Preklady fanfiction Harryho Pottera

Len pre našu zábavu a poučenie.

Mimo kruhu času II.

Kapitola 7: Rodinná krv

Mimo kruhu času II.
Vložené: JSark - 05.07. 2024 Téma: Mimo kruhu času II.
JSark nám napísal:

Mimo kruhu času


II. časť - Čas je kruh


Autor: flamethrower


Preklad: JSark


Banner: Jimmi

Pozor, nie je možné otvoriť v novom okne, musíte sa vrátiť späť.

Kapitola 7: Rodinná krv

 

Ráno v deň zimného slnovratu sa Nizar prebudí na bolestivé skrúcanie končatín. Snaží sa schúliť do seba, aby hľadal úľavu, ale nepomáha to. Ak niečo, tak bolesť rýchlo narastá na neznesiteľnú úroveň.

Nizar netuší, čo sa deje, ale nemusí to znášať. Je znalec mágie mysle a existujú spôsoby, ako sa s bolesťou vyrovnať. Potlačí svoje vnímanie tej agónie, ktorá mu krúti končatinami, až kým sa nedokáže vypotácať z postele.

Premiestni sa dole v nemocničného krídla bez toho, aby mu záležalo na tom, či ho vidia alebo nie, a vylúpi zbierku dostupných liekov proti bolesti Poppy Pomfreyovej. Vyžaduje si to zlomiť kúzlo na zamknutej skrinke, aby sa dostal k tým skutočne užitočným; vypije prvý a vezme si zvyšných šesť, pričom sa premiestni späť do svojich komnát.

V poriadku. Teraz môže premýšľať.

Nizar zatvorí oči. Toto nie je náhodná bolesť tela, ktorá sa ho rozhodla privítať v štyridsiatich dvoch rokoch po desiatich storočiach odkladu. Toto je mágia, ktorá sa okolo neho krúti, a páchne krvou.

Krvná mágia. "Zasraný čurák," zavrčí Nizar. Vyzlečie si hodvábne pyžamo a narýchlo sa oblečie: čierna ľanová košeľa, nohavice, ponožky a čižmy. Potom si vyberie habit vo farbe polnočnej oblohy, taký s dlhými rukávmi. Nemá výšivky ani lemovanie, ale do hodvábnej vlnenej zmesi je votkané množstvo ochranných kúziel, viac, než bolo pre tkáčov v jeho dobe typické. Určite za ne zaplatil dosť.

Nizar zabočí za roh zo spálne do skladu, vrazí do rámu dverí a zatne zuby, keď stápajúca vlna prelomí účinnosť elixíru proti bolesti. Zachrčí a opäť ju zatlačí späť pomocou mágie mysle, prehltne obsah ďalšej fľaštičky s elixírom, potom si kľakne na kolená a otvorí rezervný kufor.

Voldemort do tohto kúzla vkladá veľa sily. Musí naozaj chcieť Nizarovu pozornosť.

Ten zmrd ju má a výsledok sa mu nebude páčiť. Potom sa Nizar postará o to, aby tá chodiaca mŕtvola už nikdy nemohla zopakovať tento úplný nezmysel.

"Nizar? Hermanito, čo to do pekla?"

"Tvoj - tvoj idiotský pravnuk prišiel na to, ako vytvoriť rodinné Volanie krvi, Sal." Nizar vytiahne z kufra seax a zahľadí sa na čepeľ v puzdre. Potrebuje ho, ale aj tak je to príliš očividné. "Filky, Dobby, Tinny, Rubinny - je mi jedno, kto je hore!"

Tinny vpadne do miestnosti a pretiera si oči. "Čo môže Tinny robiť pre profesora Slizolina?" Spustí ruky a pozrie na seax. "Má dnes profesor Slizolin plniť úlohu Ochrancu?"

"To netuším." Nizar zatne čeľusť, keď sa Volanie pokúša prebublať a ovládnuť jeho myšlienky. Kašle na to; dokáže sa tomu nezmyslu ubrániť. "Potrebujem dva metre obyčajného hodvábu, nie širšieho ako dĺžka môjho predlaktia. Prosím." Tinny prikývne a zmizne.

"Ako to, že ten idiota má tvoju krv?" Spýta sa Salazar, keď sa Godrik otočí a zamračí sa.

"Nemá. Nemal by." Nizar sa zamračí na seax. Nezabije muža s horcruxmi, ktoré ho viažu k životu, ale určite ho prinúti trpieť. "Nie, má krv dieťaťa, ale o tom spojení nevie. Musí používať svoju vlastnú... do prdele," zašepká, keď Salazar začne nadávať.

"Čo?" Godrik sa spýta. "Dávaj zmysel, ja stále nemám cit pre krvnú mágiu!"

"Ak použil len svoju vlastnú krv, nie som jediný, kto to cíti. Volaný bude každý, kto má akékoľvek pokrvné spojenie s Voldemortom a s Harrym Jamesom Potterom." Nizar sa otočí k portrétom. "Tí, čo sú za ochranou krvi v Surrey, by mali byť v bezpečí. Má to dieťa ešte nejakých príbuzných, nech sú akokoľvek vzdialení?"

Godrik pomaly zvraští čelo. "Nemalo by mať, ale pozriem sa na to," povie a zmizne.

Nizar sa zamračí. Odpoveďou by malo byť okamžité odmietnutie, ale lepšie je byť v bezpečí, ako ľutovať, predpokladá.

"Salazar, dúfam, že máš náladu stretnúť sa s tým čurákom," zamrmle Nizar.

"Skôr budem mať náladu ho zabiť," odpovie Salazar nespokojne.

V zábere, ktorý Godrik práve uvoľnil, sa objaví Helga. "Bez ohľadu na to, koho sa to týka, vieš, že toto Volanie musí byť pasca."

Nizar prikývne na potvrdenie. "Všetko, čo Voldemort urobí, je pasca."

"Helga, poď so mnou," prikáže Salazar. "Musíme pribrať Rowenu a uistiť sa, že to neovplyvní nikoho v ostatných fakultách. Nizar - buď opatrný."

Nizar sa usmeje, keď sa Tinny vráti so zväzkom obyčajného bieleho hodvábu. "Som ľstivý, efektívny a bezohľadný, Sal."

"To nie je to isté," odvrkne Salazar a zmizne zo svojho rámu, aby nasledoval ostatných.

Nizar si zo škriatkových trasúcich sa rúk vezme hodváb. "Ďakujem ti, Tinny. Zobuď ostatných škriatkov a skontroluj hrad. Ak sú tu dospelí alebo deti, ktoré sa práve prebudili v bolestiach alebo sú presvedčené, že musia opustiť Rokfort, musia ich tu zadržať. Voldemort používa nezamerané Volanie krvi. Ak niekoho nájdeš, uisti sa, že nezostane sám. Ak ide o študenta, uisti sa tiež, že o probléme vie vedúci jeho fakulty. Čo najskôr ukončím toto hlúpe Volanie, ale dovtedy nesmie nikto odísť."

"Profesor Slizolin odchádza," nesúhlasne podotkne Tinny a sleduje, ako si Nizar omotáva prvé slučky hodvábu okolo ľavej ruky.

"Áno, ale ja som vycvičený na zaobchádzanie so zlými čarodejníkmi, ako je Voldemort." Nizar si položí čepeľ v puzdre pozdĺž ramena a zviaže ju na mieste zvyšným hodvábom. Čaro neviditeľnosti spôsobí, že nôž, hodváb a rukoväť seaxu zmiznú z dohľadu; ďalšia časť kúzla upraví kúzlo tak, že zmizne dotyk noža a hodvábu. Každý, kto ho bude prehľadávať zrakom alebo hmatom, nič nenájde.

"Domáci škriatkovia z Rokfortu si robia starosti, o vás," povie Tinny.

"Tinny, ak neukončím toto kúzlo, nikdy to neprestane. Ignorovanie tohto Volania môže zlomiť myseľ tak, že sa z toho nedá dostať, a ja nedovolím, aby sa to stalo. Nikomu," povie a myslí na Salazara.

Tinny sa nízko ukloní. "Nizar Ochranca: Tinny to povie ostatným a urobí, čo povie profesor Slizolin. Profesorovi Slizolinovi Rokfort dôveruje."

"Ďakujem." Nizar si po Tinnyho odmiestnení položí prsty na teplé šupiny nad hrdlom. "Tak čo, Kanza najdrahšia? Si pripravená ísť sa hrať?"

Kanza sa pod jeho dotykom prehne a pohodlnejšie sa usadí. "Nebol si jediný, kto si viedol skóre. Bude rozkošné zabiť tých, čo ublížili Severusovi a našej rodine."

"To je moje milé dievčatko."

Nizar zatvorí oči. Volanie na báze krvi sa dá ľahko vystopovať a je dostatočne nápomocné, aby mu poskytlo cieľ cesty. Premiestni sa podľa pocitu tohto spojenia a prichádza do tmavej, neznámej budovy.

Zvedavo sa otočí na mieste. Všetko je postavené z hladkého, čierneho kameňa. Niekto vážne miluje čiernu farbu. Dokonca aj Severusovi by sa to zdalo prehnané. Pre Nizara je to ešte horšie: svetlo fakieľ sa odráža od každého povrchu a vytvára závratnú škálu farieb, vďaka ktorej je takmer nemožné rozlíšiť podlahu, stenu a strop.

Bolesť z Volania je teraz menšia, keď je bližšie k miestu vzniku a spoznáva, že jeho volanie je vypočuté. Ďalšia silná mágia v týchto sálach ho považuje za votrelca a vytvára mu pod kožou intenzívne a nevítané hryzenie.

Nizar vystiera ruku, kým nenájde stenu. Použije ten klzký dotyk pod dlaňou, aby pohyboval vpred, sledujúc ťah Volania krvi.

Ako to volávanie Severus tak často znesie? pomyslí si a rýchlo za tým nasleduje: Presvedčím toho tvrdohlavého bastarda, aby mi dovolil zbaviť ho temného znamenia. Nestojí to za to.

Nizar zabočí za ďalší roh a takmer vrazí tvárou do Arthura Weasleyho. "Och - ahoj?"

"Čo tu robíš, Nizar?" Arthur sa spýta drsným šepotom a obzrie sa cez plece.

"Môj mnohokrát vzdialený praprasynovec používa rodinné Volanie krvi, aby upútal moju pozornosť," vysvetľuje Nizar. "Musíš odísť."

Arthur zbledne. "Voldemort je na ministerstve?"

"Tam som?" Nizar je teraz ešte menej ohromený dizajnom budovy. "Áno, Voldemort je tu. Pochybujem, že je tu sám. Čo je to za miesto?"

Arthur ho chytí za plece a obzerá sa naokolo, akoby sa Voldemort mohol každú chvíľu zhmotniť. "Toto je hranica Oddelenia záhad. Vieme, že Voldemort sa zaujímal o získanie kópie proroctva týkajúceho sa jeho a Harryho..."

"Voldemort si myslí, že ho preňho môžem získať," uvedomí si Nizar a chce si plesknúť rukou po tvári. "To sa nestane. Mal by si ísť hľadať pomoc, ak sa nejaká dá zohnať."

Arthur sa tvári znepokojene, keď Nizar vydá žalostné povzdych, keď vyvolávacia mágia vyrazí, nahnevaná, že sa už nehýbe, aby odpovedal na volanie. "Nemôžem ťa tu len tak nechať."

"Môžeš a musíš. Si geniálny muž, Artur, ale ja som na boj s tým hlupákom pripravený nekonečne lepšie ako ty - a Voldemort ma momentálne chce živého. Považoval by ťa za loveckú trofej." Nizar vytiahne prútik. "Vezmi si toto. Ak ma prehľadajú, nechcem, aby si s ňou zmizol nejaký Smrťožrút s fetišom na vojnovú korisť."

Arthur vezme Nizarov čerešňový prútik a schová ho v rukáve. "Ak si si istý..."

Nizar sa usmeje a ignoruje neprestajné podpichovanie zo strany Volania krvi." Zďaleka nie som bezmocný, ver mi."

Arthur mu venuje ďalší skúmavý pohľad, kým prikývne. "Potom idem varovať zvyšok Rádu." Ustupuje správnym smerom, preč od miesta pôvodu Volania krvi.

Nizar drží ruku na stene a kráča ďalej do mätúcej čiernej diery plnej protichodných farieb, dúhových aureol na čiernej na odrazoch ohňa na ďalšej nekonečnej čiernej. Možno si nejaký idiot myslel, že "čierna" a "tajomná" majú byť skurvené synonymá. V tejto chvíli je pre Nizara jedinou vecou, ktorá vymedzuje priestor, gravitácia.

Čím bližšie je k pôvodcovi Volania, tým ťažšie je oddeliť Volanie krvi od mágie, ktorá spieva v budove okolo neho. Nebyť priameho spojenia, ktoré Volanie poskytuje, Nizar by bol fakticky magicky slepý.

Voldemort si ju vybral zámerne. Toľko mágie pulzujúcej vo vzduchu môže skrývať ľubovoľný počet vecí a bude rovnako v prospech Nizara ako Voldemorta.

Nizar má pravdu, keď vstúpi do bodu vzniku - miesta na zemi, nie osoby. Otrávene si povzdychne, keď sa okolo jeho nôh rozsvietia magické symboly a zažiaria sa červeným ohňom.

"Ach, si múdrejší, než som ti pripisoval." Nizar pokusne pohne prstami. Nie je zamrznutý, ale jeho nohy sú spútané na mieste v ohnivých symboloch kruhovej pasce. To je užitočné a je tu ešte jedna výhoda: našiel ju skôr ako Salazar. To by malo zmierniť intenzitu Volania krvi, keď teraz pasca chytila samotného pokrvného príbuzného.

Na druhej strane presne by to sedelo na toho  hlúpeho zmrda, ktorý nevedel, ako Volanie obmedziť.

Voldemort vyjde zo spojnice ďalšej chodby a jeho smrťožrúti ho o chvíľu nasledujú, pohybujú sa ako jedno telo. Smrťožrúti lemujú chodbu po oboch stranách a blokujú chodbu na jej konci, no na Nizarovo pobavenie sa k nemu nikto z nich príliš nepriblíži, ani sa neodváži priblížiť k hraniciam magickej pasce.

Všetci vrátane Voldemorta sú oblečení v čiernych habitoch; smrťožrúti majú na sebe zdobené masky zo striebra alebo zlata. Plameň pochodne sa odráža od kovu a pridáva ďalšie prekliate farby do už aj tak odporného výjavu. Ak mu nadmerná stimulácia sietnice spôsobí zvracanie, Nizar sa rozhodne, že to urobí na Voldemortove holé, mŕtvolne sfarbené nohy.

Aspoň si potvrdil, že Voldemort nemá tetrachrómiu. Na tomto mieste by nebol taký pokojný, bez ohľadu na plazie črty, ktoré prijal z nekvalitného kúzla vzkriesenia.

"Ahoj, strýko," povie Voldemort svojou chrapľavým zničeným hlasom.

"Ahoj, idiot," odpovie Nizar a usmeje sa na Voldemortov krátky podráždený pohľad. "Nezdá sa, že by si bol menej podobný mŕtvole."

"Môj vzhľad je malá cena za nesmrteľnosť," odfrkne si Voldemort.

Nizar prevráti oči. "Všetko zomiera, aj keď niektoré veci sa zabíjajú ťažšie ako iné."

"Možno." Voldemort podrobí Nizara neúprosnému pohľadu. "Ospravedlňujem sa, že je potrebná takáto mágia, aby sme sa mohli takto rozprávať. Po našom poslednom stretnutí som cítil potrebu byť... opatrný. Som si istý, že to chápeš. Dobrý Slizolin plánuje pre prípad nepredvídaných udalostí."

"Ty nie si dobrý Slizolin," povie Nizar plochým, nevýrazným hlasom.

Voldemort sa usmeje. "Ale som, strýko. Som síce vzdialený mnoho generácií, ale som priamym potomkom tvojho vlastného brata."

"Ak si chcel, aby ťa niekto vyhlásil za svojho príbuzného, mal si byť v roku 1938 sakramentsky zdvorilejší."

"Prehľadaj ho," prikáže Voldemort znudeným tónom najbližšiemu smrťožrútovi.

Z radu smrťožrútov po jeho pravici vystúpi postava v plášti o niečo nižšia ako Nizar. Keď sa jej ruky v rukaviciach usadia na Nizarových pleciach, zachytí závan dobre vyrobeného kvetinového parfumu. Napriek dôkladnej povahe prehliadky kvôli zbraniam sa stále dokážu správať výnimočne zdvorilo. Nizar to oceňuje, možno ho nechá žiť.

"Nemá v ruke žiadny prútik, môj pane," ozve sa prekvapene ženský hlas. "Dokonca ani nenosí nôž v topánke."

Nizar sa usmeje. "Prečo si myslíš, že potrebujem prútik?" Viac ako niekoľko smrťožrútov otočí hlavu, aby si opatrne prezreli svojich druhov. "Je to hrozba bez obsahu, Narcissa," ozve sa žoviálne Voldemort. "Je v pasci, presne ako som povedal."

Narcissa Malfoyová. Do čerta - Draco potrebuje aspoň jedného rodiča, aby prežil túto vojnu. Nizar nechce, aby mladý muž osirel práve vtedy, keď sa učí byť menej nafúkaným hajzlíkom. Bol by aj radšej, keby Dracov preživší rodič bol ten inteligentný.

Nizar sa pozrie na Narcissu, stretne sa s jej chladnými modrými očami a dovolí jej, aby videla sklamanie, ktoré sa skrýva v jeho vlastných. Chvíľu drží jeho pohľad, potom odvráti zrak a vráti sa do radu smrťožrútov.

"Zaujalo ma, že si sem prišiel bez prútika." Voldemort sa stále usmieva, ten otravný hajzel. Nizar mu ten úsmev zotrie z tváre.

"Niektorí z vás sú známi tým, že majú zlodejské ruky, a to ja nezdieľam," povie Nizar a konečne sleduje, ako sa Voldemort blíži. Idiot. Keby Voldemort veril vlastnej mágii, nežiadal by iného, aby hľadal u Nizara zbrane.

Porovná to, čo vedel o Tomovi Riddlovi na Rokforte, s príbehmi, ktoré Severus opakoval v spoločenskej miestnosti, a pozrie sa na magickú pascu. Voldemort má vedomosti, ale chýba mu skutočné pochopenie. To je užitočné.

"Dostal si ma do nevýhody, strýko. Postavil si ma pred dilemu, ktorej často nečelím." Voldemort vytiahne vlastný prútik a pozerá naň ako na milovaného priateľa. "Vidíš, na svete neexistuje nikto, kto by ma mohol poraziť. Neublížiš mi, strýko. Ani ty, a už vôbec nie Harry Potter. Dumbledorovi prisluhovači sa tak boja, že ho stratia v boji s mojimi silami, že Pottera ukryli tam, kde ho nemožno nájsť."

Nizar sa krátko zasmeje. "Ty sa bojíš pätnásťročného chlapca? To je nádherné."

Voldemortov úsmev sa zmení na malicherné zamračenie. "Nebojím."

"Nebojovali ste vy dvaja v súboji, keď mal ešte štrnásť?" Nizar sa usmeje. "Neprehral si?"

"Nepovažujem za prehru ani za víťazstvo, keď jeden z duelantov ustúpi pred skončením boja," oponuje Voldemort a potom namieri prútikom.

Nizar prekvapene vydýchne, keď ho kúzlo vložené do pasce zrazu strhne na kolená. Myslí si - myslí si, že teraz už túto mágiu pozná. Známosť ho dráždi vzadu v myšlienkach, tancuje na okraji jeho vnímania.

Voldemort venuje Nizarovi veľavravný pohľad. "Viem, že si múdry, strýko, preto ti poskytnem príležitosť. Získaj zo Siene proroctiev proroctvo týkajúce sa mňa a Harryho Pottera a rozídeme sa za neutrálnych podmienok. Nikto z mojich smrťožrútov ti neublíži. Máš moje slovo."

"Máš vôbec predstavu, koľkokrát som už počul iných idiotov vyslovovať takéto smiešne vyhrážky?" Spýta sa Nizar sarkasticky. "Ak to proroctvo tak veľmi chceš, choď si preň sám."

Voldemort si s ľútosťou priloží hrot prútika k perám. "Tušil som, že odmietneš, tak som to podľa toho naplánoval." Spustí prútik a pozrie na Nizara. "Máš silu mojej rodiny, Nizar Slizolin. Je to sila, ktorú si budem nárokovať pre seba."

Je to jediné varovanie, ktoré Nizar má, kým sa mu zdá, že mu žilami prúdi jeho vlastné ja. Zakričí kvôli počiatočnému, šokujúcemu výbuchu agónie. Bolesť mu spieva po koži ako tisíce čepelí, kým Nizar proti nej zatne čeľusť.

"Myslel som si, že si najsilnejší mág v Británii," odpľuje si Nizar.

Voldemort sa zdá byť pobavený. "Som najmocnejší žijúci čarodejník."

"Potom by si nepotreboval kradnúť mágiu niekomu inému, však?" Otázka spôsobí, že sa Voldemort opäť zamračí ako neposlušné dieťa, kým sa odvráti v zjavnom odmietnutí.

Zasraný podlý bastard. Nizar sa naozaj chystá rozkrájať Riddla na drobné kúsky, potom nájsť horcrux, ktorý spája Voldemorta so životom, a zničiť ho.

Dnes však... dnes sa Nizar uspokojí s tým, že Voldemort bude trpieť.

Ako palivo používa agóniu, trik, ktorý sa naučil počas rokov, keď žiadal Godrika, aby ho mučil Cruciatom. Dalo mu to prostriedky na prístup k jeho mágii cez akúkoľvek bolesť, ktorá ho ničila, a teraz ich používa, aby sa chytil tej krvou vytvorenej nitky spojenia a zastavil tok mágie, ktorú mu Voldemort berie.

Voldemort sa prekvapene otočí. "A čo je toto?"

"Porážka na počkanie." Nizar sa usmeje, keď vo Voldemortových očiach zbadá prvý záblesk pochybností.

"Myslím, že nie." Voldemort sa chytí toho magického spojenia a potiahne, ale nepodarí sa mu Nizara zlomiť. "Budem ešte väčší, ako som bol, strýko."

"Nie," vyhlási Nizar ticho. "Budeš menší." Silno potiahne za tú krvou zviazanú niť a vtiahne časť svojej mágie späť do svojho jadra. Voldemort vydá šokovaný výkrik, ale nestačí to. To nie je jediné spojovacie vlákno.

Nizar študuje kúzlo, ktoré ho pripútava k podlahe. Teraz, keď drží to prvé vlákno, vidí krvnú mágiu, ktorá tvorí zvyšok pasce. Symbol drží ostatné vlákna - ach. Je to jeden zo starých piktských kruhov, bludisko určené na uväznenie.

Pasca je to len vtedy, ak ju človek nevidí. Nizar sa znova usmeje a trhne všetkými tými spojovacími linkami. Voldemort sa prekvapene zapotáca, kým mu zlosť rozžiari oči ako rubínový oheň.

"Čo to robíš, strýko?"

Nizar pokrčí prsty v prívetivom geste. "Poď bližšie a možno ti to poviem."

"Myslím, že nie." Voldemort sa nechá ovládnuť hnevom, využíva ho, aby zakryl svoj strach. Jeho smrťožrúti sa začínajú mrviť na mieste, znervóznení Nizarovým úsmevom.

"Nedávam ti na výber." Nizar stále ťahá za tie zväzujúce nitky, fyzicky ťahá Voldemorta bližšie, až sa jeho bosé nohy stretnú s vonkajším okrajom piktského bludiska.

"Vieš..." Nizar sa vyškriabe na nohy a počuje viac než len pár prekvapených výdychov a mumlania Voldemortových verných. Vycerí zuby, vďaka čomu sa Voldemort zľakne. "Si dobrý. To ti priznávam, Tom Riddle, ale nie si až taký dobrý."

Potom si Nizar vezme späť všetko, čo mu bolo ukradnuté, a to naraz.

Voldemort vydá tlmený výkrik, oči rozšírené zmäteným popretím. "PRESTAŇ!"

"Choď do prdele!" Nizar kričí naspäť, konečne rozzúrený smiešnym správaním Voldemorta a jeho zástupu zbabelých pochlebovačov. "Neprestanem! Vlastne, kresťania majú takú vec o súdení."

Nizar si magicky pritiahne Voldemorta tak blízko, aby bol v dosahu bozkávania, a usmeje sa mu do rozzúrených očí. "Oko za oko, Tom," zašepká a trhne ešte raz, čím si časť Voldemortovho magického jadra prisvojí ako svoje vlastné.

Voldemort sa zapotáca, omráčený náhlou stratou časti vlastného magického jadra. V tej istej chvíli Nizar vytiahne seax z úkrytu a rozreže ním Voldemortovi tvár.

Voldemort zavýja od bolesti a zúrivosti, cúva dozadu, aby unikol Nizarovi, zatiaľ čo si rukami chytá tvár. Koža na ľavom líci mu horí ako vločky čierneho popola, keď smrťožrúti začnú tasiť svoje prútiky. Nie je teda veľa času.

Nizar sa zahľadí na tie spojovacie čiary. Baziliškov jed je výborný nástroj na proti krvnej mágii; práve vďaka nemu je taký užitočný na ničenie neživých nádob s dušou. Preruší všetky línie, ktoré ho spájajú s Voldemortom prostredníctvom Volania krvi. Potom ťahá svoj hrot noža labyrintom z jednej strany na druhú, aby prelomil pascu.

V okamihu, keď sa Nizarovi uvoľnia nohy, takmer spadne, kým nájde rovnováhu. Srdce sa mu rozbúši. Cíti sa zle, nezdravo, zle...

Oh. Je idiot. Vzal si od Voldemorta skazenú mágiu a prerušil spojovacie linky, ktoré by mu umožnili poslať ju hneď späť. Bude musieť nechať svoju vlastnú mágiu premôcť a prepáliť ten špinavý neporiadok. To nikdy nie je príjemný proces.

Nizar ignoruje svoje búšiace srdce a namieri seax na najbližšieho smrťožrúta, keď vykročí. "To by som ozaj nerobil. Voldemort iba trpí. Pre teba by bola baziliškovým jedom napustená čepeľ smrteľná." Nechce tu zabiť nikoho okrem Voldemorta. Väčšina z nich bola z fakulty jeho brata. Nizar poznal ich tváre ešte ako deti.

Prosím, nech nemusí zabiť žiadneho z týchto idiotov. Niektorí z nich si možno rozmyslia spojiť sa s Voldemortom, keď ho teraz videli zraneného a oslabeného.

"Sú aj iné smrteľné jedy!" Voldemort zreve v parseltčine. "Nagini!"

Nizar nakloní hlavu a pozrie na ranu na Voldemortovej tvári, ktorá je dosť veľká na to, aby odhalila jeho zuby a čeľusť. "Musí byť ťažké poriadne syčať s dierou v boku tváre," poznamená tesne predtým, ako jeho pozornosť upúta obrovský had, ktorý sa kĺže po križovatke chodieb. Je to nejaká nemagická zmija, ale príliš veľká, vylepšená magickými prostriedkami. Žiadny had okrem baziliška by nemal byť taký veľký. Nečudo, že Severusovi pripadal znervózňujúci.

Obrovská zmija sa vzpriami a pozerá na Nizara ako na korisť, ale na Nizara to neurobí dojem. Kanzina matka bola oveľa väčšia. "Som na rade," zasyčí Kanza ticho. Odmotá sa z Nizarovho krku a skĺzne po jeho čiernom rukáve, takmer neviditeľná línia, nebyť jej trblietavých šupín. Obtočí sa okolo jeho ruky a ovinie chvost okolo rukoväte seaxa, pričom ho využije na to, aby sa vzpriamila do svojej plnej výšky. Je dlhá len dvadsať centimetrov, ale bazilišky sú smrteľne nebezpečné už od narodenia.

"ZABI!" Voldemort prikáže zmiji a drží si ruku nad zničenou tvárou.

"Spomínal som baziliška, však?" Nizar sa spýta a uistí sa, že jeho hlas je dostatočne silný, aby sa niesol chodbou.

Nagini cúvne, aby zaútočila, a potom zastane uprostred pohybu, keď sa Kanza stretne s jej očami. Vtom sa jej zmocní osudné skamenenie. Obrovský had sa zmení na kameň, prevráti a rozbije sa na podlahe. 1)

Voldemortov rev plný agónie je ako živý, zvuk, ktorý sa zavŕta do Nizarinej lebky ako zabodnuté hroty. V jeho jadre kričí aj čosi iné, rozpoznáva hada ako časť seba samého, ktorá je teraz stratená –

Nizar neveriacky hľadí na Voldemorta. "Ty - ty si premenil hada na horcrux?" spýta sa a hlas sa mu trasie. "Si, kurva, blbý?" Dodá mäkším parseltským jazykom: "Kanza. Schovaj sa, prosím. Už nevychádzaj von, ak to nebudeš považovať za nevyhnutné."

"Veľmi dobre." Kanza je príliš spokojná sama so sebou, že sa jej podarilo skamenieť hado-horcrux, než aby neuposlúchla jeho žiadosť.

"Ďakujem." Voldemortovi by bol baziliškov pohľad iba nepríjemný, ale Nizar vidí dvoch na kameň premenených smrťožrútov a netuší, kto sú. Bojí sa, aby Severusa ešte viac neohrozil. Bez ohľadu na to, čo odhalenia z toho zvitku spôsobili a poškodili, ten muž je stále jeho priateľ a Nizar nechce, aby zahynul.

Nizar stuhne, keď sa do miestnosti začnú v zhlukoch premiestňovať ďalší čarodejníci, ale potom spozná Artura, ktorý sa objaví s Andromedou a ďalším urasteným ryšavcom; Minerva, Dumbledore a Filius stoja spolu. Tonksová, Sirius Black a Remus Lupin prichádzajú ako trojica, ich prútiky sú už zdvihnuté na boj. Alastor sa k nim pridá spolu s Kingsleym a Williamom Weasleym; Alastor sotva počká, kým sa dokončí jeho premiestnenie, a už zaklína smrťožrúta. Smrťožrút, ktorého predtým Nizar varoval, využije jeho rozptýlenie a zaútočí. Nizar pokrúti hlavou a švihne seaxom. Ten hlupák s krikom padá k zemi a umiera na baziliškov jed, ktorý sa mu prežiera žilami.

Minerva zakľaje smrťožrúta tak, že sa s bolestným výkrikom zrúti na zem. "Si v poriadku, Nizar?"

Nizar sa chvíľu zamýšľa, kým sa oprie o najbližšiu stenu a vydávi sliny a nič iné. "Budem v poriadku. Bav sa."

"Určite," hovorí Minerva s pochmúrnym úsmevom. Vrhne sa do boja ako správna, nebojácna levica. Godrik by ju určite schválil.

Niekto chytí Nizara za ruku, keď sa mu podlomia kolená. "Pomaly," povie. "Myslím, že dnes ráno si sa už dosť dlho hral na návnadu Rádu."

"Ale koho budem bodať, keď vy máte všetku zábavu?" Nizar sa na ňu pozrie a usmeje sa. "Andromeda."

Andromeda mu láskavo prikývne. "Mali by sme ťa dostať preč od týchto idiotov."

"Od týchto idiotov sa môžem dostať preč sám, ale ďakujem." Nizar potrasie hlavou, aby zahnal pocit závratu, ktorý ho sužuje. Dobre; možno sa dokáže dostať preč od týchto idiotov. "Kam sa, dočerta, podel Voldemort?"

Andromeda si pohŕdavo povzdychne. "Odišiel vo chvíli, keď sme prišli. Všetci inteligentní odišli."

Neznámy ryšavec sa rozbehne k Nizarovi, keď ostatní začnú prenasledovať smrťožrútov po rôznorodých čiernych chodbách. "Som Charlie Weasley," predstaví sa. "Otec chcel, aby som ti to vrátil," povie a podáva Nizarov prútik. "Tiež povedal, že by si mal ísť domov a nechať nás ostatných upratať dom."

Nizar si vezme späť svoj prútik a zastrčí si ju do pravého rukáva. Potom, držiac ruku pevne, schová seax tak, aby opäť spočíval vo svojej hodvábom zabalenej skrýši. "Čo, traja mŕtvi smrťožrúti, skamenený obrovský skurvený had a vyrezanie diery do Voldemortovej tváre má stačiť?"

"Je to sakra pôsobivé, to hej," odpovie Charlie a usmeje sa.

Nizar sa rozhodne, že áno, na jeden deň je to asi dosť pomsty. Je s tým, kurva, hotový. "Tak vy dvaja choďte a zakľajte tých zvyšných idiotov. Ja odchádzam."

"Si si istý?" Andromeda sa váhavo spýta.

Nizar prikývne. "Som. A... je tu tvoja sestra. Možno ju budeš chcieť udržať nažive."

Andromeda sa zamračí. "Rozumiem, profesor," zamrmle a nasleduje Charlieho.

Nizar sa otočí a kráča späť cestou, ktorou prišiel. Aspoň si to myslí. Kráča dopredu, ale všetko vyzerá rovnako. Chodba sa tiež začína nakláňať okolo svojej osi, ale keďže Nizar neprepadáva, nevšíma si to.

Kurva, ale cíti sa hrozne.

"Nizar!"

Nizar sa zmätene prebudí a zistí, že sa zvalil na stenu. Musel odpadnúť, keď stál vzpriamene. Teplé ruky na jeho pleciach ho otočia tak, že stenu má za chrbtom. "Nizar?"

"Sal." Nizar otvorí oči a pozrie na Salazara, ktorý je stále oblečený v džínsoch, šnurovacích topánkach, inom tričku a tej istej otlčenej bunde. "Aj ty si to cítil?"

"To zasrané Volanie krvi? Akoby som to mohol ignorovať. Zmiernilo sa to, keď si sa rozhodol hrať vabank, idiota." Salazar sa na Nizara znepokojene pozrie. "Čo ten bastard urobil?"

Nizar prehltne a snaží sa dať dokopy slová, čo by nemalo byť také ťažké. "Pokúsil sa mi zobrať magické jadro... tak som si ho vzal späť a potom som mu ukradol časť jeho, lebo naňho aj tak kašlem."

"To bolo hlúpe."

"Ja viem, že to bola hlúposť, ale on si začal," odvetil Nizar a naklonil sa na bok, kým ho Salazar nepostavil na nohy.

Salazar si popod nos zavrčí a potom zaťuká na pravú stranu Nizarovho čela. "Pamätáš si, že sme o tom hovorili, aj keď si nepamätáš samotnú nádobu s dušou, áno?"

Nizar sa naňho zamračí. "Sal, to bolo len pred niekoľkými dňami. Moja pamäť nie je až taká zlá."

"Je dosť zlá na to, že zlyhanie toho zasraného ochranného kúzla znamená, že si presne zabudol, prečo nemôžeš do seba prijať žiadnu časť Voldemortovej mágie!" Salazar zakričí naspäť. "Podobné hľadá podobné, ty hlúpy hajzlík!"

"Aha." Nizar niekoľkokrát zažmurká, keď sa nad tým zamyslí. Správne. To je... zlé. "To bude zábava, keď to prepálim." Možno doslova. "Musím - musím ísť domov."

Salazar ho chytí za obe ruky. "Presúvať budeš musieť ty, bratček. Už je to príliš dlho - neviem, či si pamätám tvoj domov tak, ako by som mal."

Nizar prikývne a spamätá sa. Premiestnil sa na toto hlúpe ministerstvo a môže sa sakramentsky dobre vrátiť späť. "Vydrž," zašepká a potom ich prípojne premiestni späť do svojich komnát.

Stojí na mieste a čaká, že pretrvávajúci závrat z ministerstva pominie, len aby si uvedomil, že nepominul. Nie je to z ministerstva, ale z jeho jadra, keď sa snaží zbaviť chorej mágie. "Sal?" spýta sa a potom prekvapene zíza.

Salazarova hlava je zaklonená, oči zatvorené, na končekoch prstov sa mu objavujú zelené iskry. "Ach, mal som - to je mágia Rokefóþu, hrad - je to kurva stáročia -!"

Nizar položí ruku na Salazarovo rameno a potom ju ucíti aj on. To je skutočná hĺbka rokfortskej mágie, ktorá spieva v žilách jeho brata, sila, ktorá už dlho, dlho nebola naplno využitá. "Och," vydýchne a usmeje sa. "Vitaj doma, Salazar."

Salazar sa otočí a zabalí ho do objatia drviaceho kosti. "Je to už deväťsto päťdesiatšesť rokov, päťdesiatdva dní, čo som to naposledy cítil. Nevedel som, či si ma bude pamätať."

"Nebuď smiešny, Sal. Nikdy nezabudne na tých, ktorí ho milovali najviac," povie Nizar.

Salazar prehltne, ustúpi a prikývne. Potom položí ruku na Nizarovu tvár a trhne ňou dozadu, pričom zasyčí. "A teraz si mimo a snažíš sa vydávať za pec. Kúpeľ, braček."

Nizar už šmátra po gombíkoch na habite. "Som si toho vedomý, do čerta. Horšie ako zvyčajne, však?"

Salazar nakloní hlavu. "Mohli by sme ťa hodiť na ľadovec a polovicu roztopiť."

"To znie ako skvelý nápad. Urobme radšej to."

Salazar vydá pobavený zvuk a začne mu pomáhať s gombíkmi, keď Nizar nedokáže prinútiť prsty k spolupráci. "Nie, nebudeme, braček. Nepotrebujú pomoc. Dovoľ, aby som ťa zoznámil s modernou vedou a strašnou vecou zvanou globálne otepľovanie..."

 

__________________________________

 

Severus s neprítomným výrazom sleduje, ako Voldemort mučí tých, ktorí boli dosť hlúpi na to, aby sa ocitli v jeho blízkosti, keď jeho nálada vybuchla. Zjazvená, sčernená rana na boku Voldemortovej tváre sa konečne prestala zväčšovať a odhalila celú vnútornú čeľusť a naostrené hrany zubov.

Keď uplynú dlhé minúty a nič sa nezmení, Severus, Narcissa a tí múdrejší sa rozhodnú odísť z panstva Riddleovcov. "Videl si Luciusa?" Narcissa sa spýta skôr, ako sa stihne premiestniť z poľa za domom.

"Viem len, že nebol jedným z tých skamenených, keď Nizar Slizolin odhalil, že nosí pri sebe skutočného baziliška," odpovie jej Severus. Narcissa prikývne a premiestni sa sa; Severus chvíľu počká a potom urobí to isté.

Dorazí na východnú hranicu Zakázaného lesa a strhne smrťožrútsky plášť. Zmenší ho na niečo maličké a neidentifikovateľné a potom ho schová do vrecka.

Potom sa oprie o strom a smeje sa, až má pocit, že by sa mu mohlo začať štikútať.

Severus si ani nie je istý, prečo sa smeje, ibaže je to hysterická úľava. Je vyčerpaný a znamenie ho začína páliť, ale toto ráno mu darovalo pohľady, o ktorých ani raz neveril, že ich uvidí. Vystrašeného Voldemorta. Voldemorta doslova ťahaného na magickom vodítku, kým nezíska trvalé, znetvorujúce zranenie na tvári. Voldemorta v hrôze a maskujúceho ju hnevom, porazeného spôsobom, ktorý sa nedá poprieť ani zvrátiť do patovej situácie.

Severus po prvý raz skutočne verí, že Voldemort túto vojnu nevyhrá. Voldemort prehrá.

V okamihu, keď sa premiestni priamo do svojich komnát, Severus padne na kolená, pretože bolesť z temného znamenia sa z drobného podráždenia zvýši na ochromujúcu agóniu. Z vrecka rúcha vyhrabe elixír proti bolesti a posilňujúci nápoj a oba ich vypije. Potom sa oprie o pohovku a prudko dýcha, kým pálenie znamenia neprestane. "Filky."

Objaví sa domáci škriatok a uprie naňho ustarostený pohľad. "Je načase, že sa profesor Snape vracia!" zvolá. "Profesor Slizolin sa vrátil pred polhodinou, hoci sa necíti dobre.

"Nie je mu dobre? Severus sa zamračí, ale zatiaľ nevie, čo si má o tom myslieť. "Potrebujem, aby si požiadala profesora Dumbledora, nech sem príde, čo najskôr. Pomocou letaxu."

Filky mu potľapká ľavé rameno, vďaka čomu mu ruka menej pulzuje, keď mágia domáceho škriatka zasahuje do Voldemortovho spojenia. "Filky mu to hneď povie," povie a odmiestni sa.

Severus trhnutím otvorí zásuvku svojho písacieho stola a prútikom si privolá druhý elixír na potlačenie bolesti. Posilňovák mu pomôže prežiť zvyšok dopoludnia, ale ak neutlmí bolesť, nebude sa môcť dostať z tejto prekliatej podlahy.

Plamene v krbe sa zafarbia na žiarivo zelenú, kým Albus vyjde von a opráši si habit. Oči sa mu rozšíria pri pohľade na Severusa na podlahe, kým si k nemu kľakne. "Si v poriadku?"

"Nie, vždy sa ráno povaľujem na podlahe," odvrkne Severus a potom si opäť zovrie ruku nad znamením. "Sakra!"

"Beriem to tak, že lord Voldemort sa hnevá," povie Albus miernym hlasom.

"To... je slabé slovo." Severus zaťal čeľusť a uvoľnil sa, až keď sa k prvému elixíru proti bolesti pridal druhý. "Nemyslím si, že som niekedy prostredníctvom znamenia cítil toľko hnevu."

"Arthur ma informoval, že Nizar Slizolin bol dnes ráno Voldemortovým cieľom, ale o udalostiach dnešného rána neviem toľko, koľko by som chcel." Albus si sadol na päty a zamračil sa. "Nerád sa pýtam, ale..."

"Keby som o tom nemohol hovoriť, neposielal by som po teba." Severus nechá hlavu naraziť na vankúš sedadla. "Temný pán použil rodinné Volanie krvi, aby prilákal člena svojej rodiny, predvolanie, ktoré doslova nebolo možné ignorovať, ak sa naň neodpovedalo." Severus vysvetľuje, čo mohol vidieť a počuť, keď stál zamaskovaný a s kapucňou v Oddelení záhad, a dopĺňa Dumbledorovi prázdne miesta mimo toho, čo pochopil z rozuzlenia situácie po príchode Rádu.

"Takže Nizar je v poriadku?" Albus sa spýta, v očiach ostrý pohľad, o ktorom si Severus nie je istý, či sa mu páči.

"Predpokladám, že áno. Ešte som ho nevidel, ale domáci škriatkovia hovoria, že sa vrátil." Severus sa rozhodne pre polopravdu, aby Albusa upokojil. "Vzhľadom na kúzla, ktoré podľa mňa dnes ráno vykonal, Nizar s najväčšou pravdepodobnosťou spí. Pochybujem, že ho dnes vôbec uvidíme."

"Veľmi dobre. Tento obrovský had - jeho smrť Voldemorta bolela?" Albus sa zamračil. "Povedal niečo o tom, prečo - Nizar alebo Voldemort?"

"Ak áno, nepočul som to cez vrieskanie Temného pána," klame Severus. Pred šiestimi mesiacmi by spomenul slovo horcrux a naliehal na ďalšie pochopenie situácie. Teraz už vie, aká bola a je situácia, a rozhodol sa, že si svoje myšlienky o tejto záležitosti radšej nechá pre seba.

"Voldemort nečakal, že bude čeliť nepriateľovi s väčšími znalosťami niektorých kúziel, ako mal on sám. Jeho arogancia bola často tou pravou zručnosťou a Voldemort nie je zvyknutý na tie chvíle, keď ho sklame." Albus ponúkne Severusovi ruku a pomôže mu zdvihnúť sa z podlahy, aby si Severus mohol odpočinúť na pohovke. "Toto je druhýkrát, čo Tom Riddle podcenil svojho predka. Tretíkrát už to nemusí urobiť."

"Temný pán vloží do svojho tretieho pokusu oveľa viac starostlivosti a plánovania, najmä preto, že Nizar zanechal Voldemortovi trvalú dieru naboku tváre. Čepeľ, ktorú mal Nizar dnes pri sebe - jej ostrie je potiahnuté baziliškovým jedom."

Albus zdvihne obočie a potom sa usmeje. "Krásny trik. Budem si ho musieť zapamätať."

Trik. Severus si nemyslí, že je to presný výraz. "Aké boli výsledky dnešného rána, Albus?"

"Nezabúdaj, že jediný dôvod, prečo sme schopní poslať niektorého z nich do Azkabanu, aby tam čakal na súd, je skutočnosť, že všetci určite neboli tam, kam patrili. Oddelenie záhad si stráži svoje tajomstvá; jediní členovia rádu, ktorí boli dnes ráno prítomní, sú všetci tí, ktorým strážcovia oddelenia písomne povolili pohybovať sa práve v týchto sálach. Samozrejme, všetci sme museli sľúbiť, že sa budeme správať slušne a nič si neodnesieme, ale to je sľub, ktorý sa ľahko dáva," dodal Albus. "Výhodou súdu však tentoraz bude..."

Severus skryje zlomyseľný úsmev. "Nikto z nich nebude môcť skryť temné znamenie."

Albus prikývne. "A tvrdenia, že konajú pod vplyvom kliatby Imperius, nebudú brať na ľahkú váhu. Cornelius je, samozrejme, proti celému konaniu, ale práve teraz v trestných veciach jeho slovo nie je zákon - moc má madam Bonesová. Tá povoľuje použiť Veritaserum proti všetkým, ktorí nesú znamenie. Neviem, ako dlho bude trvať, kým sa veci dostanú k súdnemu procesu, keď Cornelius robí všetko pre to, aby ho zmaril, ale všetci zatknutí by mali mať to pochybné potešenie zostať v Azkabane, kým k tomu dôjde."

"Tak dobre. Kto? V mojej fakulte sú nepochybne študenti, ktorých bude treba informovať."

"Lucius Malfoy, k blížiacej sa ľútosti Draca Malfoya." Albus si vzdychol. "Obávam sa, že chlapec môže prísť o oboch rodičov, ale ak sa Narcissa aktívnejšie zapojila, na ministerstve ju nevideli a nie je medzi zajatými. Takisto: Antonin Dolohov, John Avery mladší, Victor Crabbe, Richard Jugson, Theodore Nott starší, Walden Macnair a bratia Lestrangeovci, z ktorých posledný bude bezodkladne vrátený do Azkabanu."

Prvý a posledný menovaný sú najprekvapujúcejší. "Viac, ako by som si bol pomyslel. Väčšina z nich sú idioti, ale Lucius zvyčajne nie je taký hlúpy."

"Verím, že aurorka Tonksová a Remus Lupin dosť naliehali na Luciusovo zajatie."

"Chápem." Severus Lupina podozrieva zo zlých pocitov. Lupin bol technicky krstným rodičom Pottera a o Luciusovi už bolo známe, že má s tým dieťaťom zlé vzťahy.

"Sirius Black sa sústredil na Lestrangeovcov a želal si, aby sa opäť pripojili k Bellatrix Lestrangeovej v Azkabane. Udržať rodinu pohromade, povedal."

"Nejaké obete?" Severus sa spýtal.

"Corban Yaxley, Justin Travers a Florence Parkinsonová," odpovie Albus. "Prvý a posledná skameneli pri pohľade na baziliška v nevhodnej chvíli. Pán Travers sa, myslím, stretol s tou čepeľou napustenou baziliškovým jedom, ktorú si spomínal."

Severus prikývne, vďačný, že nikto z nich nemá na Rokforte rodinu, o ktorú by sa momentálne musel starať. Florence bola veľmi vzdialená sesternica z vetvy rodiny Pansy Parkinsonovej, ale odcudzila sa jej z dôvodov, ktoré nemali nič spoločné s Voldemortom.

Albus sa oprie rukou o Severusovu krbovú rímsu, pozrie na hodiny a potom sa zadíva na malý portrét čarodejníka v zaplátanom habite vedľa nich. "Siriusovi sa teraz darí lepšie, keď je bezpečne usadený na Grimmauldovom námestí dvanásť, ale nikdy som nemal dovoliť, aby ho poslali do Azkabanu bez súdu. Túto chybu nikdy nemôžem vziať späť, Severus, rovnako ako nemôžem vziať späť chybu, ktorú som urobil s tebou. Zatiaľ neviem, čo mám robiť ani s jednou z nich."

"Ja sám som dosť rád, že som stále nažive," informuje ho Severus.

"Vskutku," zamrmle Albus. "Myslíš si, že sa Voldemort opäť pokúsi zmocniť svojho predka pomocou magického Volania?"

"Viem si predstaviť, že Nizar sa postará o to, aby to dnešné ranné Volanie nemohol zopakovať," odpovie Severus. Ak Nizar dokáže odstrániť znamenie, keď Albus tvrdí, že to nie je možné bez Voldemortovej smrti, potom to Severus považuje za viac ako pravdepodobné.

"To je dobré vedieť." Albus sa otočí a pozrie na Severusa. "Už si raňajkoval, môj chlapče?"

"Albus, ešte som ani nebol v posteli."

"To by vysvetľovalo tú vôňu dobrého regeneračného elixíru vo vzduchu." Albus sa naňho prísne pozrel. "Je štvrť na osem, Severus. Prestaň sa postiť, než sa začneš venovať záležitostiam školy a slizolinskej fakulty. Považuj to za jeden z veľmi zriedkavých príkazov, ktoré ti dávam."

Severus prevráti očami. "Si môj zamestnávateľ. Všetko sú to rozkazy."

"Vôbec nie. Iba zdvorilé žiadosti," odpovie Albus s pekelným žmurkaním a potom použije letaxový prach z vrecka vlastného habitu, aby vyšiel zo Severusových komnát.

Filky prinesie Severusovi podnos s čajom a na ňom vločkové koláčiky, jedinú vec, o ktorej si Severus myslí, že by ju mohol jeho žalúdok prijať. Nie je mu dobre, povedala o Nizarovi, ale škriatka to nevie rozviesť inak ako "zlá mágia".

Severus sa zamračí na svoj čaj. Zlá mágia. Voldemort mal v pláne vziať si celú Nizarovu mágiu pre seba tým starodávnym zaklínadlom, ktoré vyhrabal bohvie odkiaľ.

Máš silu mojej rodiny, Nizar Slizolin. Je to sila, ktorú si budem nárokovať pre seba.

Myslel som si, že si najsilnejší čarodejník v Británii. Nizarov vzdor voči Voldemortovi mu bol nejasne známy. Bolo to, akoby videl ducha dávneho detstva, ale Nizarov úsmev mal divoký ostrý nádych, ktorý Potterovi chýbal.

Som najmocnejší žijúci čarodejník.

Potom by si nemusel kradnúť kúzla niekomu inému, však?

PRESTAŇ! Voldemort si konečne uvedomil, že jeho najlepšie plány neuspejú.

Neprestanem! Vlastne, kresťania majú takú vec o súdení. Oko za oko, Tom.

"Kurva," zašepká Severus a uvedomí si to. Nizar obrátil karty, ukradol časť Voldemortovej mágie a otrávil si pritom vlastné jadro. "Filky!" Keď sa objaví domáci škriatok, Severus jej podá ruku. "Vezmi ma nahor, priamo do Nizarových komnát. Už viem, o akej mágii hovoríš."

Filky trhne hlavou a vezme ho priamo do Nizarovej obývačky. Keď opäť odchádza, Severus počuje viac ako jeden hlas, oba mužské, ktoré vychádzajú z kúpeľne.

"Vážne, sklapni." Je to Nizar, jeho hlas je nezreteľný.

"Nemáš sa o čo oprieť, najmä keď si vo vani a snažíš sa priviesť do varu vodu, v ktorej sedíš." Druhý hlas je neznámy, o niečo hlbší ako Nizarov, s nič nehovoriacim prízvukom. Keby mal Severus hádať, povedal by, že niekto vzal Škóta a pretiahol ho naprieč celou Európou, aby zistil, ktoré hlasové vzory sa uchytia.

"Ani ty teraz nestojíš na nohách!"

"Áno, ale nie je to preto, že som ráno išiel a urobil nejakú hlúposť, však?"

"Čo prosím? Kto mal tú drzosť uzavrieť dohodu s Aspektom vesmíru, aby si, do prdele, nezomrel?" Nizar sa spýta rozhorčeným hlasom. "No tak: povedz mi, kto niečo také urobil, Sal."

"To nie je fér. Odvolávaš sa na hlúposť spáchanú pred sedemsto päťdesiatimi rokmi!"

Severus cíti, ako mu zašklbe oko, keď si uvedomí, kto presne je Nizarov hosť. Možno jeho prítomnosť predsa len nie je potrebná.

"NESTOJ V MOJEJ OBÝVAČKE A POĎ SEM!" Nizar zakričí v niečom, čo znie ako fakt blbá nálada.

"Najmä preto, že obývačka je zvyčajne na sedenie!" Severus počuje špliechanie, po ktorom voda dopadne na kameň. "Do čerta, prestaň na mňa špliechať!"

Severus sa pozrie dolu a zistí, že seax z toho rána leží na podlahe vedľa zväzku hodvábu. Vedľa je Nizarov plášť, jeho topánky, pár ponožiek - je to ako sledovať stopu jedného človeka po bitke. Dokonca aj Kanza je jej súčasťou, hoci namiesto toho, aby mu ležala na ceste, drieme pred krbom.

Severus obíde roh cez otvorené dvere kúpeľne a zistí, že Nizar je rozvalený vo vlastnej plnej vani, stále má na sebe nohavice a košeľu, hoci mu bosé nohy a ruky visia von. Na podlahe, s nohami natiahnutými pred seba a v úplne muklovskom oblečení, sedí... Salazar Slizolin.

Severus sa rozhodne, že bude rozumnejšie sústrediť sa na bezprostrednejší problém. "Nizar. Čo to robíš?"

"Snažím sa, aby mi krv neupražila mozog," odpovie Nizar. "Len sa mi stále prehrieva voda, takže toto je..."

"Studená voda z kohútika číslo tri." Salazar sa netvári nadšene. "Prestaň konzumovať mágiu narušených idiotov."

"Áno. To." Nizar sa zamračí. "Naozaj dúfam, že som tomu zmrdovi zotrel úsmev z tváre."

Vyžaduje si to sakramentsky veľa pevnej vôle, aby sa neusmial. "Doslova si mu zotrel časť tváre."

Salazar sa uchechtne. "Nizar aj ja sme temperamentní. Voldemort musel vyplytvať poslednú kvapku Nizarovej trpezlivosti."

"Urobil to tým, že existuje," zamrmle Nizar. "Mimochodom, dúfam, že dnes nikto nechce, aby som urobil niečo užitočné. Ja napoly halucinujem a on je skurvene magicky nadopovaný."

Severus odolá nutkaniu stlačiť si koreň nosa. "To prvé chápem, ale opovážim sa spýtať na to druhé?"

"Som naviazaný na západný kút mágie tohto hradu a nebol som tu už deväť a pol storočia," odpovie mu Salazar. "Je to trochu intenzívne."

"Mal by ma držať pri vedomí, ale robil som to skôr ja preňho." Nizar opäť šplechne na Salazara vodu.

Salazar sa na Nizara zaškaredí. "Ešte raz, keď to nebude potrebné, a počkám si na najchladnejší deň v roku, kým ťa hodím do Čierneho jazera. Mimochodom, tú vodu musíš vypustiť a znova ju doplniť. Tá mala takmer teplotu vody na kúpanie."

"Je tu ešte jedna možnosť." Severus počká, kým mu niektorí Slizolini s dosť krvou podliatymi očami venujú dosť pozornosť. "Magická otrava krvi. Tým trpí Nizar, áno?"

"Je to tak." Salazarov výraz sa zmení na úzkosť, kým túto emóciu pochová. "Zhoršuje to zdroj toho jedu."

"Tak teda. Môžeš vypustiť a znovu naplniť vaňu a stráviť deň vydávaním sa za špongiu, alebo..." Severus vytiahne poslednú ampulu, ktorú zobral skoro ráno. Je to vzácny elixír, ktorý sa podobá na Felix Felicis, ale úplne s ním nesúvisí. Felix Felicis vyzerá ako roztavené zlato; toto je zlato, ktoré sa javí ako pevný kov, kým človek nenakloní pohár a nepozoruje, ako sa pohybuje.

"Potissima Sanguine Purificationis." 2) Nizar sa na fľaštičku zmätene pozrie. "Len tak si nosíš jeden z asi najvzácnejších existujúcich elixírov?"

"Za normálnych okolností nie," povie Severus, zatiaľ čo Salazar používa stenu kúpeľne ako oporu, aby sa vyšplhal na nohy. "Okrem toho, prekvapuje vás to?"

"Nie." Salazar potrasie hlavou, aby si ju vyčistil, a mrká pritom niečím, čo vyzerá ako skutočné strieborné a zelené iskry z očí.

Salazar Slizolin je rovnako vysoký ako Nizar, hoci jeho vlasy sú oveľa tmavšie a oči zelenšie - nebyť zjavného rozdielu vo veku, mohli by sa s Nizarom vydávať za prekliate dvojčatá. Práve Salazarovo muklovské oblečenie posúva toto nečakané stretnutie do absolútne surrealistickej oblasti. "Potissima Sanguine Purificationis je presne ten druh paranoje, ktorý by som od teba očakával."

"Očakával?" Severus zopakuje a zdvihne obočie.

Salazar sa naňho usmeje. "Ach, už sme sa stretli. Len nie s touto mojou tvárou. Všehodžús je tak užitočný nástroj na špehovanie."

Severus mu pohľad opätuje. "Podzemka."

"Veď som povedal, že je dôveryhodnejší ako my dvaja, nie?"

"Si si tým istý?" Severus pozrie na Nizara, ktorý ich pozoruje, akoby začali hovoriť cudzím jazykom.

"No, relatívne." Salazar natiahne ruku. "Môžem?"

Severus mu ju podá a pomyslí si, že v tejto chvíli má Salazar pravdepodobne väčšiu šancu dostať Nizarovi do hrdla elixír ako Severus. "Nemal by som sa čudovať, že obaja poznáte Potissima Sanguine Purificationis."

"Bol to jeden z Merlinových vynálezov." Salazar si sadne vedľa vane. "Bohovia ti pomôž, ak navštívil hrad a ty si ešte nepoznal ten elixír."

Severus cíti, ako zdvíha obočie. "Prekliaty Merlin?" Netušil, že Merlin je pôvodcom najsilnejšieho magického prostriedku na čistenie krvi, aký bol kedy vytvorený.

"Alebo Myrddin, ak chceš." Nizar venuje fľaštičke so zlatou tekutinou podozrievavý pohľad, ktorý je zvyčajne vyhradený pre jed.

Salazar odstráni z fľaštičky zátku. "Mrzutý bastardí mág. Jeho smrť bola skutočnou stratou pre mágiu, ale zároveň aj trochu úľava, že už nerozplakáva osemročné deti pre neznalosť elixíru, ktorý sa práve učili štrnásťročné deti."

"Neviem sa rozhodnúť, či ma uráža, alebo teší, že môj štýl učenia je porovnateľný s historickým geniálnym čarodejníkom." Severus sa tiež snaží prísť na to, ako celá táto situácia vznikla, nieto ešte tento prekliaty rozhovor.

"No, ešte som ťa neudrel, takže v tom nemôžeš byť až taký zlý," povie Nizar. "Ten skurvysyn rozplakal moju dcéru. Vyrazil som mu za to dva zuby."

"Ty. Si. Udrel. Merlina."

"Zaslúžil si to!" Nizar protestuje, zatiaľ čo Salazar sa smeje.

"Ty si udrel Merlina." Severus sa nevie rozhodnúť, či je hrdý, alebo sa pohybuje na hranici historického zdesenia.

"Vtedy som nevedel, kto to je, a nechcem piť to svinstvo, Sal," povie Nizar a pozrie na fľaštičku. "Ešte som ho nepoznal. Potom som zistil, že ten zmrd rozplakal moju osemročnú dcéru, lebo nevie urobiť Potissima Sanguine Purificationis, a nezobral som to dobre. Som temperamentný. Preto som bol taký hlúpy, že som tomu idiotovi vzal jeho mágiu, keď sa pokúšal ukradnúť tú moju."

"Nizar. Vypi ten hlúpy elixír," prikáže Salazar ticho. Nizarove oči začínajú meniť farbu zo Salazarovej tmavšej zelenej na orieškovú, na viacfarebnú zlatú a potom na bledosivý odtieň zelenej, ktorý Severus pozná najlepšie. "Studená voda nepôsobí dostatočne rýchlo. Ak to neurobíš, horúčka ti usmaží mozog." Salazar strčí Nizarovi do ruky fľaštičku. "Vypi ju hneď, inak ťa prinútim."

"Fajn," zamrmle Nizar urazene a vypije elixír. "Teraz si spokojný?"

"To sa mi, kurva, uľavilo," zašepká Salazar. Potom chytí Nizara za mokrú košeľu, keď sa Nizar náhle zosunie do mŕtvolnej mdloby a takmer sa skĺzne pod vodu. "A práve preto sa tomu bránil."

"Ten elixír som použil dvakrát v živote a takúto reakciu som videl prvýkrát," povie Severus znepokojene.

"Je v poriadku." Salazar sa rozhliadne a potom bradou urobí gesto na čistý uterák. "Potissima Sanguine Purificationis ho vždy uzemní. Bude mimo po zvyšok dňa, ak nie po zvyšok noci."

"Ale to predsa nerieši celý problém, nie?" Severus sa opýta a vezme uterák, kým pomôže Salazarovi vytiahnuť Nizara z vane. Nizarova pokožka je na dotyk taká horúca, až je prekvapujúce, že mu z oblečenia nestúpa para.

Salazar sa pozrie na Severusa. "Nie, ale mal by sa zotaviť z dnešnej hlúposti, než napraví zvyšok."

Severus použije prútik na vysušovacie kúzlo skôr, ako Nizar stihne mokrým oblečením nasiaknuť podlahu. "Pretože to bola Voldemortova mágia. Kvôli tomu prekliatemu horcruxu."

Salazar sa naňho ostro pozrie. "Nizar ti to povedal?"

"Áno. V ten istý deň, keď ťa išiel hľadať."

Salazar nadvihne obe obočia. "Potom mu na tebe musí dosť záležať. Nizar dokáže hovoriť doslova celé dni a nikdy nepovie ani slovo o sebe, ale tebe dal pravdu, na ktorú nebol pripravený ani on sám."

Severus nakloní hlavu. "On... toľko povedal."

"A ty? Urobil si to isté?"

Salazar sa spýta, hodí mokrý uterák do koša a potom zdvihne brata do náručia.

"Nie tak, ako by som mal," prizná Severus, nechce sa mu klamať zakladateľovi svojej fakulty. Tuší, že ten muž by to hneď vedel. "Ale dnes som sa to chystal urobiť. Na slnovrat. Potom sa však stali udalosti z rána, ktoré nás priviedli k tomuto."

"A aký to bol zbabraný deň." Salazar nesie Nizara rovno do spálne s dôvernosťou človeka, ktorý bol v týchto miestnostiach často, hoci sa zdá byť zmätený stojacou skriňou a komodou. Uloží Nizara na posteľ a potom mu položí ruku na čelo. "Ach, bohovia, ďakujem, že si paranoidný bastard," povie Severusovi. "To už je sakramentsky lepšie. Myslím, že jediné, čo sme studeným kúpeľom dosiahli, bolo zdržanie."

"Potom som rád, že som bol dosť paranoidný na to, aby som si ho uvaril a dnes nosil so sebou," odpovie Severus.

Salazar mu venuje pátravý pohľad, ktorý je rovnako prenikavý ako ten z Roweninho portrétu, niečo, čo uplynulé storočia vycibrili do ostria britvy. "Severus Snape, hlava mojej fakulty: ako veľmi si ceníš môjho brata?"

Po celý čas, ktorý Severus strávil kráčaním po zubatej hrane medzi smrťožrútom a ochrancom v Dumbledorovom ráde, si vždy myslel, že voľba, či si nakoniec vyberie jedno, druhé alebo niečo úplne iné, bude bolestivá. Namiesto toho je to jednoduché. "Keby to znamenalo pomôcť Nizarovi, dovolil by som ti doslova vyrezať mi srdce."

Salazar sa pozrie na Nizara. "Nemyslím si, že by sa mu páčilo, keby som to urobil." Salazar natiahne ruku; Severus chvíľu váha, kým mu ju zovrie. "Môj brat si vybral dobre, Severus." Severus sa snaží neškeriť.

"Vybral si idiota."

"Áno, každý z nás má svoje chvíle," hovorí Salazar. "Poznám tvoj denný program, Severus - áno, je mojou povinnosťou vedieť takéto veci. Viem, že máš aj iné povinnosti. Zveríš mi, aby som sa oňho postaral, kým sa tie povinnosti neskončia?"

Severus prikývne. "Ak si aspoň z polovice taký človek, o akom hovoril Nizar, môžeš byť jednou z mála bytostí na tejto zemi, ktorým dôverujem. Nizar vás a ostatných zakladateľov nazval 'láskavými, zlomyseľnými bláznami'.

"Salazar sa usmeje s láskavým a unaveným výrazom. "To sme boli."

 

______________________________________________________1) Zaujímavé, mne vždy pripadalo, že bazilišok nezabije skamenením, ale že pohľadom zabije „normálne“ (aby mohol korisť zožrať) a skamenejú len vtedy, keď vidia odraz jeho očí. Či to chápem zle?

2) Latinsky: Najdôležitejšie čistenie krvi. Podľa prekladača.

Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: Edit - 05.07. 2024
|
Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: Edit - 05.07. 2024
|
Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: Edit - 05.07. 2024
|
Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Kapitola 7: Rodinná krv (Hodnotenie: 1)
Od: Triss - 05.07. 2024
|
K té první poznámce o baziliščím pohledu. Myslím že dříve v povídce bylo zmíněno že bazilišci mají dva páry víček, a tak nějak jsem z toho pochopila, že si můžou vybrat, kdy pohledem zabijou a kdy oběť jenom zkamení. Každopádně je to naprosto dokonalá povídka a já děkuji všem, kdo se podíleli na překladu ????
Kapitola 7: Rodinná krv (Hodnotenie: 1)
Od: JSark - 07.07. 2024
|
Ďakujem za komentár. :) Hej, to som pochopila tiež tak, aj keď mi pripadá trochu nepraktické, že všetka tvoja potenciálna potrava skamenie. Skôr som myslela, že v knihe to bolo inak, ale autorka si to zrejme prispôsobila.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: anizne - 05.07. 2024
|
Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: alvap - 05.07. 2024
|
Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: barca666 - 05.07. 2024
| |
Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: ivy - 05.07. 2024
|
Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: luisakralickova - 05.07. 2024
| |
Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: katrin - 05.07. 2024
| |
Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: Folwarczna - 05.07. 2024
| |
Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Kapitola 7: Rodinná krv (Hodnotenie: 1)
Od: Libbi - 05.07. 2024
|
Bazilišek u JKR myslím takhle funguje: Přímý pohled - smrt, pohled přes odraz (zrcadlo apod.) - zkamenění, následují mandragory do odvaru atd... Dává to smysl, aby si mohl ulovit potravu.

Bazilišek tady v příběhu - když otevře i druhou, spodní sadu víček, tak zabíjí zkameněním. Dlabanec si zřejmě obstarává normálně lovem - "chytnu, zakousnu nebo uštknu" - jako jiní hadi. (Jalaf lovil hlodavce na zadních schodištích...)

Bazilišek v mýtech - vznikl z krve Medúzy (starověk), vyseděla ho ropucha z kohoutího vejce (středověk) a jednou je ničitel a škůdce a jindy král hadů a ochránce... Můžeme si vybrat :-)))

Jinak - moc a moc děkuji za překlad. Příběh je skvělá jízda, autorka dokáže nacpat do pěti vět tolik událostí, jako jiní autoři do celé stránky. Obdivuji tě a jsem vděčná, že ses do takového dobrodružství pustila. Našla jsem příběh někdy vloni (kousek překladu), ale když jsem viděla originál, věděla jsem, že to přes překladač nedám. Ještě jednou díky a přeju hodně síly do dalších překladů.
Kapitola 7: Rodinná krv (Hodnotenie: 1)
Od: JSark - 07.07. 2024
|
Hej, presne tento rozpor medzi knihou a príbehom ma zaujal. V podstate v knihe mohol bazilišek loviť oboma spôsobmi, aj zakúsnutím aj pohľadom. Tu v príbehu môže len zakúsnuť, čo mi pripadá obmedzujúce. Ale asi to súvisí hlavne s tým, že je ochrancom čarodejníkov.
Rado sa stalo a aj ja ďakujem za komentár. Vždy ma každý poteší, hlavne keď ma chváli. :) Inak na vysvetlenie, zverejňovať som začala až keď som mala preložené skoro dve časti. Aby som si bola istá, že to dobrodružstvo ustojím. Aktuálne končím štvrtú časť, aj keď pre nás to bude tretia, pretože tú reálnu tretiu chcem preskočiť (Harryho život v minulosti, alebo ako sa z Harryho stal Nizar). Nie že by nebola zaujímavá, ale to je na mňa priveľa.
Kapitola 7: Rodinná krv (Hodnotenie: 1)
Od: kakostka - 08.07. 2024
|
Ach, chapu, ze je to privela, ale zajimalo by mne, jak se z Harryho stal Nizar, porad nejak nechapu ten cas a minulost, ale mlcim a dekuji za famozni preklad
Kapitola 7: Rodinná krv (Hodnotenie: 1)
Od: JSark - 08.07. 2024
|
No a chceš to v krátkosti opísať? Lebo uznávam, že to popisnejšie vysvetlenie sa nachádza v tretej časti, ktorú neplánujem prekladať. Tá by ma asi zabila.
Kapitola 7: Rodinná krv (Hodnotenie: 1)
Od: kakostka - 08.07. 2024
| Kapitola 7: Rodinná krv (Hodnotenie: 1)
Od: fido - 09.07. 2024
| |
dá se hlasovat za překlad jak se Harry stal Nizarem? já hlasuji PRO :)
... klidně i jen "stručný"* opis
* rovná se aspoň několik stran :)
děkuji
Kapitola 7: Rodinná krv (Hodnotenie: 1)
Od: JSark - 09.07. 2024
|
Žiadne hlasovanie, túto časť som sotva prečítala a pochopila, preklad by bol des. Predstav si, že pristanes v minulosti a nevieš žiadnu z miestnych reči okrem parselciny.
Priznávam, tak trochu som dúfala, že poviedka chytí niekoho natoľko, že sa d prekladom pridá. :)
Kapitola 7: Rodinná krv (Hodnotenie: 1)
Od: fido - 09.07. 2024
| |
škoda, že se nikdo nepřihlásil - velká škoda
HEJ HOLA najde se někdo
tak poprosím do soukromé zprávy jen opis ... děkuji

Kapitola 7: Rodinná krv (Hodnotenie: 1)
Od: sisi - 05.07. 2024
|
Tak to byla velká síla krve, když Nisara vytáhla z postele, zavedla na ministerské oddělení záhad, kde čistě náhodou hlídkuje Artur Weasley, Nisar porazí Toma Ridllea, bazilišek se postará o pár zotročených bez mrknutí oka, Dokonce dojde i na vzájemné požírání magie, to je trošku hororová scéna, vlastně ani nechci vytvářet grafickou představu vzájemného užírání z magických jader, nee. Ještěže je tu Severus a má zázračný lék na vyčištění krve z dob Merlina. Scéna v koupelně byla celkem úsměvná, pokud by nebyla tak vážná.
Tato znovu ultra dlouhá kapitola mi zabrala celý den, jelikož jsme druhým okem sledovaly sokolský slet v Praze, oko nezůstalo suché.
Velký dík za překlad, líbí se mi, jak ani Brumbál zatím nepoznal retransformovaného Pottera v Nisarově kůži. hold proroctví mluví jasně, Harry je jediným, kdo může zavit školu i svět zla. Musel se stát někým jiným, aby to mohl udělat, už ani neřekne své staré jméno, ale pořád je to on.
Kapitola 7: Rodinná krv (Hodnotenie: 1)
Od: JSark - 07.07. 2024
|
Horor ešte bude, keď sa tej Voldyho hnusnej mágie bude zbavovať. Ble.
Moja obľúbená scéna, predstava, ako Harry vrazil Merlinovi. Boží. :DD
Dumbledore zostáva v neistote a nevedomosti, to sa mu veľmi nepáči, že mu naordinovali vlastnú medicínu. Chachá.
Ďakujem za komentár. :)

Kapitola 7: Rodinná krv (Hodnotenie: 1)
Od: kakostka - 05.07. 2024
|
Ach, to byla jizda, luxusni... Voldy je ultra zmetek, nechutnej, potmesilej a obcas i s chytrym napadem, co nastesti nevysel...jsem rada, ze Severus mel Merlinuv lektvar, metoda studena voda by asi nepomohla.
Ukazuje se, ze v Nizarovi je kus Nebelvira:⁠-⁠) horka hlava a rychle skutky.
Jsem zvedava, jak vyresi viteal v Nizarovi, co ty ostatni, likviduji se a nebo jsou vsechny?
Salazar je skvelej, premyslim, co na nej rekne Voldy a taky Brumla... Setkani Bradavic a Salazara bylo skvele... Dojemne a velmi domaci. Moc, opravdu moc dekuji za skvely preklad.
Kapitola 7: Rodinná krv (Hodnotenie: 1)
Od: JSark - 07.07. 2024
|
Horcruxy sa ešte vysvetlia, neboj. Autorka na to ide pekne postupne, aby nás nezošokovala naraz. :)
Až mi začína byť Dumbledora ľúto, toľko noviniek musí stráviť. Voldyho vlastne skoro tiež, tomu sa zavarí mozog, keď bude vymýšľať ďalšiu pascu.
Ďakujem za komentár. :)

Kapitola 7: Rodinná krv (Hodnotenie: 1)
Od: kakostka - 05.07. 2024
|
No, tady je opakovane receno, ze bazilisek ma dve sady vicek a ze i zkameneni neni tak snadne. deje se to umyslne, ze Kanza koulne... Takze to beru tak, ze Kanza se chtela bavit, a "jen" kamenela, az bude chti zabit, bude to jina jizda.
A dumam, jeatli to zkameneni znamena fakt, ze se z nich stane sutr a vypadaj jak sochy v parku nebo v Arabele 2 a pak nastupuje mandragora a nebo ty lidi jsou jen tuhy a vypadaj jako lidi a opet nastupuje mandragora. Kdyby ala socha, tak staci placnout klackem a je hotovo. Da se baziliskem zkamet Voldy? Ze by chlapec dal chvili pokoj, kdyz bude u ledu...
Kapitola 7: Rodinná krv (Hodnotenie: 1)
Od: JSark - 07.07. 2024
|
Vyzerá to, že skamenenie je v tomto prípade definitívne. Práve to ma zmiatlo, že oproti knihe je to v poviedke inak, pritom v knihe mi to pripadalo praktickejšie (bazilišok mohol korisť zakúsnuť aj zabiť pohľadom).
Myslím, že na Voldyho by to fungovalo fakt len dočasne. Aj keď taká smrť-nesmrť by asi mala skonzumovať nejaký horcux, nie? Hm.

Kapitola 7: Rodinná krv (Hodnotenie: 1)
Od: Yuki - 06.07. 2024
| |
Není to u bazilišků o těch dvou sadách očí, první vrstva kořist nechá zkamenět, druhá zabíjí? Asi máme protíž s tím, že v Tajemné komnatě baziliškův pohled zabíjel rovnou a jen z odrazu byli všichni zkamenělí :)
Voldy si hrál s krevní magií a zaplatil za to krásnou ránou v půlce obličeje :D Nedivím se Severusovi, že se musel smát, i když to musel vydržet dokud nebude sám v Lese xD
Vskutku obdivuju Nizarovu schopnost přemýšlet o tom, koho chce a nechce zasáhnout a který z rodičů v řadách Smrtijedů případného studenta by měl přežít (určitě Narcissa).
Ještě, že se Salazar ukázal a pomohl bratrovi, nehledě na fakt, že Severus u sebe nosí lektvary.
Děkuju :)
Kapitola 7: Rodinná krv (Hodnotenie: 1)
Od: JSark - 07.07. 2024
|
Práve ten rozpor s knihou ma zmiatol, ale autorka si to asi prispôsobila svojim zámerom (bazilišok ako ochranka). :)
Nizar je chladnokrvný, občas mi pripadá až príliš. Ako keby dbal len na ostatných a na seba príliš nie. Ale možno sa mi to len zdá.
Narcisa, bez debaty. Čert zober Luciusa, ten nikdy veľa rozumu nepobral.
Aj tak sa mi z celej kapitoly najviac páčilo, že Nizar vrazil Merlinovi. :D
Ďakujem za komentár. :)

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: maria - 06.07. 2024
|
Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: katrin - 07.07. 2024
| |
Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Kapitola 7: Rodinná krv (Hodnotenie: 1)
Od: katrin - 07.07. 2024
| |
Tolko akcie a tolko sa toho stalo a ja si tu nuchnam nad scenou v kupelni a vravim si..aaach. .. nejaka som sentimentalna ;)
Kapitola 7: Rodinná krv (Hodnotenie: 1)
Od: JSark - 07.07. 2024
|
Aj mne sa páčila, taká upokojujúca. A zábavná, predstav si, ako Harry / Nizar vrazí Merlinovi. K popukaniu. :D
Ďakujem za komentár, potešil. :)

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: misule - 07.07. 2024
|
Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Kapitola 7: Rodinná krv (Hodnotenie: 1)
Od: fido - 07.07. 2024
| |
tak to uběhlo nějak moc rychle a zas čekat :)
no pěkně se tahali o magii, ale Voldík je moc slabý :)
takže Nizar je Harry ... jak se to stalo? nebo jsem to špatně pochopil
Salazar se dohodl se smrtí :) ... dobrý, moc dobrý
ta musí být naštvaná na Voldíka za podvádění = Voldy má moc nepřátel
díky už trpělivě (no moc ne) čekám
Kapitola 7: Rodinná krv (Hodnotenie: 1)
Od: JSark - 07.07. 2024
|
To si za tých pár dní preletel všetkých 7 kapitol? 8O Páni. Nemáš náhodou prázdniny? :D
Voldy utrel, to mu prajem.
Hej, Nizar je Harry, dobre si to pochopil. Proste Salazar ako jasnovidec videl veci, ktoré sa mu nepáčili a tak sa rozhodol, že s tým niečo urobí. A zašiel si pre adoptívneho brata do budúcnosti. Proste Slizolin. Stretne iného parselana a rozhodne sa, že si ho nechá. :D
Inak Nizar/Harry v tejto poviedke vyrieši pomerne veľa vecí, ktoré Rowla nevysvetlila. Keby mi ich niekto vymenoval v poradí, ako sa mu to podarí, tak poviem, že poviedka je strašný gýč a až príliš výstredná. Ale autorka to tak pekne zakomponovala, že tak vôbec nepôsobí. Napríklad aj tá Salazarova dohoda so smrťou, inde by mi to pripadalo prehnané, ale tu to tak nejako zodpovedá charakteru. Milí výstrední blázni, tí zakladatelia. :)
Ďakujem.
Kapitola 7: Rodinná krv (Hodnotenie: 1)
Od: fido - 08.07. 2024
| |
mám dovolenou ... ale okolo děti, tak nebyl furt čas :)
jj jsou takoví blázniví, ale milí
takže pokud to chápu správně ... Salazar štípnul Harryho a odnesl ho do své doby a uděla z něj Nizara, ten se vyučil a po letech v rámu se vrátil a pěkně zatápí hadímuksichtu :)
super
Sevík se zamiloval do Nizara ... nenávidí Harryho ... no to musí být guláš v jeho makovici :)
Kapitola 7: Rodinná krv (Hodnotenie: 1)
Od: JSark - 08.07. 2024
|
Jj, presne si to vystihol. :)
Severus ma vážne smolu, ale popisuje sa s tým ako správny Slizolincan.
Tak to ja nastastie deti okolo nemám, stačili cez školský rok. :D

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: nika12 - 08.07. 2024
| |
Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Kapitola 7: Rodinná krv (Hodnotenie: 1)
Od: denice - 10.07. 2024
|
"Ak mu nadmerná stimulácia sietnice spôsobí zvracanie, Nizar sa rozhodne, že to urobí na Voldemortove holé, mŕtvolne sfarbené nohy." - Tohle mě hned po ránu skolilo. Už vím, že Nizar je skvělý, ale vždycky překvapí a pobaví. Střetnutí s Voldemortem jsem si užívala o to víc, že se neskutečně těším na chvíli, v níž Tom zjistí, kdo Nizar vlastně je.
Už se těším, jak si tuto brilantní kapitolu užiju vcelku a hlavně v klidu, určitě najdu další, nepovšimnuté perličky na dně.
Díky!
Kapitola 7: Rodinná krv (Hodnotenie: 1)
Od: JSark - 10.07. 2024
|
Veru, bola by to zábava, keby mu prastrýko so zmyslom pre suchý humor ozvracal nohy. :D Inak, je divné len mne, že Voldy chodí bosý?
Vďaka. :)

Prehľad článkov k tejto téme:

( JSark )19.07. 2024Kapitola 9: Dobrý pokus
( JSark )12.07. 2024Kapitola 8: Duchovia
( JSark )05.07. 2024Kapitola 7: Rodinná krv
( JSark )28.06. 2024Kapitola 6: Čas je kruh
( JSark )21.06. 2024Kapitola 5: Surrey
( JSark )14.06. 2024Kapitola 4: Oznámenie
( JSark )07.06. 2024Kapitola 3: Rád
( JSark )31.05. 2024Kapitola 2 - Múr
( JSark )24.05. 2024Kapitola 1: Vyjavené proroctvo
( JSark )23.05. 2024Úvod