Preklady fanfiction Harryho Pottera

Len pre našu zábavu a poučenie.

Closing the door

Päťdesiata prvá kapitola

Closing the door
Vložené: Jimmi - 20.01. 2023 Téma: Closing the door
Jimmi nám napísal:

Zatváranie dverí

Preklad: Jimmi  

Banner: solace

Originál, ani autorka už nie sú k dispozícii.

Pozor, nie je možné otvoriť v novom okne, musíte sa vrátiť späť.

Päťdesiata prvá kapitola

 

Naozaj nevedel vysvetliť, ako sa cítil. Charlie sa mu za to posmieval... empatikovi, ktorý nevedel opísať svoje pocity... ale len preto, že Charlie presne vedel, čo tým myslí.

Už tak dlho sa v jeho mysli tlačila, tiesnila a niekedy ho takmer ochromovala prítomnosť spomienok, ktoré mu nepatrili. Nikdy o nich s nikým nehovoril, pretože robil všetko pre to, aby ich zakopal tak hlboko, že si istý čas ani nebol istý, či tam naozaj sú.

Charlie predpokladal, že niektoré Harryho spomienky sa uzamkli spolu s ostatnými a  to bolo dôvodom, prečo mal niekedy problém spomenúť si na Dursleyovcov alebo na niektoré udalosti z vojny proti Voldemortovi.

Potom mu Charlieho vzali a jeho bariéry sa pomaly rozpadli a všetky tie spomienky sa po stretnutí s obchodníkom so škriatkami uvoľnili. Bol taký zmätený, občas si ani nebol istý, ktoré spomienky sú jeho a ktoré cudzie. Pomohol mu Raivannin a potom Charlie, keď sa vrátil, ale už to nestačilo.

Teraz boli preč a prvýkrát po rokoch ho v temných zákutiach mysle neťažila žiadna ťarcha. Prvýkrát si presne pamätal, čo mu Dursleyovci urobili, a smrťožrúti tiež.

Trvalo niekoľko týždňov, kým si utriedil vlastné spomienky po tom, čo ho otec zbavil zvyšku, s výnimkou niekoľkých, ktoré sa podobali na Charlieho a niektorých, ktoré mohli byť len Charlieho.

Harry sa uvoľnil... naplno, naozaj uvoľnil, ako sa mu to nestalo... nikdy pred tým, čo si pamätal. Spočiatku tu vždy bola šanca, že k nemu vtrhne Dudley, strýko Vernon alebo teta Petunia, alebo naňho vykríknu nejakú požiadavku.

Potom tu bol Rokfort, kde takmer nikdy nebol sám, kde bol neustále obklopený ostatnými študentmi, ktorí mali od neho očakávania na základe jazvy na čele. A ku koncu školy začal všetku svoju energiu vkladať do ochrany svojej mysle a zmyslov, dokonca aj keď spal, a nikdy s tým neprestal.

Snape jeho bariéry oklumencie otestoval. Boli úplne neporušené takmer bez Harryho námahy. Bolo to, akoby teraz boli jeho súčasťou, presne tak, ako mali byť.

Jeho empatia bola iná vec. Tú bolo ťažšie zablokovať, ale Harry mal dosť praxe a zisťoval, že je to oveľa ľahšie ako pred niekoľkými rokmi. Emócie, ktoré neboli namierené konkrétne proti nemu, sa blokovali najľahšie, čo bola jedna z vecí, ktorá Ginnyinu svadbu tak spríjemnila. Všetky emócie, alebo aspoň väčšina z nich, boli zamerané priamo na Ginny a Tobyho. Čo sa týka tých, ktoré boli namierené proti nemu, Harry zisťoval, že ich nemusí úplne blokovať. Podobne ako jeho schopnosť vidieť kúzla, mohol nechať emócie, aby sa cez neho a skrz neho prehnali a rozptýlili.

Harry sa prevrátil a usmial sa. Charlie ležal na boku, otočený smerom od Harryho, a ľahko chrápal. Bola sobota ráno, koniec apríla, a záhrady kvitli. Z okna počul vtáky a takmer cítil vôňu tulipánov a narcisov. Cez okno prenikalo slnečné svetlo prenikalo a odrážalo sa od malého množstva prachových častíc vo vzduchu.

Bolo to jedno z tých rán, ktoré Harry očakával len v detských rozprávkových knižkách. Keby si nedal pozor, čoskoro si bude predstavovať, že všetky vtáky spolupracujú, aby zaspievali špecifickú melódiu len preňho.

Zívol a otočil sa, siahol po šálke kávy na nočnom stolíku, ktorú pre neho škriatkovia vždy pripravili, keď sa zobudil. Každý deň potreboval aspoň dve šálky, aby dosiahol sústredenosť.

Sladký nápoj mu stekal do hrdla a Harry si uznanlivo pohmkával. Cítil, ako sa matrac pohol, keď sa Charlie posunul, a hlboký chichot.

„Vieš,“ ozval sa Charlieho hlas, keď mu ruka zľahka ako pierko prešla po chrbte a potom silnejšie pritlačila, čím uvoľnila všetky záhyby, „je to jednoducho nesprávne, že vydávaš tieto zvuky, keď piješ kávu a počas sexu.“

Harrymu zabehlo a so smiechom vyprskol kávu na posteľ.

„Je to veľmi dobrá káva.“ Usmial sa na Charlieho, ktorý natiahol ruku po šálke.

Keďže to bol jeden z hrnčekov, ktoré sa vždy samy dopĺňali, škriatkovia sa nikdy neobťažovali s viac ako jedným. Pre Harryho a Charlieho bolo jednoducho jednoduchšie deliť sa. Okrem toho Charlie nevypil ani zďaleka toľko kávy ako Harry.

Charlie sa načiahol okolo Harryho, aby položil hrnček späť na Harryho nočný stolík, a Harry usúdil, že Charlie je v ideálnej pozícii. Oprel sa o vankúše a pritiahol k sebe Charlieho, ich pery sa pritlačili a čoskoro ich nasledoval aj zvyšok tela.

„Ocko!“

Prerušilo ich chichotanie a Harry potlačil svoje vzrušenie. Nič nenarušilo náladu tak ako vpád drobcov. Vo veku šiestich rokov už dvojčatá sotva boli drobcami, ale Harry si nerád pripúšťal, že dospievajú. Do odchodu na Rokfort im zostávalo len päť rokov, Carverovi a Erike ešte menej. Carver mal takmer deväť rokov.

Randy mal asi dva centimetre vlasov, ktoré mu stále rástli rýchlejšie, ako by mu rástli muklovské vlasy, a to aj napriek Harryho napomenutiu, že chlapček nesmie používať magické pomôcky. Nemohol však úplne zabrániť tomu, aby Randyho vrodená mágia nepomáhala tomuto procesu.

„Môžeme ísť dnes do zoo?“ spýtala sa Kat, jej modré oči boli široké a prosebné.

„Prosím, prosím, pekne prosím?“ dodal Randy.

„Dnes nie,“ povedal im Charlie rozhodne.

„Och!“ zaprotestovali súčasne.

Harry zdvihol obočie. „Dnes máme s ocinom stretnutie, ale ak budete na Tawneyho a Brennu dobrí, budeme o zoo premýšľať zajtra.“

Vycítili potenciálne víťazstvo a nechceli urobiť nič, čo by ho pokazilo. Dvojčatá vyliezli na posteľ, objali ich a odfrčali preč, nohami dupajúc po schodoch smerom ku kuchyniam a jedlu.

„Nie si jediný, kto sa zlepšuje.“ Charlie prešiel rukou po Harryho hrudnom koši, ktorý sa už takmer vrátil do stavu pred únosom. Snape posielal výživné elixíry priamo Tawneymu, ktorý od Harryho nebral „nie“ ako odpoveď.

„Áno,“ súhlasil Harry, chytil Charlieho ruku do svojej a jemne ju pobozkal.

Aj dvojčatá a Carver s Erikou na tom boli oveľa lepšie. Celé týždne sa držali Harryho a Charlieho, akoby sa báli, že ak sa im čo i len vzdialia z dohľadu, opäť na celé mesiace zmiznú. Keď prvýkrát obaja nechali deti s Molly, boli tam slzy, ale naposledy boli všetky oči suché.

„Fuj!“

Harry nechal hlavu padnúť dozadu a s „buchnutím“ sa oprel o čelo postele. Bolo to jedno z tých rán, keď sa mu nepodarí bez prerušenia pobozkať ani Charlieho.

„Dobré ráno, Carver,“ pozdravil Charlie deväťročného chlapca.

„Dobré ráno, ocko,“ odpovedal Carver a pri pohľade na otcov bozk sa mu zvraštil nos. Takúto reakciu si osvojil len nedávno, pri ktorej sa dvojčatá stále chichotali a Erica ich väčšinou ignorovala alebo sa len usmievala. „Tawney hovorí, že raňajky sú pripravené.“

Harry pokrútil hlavou. Presne pre toto to domáca škriatka robila, poslala jedno z detí, namiesto toho, aby si sem sama odskočila. Harry mohol ľahko povedať škriatkovi, aby počkal, ale nie svojim deťom. Nikdy by im neodoprel jedlo, ani za trest.

Keď Carver opustil izbu, Harry a Charlie vyliezli z postele, obliekli sa a nasledovali vôňu kaše, párkov a kávy do jednej z menších izieb pri veľkej izbe, z ktorej bol výborný výhľad na dvor. Bola tak akurát veľká, aby sa v nej všetci šiesti spoločne najedli.

Keď nechali deti so škriatkami, ktoré sa o ne starali, Harry a Charlie odišli do Harryho kancelárie na Rokfortskej prípravnej akadémii.

„Minerva ma informovala, že vás možno dnes uvidím,“ privítal ich pri príchode Albusov hlas.

Harry sa na portrét láskyplne usmial. Nedávno strávil s portrétom takmer celý deň len rozprávaním. Boli veci, ktoré nikdy nestihol povedať Albusovi, kým starší čarodejník ešte žil, a bolo očistné povedať ich portrétu, aj keď to nebolo to isté. Koniec koncov, portrét bol len zbierkou vybraných spomienok a Albusovou esenciou, nie samotným Albusom.

„Chcel by si sa presťahovať na panstvo, Albus?“ spýtal sa Harry svojho bývalého učiteľa. Rozprával sa s Albusom o svojich plánoch a súhlas portrétu znamenal pre Harryho viac, ako by mal.

Predpokladal, že sa nikdy neprestane usilovať o súhlas iných. Niektoré škody od Dursleyovcov sa možno nikdy nepodarí zvrátiť a Harry sa s tým začínal zmierovať.

„To by bola vítaná zmena.“ Portrét Albusa na nich žmurkol a strčil si do úst citrónový drops. „Možno by sa sem mohol umiestniť portrét niektorého z ďalších bývalých riaditeľov na komunikáciu medzi školami.“

Harry sa usmial. „Som si istý, že Phineas by sa rád dostal z Grimmauldovho námestia, keďže je teraz takmer vždy prázdne.“

Charlie sa uškrnul. Po tejto zmene to bude veľmi zaujímavých pár týždňov.

Vyšli hore schodmi a zistili, že je tam už veľa členov vnútorného kruhu Rádu. Niektoré informácie, o ktorých budú na stretnutí diskutovať, boli citlivé, a preto neboli prístupné pre všetkých členov, ktorí by sa rozhodli, že by mohli stretnutie stihnúť.

„Harry!“ Hermiona sa k nim ponáhľala a pevne ho objala. Nasával jej starostlivosť oňho a opätoval jej objatie, vychutnávajúc si jednoduchý úkon objatia bez toho, aby musel vrhnúť všetky možné zábrany. 

„Hermiona, môžem sa s tebou pred začiatkom stretnutia porozprávať?“ Harry ju chytil za ruku a odviedol k jednému z menších stolov. Hermiona bola opäť v práci ako riaditeľka, v kancelárii mala detskú ohrádku a Molly sa starala o Nell, kým ona učila.

„Jasné, Harry,“ Hermiona sa naňho zmätene pozrela, „samozrejme.“

Posadili sa a Harry okolo nich začaroval súkromie, potom vytiahol zväzok pergamenu a položil ho na stôl. Hermiona si ho okamžite prečítala a oči sa jej rozšírili ešte skôr, ako Harry prehovoril.

„Harry... nemôžeš...,“ začala Hermiona protestovať.

„Máš pravdu, Hermiona,“ povedal Harry, hoci mal na mysli presný opak jej zámeru. „Nemôžem s ním pracovať. Nemôžem sa s ním stretávať. Už nikdy, kým budem žiť, nechcem naňho pozrieť. Merlin, nemôžem ani vysloviť jeho meno bez toho, aby som sa tak nerozzúril -“

Prerušil vetu, lebo vedel, že to pochopí. Hermiona to vždy pochopila. Bola to jedna z tých vecí, ktoré z nej robili jeho najlepšiu priateľku.

„Časom...,“ pokúsila sa Hermiona, ale potom si vzdychla a prikývla.

Poznala ho dosť dobre na to, aby vedela, že jeho dôveru nie je až také ťažké získať, ale keď ju raz stratíte, dá vám veľa práce získať ju späť. Harry si nevedel predstaviť, že by jeho bývalý obchodný partner vynaložil také úsilie, a úprimne povedané, ani si nemyslel, že by mu dovolil sa o to pokúsiť. Niektoré veci boli jednoducho neospravedlniteľné. Keby to bol Harry, kto bol zranený, možno by dokázal odpustiť, ale bol to Charlie a nepriamo aj všetky jeho deti.

Obaja podpísali papiere a všetky povinnosti, ktoré mal Harry v súvislosti s Rokfortskou prípravnou akadémiou, prešli na Hermionu, spolu s vlastníctvom budovy a dotácie pre školu a Harryho miestom v obchodnej spoločnosti.

Hermiona ho znova objala a Harry ju nechal, lebo vedel, že jej to pravdepodobne prináša viac útechy ako jemu. Keď Harry upustil od kúzla súkromia, Remus, ktorý pravdepodobne vycítil, že sa niečo deje, vyzval, aby sa stretnutie začalo.

Pred miestnosťou sa Neville zastavil. „Ste si istí?“ Nervózne sa pozrel na bok.

„Budeme v poriadku, Nev.“ Alice Longbottomová pobozkala syna na líce.

Neville sa usmial. Jeho rodičia sa postupne zlepšovali do tej miery, že ostávali pri zmysloch celý deň, len v noci, tesne pred tým, ako bol čas ísť spať, stále upadali do nevedomia. Neboli však na verejnosti a jediný raz, keď ich videli ľudia mimo rodiny, bola tá noc, keď zaútočili upíri a dementori. Nikto z aurorov o tom neinformoval tlač, za čo bol Neville nesmierne vďačný. Desil sa príbehov v Prorokovi a začínal tušiť, ako sa Harry cíti, keď mu venujú pozornosť.

Jeho otec otvoril dvere a všetci štyria vošli do miestnosti, akoby to nebolo nič mimoriadne. Obaja jeho rodičia užívali výživné elixíry, elixíry na zdravie pokožky, elixíry na osvieženie vlasov a dokonca používali aj ten, ktorý im vrátil pôvodnú farbu vlasov.

Vyzeralo to, že schôdza sa už mala začať, ale keď Longbottovci vošli dnu, v miestnosti nebolo ani hláska. Remus vstal z miesta, kde sedel na čele stola. Rýchlo prešiel cez miestnosť a objal Nevillovu mamu.

„Alice!“ zvolal Remus, keď sa jeho mama rozosmiala. Postavil ju na zem a pritiahol si k sebe Franka. „Sladký Merlin, si to naozaj ty?“

„Nie,“ odpovedal Frank s úsmevom, „len Frank a Alice.“

Sirius vyskočil zo stoličky a hnal sa na druhú stranu, aby bol ďalší, kto Longbottovcov objal, a za ním ostatní členovia starého Rádu.

Neville nadviazal očný kontakt s Harrym na druhej strane miestnosti a rýchlo sa uistil, že sa nepozerá svojmu priateľovi priamo do očí. Vymenili si úsmevy a Neville zdvihol ruku, aby pocítil, že má opäť vlhké líca. Za posledných pár mesiacov plakal viac ako kedykoľvek predtým. Aj jeho babička veľa plakala, nehovoriac o objatí otca zakaždým, keď vošiel do tej istej miestnosti ako ona. Na Longbottom Manor sa prelialo veľa sĺz.

Rádu trvalo aspoň pätnásť minút, kým privítal späť starší pár Longbottovcov a všetci si opäť našli miesta.

„Legilimencia?“ Harry sa spýtal Nevilla, keď si sadol vedľa neho.

„Ako si to vedel?“ Neville prekvapene pozrel na Harryho.

Harry sa usmial a zrazu sa podobal na svojho otca. „Nemyslíš si, že jediný dôvod, prečo som za tebou poslal Ollivandera, boli tvoje stromy?“

Neville sa neubránil tomu, aby na svojho priateľa nezazrel. Téma jeho rodičov sa v rozhovoroch s Ollivanderom objavila úplne nevinne, alebo aspoň Neville mal taký dojem. Keď sa nad tým zamyslel, Ollivander bol ten, kto o nich začal hovoriť.

„Bol v Slizoline,“ zašepkal Harry, keď Remus začal stretnutie.

Luna z druhej strany pohladila Nevilla po ruke. „Zatvor ústa, drahý. Nevedel si, že Harry bol takmer zaradený do Slizolinu?“

Ginny sa z druhej strany Charlieho uškrnula. S Tobym sa len pred niekoľkými týždňami vrátili z medových týždňov.

Neville len pokrútil hlavou a rozhodol sa pozorne počúvať, lebo vedel, že Remus ho neskôr na stretnutí požiada o vysvetlenie. Bola to časť dôvodu, prečo súhlasil, že si so sebou privedie rodičov. To a tiež nechcel, aby sa ich starí priatelia dozvedeli o ich uzdravení z Proroka, aj keď exkluzívnu reportáž mal dostať iba Sršeň.

„Sirius,“ zavolal Remus na svojho starého priateľa, „môžeš nás informovať o priebehu súdu?“

Tomu Neville venoval veľkú pozornosť. O situácii s Harrym a Charliem a Malfoyovcami počul len strohé obrysy z toho, čo pár ľudí spomenulo na svadbe, hoci potichu, keďže tam bola Anna s deťmi.

„Je to trochu zvláštne.“ Sirius vstal a poškrabal sa na hlave. Neville videl, že Snapea takmer svrbí ruka, aby to komentoval, ale držal sa späť a za svoje úsilie si vyslúžil Remusov úsmev. „Som hlavný svedok v tomto prípade a zároveň tam sedím ako sudca Starostolca. Nebude to divné, keď budú musieť vypočuť nejakého člena?“

„Vo všeobecnosti sa predpokladá, že členovia Starostolcu sú piliermi spoločenstva, Tichošlap.“ Remusa to určite pobavilo.

Keď sa k smiechu pridali aj Nevillovi rodičia, neubránil sa úsmevu. Každé ráno sa zobudil a stále žasol, že ich má späť, že dokázal to, o čom sníva každá sirota, a priviedol svojich rodičov späť.

„Tak či onak,“ Sirius sa hanblivým úsmevom usmial a žmurkol na Harryho. „Súdny proces je väčšinou formalita. Všetky naše dôkazy vrátane Harryho čestného vyhlásenia s vloženým podpisom dokazujú, že Draco Malfoy bol pod vplyvom kliatby Imperius a nemal kontrolu nad svojimi činmi. Podrobil sa výsluchu pod Veritaserom, ktorý sa uskutočnil na zasadnutí vo štvrtok. Niekedy na budúci týždeň vyjde tlačová správa s rozhodnutím. Bude oslobodený, ak sa neobjavia nejaké ďalšie usvedčujúce dôkazy.“

Sirius sa poobzeral okolo seba, a keď naňho neboli žiadne otázky, posadil sa. Remus zostal sedieť a vzdychol si.

„Jeden z dôvodov, prečo sme dnes len vo Vnútornom kruhu, je ten, že nikto z Malfoyovcov ani Bea vo Vnútornom kruhu nie je a my musíme urobiť ťažké rozhodnutie - či vylúčime Draca Malfoya z Rádu,“ povedal Remus, ktorý stále sedel, čím naznačil, že nasledujúca diskusia bude otvorená.

Moody sa ozval ako prvý. „Imperius alebo nie, takmer zabil nielen Charlieho a Harryho, ale aj všetkých nás, ktorí sme boli v tú noc na ministerstve, nehovoriac o auroroch, ktorí bojovali s dementormi a upírmi. Z úcty ku všetkým týmto ľuďom by už nemal mať právo byť jedným z nás.“

Po miestnosti sa rozľahol hluk a Neville bol ohromený. Pozrel vedľa seba a uvidel Harryho, ako sa pozerá na stôl, a Charlieho tvár nastavenú do pochmúrneho úškrnu.

Väčšina hlasov súhlasila s Moodym a niekoľko z nich dokonca povedalo, že si myslia, že Malfoy by nemal vyviaznuť tak ľahko. Ozývali sa reptania o Luciusovi Malfoyovi, ktorý tvrdil, že sa stal smrťožrútom len kvôli kliatbe Imperius.

Časť Nevilla prekvapilo, keď sa postavila Hermiona, vypustila z prútika jasnú iskru sprevádzanú hlasným „buch“ a prísne sa všetkým prihovorila, čo znelo trochu ako McGonagallová. Bola Harryho najlepšou kamarátkou spolu s Ronom, ale keď boli ešte študenti, často bola v chrabromilskej veži hlasom rozumu.

„Som rovnako nahnevaná a rozrušená ako vy všetci,“ začala Hermiona tónom hlasu, ktorý zvyčajne používala, keď Harry a Ron nechávali domáce úlohy na ráno, keď ich mali odovzdať, „ale nemôžete Draca ukrižovať, pretože chcel ochrániť svoju rodinu a bol zmanipulovaný kliatbou Imperius, ktorú vrhla jeho vlastná matka. Koľkí z vás dokážu zlomiť kliatbu Imperius?“

Po celej miestnosti sa rozľahlo nepohodlné poposúvania a Neville potlačil smiech. Bolo to, akoby boli všetci späť v Chrabromile a mali štrnásť rokov.

„Nehovorím, že by sme mali privítať Draca späť s otvorenou náručou.“ Hermiona týmto vyhlásením niekoľkých z nich upokojila. „Už len kvôli jeho vlastnej bezpečnosti by sa nemal zúčastňovať na stretnutiach, aspoň na žiadnom, kde sú prítomní Harry, Charlie, Severus, Sirius alebo Remus.“ Rozhliadla sa okolo stola a dodala: „a ani žiadny Weasley.“

„Je veľa členov Rádu, ktorí sa nikdy nezúčastňujú na stretnutiach. Nemusíme mu dávať podmienku alebo podobné hlúposti, ale nemal by byť na schôdzach.“ Hermiona si povzdychla a pokračovala: „Tým sa náš problém trochu mení. Draco je spoluzakladateľom a spolumajiteľom školy, ktorá sídli v tejto budove, v tej istej budove, kde máme všetky schôdze a našu knižnicu. V závislosti od jeho reakcie to možno nebude problém, ale to sa nedozvieme, kým sa s ním neporozprávame.“

Ozvalo sa prikývnutie a Remus dal hlasovať o tom, či majú Draca vylúčiť. Ani Fred a George nehlasovali za. Ďalšie hlasovanie bolo o jeho vylúčení zo stretnutí, s čím všetci súhlasili. Remus im povedal, že zaradia možnosť, že budú musieť presunúť stretnutia, kým nebudú vedieť, ako Draco zareaguje na ich rozhodnutie.

Prekvapivo ukončil stretnutie a povedal, že ako vždy je vítaný každý, kto chce zostať. Bol to krok, ktorý Neville nečakal, ale bol zaň rád.

Bol ešte vďačnejší, keď jeho rodičia na seba vzali bremeno vysvetľovania, ako presne sa zotavili, keď celý čarodejnícky svet očakával, že zvyšok života premárnia takmer katatonicky v Nemocnici svätého Munga.

Nevilla však neprekvapilo, keď sa Harry a Charlie rozhodli odísť. Harry vyzeral zdravšie, ako ho Neville už dlho videl, ale mal predsa štyri deti, ku ktorým sa musel vrátiť domov.

„Harry?“ spýtala sa ho Alica, keď sa u nich pred odchodom zastavil, aby sa porozprával.

Prikývol a usmial sa. „Viem, že ste boli s mamou kamaráti. Chceli sme vás s Charliem všetkých pozvať do sídla na večeru, kedykoľvek budete môcť. Rád by som sa konečne stretol so svojou krstnou mamou.“

Neville poznal Harryho uvoľnené správanie a vedel, že ich v podstate pozýva na dnes večer. „O ktorej hodine?“

„Jedávame okolo šiestej, takže o piatej?“ Harry sa usmial a Charlie sa za ním uškrnul.

Luna letmo pobozkala Harryho aj Charlieho na líce. „O piatej znie dobre. Potom sa uvidíme. Som si istá, že Alice a Frank sa už nevedia dočkať, kedy sa stretnú s Lilyinými a Jamesovými vnúčatami.“

Neville videl, ako sa rodičom rozšírili oči, a uvedomil si, že je tu ešte jedna zaujímavosť, o ktorej im pred stretnutím zabudol povedať. No dobre, aspoň im nezabudol povedať, že Snape bol špión pre Dumbledora a Sirius je nevinný.

V duchu sa zachmúril, keď si uvedomil, že im ešte musí povedať, že Snape je Harryho otec.

Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Moc se mi líbí, jak se to s Dracem vyřešilo. Harry je sice uzdravený, ale ještě ne natolik, aby dokázal pochopit a odpustit. Hermiona byla skvělá - moc pěkně celému řádu připomněla, jaká je realita.
„Som rovnako nahnevaná a rozrušená ako vy všetci,“ začala Hermiona tónom hlasu, ktorý zvyčajne používala, keď Harry a Ron nechávali domáce úlohy na ráno, keď ich mali odovzdať, „ale nemôžete Draca ukrižovať, pretože chcel ochrániť svoju rodinu a bol zmanipulovaný kliatbou Imperius, ktorú vrhla jeho vlastná matka. Koľkí z vás dokážu zlomiť kliatbu Imperius?“ - Jo! Dát Draca dohromady s Harrym nebo někým z jeho rodiny by nebylo chytré, ale co mají co členové řádu ohrnovat nos, byli by lepší na Dracově místě?
Díky.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Prehľad článkov k tejto téme:

sarini: ( Jimmi )22.01. 202353. Príloha
sarini: ( Jimmi )22.01. 2023Päťdesiata druhá kapitola
sarini: ( Jimmi )20.01. 2023Päťdesiata prvá kapitola
sarini: ( Jimmi )15.01. 2023Päťdesiata kapitola
sarini: ( Jimmi )13.01. 2023Štyridsiata deviata kapitola
sarini: ( Jimmi )10.01. 2023Štyridsiata ôsma kapitola
sarini: ( Jimmi )08.01. 2023Štyridsiata siedma kapitola
sarini: ( Jimmi )06.01. 2023Štyridsiata šiesta kapitola
sarini: ( Jimmi )03.01. 2023Štyridsiata piata kapitola
sarini: ( Jimmi )01.01. 2023Štyridsiata štvrtá kapitola
sarini: ( Jimmi )31.12. 2022Štyridsiata tretia kapitola
sarini: ( Kakostka )30.12. 202242. kapitola
sarini: ( Jimmi )17.11. 2022Štyridsiata prvá kapitola
sarini: ( Jimmi )13.11. 2022Štyridsiata kapitola
( Jimmi )08.11. 2022Tridsiata deviata kapitola
sarini: ( Kakostka )07.11. 202238. kapitola
sarini: ( Kakostka )08.07. 202237. kapitola
sarini: ( Kakostka )13.05. 202236. kapitola
sarini: ( Kakostka )02.05. 202235. kapitola
sarini: ( Jimmi )24.04. 2022Tridsiata štvrtá kapitola
sarini: ( Jimmi )19.04. 2022Tridsiata tretia kapitola
sarini: ( Jimmi )17.04. 2022Tridsiata druhá kapitola
sarini: ( Jimmi )12.04. 2022Tridsiata prvá kapitola
sarini: ( Jimmi )11.04. 2022Tridsiata kapitola
sarini: ( Jimmi )10.04. 2022Dvadsiata deviata kapitola
sarini: ( Jimmi )05.04. 2022Dvadsiata ôsma kapitola
sarini: ( Jimmi )04.04. 2022Dvadsiata siedma kapitola
sarini: ( Jimmi )03.04. 2022Dvadsiata šiesta kapitola
sarini: ( Jimmi )29.03. 2022Dvadsiata piata kapitola
sarini: ( Jimmi )28.03. 2022Dvadsiata štvrtá kapitola
sarini: ( Kakostka )27.03. 2022Dvadsiata tretia kapitola
sarini: ( Jimmi )25.03. 2022Dvadsiata druhá kapitola
sarini: ( Jimmi )13.03. 2022Dvadsiata prvá kapitola
sarini: ( Jimmi )08.03. 2022Dvadsiata kapitola
sarini: ( Jimmi )28.02. 2022Devätnásta kapitola
sarini: ( Jimmi )27.02. 2022Osemnásta kapitola
sarini: ( Jimmi )26.02. 2022Sedemnásta kapitola
sarini: ( Jimmi )20.02. 2022Šestnásta kapitola
sarini: ( Jimmi )16.02. 2022Pätnásta kapitola
sarini: ( Jimmi )15.02. 2022Štrnásta kapitola
sarini: ( Jimmi )13.02. 2022Trinásta kapitola
sarini: ( Jimmi )13.02. 2022Dvanásta kapitola
sarini: ( Jimmi )06.02. 2022Jedenásta kapitola
sarini: ( Jimmi )30.01. 2022Kapitola desiata
sarini: ( Jimmi )18.01. 2022Kapitola deväť
sarini: ( Jimmi )15.01. 2022Kapitola ôsma
sarini: ( Jimmi )14.01. 2022Kapitola siedma
sarini: ( Jimmi )13.01. 2022Kapitola šiesta
sarini: ( Jimmi )12.01. 2022Kapitola piata
sarini: ( Kakostka )10.01. 2022Kapitola čtvrtá
sarini: ( Jimmi )08.01. 2022Kapitola tretia
sarini: ( Kakostka )03.01. 2022Kapitola druhá
sarini: ( Jimmi )01.01. 2022Kapitola prvá
. Úvod k poviedkam: ( Jimmi )30.11. 2021Úvod