Preklady fanfiction Harryho Pottera

Len pre našu zábavu a poučenie.

Closing the door

Päťdesiata kapitola

Closing the door
Vložené: Jimmi - 15.01. 2023 Téma: Closing the door
Jimmi nám napísal:

Zatváranie dverí

Preklad: Jimmi  

Banner: solace

Originál, ani autorka už nie sú k dispozícii.

Pozor, nie je možné otvoriť v novom okne, musíte sa vrátiť späť.

Päťdesiata kapitola

Okvetné lístky lietali vzduchom ako sneh. Ak si Ginny správne pamätala, boli z rozkvitnutých čerešní, bielych, len s ružovým nádychom pri spodku každého okvetného lístka. Vietor, ktorý neovplyvňoval nič iné ako okvetné lístky, ich udržiaval vo vzduchu a bude pokračovať, kým ona a Toby nebudú stáť pred jej otcom, ktorý kúzlil, a vtedy sa okvetné lístky jemne vznesú k zemi, ale neusadia sa na nikom z hostí ani účastníkov.

Všetko bolo vidieť z okna spálne, ktorú Harry a Charlie na tento deň vyhradili pre Ginny.

Rozhliadla sa po svojich družičkách. Výber šiat pre ne bol mučivý, musela brať do úvahy toľko farieb pleti a potom aj tehotenstvo Angeliny a Tonksovej. Bolo dobré, že Hermiona mala Brendana ešte pred svadbou s Ronom. Jej matka bola pripravená na to, že Tonksová a George trvali na tom, že budú mať spolu dieťa, ale možno sa nikdy nezoberú.

Jej švagriné plus Tonksová boli všetky oblečené v levanduľových habitoch z takého jemného materiálu, že splývali ako hodváb, a museli mať spodný odev z tmavšej fialovej farby z hrubšieho materiálu, aby sa vyhli rozpakom. Všetky mali vo vlasoch vence z kvetov, žlté ruže a výplňový kvet, ktorého názov si nevedela zapamätať, ale bol bielo-fialový, a ich malé kytice sa k nemu hodili.

Ginny mala na sebe prewettovské svadobné šaty, rovnaké, aké nosila jej matka, babička, prababička a nikto nevedel, koľko žien pred ňou. Boli krémovo sfarbenou kombináciou brokátového saténu a hladkého saténu s perlami našitými po celom brokáte. Šaty boli schované v truhlici s konzervačnými kúzlami, kým Ginny nepovedala matke o zásnubách. Matka sa rozplakala a takmer okamžite ju vyviedla na poschodie do podkrovia, aby odhalila šaty, o ktorých Ginny ani netušila.

Po svadbe sa tieto šaty už nemali nosiť, pokiaľ sa Ginny nevydá dcéra.

Jej kytica žltých ruží, fialiek a levanduľových orchideí, ktoré Neville vypestoval špeciálne na svadbu, spočívala vo váze na stolíku po strane zrkadla, pred ktorým stála. Bola to kytica, ktorej stonky boli zviazané fialovou stuhou, ktorá sa hodila k spodnému odevu jej družičiek.

„Vyzerám smiešne!“ zvolala Tonksová a Ginny sa pozrela na svoju obľúbenú kolegyňu od aurorov so zdvihnutým obočím. Potom si všimla, že Tonksová si rukami prechádza po vypukline, ktorá bola sotva viditeľná cez šaty, ktoré mala oblečené a ktoré boli priliehavé okolo poprsia a potom uvoľnené až po členky.

„Si tehotná,“ vyhlásila Ginny jasne a všimla si tlmený smiech ostatných žien v miestnosti. „Len počkaj, keď budeš v ôsmom mesiaci.“

Tonksová zastonala. Každá v miestnosti s výnimkou Tonksovej už aspoň raz rodila. Angelina si odkašľala a ukázala na vlastné brucho, ktoré jej v pokročilom štádiu tehotenstva celkom očividne vyčnievalo. Bola takmer presne v ôsmom mesiaci.

Ginny sa nad Angelinou a Tonksovou zľutovala a všetky družičky si obuli topánky podobné baletným črievičkám, pohodlné bez podpätku. Nebolo by dobré, aby Tonksová zakopla v uličke alebo aby Angeline opuchli členky natoľko, že by sa do topánok nezmestila. Pokiaľ išlo o Tonksovú, stačilo, že ju Ginny obliekla do šiat. Nemohla si pod ne obliecť ani nohavice!

Hermiona zložito pohybovala zápästím, mávala prútikom po Ginninej tvári a nanášala jej posledné fázy mejkapu, zatiaľ čo Fleur jej upravovala kučery ryšavých vlasov. Ginny si práve na svadobný deň vzala od Severusa elixír na predĺženie vlasov, čo bolo gesto, ktoré by Ginny až do nedávnych rokov nečakala. Zavrela oči, keď ju Hermiona vyzvala.

„Tak a je to!“ vyhlásila Fleur, keď Ginny pocítila, ako jej na hlavu nasadili váhu závoja. Padol jej až po pás, tesne pod líniu vlasov.

Pri pohľade do zrkadla sa jej zatajil dych a počula, ako jej matka, ktorá ju pozorovala z miesta v izbe, pridusene vzdychla: „Dievčatko moje!“

Žena v zrkadle jej bola úplne neznáma. Ginny videla niekoho z legiend, z gobelínov visiacich na Rokforte z čias Merlina. Fleur jej odhrnula vlasy z tváre, preplietla pramene posiate perlami, väčšina jej voľne splývala po chrbte. Na závoji jej visel veniec z ruží totožný s tými, ktoré mali vo vlasoch jej družičky.

Hermionin mejkap bol jednoduchý a takmer nenápadný, no premenil jej tvár, pehy takmer zmizli pod vrstvou porcelánovo bieleho púdru. Do očí sa jej tisli slzy a počula, ako Hermione, chrániacej si mejkap, uniká z pier rýchle Impervius.

„Mami?“ Ginny cítila, ako sa jej chveje žalúdok. Zrazu to bolo také skutočné a jej nervy začali tancovať. Predchádzajúcu noc spala ako zabitá, jedna jej časť neverila, že sa na druhý deň ráno vydáva, no zároveň si dobre uvedomovala, že celý klan Weasleyovcov je na jej svadbu rozložený v Potter Manor.

Molly Weasleyová vstala, vreckovkou si utrela slzy a pevne Ginny objala. „Vyzeráš nádherne, Ginny. Som na teba taká hrdá.“

Takmer mala pocit, že sa jej podlomia kolená, že omdlie alebo skolabuje.

„Choďte niekto po Charlieho alebo Harryho,“ počula z diaľky.

Ozvali sa kroky a potom sa jej pred očami objavila bratova tvár. Cítila sa pokojná a vyrovnaná a vedela povedať, že on na ňu premieta svoje emócie. Držal ju s jemnosťou, akú by od krotiteľa drakov nikto nečakal, a usmernil ju, aby sa opäť postavila pred zrkadlo.

„Pamätáš si, ako si sa kedysi hrala na princeznú, Gin?“ spýtal sa jej Charlie, jeho hlas bol tichý a upokojujúci.

Prikývla a na tvári sa jej začal tvoriť úsmev, lebo vedela, čo bude nasledovať. „Nútila som Rona predstierať, že je Galahad, ja som bola Guinevera a dvojčatá boli zlí rytieri.“

V miestnosti prepukol chichot, pretože tri ženy dostali nový materiál na vydieranie svojich manželov, alebo v Tonksovom prípade jej stáleho priateľa.

„Dnes si naša princezná, Ginny,“ Charlie ju cez závoj pobozkal na temeno hlavy, „a Toby je tvoj Galahad.“

„Ako sa má?“ Ak bola Ginny, keď tam pre ňu bola celá rodina, nervózna, nerada myslela na to, ako sa cíti Toby, ktorý mal medzi hosťami len pár blízkych priateľov z práce.

„Harry preňho robí presne to isté, čo ja pre teba.“ Charlie sa odmlčal a ona na jeho tvári uvidela weasleyovský lišiacky úsmev, „len dúfam, že bez pripomenutia toho, že predstiera, že je princezná.“

Švihla po ňom a on uskočil, smejúc sa spolu so zvyškom miestnosti. Úspešne rozptýlil jej nervozitu a Ginny teraz už len chcela, aby sa obrad začal.

Pri pohľade z okna videla Billa, Rona, Freda a Georgea v muklovských smokingoch, ako vedú hostí na miesta. Harryho domáci škriatkovia prezradili, že Potter Manor má uskladnené stovky stoličiek a malých okrúhlych stolov a dlhých bufetových stolov, určených práve pre veľké oslavy, čím Ginny a Tobymu ušetrili ďalší krok a náklady pri plánovaní svadby.

Aj Toby bude mať na sebe muklovský smoking, pretože Ginny ani vo sne nenapadlo žiadať, aby si obliekol habit. Jej bratia a Harry však na znak úcty k čarodejníckym tradíciám mali gombíky a manžetové gombíky vo farbách svojich rodín a v Harryho prípade aj erb Potterovcov na kravatovej spone. Sedadlá boli takmer plné a Harry s Tobym vyšli z manoru a zaujali svoje miesta pred oblúkom z kvetov, fialiek a žltých ruží.

Medzi hosťami bolo niekoľko hláv rodín. Na svadbe bol, samozrejme, aj jej otec a Harry. Ale sedeli tam aj Severus (Ginny mala stále problém oslovovať ho menom), Sirius, Neville (titul ešte neprešiel späť na otca) a novonarodené dvojčatá Malfoyovci, ktorí dočasne zastupovali svojho otca, ktorý bol v domácom väzení až do procesu. Najroztomilejší, zhodla sa väčšina, bol jej šesťročný synovec Dante v oficiálnom slávnostnom habite lorda Bonacieuxa.

Charlie vtedy zažmurkal a znova Ginny objal: „Je čas, aby som sa tam vybral, Gin-Gin.“

Po chrbte jej prebehlo chvenie očakávania. Bol čas. Vonku Harry zdvihol ruku a začala hrať hudba.

„Imogene Molina Weasleyová a Tobias Lincoln Sheffield, dnes sme sa tu zišli, aby sme boli svedkami spojenia...“

Ginny takmer zdreveneli líca, tak dlho sa usmievala, ale nedokázala prestať. Keď jej otec rečnil, pozrela sa Tobymu do očí, keď vyslovil viazacie zaklínadlo, ktoré bolo trochu pozmenené, pretože Toby bol mukel a nemal vlastné kúzlo, ktorým by sa spojil s Ginny.

Cítila, ako sa jej mágia, ako ju nikdy predtým necítila, načiahla a objala jej už takmer manžela. Ovinula sa okolo neho, vnorila sa do neho a označila ho za svojho. Vzdialene počula smrkanie a vedela, že prinajmenšom jej matka plače.

Tonksová jej podala prsteň, aby ho nasadila Tobymu na prst, keď Harry urobil to isté pre Tobyho. Každý z nich vyslovil sľub, ktorý si podľa muklovskej tradície napísali sami, a jej otec im ovinul ruky páskou z látky zafarbenej vo farbách rodiny Weasleyovcov s erbom priamo nad ich spojenými rukami.

Obrad bol krátky a na jeho konci jej Toby pred všetkými priateľmi a rodinou zdvihol závoj z tváre a pobozkal ju. Boli jedno a toto puto nemohlo nič narušiť.

Ginny, stále so širokým úsmevom, kráčala s Tobym ruka v ruke späť k oltáru a do zámku. Vyšplhali sa až na najvyšší bod a na strechu, kde sa ich Colin chystal odfotiť.

Dole sa Harry rozprával so škriatkami a pripravoval recepciu, potom sa k nim pripojil zvyšok svadobného sprievodu, aby si urobili ďalšie fotky. Ginny po prvý raz v živote ocenila Colinovu posadnutosť fotoaparátmi.

„Rád by som vám všetkým ako prvým predstavil svoju dcéru a zaťa, pána a pani Sheffieldovcov.“ Arthur Weasley stál na úpätí schodov vedúcich do veľkej miestnosti, na ktorú bolo použité kúzlo Sonorus.

Pobozkal Ginny aj Tobyho na líce, keď za búrlivého potlesku vošli do miestnosti a posadili sa na čestné miesta pri dlhom stole pri stene oproti krbu.

„Veľmi vám ďakujem, Harry, Charlie,“ usmial sa Toby na svojich nových švagrov, keď domáci škriatkovia začali svadobčanom a hosťom servírovať z rozloženého jedla pozdĺž bočnej steny.

Ginny sa pozorne pozrela na Harryho. Poznala ho možno najlepšie mimo Charlieho, Severusa, Siriusa a Remusa. Nemal ten zasklený pohľad z používania Raivaninu a jeho úsmev bol otvorený a slobodný, siahal mu až do očí a rozjasňoval celú tvár.

„Radi sme ponúkli náš dom, Toby,“ odpovedal za oboch Harry, ktorý sedel vedľa Tobyho, s Charliem po jeho druhej strane. „Okrem toho, nie je to tak, že by sme museli upratovať!“

„Harry Potter!“ Hermiona zvolala z miesta o niekoľko sedadiel nižšie. „Ako sa opovažuješ takto využívať svojich škriatkov! Musím ti povedať, že -“

Jej poslednú tirádu o útlaku magických tvorov prerušil manžel bozkom a Ginny sa neubránila smiechu. Zachytila lesk v Harryho očiach a vedela, že to povedal zámerne, aby Hermionu vyprovokoval.

Jedlo bolo nádherné, ale Ginny si sotva dokázala vychutnať tých pár súst, ktoré sa jej skutočne podarilo dostať z taniera do úst. Počas celého jedla prichádzali k stolu hostia, aby jej a Tobymu zablahoželali alebo sa len tak porozprávali. Tých niekoľko pozvaných agentov MI-6 strávilo takmer celý deň s očami doširoka otvorenými od úžasu, hoci všetci už o existencii čarodejníckeho sveta vedeli skôr, ako ich pozvali.

Celý večer ľudia oslovovali Ginny pani Sheffieldová a ona si musela pripomínať, že hovoria na ňu, kým bola schopná odpovedať. Keďže to vyzeralo, že George a Tonksová nikdy nebudú mať vlastnú svadbu, bola to posledná svadba Weasleyovcov, aspoň kým ďalšia generácia nebude dosť stará.

„Teta Ginny! Teta Ginny!“

Všetky jej netere a synovci, prepustení rodičmi alebo kýmkoľvek, kto ich mal na starosti, ju bombardovali na tanečnom parkete, len čo začala hrať hudba a ona odtancovala prvý tanec s Tobym. Tancovala s každým z nich, dokonca aj s tými, ktorí ešte neboli dosť veľkí na to, aby dokázali viac ako poskakovať hore-dole a ohýbať kolená do rytmu hudby.

Stále nemohla uveriť tomu, že Harry zohnal jej obľúbenú kapelu Ghoulfiends, čisto ženskú skupinu, ktorá hrala rôzne štýly. Musel zahrať na kartu Muža, ktorý porazil - Vy viete koho, aby ich objednal, ale jej to ani v najmenšom nevadilo.

Párty sa začala pomaly končiť, pretože sa schyľovalo k neskorej hodine. Ginny videla, ako mama odprevadila všetky netere a synovcov do spální, v ktorých spali, takmer všetci s krvavými očami napriek výdatnému množstvu cukru, ktoré zjedli v podobe svadobnej torty.

„Gin?“

Otočila sa a uvidela Harryho a Charlieho, ako stoja spolu, Charlieho ruky ovinuté okolo Harryho pása, zatiaľ čo Harry sa opieral o Charlieho. Obaja vyzerali spokojne, šťastne a Ginny zadržiavala slzy, ktoré sa jej tisli do očí pri pomyslení, že sa niekto pokúsil zničiť to, čo spolu mali.

Ginny ich každého pobozkala na líce, usmiala sa na svojich obľúbených bratov a stisla Tobymu ruku. Dúfala, že si s Tobym zostanú takí blízki, ako boli Harry s Charliem.

„Teraz by sme ti chceli dať náš dar, Gin.“ Charlie sa usmial a podal jej zvitok previazaný fialovými a žltými stužkami, ktoré ladili s jej svadobnými farbami.

Ginny si ho vzala, cítila mierne chvenie mágie z pergamenu, rozviazala stuhy a rozvinula pergamen, aby si ho mohla spolu s Tobym prezrieť.

Prvý list bol právny dokument, ktorý rýchlo prelistovala a zalapala po dychu. Bola za ním čarodejnícka fotografia, pri ktorej stratila zvyšky kontroly a začali jej tiecť slzy. Vrhla sa k bratom a pevne ich objala.

„To je priveľa,“ podarilo sa Tobymu zo seba dostať po niekoľkých minútach a jeho oči boli neveriace.

„Chceme, aby ste ho mali,“ naliehal Harry. „Obaja ste pre nás urobili tak veľa...“

„Nečakala som nič na oplátku.“ Ginny si utrela oči a prijala vreckovku, ktorú jej Toby podal, keď súhlasne prikývol.

Charlie sa usmial: „O to viac. Okrem toho je teraz prázdny. Čo by sme s ním robili?“

Ginny nahmatala brko, ktoré jej Harry podával, a podpísala sa, keď si pripomenula, že má používať svoje nové priezvisko, a potom ho podala Tobymu, aby sa tiež podpísal. Harry a Charlie sa podpísali po Tobym a Harry poklepal na pergamen, čím spôsobil, že sa sám zroloval a s malým „prásk“ zmizol na ministerskom úrade pozemkového vlastníctva.

„Urobil som prenášadlo, ktoré vás tam môže zaviesť,“ povedal Harry s úsmevom, ktorý hraničil s lišiactvom. „Môžete tam ísť, kedykoľvek budete chcieť. Je tam nábytok a posteľná bielizeň, ktorú si môžete kedykoľvek vymeniť, a kuchyňa je zásobená. Dom je zmesou muklovského a čarodejníckeho prostredia a asi desať minút chôdze od neho je vlaková stanica, odkiaľ premáva prímestská železnica do Londýna.“

Ginny pozrela na Tobyho, ktorý s malým úsmevom prikývol. Mali v pláne stráviť noc v sídle a ráno po neskorých raňajkách s rodinou odísť na medové týždne, ale to ľahko preskočia. Vystrela ruku a Harry jej podal jedno z ich svadobných pozvaní.

„Brenna!“ Harry zavolal.

„Áno, pán Harry?“

„Prosím, odnes všetky dary a všetky veci Ginny a Tobyho do Sheffieldovho domu,“ prikázal Harry, kým sa obrátil späť ku Ginny a Tobymu. Chcela im ešte raz poďakovať, ale nemala šancu, pretože Harry začal odrátavať: „3... 2... 1...“

Ginny potiahlo za pupkom a o chvíľu neskôr už stála pred malým kamenným domom, tak malým v porovnaní s manorom. Vyzeral byť dvojpodlažný, s podkrovným priestorom, viac než dosť miesta pre nich, a dokonca aj pre niekoľko budúcich detí. Po oboch stranách cesty vedúcej k vchodovým dverám sa rozprestierala záhrada a okolo celého pozemku bol biely plot. Bol to dostatočný pozemok na to, aby sa v ňom mohli hrať a rásť deti.

Po strane bol dokonca prístrešok na auto a Tobyho Land Rover už stál na svojom mieste. Ginny premýšľala, čo ďalšie z ich majetku sa Harrymu podarilo presťahovať bez ich vedomia. Na manore boli už niekoľko dní.

Toby ju vzal do náručia a pevne ju pobozkal. Odtiahol sa a pozrel jej do očí: „Je to krásne, ale nie také krásne ako ty.“

Celá sa rozplývala. Vždy vedel povedať dokonalú vec.

Držiac sa za ruky kráčali k vchodovým dverám, ktoré sa im samy od seba otvorili. Vnútri stála domáca škriatka Brenna a podávala im kľúče.

„Pán Harry povedal, aby som vám dala kľúče. Obed bude pre vás pripravený, keď sa zobudíte.“

S „prásk“ zmizla a Ginny a Toby vstúpili do svojho nového domu. Všetok nábytok bol ich, z oboch bytov. Plánovali, že zostanú spolu v Rokville, Toby bude chodiť do Londýna a z Londýna do práce prenášadlom, kým si nenájdu nový byt pre oboch, ale toto bolo dokonalé.

Vôňa čerstvého bielidla a ohne veselo praskajúce v krboch. Čerstvé kvety ležali vo vázach na krbe, a ak Ginny poznala Harryho, aj v každej izbe domu. Pravdepodobne tam bola čokoláda, šampanské a v kuchyni bude množstvo ich obľúbených čajov.

„Pani Sheffieldová?“

Toby sa uklonil a vystrel k nej ruku.

Ginny sa zachichotala a vložila svoju ruku do jeho „Áno, pán Sheffield?“

„Čo poviete na to, aby sme našli spálňu?“

Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Re: Päťdesiata kapitola (Hodnotenie: 1)
Od: denice - 22.01. 2023
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Ááách! Tak myslím, že mám oblíbenou kapitolu :-) Svatba na Potterově panství musela být úžasná, klobouk dolů před domácími skřítky! A hlavně že se jí mohl účastnit nenadopovaný, šťastný Harry, který si všechen ten ruch opravdu užil.
Díky!

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Prehľad článkov k tejto téme:

sarini: ( Jimmi )22.01. 202353. Príloha
sarini: ( Jimmi )22.01. 2023Päťdesiata druhá kapitola
sarini: ( Jimmi )20.01. 2023Päťdesiata prvá kapitola
sarini: ( Jimmi )15.01. 2023Päťdesiata kapitola
sarini: ( Jimmi )13.01. 2023Štyridsiata deviata kapitola
sarini: ( Jimmi )10.01. 2023Štyridsiata ôsma kapitola
sarini: ( Jimmi )08.01. 2023Štyridsiata siedma kapitola
sarini: ( Jimmi )06.01. 2023Štyridsiata šiesta kapitola
sarini: ( Jimmi )03.01. 2023Štyridsiata piata kapitola
sarini: ( Jimmi )01.01. 2023Štyridsiata štvrtá kapitola
sarini: ( Jimmi )31.12. 2022Štyridsiata tretia kapitola
sarini: ( Kakostka )30.12. 202242. kapitola
sarini: ( Jimmi )17.11. 2022Štyridsiata prvá kapitola
sarini: ( Jimmi )13.11. 2022Štyridsiata kapitola
( Jimmi )08.11. 2022Tridsiata deviata kapitola
sarini: ( Kakostka )07.11. 202238. kapitola
sarini: ( Kakostka )08.07. 202237. kapitola
sarini: ( Kakostka )13.05. 202236. kapitola
sarini: ( Kakostka )02.05. 202235. kapitola
sarini: ( Jimmi )24.04. 2022Tridsiata štvrtá kapitola
sarini: ( Jimmi )19.04. 2022Tridsiata tretia kapitola
sarini: ( Jimmi )17.04. 2022Tridsiata druhá kapitola
sarini: ( Jimmi )12.04. 2022Tridsiata prvá kapitola
sarini: ( Jimmi )11.04. 2022Tridsiata kapitola
sarini: ( Jimmi )10.04. 2022Dvadsiata deviata kapitola
sarini: ( Jimmi )05.04. 2022Dvadsiata ôsma kapitola
sarini: ( Jimmi )04.04. 2022Dvadsiata siedma kapitola
sarini: ( Jimmi )03.04. 2022Dvadsiata šiesta kapitola
sarini: ( Jimmi )29.03. 2022Dvadsiata piata kapitola
sarini: ( Jimmi )28.03. 2022Dvadsiata štvrtá kapitola
sarini: ( Kakostka )27.03. 2022Dvadsiata tretia kapitola
sarini: ( Jimmi )25.03. 2022Dvadsiata druhá kapitola
sarini: ( Jimmi )13.03. 2022Dvadsiata prvá kapitola
sarini: ( Jimmi )08.03. 2022Dvadsiata kapitola
sarini: ( Jimmi )28.02. 2022Devätnásta kapitola
sarini: ( Jimmi )27.02. 2022Osemnásta kapitola
sarini: ( Jimmi )26.02. 2022Sedemnásta kapitola
sarini: ( Jimmi )20.02. 2022Šestnásta kapitola
sarini: ( Jimmi )16.02. 2022Pätnásta kapitola
sarini: ( Jimmi )15.02. 2022Štrnásta kapitola
sarini: ( Jimmi )13.02. 2022Trinásta kapitola
sarini: ( Jimmi )13.02. 2022Dvanásta kapitola
sarini: ( Jimmi )06.02. 2022Jedenásta kapitola
sarini: ( Jimmi )30.01. 2022Kapitola desiata
sarini: ( Jimmi )18.01. 2022Kapitola deväť
sarini: ( Jimmi )15.01. 2022Kapitola ôsma
sarini: ( Jimmi )14.01. 2022Kapitola siedma
sarini: ( Jimmi )13.01. 2022Kapitola šiesta
sarini: ( Jimmi )12.01. 2022Kapitola piata
sarini: ( Kakostka )10.01. 2022Kapitola čtvrtá
sarini: ( Jimmi )08.01. 2022Kapitola tretia
sarini: ( Kakostka )03.01. 2022Kapitola druhá
sarini: ( Jimmi )01.01. 2022Kapitola prvá
. Úvod k poviedkam: ( Jimmi )30.11. 2021Úvod