Preklady fanfiction Harryho Pottera

Len pre našu zábavu a poučenie.

Jedného pekného dňa

2. Zmrzlina a metly 3.časť

Jedného pekného dňa
Vložené: Jimmi - 19.11. 2023 Téma: Jedného pekného dňa
-lily79- nám napísal:
Pozor, nie je možné otvoriť v novom okne, musíte sa vrátiť späť.

2. kapitola - 3. časť

Poď, Hermiona, povedz niečo, ty veľká hlupaňa! Čo sa s tebou deje? Nie je to tak, že by sa do teba znova zaľúbil. Je ženatý a má dcéru. Len sa na niečo vyhovor a ospravedlňte sa trénerom a vypadnite. Nie je to ťažké, poď, jedna noha pred druhou...  Hermiona zavrela oči a pokrútila hlavou v snahe vyčistiť si ju, ale nemala veľký úspech. Otočila sa na trénera vedľa nej.

„Hrozne ma to mrzí, zvyčajne takýto nie je, neviem, čo ho to popadlo. Myslím, že dnes zvyšok tréningu vynecháme. Pekný deň.“ S Nickym v náručí sa otočila na odchod. Kráčali po chodníku smerom k piknikovým stolom, kde položila Nickyho na jeden z nich.

„Chcel by si mi, prosím, povedať, čo sa tam vzadu stalo?“ Pozrela sa mu do očí.

„Ona sa začala,“ zamrmlal.

„Prečo? Čo urobila?“   

„Spýtala sa ma, či sa s ňou nechcem kamarátiť, ale povedal som, že nie, a ona sa nahnevala.“ vysvetlil Nicky. Hermiona si nemohla pomôcť, ale zasmiala sa nad tou iróniou, než nasadila vážnu tvár a spýtala sa prečo.

„Vyzerala desivo,“ odpovedal hanblivo. Hermiona potlačila chichot a oprášila špinu a trávu z jeho oblečenia.

„Ehm.“ Niekto si za Hermionou odkašlal, a keď sa otočila, uvidela Draca, ako tam stojí a drží plačúcu Isabelle. „Isabelle by chcela niečo povedať... Je mi ľúto, ale nezachytil som meno tvojho syna...“

„Nicky,“ odpovedala Hermiona a znova sa jej zatajil dych.

„Správne, nuž, Nicky, Isabelle chce niečo povedať,“ povedal Draco Nickymu.

„Je mi ľúto, že som ťa udrela.“ S plačom sa ospravedlnila. Po minúte, keď Nicky neodpovedal, ho Hermiona štuchla do boku.

„Nicolas, čo povieme, keď sa nám niekto ospravedlní?“ naliehala.

„Odpúšťam ti,“ zamrmlal. Hermiona sa mamičkovsky usmiala.

„To je lepšie,“ povedala. „No, asi by sme už mali byť na ceste...“ Začala pomáhať Nickymu zo stola.

„Nie! Počkaj, ehm... kávu?“ rýchlo sa opýtal Draco.

„Čo?“ spýtala sa, zaskočená jeho žiadosťou.

„Alebo zmrzlinu? Stavím sa, že Nicky miluje zmrzlinu. Ktoré dieťa nie? Len aby som vynahradil tú malú roztržku, ktorú začalo moje dievčatko, a aby sme sa mohli porozprávať,“ navrhol, rozhodnutý nedovoliť, aby sa mu znova vyšmykla.  

„Neviem, nechcem, aby si pokazil chuť do jedla...“

„Prosím, mami? Sľubujem, že celú večeru zjem!“ Nicky spojil ruky a prosil.

„Vyzerá ako človek, ktorý splní svoje slovo,“ uškrnul sa Draco. Hermiona si povzdychla.

„Fajn, ale len malú,“ súhlasila.

„Dobre.“ Draco sa usmial a akokoľvek sa snažila neurobiť to isté, úsmev opätovala. „Zmrzlináreň je celkom blízko, mohli by sme sa prejsť, ak vám to nevadí,“ navrhol.

„Ocko, môžem, prosím, jazdiť na metle?“ spýtala sa Isabelle.

„Áno, ale neodbiehaj príliš ďaleko.“

„Môžem aj ja, mami? Prosím?“ prosil Nicky.

„Len dávaj pozor, zlatko.“ Dve deti leteli desať stôp pred svojimi rodičmi, len sa vznášali nad zemou.

„Takže...“ začal Draco. „Chlapec?“ Hermiona prikývla, pulz sa jej zrýchlil z toho, že bola tak blízko pri ňom.

„Áno. S Nicolasom sme sa len včera vrátili z Egypta.“

„Ty a Nicolas? A čo...?“ začal Draco, ale Hermiona ho predbehla.

„Nikdy som nebola vydatá. Connor odišiel po tom, čo sa dozvedel o Nickym. Odvtedy som             o  ňom nepočula,“ vysvetľovala. Prečo mu to všetko hovorím? Nie je to tak, že by ho zaujímal môj uvzlykaný príbeh...  

„To ma mrzí,“ povedal úprimne a jeho krv začala vrieť voči každému, kto sa odvážil ublížiť Hermione. Aký veľký bastard musíš byť, aby si opustil dievča ako Hermiona? pomyslel si.             Len mykla plecami.

„Sama som to zvládla v pohode a s Nickym máme skvelý vzťah.“

„Samozrejme, že si zvládla, vždy si bola dosť silná, aby si zvládla čokoľvek, čo ti život predhodil. A vyzerá to, že si s Nickym odviedla skvelú prácu.“ Hermiona cítila, ako sa jej pri jeho slovách zahrievajú líca.

„Takže, kde je Isabellina mama?“ spýtala sa Hermiona, keď sa nechala ovládnuť svojou zvedavosťou.

„S Maddison sme sa rozviedli krátko po jej narodení a potom pred pár týždňami mala vyzdvihnúť Isabelle z návštevy u mňa, ale vôbec neprišla. Myslím, že s niekým utiekla a rozhodla sa, že jej so mnou bude dobre.“

„To je zlé. Mrzí ma to.“ Bol ŽENATÝ! kričala v hlave.

Pokrútil hlavou. „Nie, pracujeme na tom. Myslím, že s Isabelle len potrebujeme nejaký čas, aby sme sa spoznali. Všimol som si, že je mi veľmi podobná.“

„Vyzerá presne ako ty. A neviem, či si si to uvedomil, ale celá scéna v parku bola trochu deja vous. Rovnako ako ty a Harry...“ Draco sa zasmial.

„Áno, je sakra agresívna, keď chce,“ súhlasil a zastrčil si ruky do vreciek. Prišli do zmrzlinárne a Draco objednal mrazené pochúťky, zatiaľ čo Hermiona vzala deti k stolu. Vrátil sa, držal dva malé kornútky a na ruke balansoval s miskou. Podal kornútky Nickymu a Issy a potom misku nasmeroval k Hermione. Odmietavo zdvihla pred sebou ruky.

„Ó nie, ďakujem, nie som hladná.“

„No tak, Mi, viem, že stále miluješ zmrzlinu,“ povedal a pozrel sa jej do očí. Zízala späť na neho a hlboko mu hľadela do očí. Na chvíľu videli len jeden druhého, až kým... žblunk, Hermiona sa zľakla, keď ju mrazivá zmrzlina zasiahla na zátylku a stiekla pod golier. Pozrela sa na Nickyho, ktorý stál previnilo s prázdnym kornútkom v rukách.

„Prepáč, mami,“ ospravedlnil sa snažiac sa skryť svoj úsmev. Dokonca Draco vyzeral, že má problém sa nesmiať. Isabelle jej podala obrúsok.

„Máš nejakú vo vlasoch,“ riekla. Hermiona nasadila napätý úsmev.

„Ďakujem. Draco, prečo nedohliadneš na tých človiečikov, kým sa ja... nedám do poriadku?“ Postavila sa a odišla na dámske toalety.

Scourgify,“ namierila prútik na seba. Okamžite sa jej uľavilo, keď už necítila lepkavú, studenú zmrzlinu, ktorá jej stekala po chrbte. Povzdychla si na svoj odraz a zo všetkých síl sa snažila upraviť si vlasy a narovnať svoje teraz pokrčené šaty. Dcéra Draca Malfoya práve zmlátila môjho syna a potom nás pozval na zmrzlinu, kde sa mi pozrel do očí a hovoril mi 'Mi', ako ma nevolal od siedmeho ročníka. Zhodou okolností sme však obaja single. No aspoň to nie je divné alebo niečo také... Pomyslela si sarkasticky. Odišla z toalety a vrátila sa k stolu.

„Nuž, Nicolas, myslím, že je načase poďakovať pánovi Malfoyovi a Issy a ísť.“

„Mami, vedela si, že pán Malfoy má moje druhé meno?“ spýtal sa Nicky, hrdý na seba, že to objavil úplne sám. Hermionina tvár pri slovách jej syna mierne zbledla. Nikto o tom  nemal vedieť... sakra!

„Ďakujem za všetko Dra... pán Malfoy. Rada som vás opäť videla. No tak, Nicky.“ Natiahla ruku a on ju vzal.

„Počkaj! Kam máte namierené? Mohli by sme vás odprevadiť domov?“ ponúkol sa.

„Nie, nie, len sa premiestnime späť. Aj tak máme dnes večeru u Weasleyovcov.“

„Potom sa premiestnime s vami, aby sme vás vyprevadili,“ navrhol. Rozčúlená Hermiona sa sklonila k Nickymu.

„Nicky, prečo sa nejdeš na chvíľu porozprávať s Issy, kým sa mama porozpráva s pánom Malfoyom?“ Prikývol a podišiel k Issy, ktorá bola zaujatá vyťahovaním držiaka na obrúsky. Hermiona pristúpila bližšie k Dracovi a cítila, ako jej srdce začalo silnejšie búšiť.

„O čo sa snažíš, Draco?“ zasyčala. Usmial sa na ňu a priblížil sa ešte bližšie.

„Pomenovala si svoje dieťa po mne, Hermiona. Aj keď sme neboli spolu.“

„Nebuď taký zahľadený do seba, len sa mi to meno mohlo páčiť,“ odsekla tvrdohlavo. Usmial sa.

„Ach, prosím, Mi, opakovane si mi hovorila, keď sme boli spolu, že sa ti nepáči moje meno, že je príliš temné na tvoj vkus, a tu pomenuješ svoje dieťa Nicolas Draco. Chytré, veľmi chytré.“

„Nevolaj ma 'Mi'. A čo ty vieš, mohla som ho pomenovať po otcovi,“ bránila sa.

„Mohla by si to už konečne vzdať? Už si mi povedala, že sa volá Connor. Viem, že si nezabudla, čo som ti povedal v ten večer, čo sme boli naposledy spolu a nemysli si ani na chvíľu, že som ja zabudol, čo si povedala ty.“

„Pohla som sa ďalej, Draco. Myslela som, že ty tiež.“

„To hovoríš, ale stále sa približuješ,“ podotkol. Teraz boli dosť blízko na to, aby sa mohli pobozkať. Otočila sa na Nickyho.

„No tak, Nicolas, už odchádzame. Bolo mi potešením spoznať ťa, Isabelle,“ dodala na poslednú chvíľu. Zdvihla ho a odmiestnila sa s nahnevaným prásk.

Koniec 2.kapitoly

 

 

Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: Alacko888 - 19.11. 2023
|
Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: luisakralickova - 19.11. 2023
| |
Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: Sofia99 - 20.11. 2023
|
Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: Edit - 20.11. 2023
|
Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: anizne - 20.11. 2023
|
Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: margareta - 20.11. 2023
|
Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: miroslava - 20.11. 2023
|
Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: Yuki - 20.11. 2023
| |
Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: lucky - 20.11. 2023
|
Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: Aeidaill - 20.11. 2023
| |
Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: marodaro - 20.11. 2023
|
Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: barca666 - 20.11. 2023
| |
Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: augustyna - 20.11. 2023
|
Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: Fanny88 - 21.11. 2023
|
Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: ivy - 22.11. 2023
|
Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: Radka - 25.11. 2023
|
Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: maria - 25.11. 2023
|
Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: zuzule - 27.11. 2023
| |
Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: MichelleF - 01.12. 2023
| |
Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.