Preklady fanfiction Harryho Pottera

Len pre našu zábavu a poučenie.

Fallout

3. kapitola

Fallout
Vložené: Jimmi - 16.01. 2023 Téma: Fallout
Leann nám napísal:

The Fallout

Autor: everythursday  / Sage

Preklad: Leann 

Obsah: Kedy sa začína vykúpenie? Rada verí, že je to na vrchole veže, keď chlapec skloní prútik, vzdá sa svojej moci, svojej kontroly a budúceho postavenia, ktoré mu bolo sľúbené, a odíde, aby už nikdy nebol tým istým človekom.

Otázka pre Draca Malfoya, samozrejme, bola, kedy sa končí.

Pozor, nie je možné otvoriť v novom okne, musíte sa vrátiť späť.

Deň: 495, 11:00

Zarachotanie, žblnknutie a telo narazí do steny rovno vedľa nej. Mykne hlavou doprava tak rýchlo, až jej rupne v krku a do hlavy sa jej nahrnie príjemný pocit.

Na chvíľu by prisahala, že je to Blaise Zabini, ale potom zamrká a vidí Leeho Jordana. Je to ostrý kontrast – bledé ruky oproti jeho tmavej pokožke. Vzhliadne. Hermiona sleduje dlhé prsty až k širokým zápästiam a vie, kto to je, ešte než pohľadom narazí na predlaktie.

„Čím ťa zasiahli?“ Jeho sofistikovaná reč je teraz naliehavá a ostrá. Ak muž, ktorý sa vždy snaží v zlej situácii predstierať pokoj, ho teraz začína strácať, vie, že ich misia pôjde do pekla presne, ako si myslela.

„Ja... neviem. Neviem.“ Lee zalapá po dychu a zasyčí, s každým výdychom sa mu z úst valí krv.

V malých fŕkancov pristane na Malfoyovom krku a tričku. Natočí Leeho hlavu vyššie, kontroluje mu oči, než s prikývnutím odtiahne ruky.

„Dobre. Kde máš prenášadlo?“

„Ja-“ Strhne sa bolesťou, stisne viečka a snaží sa dostať k zadnému vrecku. Malfoy na okamih stisne pery, zašomre nadávku a hľadiac na týčiacu sa čiernu machom pokrytú stenu, siahne do Leeho vrecka a uchopí prenášadlo. Potom sa na ňu pozrie, na jediného svedka toho, ako sa dotkol mužského zadku, ale nevyzerá, že by ho to vyviedlo z miery.

„Máš nejaké zranenie?“ Očami po nej prebehne, ale nohavice nie sú presiaknuté jej krvou, hoci to môže vyzerať, že sa pocikala.

„Čo... do riti... myslíš...“ Lee sa strhne, tvár sa skriví, znie ako keby sa snažil prehltnúť vlastné mandle.

„Nie ty, ty kretén,“ zamrmle Malfoy. Keď mu tričko postrieka ďalšia nádielka čerstvej krvi, vyzerá znepokojene a hoci si Hermiona myslí, že Malfoy začne panikáriť, nezačne.

„Som v poriadku,“ napokon odpovie Hermiona, pretože teraz sa môže konečne trochu nadýchnuť.

Prudko sa na ňu znova pozrie, určite sa čuduje, prečo nie je tam a nebojuje, keď je v poriadku. Je však všímavý a netrvá mu dlho, kým si dá dva a dva dohromady a dôjde mu, prečo je pri jej nohách mŕtvy smrťožrút. Pozrie sa na ňu spoza skrivenej masky, ich oči sa stretnú a tie jeho sú rozšírené a sivšie, než si ich pamätá. Pozerá sa na ňu, ako keby zvažoval, aká je šanca, že sa tam zloží a pripravoval sa na to. Keď sa na ňu pozrie, nie je tam nič, iba poznanie.

„Môžem... môžem...“ Lee krúti hlavou. Malfoy otvorí škatuľku, vytiahne obrúčku a nasadí ju na Leeho prst.

„Nie, nemôžeš.“

Teraz je to len ona a Malfoy. Prekvapí ju, keď sa otočí a klesne na zem pri stene. Zdá sa jej, že sú ticho celú večnosť, ale je to len minúta.

„Bola si v tíme B?“

„Osbie je mŕtvy. Videla som... ten chlapec s červenými vlasmi. Aj jeho som videla zomrieť.“ Toto nie je odpoveď na jeho otázku, ale je to to prvé, čo jej zíde na um.

Malfoy sa nehýbe, potom prikývne. „Dievča s vrkočmi je mŕtve. Ten chlap... ten... Anthony, buď je späť v úkryte alebo niekde na pláži. Finch-Fletchley zahliadol tím C a zdrhol.“

„Čo? Nemáme opustiť členov nášho tímu-“ Stíchne, pretože ona sa drží pravidiel do bodky, ale nie veľa ľudí verí, že im Malfoy bude kryť chrbát.

Anthony si pravdepodobne myslel, že v tom druhom tíme má väčšie šance na prežitie. Vlastne jediných ľudí, ktorých kedy počula povedať, že veria Malfoyovi, bola Pansy... a Neville, nech je pripustiť to akokoľvek čudné (Zachránil mi život, Hermiona).

„Volala si?“ Muž s tmavými blond vlasmi a strniskom na tvári je vedľa nej a ju to desí, pretože ho mala vidieť prichádzať už z diaľky.

„Čo?“ vydýchne, snaží sa upokojiť šialené búšenie srdca.

„Aktivovala si núdzovú mincu-“ Očami putuje vedľa seba – k Malfoyovi – a keď sa nad tým teraz zamyslí, cíti vo vrecku pulzujúce teplo.

„Aspoň uvidíme, koľko z nás je mŕtvych.“ To je Malfoyovo vysvetlenie.

Dvadsať minút sú ticho a keď už je na hranici svojej trpezlivosti, zistia, že ich je menej než polovica. Šesť z pätnástich (osem, ak rátali aj tých dvoch, čo boli príliš zranení na to, aby ich vzali so sebou).

„Potrebujeme nový plán,“ povie Malfoy.

„Musíme sa dostať preč. Nemáme dosť ľudí-“ začne Dean.

„Máme dosť ľudí. Buď tam pôjdeme a dokončíme prácu alebo odídeme a pošlú nás sem znova zajtra s tým istým počtom ľudí,“ skočí mu do reči starší blondiak vedľa nej.

Sú ticho, v diaľke znejú neodpustiteľné kliatby. Buď sú to dvaja zmätení smrťožrúti alebo jeden z nich, ktorý sa nemohol zatiaľ vrátiť späť (alebo vôbec).

„Fajn. Fajn. Povedzme, že zostaneme. Iba nás šesť nemá šancu zneškodniť... ktoviekoľko smrťožrútov, čo sú tam vonku. A, ak môžem povedať, vyzerá to tak, že ich je tam prekliato veľa.“ Dievča, ktoré sa až pozoruhodne veľmi podobá na Ginny, rukou šmátra po stene.

Na ďalších desať minút sa rozpútajú rozbroje a hašterenie ohľadom taktiky, ktorú by mohli skúsiť, mnoho ľudí súhlasí alebo nesúhlasí s rozhodnutím podľa toho, aký je plán. Malfoy, všimne si počas tých niekoľkých minút, je s každou prejdenou minútou nervóznejší. Ošíva sa, ťahá si za košeľu, mädlí si ruky a neustále si odhŕňa vlasy z tváre. Keď Cho dosiahne taký vysoký tón, že to znie až neľudsky, konečne vybuchne.

„Pôjdeme dnu v skupine.“ Je úžasné, ako ostro dokáže jeho hlas preťať hluk, a spôsobiť, že ľudia dávajú pozor. „Pôjdeme vpravo okolo tej oplotenej záhrady... tu.“

Pristúpi k nim a dotkne sa špičkou prútika zeme. Nadýchne sa, ako keby sa obrnil, zašomre si niečo a začne do hliny kresliť plán.

Je to ten najlepší a najrozumnejší plán, aký od začiatku misie počula (dokonca vrátane tých v úkryte, ktoré navrhli profesionáli) a ona s ním súhlasí v momente, keď ho dokončí.  Z ostatných štyria rýchlo bez problémov súhlasia a po značnom váhaní súhlasia aj ostatní; podľa nej Deana presvedčila skôr jeho lojalita k nej (alebo možno k Harrymu a Ronovi).

Je to prvýkrát, čo si uvedomí, aký dobrý je Malfoy stratég a to bez ohľadu na to, ako veľmi nemá rád, keď sa musí ozvať a predostrieť plán. Takže keď sa oni šiesti a dvaja ďalší, ktorých našli zranených, odtiaľ dostanú živí a (viac-menej) v poriadku, poďakuje mu. Je to to jediné, čo sa mu dostane za to, že prišiel na plán, ktorý zachránil ich a ich misiu, ale aj tak sa na ňu ani nepozrie, keď mu ďakuje.

Deň: 500, 12:00

Obloha je medzi listami stromov ružová a bledofialová. Vietor jej jemne pohládza líce, zatvorí oči a usmeje sa.

Niektoré radosti v živote sú veľmi malé, ale ona si ich užíva aj tak.

Deň: 505, 3:00

„Hovorím ti, nie je možné, aby sa nám to poradilo s iba ôsmimi ľuďmi!“ Hermiona treskne rukou po stole a Deanov hrnček s kávou sa kĺzne na stranu.

„A ja hovorím tebe, že nemáme na výber! Som profesionál-“

„To je mi jedno! Je mi jedno, kto si-“

„Hermiona,“ zašepká Dean a chytí ju za zápästie.

Vytrhne sa mu, pretože je už unavená. Je unavená z toho, ako sem vpochodujú takzvaní profesionáli, oberú ich o ľudí a zásoby a pošlú ich na zle naplánované misie. Je z toho taká unavená.

„Hermiona, je to len prieskumná misia. Musíme sa prešmyknúť okolo pár ľudí a dostať nejaké dokumenty-“ povie Colin

„Potrebujeme-“

„Fajn! Fajn, Grangerová, ak s tým máš taký problém, odíď.“

„Prosím?“

„Odíď! Vráť sa do svojho útulného Brlohu a doma uvarenému jedlu a budeme na to siedmi-“

„Ja ne-“

„Choď!“

„Nie!“

Choď!“

„Povedala som nie! Ja-“

„A ja som povedal, že ak sa ti ten zasraný plán nepáči, môžeš vypadnúť. Urobíme to takto. Nezmením ho ani sa o tom nebudem dohadovať. Máš dve možnosti. Odídeš, alebo sa tým zmieriš a zostaneš.“

Nastane ticho a Hermiona sa proti tomu obrňuje. Hrdosť je tá najväčšia a najzložitejšia vec, ktorú musíte prehltnúť. Dean ju znova zaťahá a ona si sadne. Sedí, zíza do prázdna a krv jej buble, ako keby mala horúčku.

Fishier samoľúbo pokračuje a keď skončí, celou cestou z miestnosti na ňu uprene hľadí. Zaškrípu stoličky, zašuchocú papiere a Hermiona pokrúti hlavou. „Vážne ste s tým plánom spokojní? Je nás osem a on sa chce dostať dnu hentak?“

Parkinsonová si odfrkne, hoci ona je ten posledný človek, od ktorého Hermiona čaká odpoveď. „Máš lepší nápad, Grangerová? Ak si nedokážeš vyčarovať zo zadku viac ľudí, nevidím inú možnosť.“

„Aspoň by sme mohli zmeniť plán.“

Dean pokrčí plecami, pozoruje modré čiary na tabuli pred nimi.

„Je to profesionál. Vie viac o-“

„Prisahám, Colin, že keď nesklapneš-“ vydýchne Hermiona, prstami si kvôli bolesti hlavy masíruje spánky, a pohľadom sa stretne s jeho očami, keď vzhliadne od papierov. „Nemôžeme sa rozdeliť do párov. To ani v najmenšom nie je bezpečné. Čo ak by iba jeden pár narazil na tých, čo nás tam čakajú?“

„Takže...“

„Tak pôjdeme v skupine.“ Hermiona vstane, preglgne, prejde okolo stola k tabuli. „Všetci ôsmi-“

„To je asi také hlúpe ako ísť vo dvojiciach, Grangerová,“ zatiahne Malfoy a privolá na seba pozornosť celej miestnosti.

Vyzerá znudene. Je opretý na stoličke s nohami natiahnutými pred sebou. Posledný raz, keď navrhla zmenu plánu, bol prvý, kto sa vyparil z miestnosti. Fakt, že tam stále sedel a že teraz dokonca spolupracoval, iba potvrdzoval, aký bol opitý a ona to vedela.

„Prečo? Ak-“

„Dve skupiny. Jedna na východnej strane, druhá na západnej. Fishier už povedal, že zadná časť je nepriechodná. Nejako zatarasíme predok a pôjdeme dnu. Prehľadáme miestnosti, stretneme sa v strede a potom prehľadáme západnú a východnú časť.“ Parkinsonová pokrčí plecami a Malfoy sa na ňu zadíva pohľadom plným komického súhlasu.

Vo vzduchu pulzuje podivnosť. Ako keby každý sedel a dával pozor na každé slovo a pohyb, pretože vedeli, že sú dôležité. Ak by Hermiona súhlasila s plánom, ukázalo by to, že Parkinsonovej a Malfoyovi aspoň trochu verí. V ľudí, ktorí boli v tejto miestnosti najbližšie k ich nepriateľom. A oni zostali, pretože boli ochotní zistiť, či môžu aspoň trochu dôverovať nápadu od u muklov narodenej. Hermiona si pomyslí, že by im to mohla vrátiť.

„Dobre. Dobre teda,“ vydýchne, odkašle si a otočí sa k tabuli sledovaná siedmimi pármi očí. „Takže... ako zablokujeme prednú stranu?“

Deň: 511, 18:00

Vie, že o nej hovoria za jej chrbtom. Niektorí naozaj zužitkujú svoju divokú predstavivosť, aby zistili, prečo dôveruje Malfoyovi dosť na to, aby súhlasila s plánom, ktorý vymyslel. Ak by na to dostala príležitosť, povedala by im, že, aj napriek tomu, kto je a čo urobil, je ochotná využiť schopnosti, ktoré Malfoy má, aby pomohla ich strane. Hermiona je možno tvrdohlavá a hrdá, ale to posledné, čo by urobila, bolo sabotovať seba a svojich priateľov kvôli tomu, že niekoho nemá rada.

Ak je Malfoy ochotný dať, prečo by si to nemali vziať? Hermiona si však na Malfoya dáva pozor, pretože vie, že je nebezpečný. Nie v takom zmysle, že by bol Voldemortov špión, pretože v takom prípade by im nebol až tak pomáhal. Nechá si však túto možnosť v zálohe, pretože vie, že by mohol plánovať dostať sa svojou hrou hlbšie do ich kruhov. Vie, že Malfoy je nebezpečný ako osoba. Bol násilnícky, mal sklony k výbuchom hnevu a ona sa mala na pozore vždy, keď bol nablízku. Zároveň mu však zdráhavo verila natoľko, že ho nechala viesť ich, pretože v tom je dobrý a Hermiona má dosť obáv z druhej strany, než aby príliš myslela na to, čo môže číhať na ich vlastnej.

Medzi ňou a nimi, ostatnými členmi Rádu, sa vztýčila stena, ale ona prečká ohováranie a údajné pravdy, pretože za to, že robíte niečo dobré, sa vždy musí zaplatiť.

Deň: 522: 20:00

„Prepíš to.“

„Čo?“

Hermiona mu hodí mu fixku, ktorá preletí po stole rovno do jeho dlane a zabráni jej spadnúť zo stola. Uvedomí si, že pravdepodobne odmietne už iba kvôli tomu, že mu to prikázala, tak sa stiahne.

„Na tom mieste som už bola. Vlastne som si dosť istá, že si bol na tej misii so mnou, Malfoy. To rozloženie nie je vôbec správne. Infiltrácia je fajn, kým sa nedostaneme k dverám. Potom je celý plán v kýbli. Myslím si, že by si to mal prepísať.“

„Hermiona... šibe ti?“ Seamus sa nakloní a pomaly krúti hlavou.

Malfoy na ňu zíza cez miestnosť, zdá sa, že je prekvapený. Potom mu Pansy niečo zašepká do ucha, ale podľa výrazu na jej tvári nevie povedať, či je to niečo negatívne o nej alebo o Malfoyovi.

Zvážiac tvrdý pohľad, ktorý vyšle k Pansy, predpokladá, že je to to druhé. Odsunie sa na stoličke, na sekundu zaváha, a potom obíde stôl.

„To myslíš, kurva, vážne?“

„Seamus, nehovor so mnou tak. Vulgarizmy nie sú nutné,“ zašepká Hermiona, nakláňa sa preč od jeho syčania.

„Odvedieme ťa k Mungovi-“

„Má na tvári ten naštvaný výraz,“ zasmrká Dean.

„Vypočujme si, čo nám chce povedať,“ vloží sa Neville do začínajúcej búrky.

Seamus rozhodí rukami, dlane otočené k nim, a pokrúti hlavou na druhého muža. Neville kývne na miesto, kde Malfoy čmára po tabuli.

„Ak sa nám to nebude páčiť, pošleme toho kreténa do pekla. Ak to bude dobré, použijeme to.“

„Môže byť spolčený so smrťož-“

„Prestaň, Seamus.“ Hermiona pokrúti hlavou, ale sleduje, ako Malfoy načrtáva na tabuľu svoju taktiku.

„Zo všetkých ľudí práve ty-“

Neverím mu, Seamus! Ale on... pred pár týždňami nás dostal z naozaj zlej situácie a je v tom dobrý. Bojuje na našej strane. Neviem prečo, ale bojuje, takže by sme mali využiť jeho schopnosti.“

Seamus si odfrkne a rozrehoce sa, ale nakoniec to prijme. Oni všetci.

Deň: 524, 21:00

Keď si Pansy sadne oproti nej do starého kresla, nemá ešte ani potuchy, že sa s ňou bude vyše tri hodiny rozprávať. Rozhovor je pretkaný nepríjemnými chvíľami ticha a nervóznymi pohybmi a je to rozhovor o všetkom a o ničom.

Hermiona si uvedomí, že zúfalo potrebuje komunikáciu. Potrebuje sa rozprávať s niekým iným ako sama so sebou a možno aj Pansy, pretože ani jedna z nich neodíde, aj keď sa cíti, ako keby to mala urobiť. Nehovoria o vojne, Malfoyovi, Harrym alebo Ronovi, ale hovoria, a to stačí.

Deň: 538, 15:00

Dostanú sa do obdobia, keď sa absolútne nič nedeje. Vie, že smrťožrúti niečo plánujú, ale tiež vie, že aj ich strana zúrivo plánuje a že plánovanie nie je jej práca. Takže čaká, čaká a čaká a prejde toľko času, až sa začne cítiť ako pred vojnou. Vie, že sa to blíži, ale v skutočnosti je ťažké to pochopiť. Zvykne si na ničnerobenie, čítanie kníh, navštevovanie kamarátov a keď v noci zatvorí oči, cíti sa bezpečne. Jej narodeniny sú bez strachu a takmer normálne a zúčastní sa ich oveľa viac priateľov než minulý rok.

A keď po takom dlhom čase začuje novinky z ostatných úkrytov a tím sa chystá infiltrovať smrťožrútsky úkryt, jej myseľ sa znova nastaví na vojnu, v ktorej je za čo bojovať. Potrebuje to tak veľmi ako potrebuje rovnosť.

Chce mier.

Pretože je to ten najkrajší pocit, aký kedy poznala.

Deň: 582, 10:00

Prišiel kvôli Pansy.

Pansy, ktorá sa rozhodla pretrhnúť všetky väzby k svojej rodine. Pansy, o ktorej to nikto nepredpokladal. Neveril, že to zvládne sama a jeho jediná možnosť bola odísť s ňou a byť na úteku, kým ich niekto nechytí. Rozhodol sa, že prijme svoj trest a zostal po boku svojho jediného priateľa, ktorému nevypálili na predlaktie znamenie. Primiestnil sa a ponúkal svoj prútik, informácie, peniaze a Manor. Bol znehybnený a zatvorený na ministerstve v cele celé mesiace (hoci keby nebolo Pansy, bolo by to ešte dlhšie), než mu niekto uveril.

Ľúbil ju, Hermiona to vie, hoci nevie, či ako kamarátku alebo ako milenku. Nedržali sa za ruky, nedotýkali sa, ani si nevymieňali úsmevy. Ale videla, že si Pansy štyrikrát zobral do postele, raz ho videla pobozkať ju ako tieň pod rúškom tmy. Ale ona už videla, že kamaráti siahajú po kamarátoch, a Draco a Pansy neboli prvý párik, ktorý videla ráno vyjsť zo spálne spolu, tváriac sa neisto.

Zomrela a Hermiona si stále nebola istá. Niekedy premýšľa nad jeho reakciou. Niekedy si predstavuje, že je násilnícky a bez seba od zúrivosti, inokedy si ho predstavuje v tichom zármutku s takým nádherným smútkom, až môže z hrude vytrhnúť srdce. A ona bola mŕtva. Mŕtva, preč, nedosiahnuteľná a Dracovo trúchlenie sa roztopilo vo vzduchu vojny. Už viac nezáležalo na tom, či bol do Pansy zamilovaný, alebo či uvažoval o svadbe s ňou, alebo či boli spolu, hoci sa tak nesprávali. Všetko, na čom záležalo, bolo, že nejakým spôsobom ju ľúbil a že tá rebelka s havraními vlasmi a ostrým pohľadom bola dôvod, prečo bol tu.

Videla ho na pohrebe. Cítila sa neisto a trochu trápne, ale poznala Pansy, hoci len vzdialene, a tiež pocítila jej stratu. Nikto nespochybňoval jej žiadosť zúčastniť sa, ak nerátame zadumaný Lupinov pohľad, a ona sa po celý čas držala v úzadí. Jej pohľad spočinul na blondiakovi viackrát, než mal, ale mala v povahe byť pripravená na to, keď sa niekto zloží. Nezložil sa však, ale stál tam, uprene sa díval a zostal tam, keď bol koniec. Keď okolo neho prešla, zašepkala niečo, na čo sa teraz už nepamätá, niečo, čo bolo krátke, ale chlácholivé, no on sa iba díval na náhrobok. Predstavuje si, že jeho strata musí byť porovnateľná so stratou, ktorú by cítila, keby zomrel jeden z jej najlepších priateľov, a to pomyslenie jej smútok iba vyostrilo. Súcitila s ním a to je niečo, čo si nikdy nemyslela, že bude k blondiakovi cítiť.

Keď Pansy zomrela, zdalo sa, že trochu stratil pôdu pod nohami. Hermiona si predstavuje, že sa okolo seba obzeral a čudoval sa, čo tam robí a prečo tam vôbec ešte je. Potom po dvoch mesiacoch a jednom týždni bol zrazu späť. Späť aj s túžbou pomsty a túžbou po boji za niečo, čo bolo viac než len prežitie. Hermiona si je celkom istá, že stále bojuje kvôli Pansy. Pravdepodobne aj kvôli iným dôvodom, ale najviac pre ňu.

Bola to presne tá lojalita, ktorá ho tam dostala a ktorá ju na ňom tak zaujala. Tá ju prinútila vidieť prvé tenučké spojenie medzi ním a ňou – zúrivá oddanosť priateľom nehľadiaca na následky.

No zatiaľ čo Hermiona bola oddaná takmer každému, zdalo sa, že on bol oddaný iba Pansy. Iba pár ľuďom sa dostalo tej výsady, že sa zaslúžili o jeho lojalitu. Po tom, čo Pansy zomrela, presunul túto lojalitu na ich vec, hoci to bolo stále pre Pansy.

Nemyslela si, že ak by Pansy zomrela skôr, zostal by. Bol v ich prítomnosti taký nesvoj a keby nemal dosť času zvyknúť si na to, mala podozrenie, že by odišiel v tej sekunde, ako by sa to dozvedel. Bol by v nejakej ďalekej krajine, kde by sa svet nedelil na dve strany, kde by nebol zradca, neboli by tam duchovia minulosti, ťažkosti vojny a dedičstvo mena Malfoy. Splynul by tam a žil svoj život sám a ďaleko od pripomienok toho, kým bol a kým sa snaží byť.

Ale neodišiel.

Zostal.

Myslí si, že Draco Malfoy chce niečo dokázať. Pansy, svojmu otcovi, sebe, komukoľvek a všetkým... nevie. Ale ide mu o niečo viac, než kvôli čomu prišiel. A Hermiona nevie, či to niekedy nájde.

Deň: 619, 7:00

„Počul som, že vyhrávame.“

Hermiona sa na Anthonyho ostro pozrie. „To nemôžeš vedieť.“

„Za posledné tri mesiace bolo zabitých alebo zajatých viac smrťožrútov než našich.“

„Nie vždy to niečo znamená,“ zapojí sa do rozhovoru Lavender z terasy, medzi prstami jej odpočíva tenká cigareta. Začala s tým škaredým zlozvykom pred mesiacom, keď sa po troch mesiacoch vrátila z muklovského sveta.

„Jasné, že znamená. Pozri, prehrávajú a vojna ustáva. Už nie je toľko bitiek a ani smrťožrúti sa už tak veľmi neobjavujú...“

„To iba preto, že na začiatku si mysleli, že nás porazia, keď udrú so všetkým, čo majú. Chceli iba napádať a napádať bez nejakého plánovania. Prekvapiť nás, zavaliť nás. Keď to prestalo fungovať, prestali to robiť. Teraz viac vsádzajú na stratégiu,“ prehovorí Dean, ktorý čistí metlu, aby bola pripravená na metlobalový zápas, ktorý sa zajtra hrá v dome na Grimmauldovom námestí.

Pár z nich sa rozhodlo, že je na čase vypustiť trochu pary v priateľskom zápase, ktorý sa rýchlo zmenil na tri zápasy pri tých všetkých ľuďoch, ktorí chceli hrať. Je to ukážka toho, aké teraz bolo všetko iné, pretože predtým, na začiatku na to nemali čas ani energiu.

Deň: 630, 14:00

Po chodbe je počuť kroky a keď zastanú, Hermiona sa obzrie cez plece a uvidí Malfoya. Na moment vyzerá rovnako prekvapene, že ju vidí ako ona, ale potom to je preč, jeho oči sa sklopia a on sa pohne vpred. Hermiona zmrká a pozrie sa von oknom, kde sa škerí Ginny a doberá si druhý tím kvôli gólu, ktorý dala.

„Prečo nie si tam vonku?“ Nie je si istá, prečo sa vôbec opýtala, ale urobila to a jej otázka visí vo vzduchu v tichu, ktorého príčinou je Malfoy.

Najprv si myslí, že neodpovie, ale potom cez zvuk tečúcej vody začuje jeho hlas. „Bojujem dosť na to, aby som sa dobrovoľne nehrnul do ďalšieho boja.“

„Je to len hra.“

„Naozaj.“ Nie je to otázka, lebo obaja poznajú odpoveď. Každá dorážačka vo vzduchu by si našla cestu k Malfoyovej hlave. Hermiona ani nevie, prečo si to predtým neuvedomila, ale možno si aj uvedomila, a len sa pokúsila zmierniť trápnosť situácie.

Mrzí ju, že s tým začala, aj keď je, kým je, lebo je to jednoducho jej povaha. Nikdy zámerne neubližuje druhým, ak si to nezaslúžia. Nehovorila s Malfoyom ani nebola v jeho blízkosti, odkedy Pansy zomrela, takže neurobil nič, čo by si od nej zaslúžilo krutosť. Počula, že Malfoy bol súčasťou Rádu tak veľmi, ako bola od začiatku vojny ona. Niekedy sa tak ponorí do súčasnosti, že zabudne, že ho môže preklínať za jeho minulosť. Mnohokrát sa tak sústredí na to, čo je zle teraz, že na minulosť úplne zabúda. Prečo znepríjemňovať život jednému z ich strany, keď sa bojovalo vo vojne? Pripisuje to dospelosti alebo niečomu, čomu nerozumie.

Niekedy si na tej veži predstavuje seba, ale nie ako seba, ako Malfoya. Predstavuje si okolnosti, v ktorých počula, že sa ocitol, predstavuje si, ako musel vyzerať Dumbledore v šedých očiach, ktoré v tých modrých očiach pred sebou nikdy neuvideli pomoc. Myslí na prútik napriahnutý pred sebou a prečo to musí urobiť, ale keď sa snaží zistiť, či by to urobila, vždy zlyhá. Čo ak by to bol Snape s lojalitou k druhej strane? Jej prútik by asi nezaváhal. Bola by to urobila, keby vedela, čo bolo v stávke? Možno teraz. Áno, teraz, možno. Trochu sa za to nenávidí, lebo vie, že dokáže zabiť, keď príde na rozhodnutie medzi ňou a jej priateľmi a smrťožrútmi.

Draco Malfoy nemohol. Nie vtedy, v tom čase, presne tak isto, ako si ona nie je istá, či by to urobila. Je zvláštne pozerať sa cez periskop Malfoyovho života. Ak by zmenila niektorých kľúčových hráčov, čo ak by to bola ona? Premýšľa nad tým často, lebo teraz, keď okolo nej nie je takmer nikto, koho pozná, má veľa času na premýšľanie. Malfoyovo meno jej zíde na um alebo ho uvidí v diaľke a premýšľa. A väčšinu času rozumie. Pretože Hermiona vždy bola ten typ človeka, ktorý chcel a dokázal vidieť svet z uhla pohľadu druhých ľudí. Nie smrťožrútov, nie nepriateľov, ale niekoho, kto by mohol odkázať, že je hodný aj niečoho iného ako jej nenávisti.

Takže si predstavuje na veži seba a členov Rádu, ktorí vojdú cez prístup, ktorý im zaistila a na druhej strane stojí jej nepriateľ. Životy jej rodičov, všetkých jej priateľov a jej samej sú v stávke, pretože ak to dokáže, zaistí pre svoju stranu cenné víťazstvo. Urobí to?

A v tom momente, keď tie predstierané emócie vybublú na povrch a stiahnu jej hrdlo, sa to zmení. Znova je to Malfoy, ktorý stojí oproti nej, a ona ho vidí očami Dumbledora. Zrazu je pochopenie, prečo to Malfoy urobil, Dumbledorovým pochopením. Ale ona nikdy nebude poznať odpoveď, že? Nikdy.

Kým sa vytrhne z premýšľania, Malfoy je preč a metlobal pokračuje s tým istým entuziazmom, ako sa hra začala.

Deň: 640, 10:00

Na Štedrý večer smrťožrúti napadnú tri dediny a v Brlohu je iba ona, Ginny a Fred. Snažia sa rozprávať sa a naladiť sa do sviatočnej nálady, ale príliš sa boja, takže ten deň Štedrý večer ničím nepripomína.

Namiesto toho počkajú, kým všetci, ktorí majú odísť, odídu, a potom sa opijú lacným šampanským a vaječným likérom.

Deň: 643, 12:00

Moody vojde s Malfoyom. Prešlo už toľko mesiacov, odkedy videla tú pásku cez oko, až jej teraz pripadá čudná. Ich nečakaná prítomnosť na druhej strane ulice v muklovskom Anglicku ju ohromí. Čuduje sa, čo tam robia okrem toho, že si zrejme vymieňajú informácie, o ktorých ona nemá vedieť. Presne tak isto, ako Malfoy nemá vedieť o dôvodoch, prečo je tam ona.

Rozprávajú sa. Moody zrazu vyzerá pobavene a než mu odpovie, pobúcha Malfoya po pleci. Hermiona zamrká nad tým dotykom, pretože Moody nie je zrovna ten typ. Je to však preč skôr, než si plne uvedomí, čo vidí. Malfoy musel urobiť niečo, čo ho potešilo, pretože toto malé gesto sa dostalo aj Harrymu, keď urobil niečo, čo Moody považoval za úspech. Je zvláštne vidieť, že poskytol podobné gesto uznania aj Malfoyovi. Tak ju to vyvedie z miery, až takmer narazí rovno do ženy kráčajúcej oproti. Keď znova vzhliadne, Moody aj s Malfoyom sa na ňu pozerajú, a Moody kývne hlavou, než jej pohľad zablokuje autobus. Keď prejde, sú preč.

Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Re: 3. kapitola (Hodnotenie: 1)
Od: Octavie - 17.01. 2023
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Takže je to oficiálně potvrzeno, jsem divná :-D. Jedna z mých vůbec nejoblíbenějších Dramionek, mnohokrát jsem se k ní vracela a i teď jsem v úžasu, když čtu překlad, který je prostě vynikající... a jsem jediná, kdo komentuje.
Jediné, co mě utesuje, že nejsem sama, že je tu ještě divnejsi tvor, který to celé překládá :-D, za což ti, Leann, moc děkuji!
Tahle kapitola začíná být trochu jiná než ostatní, už se míň zaměřuje na tu bezmocnost války a naopak více na pocity a pohnutky.
Proč ten Malfoy udělal to, co (ne)udělal, dělá to, co dělá, že je v tom dobrý, lepší než kdejaký "vedouci", který si taktiku vycuca z prstu, protože na větší přemýšlení není čas ani prostor. Hlavní premisu už víme, teď se rozjede ta omáčka.
Bylo mi moc líto, že umřela Pansy. Ale nebylo to nijak rozpatlavane, což je... dobře? :-)
Tahle kapitola pokryla 5 měsíců. Jsem zvědavá, jestli ta příští trochu zpomalí. Ale počkám si na pondělí ;-).
Ještě jednou moc děkuji za tvoji prvotridne odvedenou práci, Leann!

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Prehľad článkov k tejto téme:

Sage: ( Leann )30.01. 20235. kapitola
Sage: ( Leann )24.01. 20234. kapitola
Sage: ( Leann )16.01. 20233. kapitola
Sage: ( Leann )09.01. 20232. kapitola
Sage: ( Leann )02.01. 20231. kapitola
. Úvod k poviedkam: ( Leann )24.12. 2022Úvod