Preklady fanfiction Harryho Pottera

Len pre našu zábavu a poučenie.

Closing the door

Dvadsiata šiesta kapitola

Closing the door
Vložené: Jimmi - 03.04. 2022 Téma: Closing the door
Jimmi nám napísal:

Preklad: Jimmi  

Banner: solace

Originál, ani autorka už nie sú k dispozícii.

Disclaimer: Nevlastním Harryho Pottera. Nevlastním jeho svet. Nevlastním Rokfort. Vlastním len tie postavy, ktoré vyšli z temnej priepasti mojej mysle, hoci ich v týchto príbehoch nie je veľa.

Zhrnutie: Päť rokov po Hľadaní kľúča sa život v čarodejníckom svete upokojil... a potom Severus nájde riešenie problému, na ktorom celý ten čas pracoval, a ľudia začnú opäť umierať, ale tentoraz Harry Potter nedokáže zachrániť čarodejnícky svet pred problémami, v ktorých sa ocitol.

Pozor, nie je možné otvoriť v novom okne, musíte sa vrátiť späť.

Dvadsiata šiesta kapitola  

Severus zaklapol telefón oveľa väčšou silou, ako bolo potrebné. Nebyť na ňom všetky tie kúzla, nepochyboval, že by ho v hneve rozbil. Niekoľkokrát sa pokúšal dovolať a teraz jeho telefón ignoroval nielen Harry, ale aj Black.

„Upokoj sa a pozri sa na to logicky,“ povedal Remus, keď sa osprchoval, obliekol a skontroloval deti a zistil, že všetky ešte spia. Približne o hodinu Severus skontroluje, či na ne Harry nepoužil uspávacie kúzlo. Bolo šťastie, že bola nedeľa, hoci súbojový klub sa pravdepodobne bude musieť na tento deň zrušiť.

Severus zavrčal a takmer na Remusa vyštekol, ale bojoval proti svojej nálade. Vďaka Harrymu mal dostatok cviku najprv uvažovať, kým sa nechať ovládnuť hnevom, ale obom to zabralo nejaký čas a bolesť.

Stále však bol príliš rozrušený, aby prišiel na to, čo Remus zrejme tak ľahko videl. „Čo tým myslíš?“

„Harrymu sa teraz v hlave preháňa niekoľko vecí, okrem strachu o Charlieho.“ Remus sa posadil a vrhol na Severusa ostrý pohľad, potom sa pozrel na stoličku. Severus pochopil narážku a tiež si sadol a Remus poslal po čaj z kuchyne. „Jeho hlavnou starosťou je, kto má Charlieho a kde. Ten, kto ho uniesol, musel byť schopný buď prekonať zabezpečenie, ktoré má Harry na svojich domoch, a v Rumunsku to zahŕňa viac ako jedného draka, alebo Charlieho pozná dosť dobre na to, aby ho vylákal preč.“

„Perfektné.“ Severus zavrel oči a vzdychol si. Začal si pripravovať šálku čaju. „To znamená, že Harry teraz nedôveruje nikomu.“

„Nebude prijímať telefonáty a nedovolí to ani Siriusovi,“ teoretizoval Remus. „Nedá nikomu vedieť, kde je, pretože tak je vo väčšom bezpečí, čo znamená, že Charlie je vo väčšom bezpečí.“

„Dedko!“ ozval sa Katin hlas zo spálne.

Obaja muži vyskočili na nohy a ponáhľali sa k miestu, kde spali deti. Ak sa všetky nezobudili predtým, ako Kat zakričala na Severusa, tak teraz už boli hore.

Severus išiel rovno k jej posteli a vzal ju do náručia. Triasla sa a plakala a Severus sa na krátky okamih zamyslel, prečo nezavolala jedného z otcov. Bol však príliš zaneprázdnený snahou upokojiť ju, než aby sa týmito myšlienkami veľmi zaoberal.

„Prečo sme tu?“ dožadujúco sa spýtal Carver.

Zatiaľ čo Severus naďalej tíšil Kat a hladil jej chrbát, Remus vysvetlil situáciu. „Vaši otcovia mali naliehavú situáciu a chcú, aby ste boli tu so svojím starým otcom, kde budete v bezpečí.“

Kat potiahla nosom a Severus si mávnutím prútika očistil rúcho, usúdil, že slzy sú už preč.

„Otecko sa vráti?“ spýtala sa Kat srdcervúcim zraniteľným hlasom. Jednu ruku zamotala Severusovi do vlasov, keď vstal a začal ju odnášať do obývačky.

Priviedol ju k stolu na opačnom konci a posadil ju na stoličku, ktorá mala dlhšie nohy, aby sa dostala do správnej výšky na jedenie pri stole. Remus ho nasledoval s ostatnými tromi a zdvihol Randyho na rovnakú stoličku.

„Samozrejme, že sa vráti, zlatíčko.“ Severus pobozkal svoju vnučku na čelo.

Ona aj Randy sa naňho zamračili, zatiaľ čo Carver a Erika ich pozorne sledovali, nikto z nich sa nedotkol jedla, ktoré domoví škriatkovia poslali nahor vo chvíli, keď sa deti usadili.

„Sľubujete?“ Kat a Randy sa spýtali súčasne, v ich hlasoch bolo trochu obvinenia, akoby vedeli, že im Severus klame.

Problém bol v tom, že klamal. Ak Harry Charlieho nenájde, Severus pochyboval, že sa vráti. Výchovu Harryho zmeškal, ale to neznamenalo, že by chcel vychovávať svoje vnúčatá. Dve z nich už raz prišli o rodičov.

„Sľubujem,“ povedal Severus a pozrel Kat do očí. Bol špiónom dosť dlho na to, aby mu klamstvo išlo dobre, a oklumencia bola jeho druhou prirodzenosťou. Rodiaca sa empatia detí by jeho váhanie alebo pochybnosti nezachytila.

Remus spoza Carverovej stoličky nadvihol obočie, keď obchádzal stôl a nakladal deťom jedlo na taniere, povzbudzujúc ich, aby jedli. Boli ešte príliš malé na to, aby začali preberať Harryho zvyk ignorovať jedlo, keď mal obavy.

Kým raňajkovali, Severus si prešiel zmeny, ktoré bude musieť v blízkej budúcnosti urobiť, aby vyhovel vnúčatám. On aj Remus mali vyučovanie, rovnako ako George. Niekto musel na deti dohliadať a pokračovať v ich vyučovaní a domoví  škriatkovia, hoci boli dosť zodpovední, neboli dostatočnými vychovávateľmi a mali sklon deti rozmaznávať, nehovoriac o ich absolútne príšernej gramatike. Prešiel si zoznam príbuzných, ktorým mohol dôverovať a ktorí nemali prácu, ktorej by sa museli venovať, čo bol, žiaľ, veľmi krátky zoznam.

Nakoniec zúžil výber natoľko, že mu zostala len jedna možnosť, o ktorej si bol istý, že ju Harry schváli. Severus si s ňou nikdy veľmi nerozumel, ale obaja robili všetko pre to, aby na seba nevyskakovali. Zaujímavé na tom, samozrejme, bolo, že väčšina ľudí predpokladala, že keďže jej manžel a deti boli chrabromilčanmi, bola ním aj ona.

Rovnako ako jej bratia Fabian a Gideon, aj Molly Weasleyová (predtým Molina Prewettová) bola na Rokforte v Bystrohlave. Za jej niekedy až príliš panovačnou materinskou fasádou sa skrývala bystrá myseľ a dostatok dôvtipu. Severus nepochyboval, že keby ju požiadal, strávila by dni na Rokforte dohľadom nad deťmi.

„Kúpeľ pre všetkých,“ oznámil Severus ako odpoveď na vzdychanie a sťažnosti, keď sa raňajky skončili, „a potom vás strýko Námesačník môže zobrať k strýkovi Georgeovi.“

Remus opäť zdvihol obočie, napokon Severus s ním tento plán nekonzultoval, ale aj tak prikývol. „Kto je prvý?“

To vyvolalo veľkú hádku, v ktorej sa každé z detí snažilo vyhnúť kúpaniu, ale skončila sa Remusovým rozhodnutím hodiť do vane všetky štyri naraz. Ak bola dosť veľká pre dvoch dospelých čarodejníkov a ešte ostalo voľné miesto, potom sa do nej bez problémov zmestia aj štyri malé deti.

Vďaka jazeru za Potter Manor už všetky deti vedeli plávať, čo ich opatrovateľom výrazne uľahčilo čas kúpania. Keď sa však do vane dostali štyri deti naraz, bolo v nej aj viac špliechania a vodných bitiek, takže Remus aj Severus boli poriadne premočení, kým boli všetky štyri deti umyté.

Keď už boli čistí a v prípade dvoch dospelých aj suchí, Remus zobral štyri deti z ich komnát a zamieril k Georgeovým izbám. Bol to zábavný pohľad vidieť Remusa, ako sa mu jedno dieťa drží za chrbtom, ďalšie skáče pred ním a z každej ruky mu visí jedno, niekedy doslova.

Severus sa na svojho vzďaľujúceho sa druha láskyplne usmial, kým sa nezamračil. Nechcel byť tým, kto Molly povie, že jej druhé najstaršie dieťa chýba, ale nemal na výber.

Aktivoval na svojich komnatách ochrany, ktoré zapečatili všetky zvuky a zabránili vstupu všetkým návštevníkom. Remus by sa s deťmi dokázal cez ne dostať, ale on bol jediný.

„Brloh!“ Severus strčil hlavu do ohňa. Nerád volal cez letax, ale rádové telefóny sa nemali používať na veci, ktoré sa dali zvládnuť inak. Uvidel, ako sa mu pred očami objavila teplá a útulná kuchyňa. „Molly!“

„Severus,“ Molly Weasleyová vošla do výhľadu a prisunula si nízku stoličku, na ktorú si sadla. „Čo ťa dnes ráno oprávňuje k volaniu?“

Znelo to skepticky, nie že by to Severusa prekvapilo. Oni dvaja si veľmi nerozumeli. Často sa hádali na zasadnutiach Rádu a zhodli sa len raz a to, keď išlo o prijatie Harryho do Rádu pred jeho odchodom z Rokfortu.

„Problémy, Molly.“ Severus si zachoval prísnu tvár a vyrovnaný tón. Videl, ako sa zamračila, a pokračoval. Nechcel, aby jej predstavivosť pracovala nadčas. „Charlie je nezvestný a Harry sa po ňom vydal. Nechal deti u mňa a chce, aby zostali na Rokforte, kým sa nevráti.“

Tvár jej zbledla a chytila sa okraja stoličky, kým bledosť zmizla a na lícach sa jej objavila nahnevaná farba. „Ďakujem, že si mi to povedal, Severus.“

„Budeme potrebovať pomoc, aby sme sa o nich postarali, Molly.“ Severus si takmer nevšimol, ako rýchlo si osvojil slovo „my“ namiesto „ja“. „Remus aj ja máme vyučovanie.“

„Budem tam hneď ráno.“ Molly mala na tvári odhodlaný výraz, akého sa mnohí členovia Rádu obávali. „Majú so sebou svoje veci?“

„Harry zbalil aspoň oblečenie. Nemal som šancu prezrieť ich kufre a škriatkovia už vybalili,“ priznal Severus. „Zajtra sa môžeš rozhodnúť, či budú potrebovať niečo, čo nemajú.“

Bolelo to, ale Severus musel uznať, že Molly vie o výchove detí oveľa viac ako on. Ona oveľa lepšie vedela posúdiť, čo by mohli potrebovať.

****

Dni plynuli bez toho, aby sa Harry, Charlie alebo Black ozvali. Rád bol o Charlieho zmiznutí informovaný, ale obmedzili sa na starý „Harryho kruh“, ktorý vznikol počas vojny. Harry mal výborné dôvody, prečo sa držal mimo kontaktu, a Severus s Remusom boli odhodlaní nepokaziť to priveľkým počtom ľudí.

Všetci dostali pokyn, aby diskrétne pátrali, kde sa len dá, a všetky informácie posielali Hermione, ktorá mala viesť tím pátrajúci po Charliem, kým bude na materskej dovolenke. Celkovo však bol Rád príliš zaneprázdnený pokračujúcimi útokmi, aby mohol vykonať dôkladné pátranie.

Weasleyovci boli rozzúrení a zároveň znepokojení, že jeden z nich je nezvestný. Spoločne však verili, že Harry Charlieho nájde, a vedeli, že nikto z nich by nemohol uspieť, ak by zlyhal Harry. Severusa najviac zaujala Ginnyina reakcia. Očakával od nej povestný temperament, ale v jej očiach bol len chladný oheň.

Uplynul viac ako týždeň, keď sa Ginny objavila na Rokforte. Skutočne sa videla s Harrym a priniesla od neho správy. Najsmutnejšou správou bolo, že Harry a Sirius stále nevedeli, kde je Charlie.

Bolo to tri dni po odchode študentov na zimné prázdniny, len pár dní pred Vianocami, keď Ginny vbehla do Veľkej siene, čo bolo jej druhý príchod na Rokfort v priebehu niekoľkých dní, a zamierila priamo k Severusovi. Rýchlo pozdravila svoje netere a synovcov, ktorí boli predmetom veľkej pozornosti študentov, hoci sa vo  Veľkej sieni objavovali len zriedka, a potom sa obrátila k Severusovi.

„Musím sa s tebou porozprávať,“ povedala Ginny tónom, o ktorom tušil, že ho používa pre svoju prácu u aurorov. „Okamžite.“

Severus prikývol a vstal. Pokynul jej gestom a ona vyšla pred ním, zamierila priamo do jeho kancelárie a využila niekoľko skratiek, o ktorých nevedel, že existujú. Keď sa ocitla vnútri, doplnila jeho zaklínadlá na ochranu súkromia svojimi vlastnými.

„Učil si Harryho legilimenciu?“ spýtala sa Ginny bez úvodu.

„Áno,“ odpovedal Severus jasne. Hľadal v jej očiach dôvod na otázku, ale žiadny nenašiel.

Bola očividne rozrušená. „Spomedzi všetkých ľudí, ktorých si mu mohol poslať na pomoc, Severus, prečo si musel poslať práve Siriusa? Je ešte nezodpovednejší, ako boli dvojčatá.“

„Mal som málo času a ešte menej informácií, s ktorými som mohol pracovať.“ Severusovi sa nepáčilo, že naňho vybehla, nepáčilo sa mu to najmä od tejto mladej aurorky, ktorá netušila, aká ťažká je preňho situácia. „Ktokoľvek by šiel, tak sa potreboval dostať k Harrymu skôr, ako odíde z Rumunska. Nebol čas na to, aby som si vybavil pracovné voľno alebo niekoho informoval o tom, kam idem.“

„Nikomu z nás by to nevadilo!“ Ginny stála v plnej výške, len o päť centimetrov nižšia ako Severus. „Je to môj brat, ktorý zmizol!“

„A môj syn, ktorý zomrie, ak to sa to stane!“ Severus na ňu vyštekol naspäť. „Odneste si svoje obvinenia inam, slečna Weasleyová, pretože tu nie sú vítané!“

Obaja zvierali svoje prútiky a ťažko dýchali od zlosti. Bolo prekvapujúce, že sklo v miestnosti bolo stále neporušené, ale obaja sa vynikajúco ovládali.

„Doriti,“ zakliala Ginny a otočila sa, pričom jej habit zavial. Udrela do steny a zamrmlala niečo, čo Severus nezachytil.

„Povedz mi, že si mala nejaký dôvod okrem toho, že si na mňa kričala, aby si sem prišla,“ povedal Severus s úškrnom. Musela byť nahnevaná, že jej brat chýba, ale Severusovi sa nepáčilo, že si na ňom vybíja frustráciu.

„Máme problém.“ Ginny sa otočila a posadila sa, hnev sa rozplynul. Oboma rukami si prehrabla vlasy a pokrútila hlavou.

„Predpokladám nejaký nový vývoj?“ opýtal sa potichu Severus. Sadol si za svoj stôl. Ginny prikývla. Spomenul si na jej prvé poznámky. „Čo urobili Harry a Black?“

„Harry vnútil legilimenciu inému čarodejníkovi.“ Severus sa zamračil. Vynútená legilimencia bola v očiach čarodejníckeho sveta o krok nižšie ako znásilnenie, a nebol to veľký krok. Neznamenalo to síce automatický doživotný trest v Azkabane, ale bol to jeden z mnohých možných následkov. „Prišiel a podal formálnu sťažnosť.“

„Hľadajú ho aurori?“ Severus cítil, ako mu skrúca žalúdok. Harry by zašiel do krajnosti, aby dostal Charlieho späť, ale ak sa do toho chystali zasahovať aurori... Harry musel byť zúfalý, keď spáchal takýto čin. Náhodný kontakt s cudzími ľuďmi mu ubližoval dosť, bez toho, aby ten kontakt úmyselne prehlboval.

„Verejne áno,“ vzdychla si Ginny a oprela sa. „Kvôli jeho statusu sa však nevyvíja veľké úsilie.“

Severus sa na ňu spýtavo pozrel. Ani to, že je Chlapec, ktorý prežil, a Muž, ktorý zabil Vy viete koho, by ho nemalo dostať z týchto problémov.

„Akému statusu?“

„Aurori všeobecne neboli veľmi nadšení, keď sa to dozvedeli,“ upozornila Ginny Severusa a na tvári sa jej objavila vráska, „ale Tí, o ktorých sa nehovorí, majú zákonné oprávnenie obchádzať obmedzenia, ktoré sa na aurorov vzťahujú pri vyšetrovaní.“

„Aký veľký priestor majú?“ Severusovi sa rozšírili oči.

„Úplný. Z právneho hľadiska si môžu robiť, čo sa im zachce, a samozrejme, že ho plne podporuje aj Oddelenie záhad. Musela som zasvätiť Hestiu a tá povedala, že keďže je Charlie potrebný na to, aby sa Harry udržal pri zmysloch, je Charlieho bezpečnosť prvoradou starosťou ministerstva.“ Ginny si odfrkla. „V istom zmysle máme šťastie, že to je všetko, čo Harry urobil. Ministerstvo nechce, aby sa dostalo von, že Tí, o ktorých sa nehovorí, majú takú moc. Keby chcel, mohol by použiť Neodpustiteľné. Mohlo by sa rozpútať peklo.“

„A dôvod, prečo mi to hovoríš...,“ Severus na ňu vrhol bystrý pohľad.

Ginny si vzdychla a Severus videl, že má pod očami tmavé kruhy. „V Prorokovi bude článok. Keby sme obvinenia zamlčali, ten chlap by to sám zverejnil. Chcela som, aby si bol pripravený.“

„Prečo mu jednoducho neupravili pamäť?“ spýtal sa jej Severus.

„Pretože práve teraz je našou jedinou stopou.“ Ginny sa tvárila smrteľne vážne. „Ak mu to urobil Harry, potom to bola Harryho jediná stopa k tomu, kde je Charlie, čo znamená, že je pre nás stopou tiež. Teraz ho sledujú. S trochou šťastia nás dovedie buď k Charliemu, alebo k niekomu, kto vie, kde je Charlie.“

Severus pokrútil hlavou: „Keby vedel, kde je Charlie, Harry by ho už mal späť.“

„Len dúfam, že Sirius je pripravený na to, aby sa s Harrym vysporiadal.“ Ginny sa zmenila z odhodlanej aurorky na ustráchanú sestru. „Po spojení s tým nechutným človekom musí byť v poriadnej kaši.“

Niečo tu nesedelo, akoby Ginny klamala alebo niečo skrývala, ale Severus sa ani nepokúšal zistiť, čo to je. To dievča mohlo byť slizolinčankou, ale možno ju zmenili zážitky z prvého ročníka. Nastalo ticho a Severus pocítil potrebu dať si panáka whisky. Nemal však ten luxus. Molly Weasleyová sa o chvíľu mala venovať deťom a on musel známkovať.

****

Prihlásenie

Užívateľské meno:
Heslo:
Hodnotenie článku (Aktívne od 1.6.2022)
Priemerné hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Pre hodnotenie článku sa musíte prihlásiť.
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Milá chvilka s dětmi v koupelně, to se člověk musí culit a ověšený Remus dětmi, velmi milá představa. No a samozřejmě studená sprcha na závěr, sakra to jsou nervy. Díky
Autorka už začína zaplietať zápletku. Máme sa na čo tešiť. Ďakujem

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Docela mne překvapilo, že Severus sám nepřišel na důvod, proč mu neberou telefon - asi momentálně nebyl ve formě... A je si dobře vědom, co je ve hře, což na klidu a soustředění nepřidá. Navíc bude mít za zadkem Molly, to je taky bonus - ovšem bez ní by děcka zvládl kdo a jak? Klasika - něco za něco...
Harry se urval ze řetězu a jede systémem "po nás potopa", do akce (jejíž celý rozsah nikdo nezná) se zapojuje čím dál tím víc lidí na různém stupni informovanosti (většina na nulovém), budou zakopávat jedni přes druhé a mydlit se na malém písečku jak nudle v bandasce.. Jestli v tomto chaosu někdo něco vypátrá, klobouk dolů... A ten/ta, kdo akci rozjel, si může spokojeně mnout ruce - s takovým úspěchem možná ani nepočítal...
Děkuji za dnešní kapitolu... jsem čím dál víc napnutá, jak se vše bude vyvíjet dál.
V jednej z tých ďalších kapitol bude niečo, pričom sa mi vybavila hláška ráno od Denice - ešte po mne nič nechcite, ešte sa mi nespojila duša s telom (nemala kávu). No tak Severus najprv potrebuje sprchu a čaj.
Ráno proste nie je sám sebou
Díky moc

Severus jako dědeček je hodně dobrý. Požádal o pomoc s dětmi Molly, to bylo od něj chytré, i když asi moc jiných možností neměl. I když se ti dva zrovna nemusí, jak jde o děti, rychle našli společnou řeč. Molly je Havraspár? To je tedy překvapení :-)
Díky.
Myslím, že už to bolo aj v iných FF. Tipovala by som ju na Bifľomor. Vďaka

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Hmm, to zatim nevypada vubec dobre...
Dekuju!

Mám dojem, že jsem na tom jako Severus - vůbec nic nechápu a nikdo nic kloudného neřekne. A z výstupu Ginny jsem ještě zmatenější. Uvidíme, holt musím vydržet, co bude dál.
Jsem moc ráda, Jimmi, že to překládáš, protože se mi povídka líbí čím dál víc. Zápletka se mi rozhodně nezdá tuctová. Děkuju za další kousek.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Prehľad článkov k tejto téme:

sarini: ( Kakostka )08.07. 202237. kapitola
sarini: ( Kakostka )13.05. 202236. kapitola
sarini: ( Kakostka )02.05. 202235. kapitola
sarini: ( Jimmi )24.04. 2022Tridsiata štvrtá kapitola
sarini: ( Jimmi )19.04. 2022Tridsiata tretia kapitola
sarini: ( Jimmi )17.04. 2022Tridsiata druhá kapitola
sarini: ( Jimmi )12.04. 2022Tridsiata prvá kapitola
sarini: ( Jimmi )11.04. 2022Tridsiata kapitola
sarini: ( Jimmi )10.04. 2022Dvadsiata deviata kapitola
sarini: ( Jimmi )05.04. 2022Dvadsiata ôsma kapitola
sarini: ( Jimmi )04.04. 2022Dvadsiata siedma kapitola
sarini: ( Jimmi )03.04. 2022Dvadsiata šiesta kapitola
sarini: ( Jimmi )29.03. 2022Dvadsiata piata kapitola
sarini: ( Jimmi )28.03. 2022Dvadsiata štvrtá kapitola
sarini: ( Kakostka )27.03. 2022Dvadsiata tretia kapitola
sarini: ( Jimmi )25.03. 2022Dvadsiata druhá kapitola
sarini: ( Jimmi )13.03. 2022Dvadsiata prvá kapitola
sarini: ( Jimmi )08.03. 2022Dvadsiata kapitola
sarini: ( Jimmi )28.02. 2022Devätnásta kapitola
sarini: ( Jimmi )27.02. 2022Osemnásta kapitola
sarini: ( Jimmi )26.02. 2022Sedemnásta kapitola
sarini: ( Jimmi )20.02. 2022Šestnásta kapitola
sarini: ( Jimmi )16.02. 2022Pätnásta kapitola
sarini: ( Jimmi )15.02. 2022Štrnásta kapitola
sarini: ( Jimmi )13.02. 2022Trinásta kapitola
sarini: ( Jimmi )13.02. 2022Dvanásta kapitola
sarini: ( Jimmi )06.02. 2022Jedenásta kapitola
sarini: ( Jimmi )30.01. 2022Kapitola desiata
sarini: ( Jimmi )18.01. 2022Kapitola deväť
sarini: ( Jimmi )15.01. 2022Kapitola ôsma
sarini: ( Jimmi )14.01. 2022Kapitola siedma
sarini: ( Jimmi )13.01. 2022Kapitola šiesta
sarini: ( Jimmi )12.01. 2022Kapitola piata
sarini: ( Kakostka )10.01. 2022Kapitola čtvrtá
sarini: ( Jimmi )08.01. 2022Kapitola tretia
sarini: ( Kakostka )03.01. 2022Kapitola druhá
sarini: ( Jimmi )01.01. 2022Kapitola prvá
. Úvod k poviedkam: ( Jimmi )30.11. 2021Úvod