• Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Ďakujem, ó veľká prekladateľka. :))) Aj za tú stránku, vyzerá zaujímavo. Použijem asi to B'ystyrglawová, lebo ten pre...

    JSark pred: 1 týžd.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Ještě přidávám odkaz na zdroj: https://cs.glosbe.com/gd/cs

    Jacomo pred: 1 týžd.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Děkuju, ráda jsem pomohla. Jak jsem psala, slovní hříčky mě moc baví.K těm ženským příjmením mě napadlo toto:Bifľomor...

    Jacomo pred: 1 týžd.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Jacomo, ty si zázrak. :) Najskôr použijem obe s tým, že to druhé v zmysle "lono húlky/prútika" by odkazovalo aj na te...

    JSark pred: 1 týžd.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Ahoj JSark.Slovní hříčky jsou při překladu moje nejoblíbenější záležitost, tak jsem zkusila něco nahodit do slovníků....

    Jacomo pred: 1 týžd.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Čarodejky, kolegyne prekladateľky, prevažne asi skôr zo Slovenska. :)Mám na vás takú malú prosbičku, prekladateľský o...

    JSark pred: 1 týžd.
  • Hľadám poviedku Povídky od Tesstralky/Tesska

    Napiš mi mail, pošlu ti to jako pdf.

    spaceyfan pred: 1 týžd.
  • Hľadám poviedku Povídky od Tesstralky/Tesska

    Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, prosím nemáte někdo překlad povídky Dychtivý šepot? Je to taková moje srdcovka, k...

    FFmagor pred: 1 týžd.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    @spaceyfan pošli mi ju na email. Dám ju do stiahnutí. Ale musí byť jasné odkiaľ to je a kto je pôvodný autor.

    Jimmi pred: 3 týžd.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    Ty jo, tak teď už nevím, kde by byla chyba, protože mail je správně. ????

    pavlina34 pred: 1 mesiac
Diskusné fórum
  • Jimmi
    Main Admin
    príspevkov: 920
    Členom od: pred: 16 rok.
      

    Stĺpce po rokoch boli nahradené prehľadom všetkých tém, ktoré tu máme. Pretože stačilo, aby sa nezadal rok a téma nebola v zozname.

    Z hlavnej stránky Témy (tie s obrázkami) bolo zrušené vyhľadávanie, pretože to prehľadávalo články a pri tom množstve to spôsobovalo zaťaženie systému (databázy).  

    Vyhľadávanie v jednotlivých témach zostalo. 

    Prehľad tém zobrazuje úplne všetky témy, aj tie, ktoré sú inak schované (zaplánované). Funguje vyhľadávanie a zoraďovanie na jednotlivých stĺpcoch. Prednastavené je zoradenie po rokoch.

    Zobrazuje sa aj nastavenie prístupnosti k jednotlivým témam. Hlavne pri starších veciach treba upozorniť na kapitoly, ktoré sú nevhodné kvôli obsahu, ale téma je prístupná pre všetkých. Inak sa musí zmeniť prístup k celej poviedke.

    Správca je ten, kto môže na téme meniť údaje. Pokiaľ nie je uvedený, som ním len alebo Lupina. 

    Asi vsjo. Ak ste to mali zobrazené už včera, tak ctrl-f5, ešte sa niečo pridávalo. 

  • Jimmi
    Main Admin
    príspevkov: 920
    Členom od: pred: 16 rok.
      

    Ako to funguje?

    Zoradenie po rokoch

    - kliknite na zobáčiky pri názve stĺpcov a tabuľku usporiada podľa tohto stĺpca. Na mobile defaultne zobrazuje názov a rok, takže kliknutím na rok, dostanete zoznam po rokoch -  to že sú na začiatku prázdne políčka - lebo nie je na téme určený rok (musí sa opraviť) alebo tam rok byť nemá.  Kliknite druhý raz (opačné zoradenie) a prázdne budú na konci.

    - toto funguje aj na mobile (vyskúšané), lebo rok zostáva a "nepresúva sa" sa na to rozširovanie tlačítko pre mobil (také modré plusko - zobrazí ďalšíe údaje na mobile)

    Vyhľadávanie 

    vyhľadávanie (okienko na vyhľadávanie) vyhľadáva reťazce v celej tabuľke, takže stačí zadať snamione, Snape...  hocičo a zobrazí vyhovujúce záznamy. Podľa pairingu sa to dá aj zobraziť. 

    Toto riešenie je dočasná náhrada chýbajúcich stĺpcov po rokoch.  Potrebujem maximálne okresať starý systém, aby sa minimalizovali budúce riziká. A potrebujem doriešiť systém pre hpfanfiction.cz, kde to vyhľadávanie malo byť riešené komplexne (už je, ale proste si nemôžem pomôcť, pri wordpress nemám kontrolu nad databázou, nemám ten správny pocit, že toto je ono...)  

    Pribudol tu aj Archív článkov - čo som vôbec netušila, že systém obsahuje - ale netuším, či to môže mať pre nás nejaké využitie.