady nosia, a jeden z jeho nadrozmerných metlobalových dresov. Nohy má pritiahnuté k hrudi a ruky pevne obopína okolo nich.

„Rose...“

„Si klamár,“ odvrkne a odmieta sa naňho pozrieť.

Zamračí sa a posadí sa dopredu. „Rose...“ odmlčí sa, nedokáže nájsť slová, ktoré by naozaj chcel povedať.

„Klamal si mi, otec. Povedal si, že pomôžeš - povedal si, že to napravíš, a nič si neurobil,“ obviní ho.

„Snažil som sa, zlato...“

„Tak si sa nesnažil dosť!“ zakričí, vytlačí sa na nohy a pozrie sa naňho. „Pretože sa zaňho o dva dni vydá - o dva! A ty si nerobil nič, len si tu sedel a - a čo? Čo, otec?“

Draco si povzdychne, oprie sa o pohovku a rukami si pretrie tvár. „Neviem, čo chceš, aby som ti povedal, Rose...“

„Chcem, aby si to napravil!“

„Nemôžem...“

„Áno, môžeš, len nechceš.“ Hlas sa jej trasie, ale napriek tomu je jedovatý. Po lícach jej stekajú slzy a kotúľajú sa jej po perách; ani sa ich nesnaží skryť, ani zastaviť. „Vieš, že to pre ňu nie je správne. Vieš, že si zaslúži niečo lepšie, než čo jej môže dať on. A presne vieš, čo by si jej mal povedať, ale neurobíš to.“

Draco sa na ňu pozrie, znova sa nakloní dopredu a potom zvesí hlavu.

„Viem, že k nej stále niečo cítiš, otec. Viem, že si do nej stále zamilovaný - vidím to. Každý to vidí. Len ste obaja príliš tvrdohlaví, aby ste s tým niečo urobili.“

„O tom to je, však?“ spýta sa a jeho hlas sotva prevyšuje šepot, keď sa pozrie späť na svoju dcéru. „Dúfala si, že keď sa do toho vložím ja, tak sa s tvojou mamou dáme opäť dokopy.“

„Je to zločin chcieť, aby boli moji rodičia spolu?“ uvažuje jemne, hoci sarkasticky, keď si sadá späť a ochranársky si prekríži ruky na hrudi.

Vzdychne si, vyštverá sa na nohy a prejde krátku vzdialenosť k miestu, kde je ona. Čupne si a položí si ruky na jej kolená. „Pozri sa na mňa. Rose, pozri sa na mňa,“ opakuje, keď to neurobí.

Urobí, čo jej povie, hoci nerada.

„To, že dvom ľuďom na sebe záleží, ešte neznamená, že by mali byť spolu.“

„Možno si sa nad tým mal zamyslieť skôr, než si sa rozhodol, že budeš mať spoločný život, a potom ho rozbiješ,“ odsekne a pohľad sa jej zúži.

„Niekedy sú ľudia jednoducho príliš odlišní,“ zašepká.

„To sa stalo tebe a mame?“ spýta sa a znie príliš ako malé dievčatko, ktorým bola, keď jej povedali, že sa otec sťahuje z domu.

„Mne a mame sa stalo veľa vecí.“

„Nechápem, prečo jej to jednoducho nemôžeš povedať...“

„Tvoja mama sa rozhodla, Rose. Rozhodla sa, keď sa rozhodla povedať áno. A je to jej rozhodnutie, koho si vezme, nie moje, tvoje ani Scorpiovo,“ zašepká ticho.

„Prečo si teda niečo také nepovedal pred tromi mesiacmi?“

„Pretože som konal z čistého sebectva.“

„A stále konáš - tým, že si jej to nepovedal,“ podotkne.

Vzdychne si a pokrúti hlavou. „Rosie, ty nerozumieš...“

„Nie, nerozumiem,“ súhlasí. „Nechápem, ako môžeš dovoliť, aby do nášho života vtrhol iný chlap a takto si ju vzal. Nechápem, ako sa môžeš len tak pozerať, ako sa láska tvojho života vydáva za niekoho iného, a ani sa ju nepokúsiš zastaviť. Nechápem, ako sa môžeš tak ľahko vzdať.“ Vtedy vstane, utrie si líce rukávmi a obíde ho.

„Rosie...“

„Vieš...“ odmlčí sa a hlas sa jej chveje od emócií, ako sa snaží zachovať pokoj. „Jeden múdry muž mi raz povedal, že sa nikdy nemám vzdať niečoho, čo považujem za správne. Že mám bojovať za to, čomu verím. Že mám nasledovať svoje srdce bez ohľadu na to, kam ma zavedie. Kedysi som k nemu vzhliadala. A teraz... teraz si už nie som istá, či vedel, o čom hovorí.“

„Rose...“ Natiahne k nej ruku, ale úplná bolesť a zmätok v jej tmavohnedých očiach ho prinútia zastaviť sa. (Je to ten istý pohľad, aký naňho vrhla jej matka pár sekúnd predtým, ako mu povedala, že sa chce rozviesť.) Odíde skôr, než ju stihne zastaviť, a nechá ho tam premýšľať o všetkom, čo práve povedala. Mohla by mať pravdu? Samozrejme, že má pravdu, veď ona je polovica jeho a polovica Grangerovej, čo znamená, že má vždy pravdu.

X

Hermiona Grangerová si počas svojej rozlúčky so slobodou dá prvého panáka, predtým ako jej sova zanechá list na kuchynskom okne. Pomaly ho otvorí, kým sú všetci ostatní v obývačke, a prečíta si ho.

„Naše miesto“.

Dve slová. To stačí na to, aby sa jej rozbúchalo srdce a rozprúdila krv, aby sa jej telo rozpálilo. Dve slová jeho rukopisom, aby presne vedela, čo od nej žiada - hoci ako ho pozná, je to skôr príkaz. Zoberie kabelku z pultu a kľúče od domu z háčika pri vchodových dverách. Ginny Potterová sa pred ňou prešmykne skôr, ako stihne utiecť.

„Hermiona Grangerová, čo to robíš? Je to tvoja rozlúčka so slobodou, nemôžeš len tak odísť!“

„Len si musím niečo vybaviť, to je všetko. Nebudem dlho čakať, sľubujem.“

Čaká na ňu, keď tam príde, stojí na vrchole starého mostíka. Zabudla, ako dobre vyzerá v muklovskom oblečení - tmavé džínsy a tričko. Jeho zlatisté blond vlasy sa lesknú v mesačnom svetle a odrážajú sa od jeho bledej pokožky.

Keď sa priblíži, otočí sa jej smerom, akoby ju vycítil. Vnímal ju. „Prišla si,“ zašepká.

„Vedel si, že prídem.“ Postaví sa vedľa neho na miesto s výhľadom na rieku a sleduje, ako sa vietor pohráva s lístím na stromoch a v kríkoch. Je to také prirodzené, keď tu stoja vedľa seba. Tak správne. „Myslela som si, že budeš s chlapmi na Cormacovej rozlúčke so slobodou,“ zašepká.

„Necítil som sa na to.“

„Išiel by si, keby si sa cítil?“

„Nie som si istý,“ pokrčí plecami a dodá: „Asi nie.“

Pozrie sa naňho zboku a zvedavo si ho premeriava. „Prečo som tu, Draco?“

„Ja som len... myslel som si...“ odmlčí sa a v duchu si vynadá, že znie tak nepripravene. Taký nervózny. „Chcel som ti niečo povedať. Všetko som si to predtým naplánoval a teraz... si na nič nepamätám,“ prizná sa.

„Dnes večer mám rozlúčku so slobodou...“

„Ja viem, ver mi... ja viem,“ zamrmle a hlasno si vzdychne.

Zavládne medzi nimi ticho, keď sa pozrie späť na rieku. A potom prehovorí. „Toto bývalo moje najobľúbenejšie miesto na celom svete.“

„Aj moje.“

„Máme tu veľa spomienok, však? Prvé rande, prvý bozk...“

„Prvé muchlovanie,“ usmeje sa.

„Tvoja žiadosť o ruku...“

„Neber si ho,“ zašepká zrazu.

Zažmurká a šibnutím tváre sa naňho pozrie širokými očami. V jeho tvári sa zračí smútok a zúfalstvo.

„Prosím, neber si ho.“

Pokrúti hlavou. „Toto si nemôžem dovoliť, Draco-“ Chce ho obísť, aby odišla, ale on ju zachytí za ruku a zastaví ju.

„Nechcem, aby si si ho vzala...“

„Prestaň,“ zašepká slabo a snaží sa vymaniť z jeho úškrnu, ale on je silnejší.

„Nie je pre teba ten pravý, Hermiona. Nezaslúži si ťa...“

„Prestaň.“

„Zaslúžiš si oveľa viac ako on...“

„Prestaň...“ zakňučala.

„Milujem ťa.“

Zamrazí ju. Pozrie naňho v úplnom šoku, keď sa jej v očiach zalesknú slzy.

„Tak veľmi ťa milujem, Grangerová. Vždy som ju miloval. Vždy budem...“

„Prestaň!“ vykríkne a hrubo si vytrhne ruku z jeho zovretia. „Ty... to mi nemôžeš urobiť, zajtra sa vydávam, Draco-“

„Tak si ho neber...“

„Prestaň to hovoriť! Len... prestaň. Prečo to robíš?“ pýta sa zúfalo.

„Pretože ťa milujem. Pretože aj keď sú to už roky, stále ťa milujem,“ prizná sa. „A myslím si, že ak si ho zajtra vezmeš, urobíš najväčšiu chybu svojho života.“

„Moja najväčšia chyba bola, že som si vzala teba,“ odsekne a odvráti sa od neho.

„Ale bola to krásna chyba, nemyslíš?“

„No a čo, že je to chyba - je to moja chyba, ktorú mám urobiť,“ zvolá a otočí sa k nemu tvárou.

„Grangerka...“

„Nie! To nemôžeš urobiť! Nemôžeš sem prísť večer pred mojou svadbou a všetko mi to povedať, to nie je fér! Mal si na to tri mesiace, Draco! Mal si tri mesiace na to, aby si s tým niečo urobil, a neurobil si to...“

„Aj ja som urobil!“ kričí naspäť a vôbec ho nezaujíma, ako sa naňho rozzúrila. „Ja som bol dôvod, prečo ti všetky tie miesta zrušili, ja som ich vyplatil. Snažil som sa McLaggena prinútiť, aby odstúpil...“ Nevidí ruku, ktorá ho udiera. Cíti ju však a počuje, ako sa ozýva vo vzduchu okolo nich. Zatvorí oči a ticho si prikývne, lebo vie, že si to zaslúži.

„Si bastard. Toto mi nemôžeš urobiť...“

„Tebe? Robím to pre teba - pre nás!“ zvolá.

„Neexistuje žiadne my...“

„Mohlo by byť! Merlin, zlato, mohlo by,“ zašepká, vezme obe jej ruky do svojich a palcami ju hladí po jemnej pokožke. „Uteč so mnou. Vezmi si ma. Buď so mnou - urobím čokoľvek. Môžeme mať späť našu rodinu. Dám ti celý svet, vieš, že...“

„Nemôžem,“ zašepká.

„Prečo? Prečo nie?“ žiada zúfalo.

„Pretože Cormac...“

„Je idiot. Je to sebecký bastard, ktorému záleží len na sebe, Grangerka.“

„Záleží mu na mne. Miluje ma.“

„Ty ho miluješ?“ spýta sa.

„Áno.“

„Miluješ mňa?“

„Na tom nezáleží, pretože to nemôžem urobiť. Je príliš neskoro...“

„Nikdy nie je neskoro,“ trvá na svojom.

„Draco-“

„Po-počúvaj, dobre? Urobil by som to skôr, len... bol som vystrašený,“ prizná sa zahanbeným hlasom. „Bol som posraný strachom, že sa mi niečo stane. A potom ma sedemnásťročné dievča postavilo do late a ja som si uvedomil, že bez ohľadu na to, ako veľmi sa bojím... teba milujem viac. Vždy som ťa miloval. Zaplatím svadbu, zaplatím všetky tvoje výdavky, len... si ho neber. Prosím,“ zašepká. Je takmer na kolenách a prosí ju.

Na chvíľu zaváha, potom si ticho vzdychne, potrasie rukou a vytrhne si ruky z jeho. „Nemôžem.“

„Prečo?“

„Pretože si toxický, Draco. Ty... ty ubližuješ ľuďom. Ublížil si mi...“

„To som neurobil. Nikdy som ťa nepodviedol,“ odpovie prísne.

„Bolo to v novinách, Draco, boli tam fotky...“

„Boli falošné! Všetko bola lož, vymyslela si to nejaká čarodejnica, ktorá chcela slávu a popularitu. Nikdy som ťa nepodviedol,“ zopakuje s rovnakým sebavedomím a odhodlaním ako predtým.

Vzdychne si a prevráti očami. „Teraz sme tu len my, Draco, a ty nemáš čo stratiť. Chcem pravdu...“

„To je tá zasraná pravda!“ zakričí. „Nikdy som ťa nepodviedol! Ani raz - ani jediný raz! Nikdy som na to ani nepomyslel. Bol som do teba príliš sebecky zamilovaný na to, aby som ti takto ublížil - a stále som,“ prizná, hlas má teraz o niečo mäkší.

„Pre... prečo si mi to nepovedal?“ zašepká, očividne zaskočená.

„Snažil som sa, ale ty si ma nechcela počúvať,“ zamrmle a hľadí do zeme. „Už to išlo dolu vodou a ty si odmietala počúvať čokoľvek, čo som ti chcel povedať.“

Zavládne medzi nimi ticho a ona sa od neho odvráti, ochranársky si prekríži ruky na hrudi, keď jej po líci steká osamelá slza. Opatrne ju s nádejou sleduje. Dýcha ťažko v dôsledku adrenalínu, ktorý v ňom koluje. Nie je si istý, čoho sa teraz bojí viac... či toho, že ho odmietne, alebo toho, že ho prijme.

„Hermiona... prosím, povedz niečo,“ zašepká.

„Ja... neviem, čo chceš, aby som povedala...“

„Áno, vieš.“

Vzdychne a pozrie naňho cez vlhké mihalnice. „Nemôžem, Draco. Ty a ja... my spolu nefungujeme. Sme príliš odlišní...“

„Presne to som povedal Rose. A potom som si uvedomil, že je to len výhovorka, ktorú som používal, pretože pravda je taká, že bez ohľadu na to, akí sme boli rozdielni, vždy sme fungovali. Len sme nakoniec nevedeli nájsť spoločnú reč. Pripomenula mi aj niečo, na čo som akoby zabudol. Nikdy sa nevzdávať toho, čo považujem za správne. Bojovať za to, čomu veríš. Nasledovať svoje srdce bez ohľadu na to, kam vás zavedie. To si ma naučila ty, Grangerka, a nemôžeš mi povedať, že toto nepovažuješ za správne,“ zamrmle a mávne rukou medzi nimi.

„Ty a Rose ste v tom boli od začiatku, však?“

Prikývne. „Ona nemá McLaggena rada o nič viac ako ja...“

„No to nezáleží na nej! A nezáleží to ani na tebe...“

„Myslíš si, že to neviem?“

Opäť sa nad nimi rozhostí ticho. Draco sa oprie o bok mostíka, kope do zeme drahými topánkami, ruky prekrížené na hrudi. Chvíľu sa naňho pozerá a potom sa oprie vedľa neho. Dostatočne blízko, aby cítila jeho teplo, ale nie úplne, aby sa ho dotýkala. Cíti zúfalstvo a túžbu, počuje to v jeho hlase. „To, čo sme mali, Draco... bolo to úžasné...“

„Stále je. Stále to môže byť...“

„Ale boli sme mladí a hlúpi,“ pokračuje. „Nepremýšľali sme o následkoch, jednoducho sme to urobili...“

„V tom je však tá krása, nie? Nepremýšľať... o tom... o tom je láska, však?“ spýta sa rečnícky a zopakuje niektoré múdre slová Blaisea Zabiniho. „Skočiť po hlave, nestarať sa o to, kde a ako dopadneš, len pokiaľ ťa niekto chytí... A ja ťa vždy chytím. Vždy.“

„Keď som Cormacovi povedala áno, zaviazala som sa mu, Draco, a nemôžem sa mu otočiť chrbtom.“

Vzdychne a prevráti očami, neschvaľujúc jej vernosť metlobalovej hviezde. „Keby sa role vymenili, tak by rýchlo utiekol...“

„Možno by utiekol. Ale to s tebou nemá nič spoločné,“ odsekne a otočí sa k nemu tvárou. A takmer okamžite jej výraz zmäkne. „Vždy budeš súčasťou môjho života, Draco, a vždy ťa budem milovať, len... nemôžem byť s tebou.“

Prikývne a zdá sa, že priznáva porážku. O niekoľko sekúnd neskôr sa jeho pery ocitnú na jej perách a jeho ruky sú na oboch stranách jej tváre, obopínajú jej líca a nakláňajú jej hlavu, aby k nej mal lepší prístup. Zastoná mu do úst, ruky jej padnú na jeho boky a on využije jej otvorené ústa, aby do nich vkradol svoj jazyk, čím vyvolá vlastný ston. Toto je domov. Toto bude vždy domov. Je to tvrdé a vášnivé a zúfalé a hladné; je to všetko, čo ich robí nimi, nimi. Líca má mokré a nie je si istý, či je to preto, že ona plače, alebo preto, že plače on.

O chvíľu neskôr sa odtiahne, ťažko dýcha, keď si oprie čelo o jej. Otvorí oči, aby sa jej pozrel do tváre, a zistí, že sa pozerá priamo naňho. „Kvôli starým časom...“ zašepká.

„Neočakávam, že zajtra prídeš...“ zašepká ticho, lebo chápe, aké to preňho bude ťažké.

„Budem tam. Sľubujem.“

Slabo sa usmeje a odtiahne sa od neho. „Takže si sadista.“

Draco sa usmeje a strčí si ruky do vreciek, aby udržal seba (a svoje hormóny) na uzde. „Vždy som bol a vždy budem. Veď som si ťa vzal, nie?“ zažartuje.

Je to jediný spôsob, ako dokáže prežiť aspoň najbližších pár dní.

X

Draco Malfoy nespí celú noc. Je naozaj sadista, pretože uprostred noci trávi hodiny a hodiny premýšľaním. Premýšľa o minulosti, prítomnosti a budúcnosti. V žiadnom prípade si nevie predstaviť život bez nej, čo je jediný dôvod, prečo ešte stále mieni ísť na tú prekliatu svadbu.

A potom mu to dôjde - Dokonalý plán. Tentoraz je naozaj spoľahlivý. Taký spoľahlivý, až sa čuduje, že mu to nikdy predtým nenapadlo.

A práve preto sa o pol tretej popoludní dá nájsť Draco Malfoy, ako celkom sebavedomo kráča smerom k Brlohu z miesta, kde sa primiestnil. Rose, ktorá stojí na verande s Ryšavkou a Potterom, je prvá, kto ho vidí. Smutne sa usmeje a potom sa k nemu rozbehne a vrhne sa mu do náručia. Jeho čakajúce ruky sa okolo nej obtočia a pevne si ju pritisnú k hrudi, keď mu do krku zašepká ospravedlnenie.

„Je mi to tak ľúto za ten včerajšok, ocko, bola som rozrušená a vystrašená a...“

„To je v poriadku, zlato. To je v poriadku,“ zašepká jej do vlasov. Mierne sa od nej odtiahne a drží jej tvár v dlaniach. „Mala si pravdu, vo všetkom, Rose. Absolútne správne.“

„Ocko!“

Draco sa jej pozrie cez plece a vidí, ako k nemu šprintuje Scorpius. Zohne sa a malý chlapec sa mu katapultuje do náručia, smeje sa, keď ho zdvihne a krúti s ním. „Ahoj, kamarát.“

„Chýbaš mi, ocko.“

„Aj ty mi chýbaš, kamoško,“ zašepká otec dvoch detí synovi do ucha, potom sa odtiahne a rozstrapatí mu vlasy.

„Strýko Harry mi ukázal svoj neviditeľný plášť, je taký super!“ dvanásťročný chlapec nadšene zvolá.

„Ach, to je jednoducho úžasné,“ sarkasticky zamrmle Draco.

Scorpius vybuchne v záchvate chichotu a potom sa rozbehne späť do domu.

„Takže to je asi ono, čo? Začiatok konca...“ Rose zašepká a odmlčí sa, keď sa pozrie späť na Brloh.

„Nie tak celkom.“

Rose sa rozžiaria oči, keď sa pozrie na otca. „Máš nejaký plán, však?“

Usmeje sa; jeho dcéra ho tak dobre pozná. „Áno, mám. A tentoraz sľubujem, že to vyjde.“

„Ako to vieš?“

„Veríš mi, Rosie?“

„Samozrejme,“ odpovie a žiarivo sa naňho usmeje.

„Tak mi ver, keď hovorím, že to bude fungovať.“

Vzrušene sa usmeje. „Dobre.“

On sa usmeje a rýchlo ju pobozká na spánok. „Kde je McLaggen?“

„V starej izbe strýka Freda, pripravuje sa.“

„A tvoja matka?“

„V izbe tety Ginny.“

„Dobre, zabav ju.“

Nakloní sa a znova ju pobozká na spánok, kým vojde do Brlohu. Náležite pozdraví hostí, zastaví sa, aby objal pani Weasleyovú, a potom zamieri na poschodie k Fredovej starej izbe. Vstúpi dnu bez zaklopania - lebo úprimne povedané, na jeho súkromí mu nezáleží - a nájde metlobalovú hviezdu celkom... zamestnanú.

Žena odetá v spodnom prádle, obtočená okolo McLaggenových bokov, zapiští ako sa snaží uvoľniť a natiahnuť si šaty späť. Draco sa vševediaco usmieva, keď vybieha z miestnosti. Pozrie sa na McLaggena, ktorý sa naďalej ležérne prezlieka - nevyzerá ani trochu vyvedený z miery. Alebo vystrašený, ako by mal byť.

„Dobre, McLaggen. Budem ignorovať to, čoho som tu bol práve svedkom, pretože o niekoľko minút na tom naozaj nebude záležať. Mám pre teba návrh a vzhľadom na to, čoho som bol práve svedkom, by bolo v tvojom najlepšom záujme, aby si ho prijal.“

McLaggen sa usmeje a upraví si manžetové gombíky na manžetách. „Nemám z teba strach, Malfoy. Môžeš Hermione kázať, koľko chceš, o tom, čo si práve videl, ale neuverí ti. Je to tvoje slovo proti môjmu.“

„Máš pravdu, asi mi neuverí,“ súhlasí a mávne nad tým rukou. „Ale nemysli si, že je to preto, lebo si myslí, že toho nie si schopný. Ak niečo, tak preto, že by som pre ňu urobil čokoľvek.“

Cormac sa opäť zdá byť nevzrušený. Len si utiahne kravatu okolo krku a pozrie sa naňho cez zrkadlo. „Čo je to za 'návrh', Malfoy?“

„Mám pri sebe šek. Je datovaný na zajtra, suma je už napísaná. Stačí, aby som naň napísal tvoje meno, a je tvoj - ak vycúvaš z tejto svadby,“ odpovie blondiak a znie to veľmi podobne ako obchodník v ňom. Obchodník, ktorým chcel jeho otec, aby bol.

„Šek?“ McLaggen sa vysmieva. „Neviem, či si to uvedomuješ, Malfoy, ale som vynikajúco platený hráč metlobalu. Nepotrebujem tvoje peniaze.“

„Neviem, či si to uvedomuješ ty, McLaggen, ale som oveľa bohatší ako ty. Som oveľa bohatší, ako kedy budeš ty. S týmito peniazmi by si mohol zajtra odísť do dôchodku a ešte by si ich mal dosť, kým budeš starý a vráskavý.“ Vytiahne z náprsného vrecka spomínaný šek a podá ho „hviezde“, aby si ho vzala. Ten ani nezaváha, keď k nemu natiahne ruku, aby si ho vzal. Sleduje, ako ho ženích (blé) rozkladá, sleduje, ako sa mu mihnú oči, keď pristanú na celkovej sume peňazí - sume, ktorú je Malfoy ochotný, ale nie natoľko hlúpy, aby mu zaplatil za odchod.

„V čom je háčik?“

 

 

 

„Odídeš,“ odpovie slizolinčan jednoducho. „Otočíš sa tejto svadbe chrbtom a peniaze sú tvoje. Odmiestniš  sa ďaleko odtiaľto, nikomu nepovieš, čo sa tu stalo, a môžeš si žiť, ako sa ti zachce. Hermiona povie hosťom, že to bolo spoločné rozhodnutie, a obaja si zachováte dôstojnosť - nech už vám zostane akákoľvek suma.“

„A keď odmietnem?“

„Urobím ti zo života peklo.“ Blondiak sa samoľúbo usmeje a založí si ruky na hrudi.

„Vie o tom?“

„Zatiaľ nie. Nebudem jej kvôli tebe klamať, McLaggen, ak si to myslíš. Dozvie sa to, ak sa tak rozhodneš, ale dovtedy už budeš dávno preč.“

McLaggen sa usmeje, hoci to nie je ani zďaleka taký hrozivý (ani taký príťažlivý) úsmev ako Dracov. „Si špinavý hráč, Malfoy. Férový, ale špinavý.“

„To znamená áno?“

Metlobalista prikývne a podá mu šek späť. Draco sa usmeje, privolá si z Fredovho starého stola brko a do bloku pre prijímateľov napíše McLaggenovo celé meno. Predtým, ako mu odovzdá šek, odloží brko na miesto, odkiaľ prišlo.

McLaggen sa usmeje a prehodí si cez plecia sako. „Bolo mi potešením s tebou obchodovať, Malfoy.“

Draco prikývne, pripravený nechať ho odísť bez toho, aby ho ešte niekedy videl, alebo aby sa zaujímal o to, kam má v pláne ísť, ale niečo mu vŕta v hlave. Niečo, čo ho už dlhší čas znepokojuje. „Len... jednu otázku. Miloval si ju niekedy naozaj? Záležalo ti na nej vôbec?“

„Láska je také silné slovo. Ale áno, záležalo mi na nej.“

„Zrejme nie dosť.“

„Myslím, že nie.“

Muž sa bez ďalšieho slova odmiestni a nechá Draca v miestnosti samého. Ťažko si vzdychne a rukami si pretrie tvár, pretože teraz musí Hermione oznámiť novinku - a zlomiť jej pritom srdce.

X

Zaváha pred dverami do Ginninej starej izby a počúva tri rôzne hlasy vnútri. Pomaly zdvihne ruku, zaklope na dvere a potom trpezlivo čaká, kým sa otvoria. Ginny ich otvorí, stojí vo vnútri izby a unavene naňho pozerá.

„Malfoy.“

„Ryšavka,“ pozdraví ju zdvorilo.

„Ahoj, otecko,“ odpovie Rose z väčšej časti izby.

„Ahoj, dievčatko. Počúvaj, môžem mať pár minút s nevestou?“

Ginny sa obzrie na ženu v bielych šatách, akoby uvažovala, či s ním bude môcť byť sama. Tá prikývne a červenovláska takmer neochotne prejde okolo neho a odíde po chodbe. Rose ju rýchlo nasleduje, cestou mu dá bozk na líce a žmurkne naňho. Vstúpi do izby a zavrie za sebou dvere, pohľadom kĺže hore a dole po jej tele. Má na sebe biele šaty, živôtik dokonale obopína jej krivky, zatiaľ čo spodok sa vejárovito rozprestiera okolo nej. Vlasy má napoly stiahnuté dohora, vzadu zopnuté efektne vyzerajúcou sponou, zvyšok jej padá vo voľných kučierkach na plecia. Úžasná, pomyslí si. Úplne nádherná. Dokonalá.

Zažmurká a pretrie si zátylok, keď sa naňho usmeje cez zrkadlo. „Vyzeráš... Merlin, vyzeráš nádherne,“ vydýchne.

„Vďaka.“ Líca sa jej sfarbia do ružova, keď sa otočí tvárou k nemu. „Čakala som, kedy sa objavíš.“

„Meškám, ja viem... Musel som si vybaviť nejaké... záležitosti.“

„Som rada, že si prišiel,“ zašepká a usmeje sa tým svojím úsmevom. Ten úsmev, ktorý si necháva len pre neho. Napodiv by to bez neho nedokázala.

„Asi by si sa mala držať tej myšlienky...“ zašepká a pozrie sa na podlahu.

„Prečo?“ opýta sa zvedavo, unavene.

Pozrie sa na ňu a ľutuje, čo vie, že musí urobiť, ale len preto, že sa nechce pozerať, ako sa rozpadá. Najmä keď vyzerá takto. „Nepríde.“

Zažmurká, ústa sa jej otvoria a potom zatvoria. V očiach sa jej mihne zmätok a zvedavosť. „Pre-prečo? O čom to hovoríš?“

„On nepríde, Grangerka. Je preč.“

„Ako to vieš?“ spýta sa skepticky. A potom sa jej oči rozšíria a potom zúžia, keď sa jej v tvári objaví pochopenie. „Čo si urobil, Draco?“

„Ja...“ Odmlčí sa a pozrie sa na celú miestnosť okrem nej - na stenu, strop, podlahu. Vzhliadne, až keď zbadá spodok jej šiat tak blízko svojich talianskych kožených topánok. Oči má lesklé od sĺz, ktoré ju hrozia zradiť, keď naňho spýtavo hľadí.

„Čo si urobil?“

Vzdychne, jazyk sa mu vkradne von, aby si zvlhčil pery, a rukou si prehrabne vlasy. „Dal som mu na výber...“

„Aký výber?“ dožaduje sa, ani mu nedá šancu vysvetliť.

„Výber, Grangerová. Jednoduchá voľba a on si vybral zle,“ zašepká Draco.

„Aký výber?“

„Ponúkol som mu šek na odchod, v ktorom bolo dosť peňazí na to, aby bol viac než spokojný sedem životov. Výmenou za šek mal odísť - od teba a od svadby,“ prezradí.

„A on... vzal si ten šek, však?“

Draco mlčky prikývne. Odstúpi od neho, potrasie hlavou a odfrkne si. Natiahne sa k nej, aby ju utešil, objal, čokoľvek, ale ona ho dosť prudko odstrčí.

„Nedotýkaj sa ma! Ty... ty si bastard!“ Otočí sa na päte, vlasy sa jej rozstrapatia. Jej pohľad je divoký a zúrivý od hnevu a bolesti. „Si skurvený bastard! Jednoducho si sa nedokázal vyrovnať s tým, že som šťastná, že? Nedokázal si sa vyrovnať s tým, že som sa od teba pohla ďalej, tak si mi to musel zničiť! Všetko si zničil, nenávidím ťa! Nenávidím ťa, nenávidím ťa, ja...“ Odmlčí sa, keď si ju pevne pritiahne k hrudi, ľavou rukou ju chytí okolo pása a pravou rukou jej pevne drží zátylok, keď začne vzlykať do látky jeho obleku.

O chvíľu neskôr, keď sa upokojuje, sa od neho odtiahne a on ju nechá, ruky mu klesnú k bokom. Odchádza k oknu a pozerá sa cez dvor na vlastnú svadbu.

„On sa rozhodol, Hermiona, ja som mu len poskytol možnosť, aby to urobil. Nemusel si vziať šek, nenútil som ho...“

„Vedel si, že to urobí,“ zašepká a objíme sa rukami.

„Samozrejme, že som to vedel...“

„Čo z teba robí rovnakého zloducha.“

Vzdychne a priblíži sa k nej. „Pozri, Grangerka...“

Stále sa mu odmieta pozrieť do tváre, ale preruší ho. „Včera večer si mal absolútnu pravdu. Miluješ ma naozaj sebecky, nedokážeš ani prijať...“

„Áno, dobre, milujem,“ priznáva narýchlo. „Ale toto nie je o mne. Včera v noci to bolo o mne, áno, priznávam. Ale dnes je to o tebe a o mužovi, ktorého by si si vzala. Je to o tom, že ťa nemiluje tak, ako si si myslela, tak, ako si si zaslúžila, aby ťa miloval. To, že si vzal ten šek, to dokazuje, pretože mohol povedať nie. Mohol mi povedať, aby som si trhol nohou, ale neurobil to. Vzal si ho a utiekol. Je ti lepšie bez neho. Zmieril som sa s tým, že so mnou nemôžeš byť, a chápem to. Ale je ti lepšie samotnej ako s ním.“

Nereaguje, a keby to nevedel lepšie, myslel by si, že ho ignoruje. Zhlboka sa nadýchne a pripravuje sa povedať jej niečo, čo držal v tajnosti dvadsať rokov.

„Môj otec, ten mi ponúkol rovnakú voľbu,“ povie ticho a hľadí na jej zátylok. „V noci pred našou svadbou mi vypísal šek, ktorý by ma viac než uspokojil na desať životov, a povedal mi, že ak ťa tu nechám, môžem ho mať. Ani som sa nenamáhal povedať mu, čo si o ňom myslím a čo by s tým šekom mohol urobiť. Vybral som si teba, Hermiona. Vybral som si ťa namiesto peňazí a namiesto vlastného otca. A urobil by som to ešte stokrát. Keby to bol urobil on, keby si McLaggen vybral teba, bezpochyby by som ťa nechal vziať si ho.“

Vtedy sa otočí tvárou k nemu, líca má suché, ale oči jej stále žiaria vlhkosťou. „To som nikdy nevedela,“ zašepká.

„Nikdy som nechcel, aby si to vedela.“

„Tak čo bude teraz?“ spýta sa, hlas má slabý a hustý od sĺz. „Ja musím ísť von a povedať všetkým tým ľuďom, že svadba nebude, zatiaľ čo on môže len tak zmiznúť s tvojimi peniazmi.“

Usmeje sa - to ho vôbec nepozná? „Áno, no to by bolo odo mňa hlúpe, nie? Len tak rozhadzovať svoje peniaze.“

„Chceš povedať... že si to neurobil?“ spýta sa a na perách jej zahrá náznak úsmevu.

„Ten šek bol neplatný. Bude celkom prekvapený, keď zajtra príde ku Gringottovcom,“ uškrnie sa, hrdý sám na seba. „Okrem toho si myslím, že moje peniaze sa dajú lepšie minúť inde. Napríklad na zaplatenie tejto nesvadby.“

Mierne sa zasmeje a prevráti očami. „Si špinavý hráč, Malfoy.“

Opäť sa usmeje. „To som už počul. A čo sa týka toho, čo teraz urobíš... prezlečieš sa, pôjdeš tam a všetkým povieš, že to bolo vzájomné rozhodnutie vás dvoch. Takto si on zachová svoju drahocennú povesť a kariéru a ty si zachováš tú svoju v bezpečí.“

Chvíľu sa naňho pozerá. Len sa naňho pozerá, akoby sa ho snažila pochopiť. „Ty si myslel na všetko, však?“

Prikývne, len raz. „Včera v noci som mal veľa času na premýšľanie.“

Potom ho pristihne nepripraveného, keď mu hodí ruky okolo krku a objíme ho. „Nech ti nikto nehovorí, že sa nestaráš o svoju rodinu, Draco. To je tá najkrajšia vec, akú pre mňa kto kedy urobil,“ zašepká.

Usmeje sa, keď sa odtiahne.

„Chcel by si ísť so mnou?“

Pokrúti hlavou a upokojujúco sa na ňu usmeje. „Myslím, že to zvládneš.“

Prikývne, nakloní sa dopredu, aby ho pobozkala na líce, a potom sa prešmykne okolo neho a nechá ho osamote. Usmeje sa pre seba, zastrčí si ruky do vreciek a oprie sa o rám okna.

Prvýkrát po mesiacoch sa svet opäť cíti správne. Prvýkrát po dlhých mesiacoch sa môže ľahko nadýchnuť.

A kto vie, čo prinesie budúcnosť.

Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: Aeidaill - 24.05. 2023
| |
Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Archivované komentáre


Re: 4. kapitola Operácia Grangerka Od: Claire - 09.03. 2022
No jejda, skoro jsem tuto kapitolu zcela vypustila - a příště bych se divila, proč mi děj nenavazuje... i když, jak tak koukám na to, kolik který protagonista hraje rolí a více či méně zdařile předstírá - celá commedia dell arte může tvrdě blednout závistí - možná by se tolik nestalo, chytila bych se. Jediná poctivá intrika v celém tom zmatku - a i tu musí vymyslet padouch Lucius. Draco jen opisoval... a teprve někdy později uvidíme, jestli mu vyšla tak, jak bylo plánováno. Vzhůru k vlastním zhoubám, drahouškové. Díky za překlad.

Re: 4. kapitola Operácia Grangerka Od: zuzule - 08.03. 2022
To je ale hajzlik... Nestoji on nahodou i za tim jejich rozvodem, aby z Draca vytahl prachy... Dekuju!
Re: 4. kapitola Operácia Grangerka Od: Jimmi - 08.03. 2022
To by bola zápletka na poriadnu kapitolovku. Dúfam, že už sa nič nepokazí... čo je ďalej ešte netuším. Času net. Díky

Re: 4. kapitola Operácia Grangerka Od: Octavie - 06.03. 2022
No tak to byl tedy Draco drsoň. Jsem zvědavá na Cormakovu reakci. Jak měl ten rozhovor s Rose, říkala jsem si, že pravdu mají oba. Všechno záleží na úhlu pohledu. Tak jsem zvědavá, jak to ude pokračovat. Jestli Hermiona s Cormakem fakt plánovala společný život nebo to byl jen pokus vydrazdit Draca? Těším se. Děkuji!
Re: 4. kapitola Operácia Grangerka Od: Jimmi - 07.03. 2022
Mám dojem, že presne rovnakú scénu som videla v nejakom filme, ono je možné, že sa niečím autorka inšpirovala a len použila mená našich postáv. Na môj vkus moc klišé. Díky moc

Re: 4. kapitola Operácia Grangerka Od: denice - 06.03. 2022
Tak mi celou dobu vrtá hlavou, proč si McLaggen chtěl vzít zrovna Grangerovou, když měl na každém prstu deset ochotných žen, a už asi vím - doufal, že z Draca vyrazí nechutnou hromadu zlata. Skoro je mi líto, že mu zmehlo :-) Pořád ještě nechápu, proč si Grangerová chtěla vzít McLaggena, když už od školních let musela vědět, co je to zač, ale třeba je tak na dně, že je jako smrt - bere všechno. Ale - celou dobu čeká, až se Draco rozkýve, takže asi to tak jednoduché není... Moc se mi tu líbí Rose - s tatíkem manipuluje, jak chce, je jasné, že ho má přečteného nazpaměť, Draco na ni může být hrdý, je to pravá zmijozelka. Díky.
Re: 4. kapitola Operácia Grangerka Od: Jimmi - 07.03. 2022
Díky

Prehľad článkov k tejto téme: