archiv.hpkizi.sk

Nové na Fanfiction:

Fanfiction poviedky o Harrym Potterovi:

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]

Odkaz

Správca: Jimmi

Text v tejto časti je generovaný, v prípade, že zistíte nezrovnalosti, nahláste to prosím


Odkaz

Prekladateľ : Jimmi

Názov originálu: The Legacy

Autor originálu : eilonwy1

Link na originál : The Legacy

Počet slov originálu: : 32 553

Rating : M 16+ -

Éra / Obdobie: Bradavice po kánone, Minulosť Žáner: Adventure, Angst , Drama, Friendship , Mystery , Romance Jazyk originálu: EN Varovanie: násilie Počet slov originálu: _ 30K-50K Párovanie: Dramione
This story is based on characters and situations created and owned by JK Rowling, various publishers including but not limited to Bloomsbury Books, Scholastic Books and Raincoast Books, and Warner Bros., Inc. No money is being made and no copyright or trademark infringement is intended

Postavy v tomto príbehu sú majetkom JKR, autorky ságy Harryho Pottera. Duševné vlastníctvo prekladov rôznych mien, názvov a miest patrí pánom Medkom, ktorí túto ságu preložili do češtiny a p. Petrikovičovej a p. Kralovičovej, ktoré ju preložili do slovenčiny. Autorské práva k tejto poviedke vlastní eilonwy1, ktorá napísala túto fanfiction.

© Autorské práva k tomuto prekladu patria hpkizi.sk o.z. a šírenie prekladu mimo tieto stránky je bez výslovného súhlasu zakázané.

Toto je len oznam o plánovanom preklade, bohužiaľ pôjde do Restricted, autorka neposkytla súhlas s prekladom.

Banner už bol hotový, takže kredit patrí Kayline, ja som ho len našla (pred rokom 31.7.2020)

Odkaz

The Legacy

 

Originál:

https://archiveofourown.org/works/2326217/chapters/5124026

Počet slov: 32553

Autor: eilonwy

Banner: Kaylina

Obdobie: Po vojne, minulosť

 

Zhrnutie:

Keď sa Draco ocitne v práci v partnerskom vzťahu s Hermionou Grangerovou, rozhodne sa z očividných citrónov urobiť limonádu a využiť situáciu na to, aby na svojho šéfa zapôsobil svojou genialitou a odbornosťou. Veľmi rýchlo však veci naberú nepredvídaný a nebezpečný spád a ich životy sa ocitnú na vážkach.

Napísané pre 5. kolo súťaže Dramione Couples Remix. Môj zvolený, skutočný pár bol Raymond-Roger Trencavel a jeho manželka Agnes de Montpellier.

Povolenie k prekladu: Autorka je aktívna, odpovedala, preklad nepovolila.  

Počet kapitol: 8 (9. sú obrázky a 10. odkazy na historické zdroje a autorkine poznámky či upresnenia)

***

Z Lady Malfoy som prekročila polovicu, keď toto píšem, takže cieľ splnený... 

Takže, toto chcem mať preložené. Originál zaujal pôvodným bannerom – je z dvojdielneho TV filmu Labyrint, kde presne hrá Tom Felton postavu z tohto príbehu (r.2012). Vtedy som videla len prvú časť, potom som si pozrela wiki a zistila, ako to v skutočnosti dopadlo a odmietla sa na druhú časť pozrieť, vlastne som až doteraz ľutovala, že som vôbec videla prvú.

Začiatok príbehu je klasika, rozbieha sa to pomaly, akonáhle sa dostali do minulosti, preskakovala som to z rovnakého dôvodu, prečo som nepozerala druhú časť, netuším, ako to autorka spracovala, bolo tam príliš neznámych pojmov atď až som sa dostala na záver (zrada ma bolí, aj keď o nej čítam a tu vyvraždili 20 tisíc ľudí). Lenže záver vynahradil úplne všetko a rozhodol o preklade.


Ďalším dôvodom bola neskutočná práca, ktorú si s tým autorka dala... bohužiaľ v slovenčine som zatiaľ jediné info našla na wiki (kvôli prekladom mien, miest a podobne).  Pokiaľ neviete o čom je reč, tak Carcassone (okrem hry) je hrad, ktorý bol dobytý myslím, že pri jedinej križiackej výprave v rámci Európy. A Raymond Roger Trencavel (toho hral Tom Felton) bol v tom čase carcassonnským vikomtom, ktorého zradili, uväznili, v temnici ochorel a zomrel (alebo ho zavraždili). Podľa wiki to dobýjanie trvalo 15 dní a matne si spomínam, že to malo niečo s nedostatkom vody. Takže uvidíme, čo sa dozviem pri preklade…

Podstatné… ak sa seknem, a ste na tom s historickými faktami lepšie, kľudne upozornite. Prípadne ak nájdete iné zdroje. V angličtine je toho kvantum, ale našlo sa aj niečo v češtine:

https://www.stoplusjednicka.cz/nejvetsi-masakr-stredoveku-kdyz-ve-francii-padaly-hlavy-ve-jmenu-krize

https://epochaplus.cz/doplatil-pan-pevnosti-carcassonne-na-svuj-soucit/

https://cs.linkfang.org/wiki/Raimond_I._Trencavel

http://www.e-stredovek.cz/forum/viewtopic.php?f=9&t=505

 

Takže tak, dĺžka nie je problém, problém sú detaily a historické fakty.   

Ešte k tomu súhlasu – autorka ho nedala, ale odpovedala som jej, že síce fajn, ale ak túto poviedku budem chcieť preložiť aj o rok, tak ju preložím :) Oznamovacia veta, nie otázka. Už neodpísala. Úplnou náhodou je to presne rok…  Viac

 

PS. Tento úvod bol naplánovaný pôvodne na 31.7., ale stále to posúvam

eilonwy: ( Jimmi )31.10. 2021 7. kapitola + Epilóg
eilonwy: ( Jimmi )28.10. 2021 6. kapitola
. Fan Art: ( Jimmi )17.10. 2021 Odkaz: Fotoalbum
elizaye: ( Jimmi )13.10. 2021 5. kapitola
eilonwy: ( Jimmi )10.10. 2021 4. kapitola
eilonwy: ( Jimmi )06.10. 2021 3. kapitola
( Jimmi )26.09. 2021 Historická vsuvka
elizaye: ( Jimmi )26.09. 2021 2. kapitola
eilonwy: ( Jimmi )19.09. 2021 1. kapitola
. Úvod k poviedkam: ( Jimmi )12.09. 2021 Úvod k poviedke

Naše ďalšie weby

Nájdete nás