archiv.hpkizi.sk
Kapitola prvá
Closing the door
Vložené: Jimmi - 01.01. 2022
Téma: Closing the door

Zatváranie dverí

Preklad: Jimmi + Kakostka

Banner: solace

Originál, ani autorka už nie sú k dispozícii.

Disclaimer: Nevlastním Harryho Pottera. Nevlastním jeho svet. Nevlastním Rokfort. Vlastním len tie postavy, ktoré vyšli z temnej priepasti mojej mysle, hoci ich v týchto príbehoch nie je veľa.

Zhrnutie: Päť rokov po Hľadaní kľúča sa život v čarodejníckom svete upokojil... a potom Severus nájde riešenie problému, na ktorom celý ten čas pracoval, a ľudia začnú opäť umierať, ale tentoraz Harry Potter nedokáže zachrániť čarodejnícky svet pred problémami, v ktorých sa ocitol.Pozor, nie je možné otvoriť v novom okne, musíte sa vrátiť späť.

 

Zatváranie dverí

Prvá kapitola

****

Severus zdvihol zrak od pergamenu pred sebou a zažmurkal. Nemohlo to byť také jednoduché. Po rokoch bádania bola odpoveď oveľa menej zložitá, ako pôvodne domnieval. Nebolo totiž celkom normálne to, čo si predsavzal dosiahnuť.

Pozrel sa na kus pergamenu, ktorý bol pripevnený na stene jeho kancelárie. Harryho rozvrh bol šialený a úplne bez pravidiel a Severus niekedy uvažoval, či to Harry robí zámerne, aby ho priviedol do šialenstva, keďže vedel, ako Severus neznáša neporiadok. Svoj čas delil medzi ministerstvo, rumunskú dračiu rezerváciu, Potter manor, rokfortskú Radu školy a Rokfortskú prípravnú akadémiu.

Rumunská dračia rezervácia bola hlavným domovom Harryho a Charlieho Weasleyho, staršieho brata Harryho najlepšieho priateľa z Rokfortu. Harry a Charlie sa spojili v obrade, ktorý navrhol a čiastočne vykonal Harry a ktorý doslova spojil ich mágie. Harry sa mu raz pokúsil vysvetliť podrobnosti, ale Severus sa skôr v tom vysvetľovaní stratil než naopak.

Na ministerstve mal tiež viac ako jednu funkciu. Väčšinou pracoval na zmluvu ako Nedotknuteľný, využívajúc svoj talent na videnie mágie spôsobom, ktorý nedokázal takmer ani naznačiť, ale bol aj členom Čarostolca a zástupcom v Medzinárodnej konfederácii čarodejníkov.

Pred desiatimi rokmi by Severus nikdy nečakal, že sa z Harryho stane taký zodpovedný dospelý človek. O zlatom chlapcovi z Chrabromilu si myslel to najhoršie, kým mu realita nedala facku... a poriadnu. Potom prišiel šok z uzamknutých spomienok, zo spojenia, na ktoré si nepamätal, a z jeho syna... Harryho Pottera.

Harry vtedy ležal takmer mŕtvy v nemocničnom krídle Rokfortu, keď Severus objavil pamäťové kúzlo a požiadal, aby ho Albus zrušil. Kúzlo na Severusovu žiadosť použila Lily Potterová, aby ochránila Lily, Jamesa a ich nenarodeného syna, počatého pomocou elixíru, ktorý upravil a uvaril a ktorý Harrymu poskytol genetické dedičstvo po všetkých troch.

Trvalo asi dva roky, počas ktorých Harry trikrát skončil úplne sám obkľúčený Voldemortovými smrťožrútmi, kým dospeli k akémusi pokoju a pravidelnosti vo svojom vzťahu. Teraz, päť rokov po tom, čo Harry ukončil štúdium na Rokforte, bol Severus svokrom a starým otcom. Takmer hneď po skončení štúdia si Harry adoptoval dve muklovské deti, ktorých rodičov zabili smrťožrúti a nechali ich v muklovskom sirotinci, v tom istom, kde vyrastal Tom Riddle.

Museli použiť niekoľko pamäťových kúziel, ale nikto nechcel vedieť o stretnutí Harryho s Fudgem, na ktorom minister podpísal dokumenty, ale sirotinec už nevedel, že Carver a Erika existujú, a oficiálne boli Potterovci. Keď si ich Harry adoptoval, mali dvadsaťšesť a desať mesiacov. Teraz mal Carver osem rokov a Erica bude mať o niekoľko týždňov sedem.

Mali malého brata a malú sestru, štvorročné dvojičky, ktoré sa volali Randolph Harold Potter, podľa Charlieho a Harryho priateľa, ktorý zahynul vo vojne, a pokračovali v tradícii Potterovcov, že prvorodenému synovi dávajú ako druhé meno otcovo meno, a Katherine Lily Potterová, podľa Katie Bellovej, ktorá tiež zahynula v poslednej bitke, a Lily Evansovej Potterovej. Dvojčatá boli pre svoju rodinu známe ako Randy a Kat. Všetky deti prijali ako priezvisko Potter, pretože Charlie povedal, že v najbližších rokoch sa Weasleyovcov narodí viac než dosť.

Harry sa dlho spamätával zo zajatia smrťožrútmi a zo záverečnej bitky, ktorá prišla krátko po tom, čo zachránil Severusa a oni utiekli. Carver a Erika mu v tomto zotavovaní pomohli, hoci sa našlo niekoľko ľudí, ktorí mali výhrady voči tomu, aby si Harry adoptoval dieťa, keď je ešte taký mladý. Aj keď mal okolo seba deti, Severus vedel, že bez toho zviazania by sa Harry stal pre čarodejnícky svet akýmsi samotárom, dokonca ešte väčším, než bol doteraz. Vidieť Harryho Pottera na verejnosti bola vzácna udalosť.

Chlapec, ktorý prežil, však dostal všetko, čo si zaumienil, a Harry využil svoj vplyv, aby tie dve deti dostal zo sirotinca. Harry sa málokedy dovolával moci, ktorú mu prinášala jeho sláva, ale keď to urobil, celý svet ho počúval. V tomto prípade to bol minister Fudge, kto počúval, hoci neochotne a nerád... a možno aj so strachom.

Ginny Weasleyová vynosila Randyho a Kat ako dar pre Charlieho a Harryho. Ich obrad spojenia sa uskutočnil rok po Harryho maturite, hoci celý ten rok už žili spolu. Ginnyin dar k zviazaniu bol takmer kompletný elixír, čistá forma elixíru, ktorú upravil Severus, potrebná na to, aby Harry a Charlie mohli mať Randyho a Kat, a ponuka, že im dvojčatá vynosí. Na rozdiel od Harryho mali Randy a Kat genetickú výbavu len od svojich otcov. Ginny bola v podstate živý inkubátor a zdroj potravy.

Harry bol na Akadémii s Dracom a vítal nový ročník a Charlie bol v Rumunsku. To znamenalo, že buď mal deti Harry, alebo boli s Molly, hoci pravdepodobne išlo o kombináciu oboch možností. S drakmi boli v bezpečí, ale ak tam bol len jeden z rodičov, stále sa im plietli pod nohy. Carver rád chodil s Harrym na Akadémiu. Semester na Rokforte sa začínal až o dva týždne, takže Severus nemal na najbližšie dni žiadne povinnosti.

Skontroloval svoje zásoby elixírov, či má všetko, čo potrebuje na zložku elixíru, a videl, že má málo fénixových sĺz. Bol pravdepodobne jediným majstrom elixírov na svete, pre ktorého to nebol problém, pretože mal dva zdroje, kam si mohol ísť po fénixove slzy zadarmo. Jeho kolegovia mimo Rokfortu mu závideli jeho zdroje a konexie.

Charlie si ho viackrát doberal, že jediný dôvod, prečo nemal námietky proti zviazania, boli prísady do elixírov, ku ktorým mal Charlie ako dračí krotiteľ prístup. Severus ochotne priznal, že to bol príjemný bonus mať Charlieho v rodine. Odmietal o tom hovoriť, ale v úzkom kruhu, ktorý ho dobre poznal, bolo známe, že Charlieho plne prijal do rodiny ešte pred samotným zväzkom.

Hranica rokfortských štítov bola teraz dokonca ďalej ako počas vojny. Keď sa hrad počas záverečnej bitky prebudil, ožili niektoré starodávne ochrany, ktoré pokryli Rokville ako aj hrad. Do Rokville sa už nedalo premiesnovať, ale to bola len malá daň. Dva tucty smrťožrútov sa v dôsledku toho rozštiepili, čo umožnilo obyvateľom dediny prísť na pomoc tým na Rokforte a vďaka tomu bola záverečná bitka oveľa jednoduchšia a počet mŕtvych oveľa nižší.

Severus sa uistil, že sa premiestni do Harryho kancelárie, pretože nechcel vystrašiť nových študentov a ich rodičov. Budova, ktorú Harry s Dracom prestavali na školu, bola jedným z mnohých sídiel, ktoré patrili rodine Blackovcov, kým ich Harry nezdedil po Siriusovi Blackovi. Severus pokrútil hlavou. Stále nemohol uveriť, že toto robí.

"Severus! Ako úžasné, že ťa vidím!" hlásil portrét, ktorý visel za Harryho stolom.

"Ahoj, Albus," Severus sa usmial na portrét. Na rozdiel od živej verzie mu tento Albus nemohol ponúknuť citrónové bonbóny strihnuté s elixírom ani omamný čaj, iba na nervy idúce rady. "Práve som ťa videl pri raňajkách."

"Aha, ale to som bol ja, nie ja," vyhlásil portrét a strčil si do úst namaľovanú kvapku citróna.

Severus zastonal a po stý raz sa čudoval, prečo sa Harry s Albusom rozhodli experimentovať a vytvoriť portrét riaditeľa, ktorý sa zavesil ešte pred smrťou. Obe verzie toho starého chmuľa to ešte len viac... zalbusovatelo. Existoval veľmi rozumný dôvod, prečo sa čarodejnícke portréty zvyčajne vytvárali až po smrti čarodejníkov. James a Lily si však vytvorili vlastné portréty, a tak Harry navrhol Albusovi, aby to skúsili tiež.

"Musím nájsť svojho syna, Albus, na rozhovory nie je čas," vyhlásil Severus, keď vyšiel von a zavrel za sebou dvere.

Keď sa nad tým zamyslel, na tom portréte bolo niečo terapeutické. Severus by nikdy nemohol len tak odkráčať od živého Albusa. Mohol sa vybúriť, ako to už mnohokrát urobil a ešte stále občas robí, ale nie len tak odísť a ignorovať muža, ktorý bol preňho ako otec.

"V priebehu roka sa vaši inštruktori budú venovať mnohým predmetom, ktoré sa tu pán Malfoy naučil do svojich deviatich rokov, ale ja som si ich musel osvojiť sám počas svojho vzdelávania na Rokforte a po ňom," vravel Harry z pódia na jednom konci plesovej sály. Bol to ten istý prejav ako každý rok.

"Vlastne si myslím, že som mal sedem rokov." Draco sa na Harryho usmial.

Harry si povzdychol a prevrátil očami na dvadsaťtri deväť a desaťročných detí, ich rodičov a dokonca aj na niektorých súrodencov. Orientačný deň bol otvorený pre celú rodinu. Niektoré deti sa smiali a dospelí sa všetci usmievali. Harry ich už všetkých očaril a to bez použitia akejkoľvek mágie.

"Viac sa o vašich predmetoch dozviete od vašich inštruktorov, keď po obede navštívime učebne. Do konca týždňa vás rozdelíme do štyroch skupín, takže triedy sú veľmi malé a venujeme sa vám individuálne..."

"Dedko!" Carver prerušil Harryho reč a rozbehol sa z pódia cez celú miestnosť, aby narazil Severusovi o nohy.

Severus zdvihol chlapca a pobozkal ho na čelo: "Ahoj Carver. Poslúchaš?"

Carver dôrazne prikývol a niekoľko rodičov v dave sa ľahko zasmialo.

"Profesor," pozdravil ho Draco z pódia, "prečo sa k nám nepridáte. Toto je profesor Snape, profesor elixírov, riaditeľ slizolinskej fakulty a zástupca riaditeľa Rokfortskej strednej školy čarodejníckej."

Severus kývol davu, keď sa pripojil k Harrymu a Dracovi. Harry mávoul rukou vo vzduchu a vyčaroval stoličku, čo vyvolalo niekoľko zhíknutí rodičov. Jedného dňa to budú vedieť aj ich deti, hoci budú musieť používať prútiky. Harry žiaden nepoužíval od svojich šestnástich rokov. Severus sa posadil s Carverom na kolenách.

Harry pokračoval v reči a rozprával im o výletoch, aktivitách a špeciálnych dňoch, na ktoré boli pozvaní aj rodičia. "Chceme, aby ste sa všetci cítili v pohode s novoobjavenými talentami svojich detí. Moji vlastní príbuzní nemali radi mágiu a vznikla medzi nami priepasť, ktorá bola v minulých rokoch medzi čarodejnicami a čarodejníkmi narodenými u muklov a ich rodičmi príliš častá. Pred našou dopoludňajšou aktivitou môžeme odpovedať na všetky vaše otázky."

"Čo je to tento rok?" Severus sa Carvera spýtal tichým tónom.

"Metlobal," odpovedal Carver sprisahaneckým šepotom. "Ocko presvedčil tetu Jackie, aby zohnala chrabromilský a slizolinský tím a prišli si zahrať. Teta Jackie je tento rok kapitánkou."

Jacqueline Gudgeonová bola v učebni elixírov hotová katastrofa, ale bola to vynikajúca metlobalová triafačka. Ginny Weasleyová spoznala jej talent hneď, keď dievča prvýkrát videla lietať, a hneď v prvý deň druhého ročníka na Rokforte, Ginninho siedmeho, ju naverbovala do chrabromilského tímu.

Zhodou okolností chodila aj s kapitánom slizolinského tímu, čo bol v škole poriadny škandál. Bolo to jediné vysvetlenie toho, ako to Harry dokázal dať dokopy. Napriek všetkým snahám o opak, stále existovala silná rivalita medzi Chrabromilom a Slizolinom. Len už nebola taká prudká ako v minulých rokoch. Severus len čakal ešte niekoľko rokov na prvé deti Harryho rovesníkov, aby videl, ako bude rivalita pokračovať.

"Po popoludňajšej prehliadke nás všetkých odvezie špeciálny autobus do Rokville, dediny, kde si môžete nakúpiť všetky zásoby." Harry sa naučil kúzla použité pre Rytiersky autobus a prerobil si vlastný autobus pre školu, aby uľahčil prepravu detí. Aj jazdu urobil oveľa plynulejšou, ale Severus netušil, ako sa to podarilo, len že v tom bol nejako zapletený Remus. "Ten istý autobus vás po večeri v Troch metlách privezie domov. Je tam pobočka našej banky, kde si môžete prepočítať libry. V autobuse vám vysvetlíme konverzný kurz a čarodejnícke peniaze."

"Kde to sme?" spýtal sa jeden z rodičov.

"Veľmi dobrá otázka." Harry sa zoširoka usmial. Severus by prisahal, že nejedna matka v miestnosti si pri pohľade na ten úsmev vzdychla. Harry by dodnes neveril, aký vplyv má na ľudí. "Táto budova sa nachádza v Northumberlande. Nachádzame sa v Cheviotských vrchoch." Na viacerých tvárach sa toto tvrdenie stretlo so šokom. "Naše spôsoby dopravy sú veľmi efektívne."

"Prečo to nemôžem povedať svojim priateľom?" Harry sa otočil  k jedného z nových študentov.

"Keby si si teraz zlomil ruku, za minútu ti ju opravím, bude ako nová." Harry sa na chlapca usmial. "Keby tvoji kamaráti vedeli, že to dokážem, chceli by, aby som im pomohol?" Chlapec prikývol. "V súčasnosti máme v celej Európe asi dvesto liečiteľov a populáciu asi dvadsaťpäťtisíc čarodejníc a čarodejníkov. V Európe žije vyše osemsto miliónov nemagických ľudí. Keby sme ponúkli svoje schopnosti širokej populácii, nedokázali by sme pomôcť ani zďaleka toľkým ľuďom, ktorí to potrebujú, aj keby sme všetok svoj čas venovali lekárskej mágii."

Draco dodal druhú časť odpovede, ktorú na tú istú otázku dostával každý rok: "Je tiež veľká pravdepodobnosť, že by vám vaši priatelia neverili. Kým nepôjdeš na Rokfort, nebudeš vlastniť prútik, a kým nebudeš mať sedemnásť rokov, nebudeš môcť používať kúzla, keď nebudeš v škole. Ak by si to urobil, vláda by ti udelila disciplinárne opatrenia, potenciálne vrátane vylúčenia, čo by tiež znamenalo, že by ti zlomili prútik."

"Tento rok sa budete naďalej učiť to, čo sa učí v nemagických školách, hoci vaše hodiny budú iné, než na aké ste zvyknutí," dokončil Harry. Ukázal na jedného z rodičov.

"Čo sa stane, ak moja dcéra nebude mať túto školu rada?" spýtala sa žena.

Harry sa usmial: "Poznám len pár ľudí, ktorí majú školu naozaj radi." Ozvalo sa niekoľko smiechov a Harry sa obrátil na celú skupinu. "Koľkým z vás sa už stalo niečo zvláštne, keď ste boli nahnevaní, vystrašení alebo vzrušení?" Každý nový študent trochu nesmelo zdvihol ruku, ale keď videl ostatné ruky vo vzduchu, posadili sa o niečo vzpriamenejšie. Ruku zdvihli aj niektoré mladšie deti, budúci študenti.

"Keď som mal trinásť, nafúkol som tetu ako balón," informoval ich Harry a pokrútil hlavou. "Bol som rozrušený, lebo urážala mojich rodičov a ja som stratil kontrolu nad svojou mágiou. Do domu musel prísť Oddiel nápravy náhodných kúziel a vyfúknuť ju. Keď budete starší, budete mocnejší. Náhodná mágia môže byť nebezpečná, pre čarodejnicu alebo čarodejníka, aj pre ich okolie. Naučiť sa ovládať svoju mágiu je nevyhnutné. Keď som mal šestnásť, náhodne som spôsobil, že nemocničné krídlo v Rokville vyzeralo, akoby sa ním prehnalo tornádo. Pokrútil som kovové rámy postelí, rozbil sklo, a to všetko len preto, že som bol nahnevaný."

Táto malá historka okamžite utíšila všetky ďalšie otázky tohto druhu. Draco ukázal na otca, ktorý sa pri položení otázky postavil.

"Aký druh zamestnania je pre čarodejnice a čarodejníkov, keď skončia školu?"

"Carver, čo robí otec?" Draco sa usmial.

"Pracuje s drakmi!" Hrdo oznámil Carver, čo spôsobilo vlnu úžasu, ktorá sa šírila po miestnosti. Niekoľko ľudí v miestnosti poznamenalo, že draci neexistujú, ale po tom všetkom, čo videli, sa zdali byť trochu neistí.

"Strýko Bill?"

"Je to kliatborušiteľ pre Gringottovcov."

"Teta Ginny?"

"Je auror." Severus potichu opravil chlapcovu gramatiku.

"Aurori sú chytači temných čarodejníkov," upresnil Draco a gestikuloval jednou rukou, "niečo ako špeciálni... ako že ich voláš?"

"Policajti," odpovedal Harry. "Čo robí strýko Ron?"

"Je strážcom Kenmareských kestrálov."

"Je to profesionálny športový tím," vysvetlil Draco. "Našou tohtoročnou dopoludňajšou aktivitou je zápas medzi dvoma rokfortskýmii tímami, tímami, v ktorých sme s pánom Potterom hrali, keď sme boli študenti. Pre čarodejníkov a čarodejnice existuje rovnako široká škála povolaní ako pre nemagických ľudí. Nemáme problém s nezamestnanosťou ani chudobou, keďže naša spoločnosť je taká malá." Severus si všimol, že Draco vynechal stále aktívne predsudky, ktoré vlkolakom a iným podobne postihnutým čarodejníkom a čarodejniciam sťažovali hľadanie práce.

"Máte ešte nejaké otázky?"

"Koľko tiet a strýkov má Carver?" niekto sa ozval.

Draco sa zasmial a Harry odpovedal: "Jeho otec mal päť bratov a jednu sestru. Jeden z bratov zomrel pred šiestimi rokmi a traja z nich sú ženatí a jeho sestra je zasnúbená, takže teraz ich je spolu osem a na jar tohto roku deväť." Severus postrehol, že nikto z nich ešte neprišiel na to, že Carver má dvoch mužských rodičov. Našťastie v čase, keď študenti a rodičia zvyčajne objavili túto pikošku, boli všetci zamilovaní do Harryho a ani im nenapadlo súdiť jeho a Charlieho za ich vzťah. Muklovia mali na takéto veci zvláštne názory.

"Ak ma budete všetci nasledovať, tímy by tu už mali byť."

Harry prešiel k Severusovi a vzal si od neho Carvera: "Ahoj, oci. Čo ťa sem privádza?"

Harry aj Draco boli oblečení v muklovskom odeve, aby sa rodičia a noví študenti cítili pohodlnejšie, ale Severus mal na sebe učiteľský hábit. Uniforma Akadémie bola podobná rokfortskej, ale ležérnejšia a bližšia k muklovským školským uniformám, pre študentov akýsi prechod k hábitom.

"Poviem vám to počas obeda. Nerád by som, aby si Carvera zhodil," usmial sa Severus na svojho syna.

Harry zdvihol obočie a pohybom jedného prsta otvoril vchodové dvere: "Také dobré, čo?"

"Také dobré," odpovedal Severus samoľúbo.

Obišli školu, ktorá bola v skutočnosti rozľahlým sídlom v tudorovskom štýle s väčším počtom izieb, ako Harry a Draco vedeli, čo si s nimi počať. Svojich študentov učili základy lietania, čo Rolande Hoochovej umožnilo učiť pokročilejšie techniky už v prvom ročníku, čo ju veľmi potešilo. Študenti nehrali žiadny metlobal, ale Draco s Harrym aj tak postavili ihrisko a celý rok sa na ňom hrali zápasy amatérov, väčšinou Weasleyovcov.

Dievča v karmínovo-zlatej chrabromilskej metlobalovej uniforme sa rozbehlo k Harrymu a Carverovi, keď ich zbadalo: "Harry!" Rozstrapatila Carverove jahodovo blond vlasy: "Ahoj, Carv. Zdravím, profesor."

"Slečna Gudgeonová," kývol na ňu Severus a bol vďačný, že už nechodí na jeho hodinách.

"Pripravená začať, Jackie?"

"Samozrejme." Gudgeonovej blonďavé vrkoče jej poskočili na pleciach. "Ktorý z vás je rozhodca?"

"Harry," povedal Draco skôr, ako sa Harry stihol dostať k slovu.

Harry prevrátil oči: "Fajn." Podal Carvera späť Severusovi a pobozkal mladého chlapca na čelo: "Poslúchaj starého otca. Accio metla!"

Draco nasmeroval rodičov a študentov k malej tribúne a Severus si sadol k svojmu bývalému študentovi: "Ako si sa mal?"

"Dobre," odpovedal Draco so širokým úsmevom. "Anna je opäť tehotná."

"Prisahám, že nie si Malfoy." Severus pokrútil hlavou. "To bude číslo štyri?"

"Štyri a päť," odvetil Draco. "Anna má sestry, ktoré sú dvojičky. Myslím si však, že sa pri tom zastavíme. Anna pohrozila niekoľkými obzvlášť krutými kliatbami mojej mužskej anatómii, keď sme to zistili."

Severus sa usmial a odvrátil pozornosť od hlavy rodu Malfoyovcov, jediného Malfoya za najmenej desať generácií, ktorý splodil viac ako jedno dieťa. Severusa to prinútilo premýšľať, či rozsiahle praktizovanie temnej mágie neobmedzuje mužnosť... práve staré temné rody mali veľmi málo detí... s koncom jeho posledného projektu sa mu možno naskytla nová téma na výskum.

Chrabromilský a slizolinský tím čakali na zemi pod nimi a Harry sa vznášal priamo pred tribúnami, jeho muklovský oblek nahradil čierny metlobalový habit. Severusa pobavilo, že Harryho obľúbená farba rúch bola čierna, rovnaká ako jeho.

"Budete svedkami zápasu v metlobale," oznámil Harry davu. "Na krátke vysvetlenie, metlobal je niečo ako basketbal na metlách, ale s tromi obručami na každej strane a niekoľkými loptičkami navyše. Hrajú dve družstvá, a to rokfortské družstvá za chrabromilskú a slizolinskú fakutlu. Našich študentov budeme učiť lietať, ale do druhého ročníka na Rokforte sa nesmú pridať k žiadnemu tímu a metlobal tu študenti nehrajú. Naším hlásateľom je Thomas Jennings, člen chrabromilskej fakulty, ktorý prvého septembra začne šiesty ročník na Rokforte.

"Hráči nasadnúť na svoje metly!"

Tímy zaujali svoje pozície a Jackie hodila Harrymu prehadzovačku. Pohybom zápästia vypustil dorážačky a zlatonku.

"Kapitáni, podajte si ruky." Jackie Gudgeonová a Graham Pritchard si podali ruky. "Spravíme z toho peknú čistú hru." Harry vyhodil prehradzovačku do vzduchu.

"Chrabromil má prehadzovačku. To je lopta, ktorú si hádžu sem a tam, priatelia. Slizolinský odrážač Nott trafí dorážačku, tie odporné malé čierne gule, smerom k chrabromilským triafačom a Slizolin sa zmocňuje prehadzovačky.” Jennings sa vyjadroval oveľa vhodnejšie ako zvyčajne, pravdepodobne ho varovala Jackie. V priebehu hry vysvetľoval pravidlá a pridával niektoré zo stoviek spôsobov, ako faulovať súperovho hráča.

Bol vyhlásený oddychový čas, keď jeden zo slizolinských triafačov dostal dorážačkou do nohy a mal očividne zlomenú kosť. Harry zlomeninu napravil a obaja vyleteli späť do vzduchu, hra sa znovu začala. Noví študenti sediaci pred Severusom boli nadšení, hoci niektorí rodičia vyzerali znepokojene.

Harry musel nejako manipulovať so zlatonkou, pretože sa objavila práve v čase, keď sa hra tesne pred obedom končila Obaja pátrači sa pustili do strmhlavého letu, a keď sa vytiahli nahor, Harry zapískal.

"Za chytenie zlatonky získava Slizolin 150 bodov a vyhrávajú hru 160:50." Gudgeonová a Pritchard si opäť podali ruky a slizolinčania obleteli víťazné kolo vo formácii okolo ihriska, päsťami udierajúc do vzduchu na znak víťazstva.

"Teraz môžeme všetci ísť dovnútra na obed a na prípadné otázky týkajúce sa hry," oznámil Draco skupine, keď vstal.

****


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Re: Kapitola prvá (Hodnotenie: 1)
Od: Claire - 02.01. 2022
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
S novým rokem nový epos? Bezva :-)
Začátek vyloženě poklidně rodinný, hotová předloha pro reklamu na vzdělávání. Ale idylka nejspíš nebude mít dlouhého trvání, v okolí Harryho stojaté vody nikdy nevydrží dlouho.
Těším se na pokračování, začátek lehounce navnadil, děkuji. A trochu opožděně přeji všechno nej a hodně zdraví a úspěchů (ne nutně pouze na poli překladatelském) v novém roce.
Re: Kapitola prvá (Hodnotenie: 1)
Od: Jimmi - 02.01. 2022
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Jo, regulérne som sa zbláznila, toto je najkratší z troch tretích dielov, čo pôjdu... Díky za podporu, je potrebná
Re: Kapitola prvá (Hodnotenie: 1)
Od: Claire - 02.01. 2022
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Ale tak zase aspoň znáš svou přesnou diagnózu - nejhorší je tápání. :-D
A ano, důležité je, aby ten první krůček byl malý - takže kolik? 750 000?
Budu se snažit o veškerou možnou podporu, na kterou mi stačí síly.

Re: Kapitola prvá (Hodnotenie: 1)
Od: denice - 02.01. 2022
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Tak na tohle se moc, moc těším, jen si musím osvěžit první díl a přečíst druhý ;-)
Díky.
Re: Kapitola prvá (Hodnotenie: 1)
Od: Jimmi - 02.01. 2022
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Nemusíš, zatiaľ to nebude treba. Budeš na tom ako Sirius :) Diky

Re: Kapitola prvá (Hodnotenie: 1)
Od: sisi - 02.01. 2022
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Tak nějak si opravdu představuji Harryho aktivity po škole, po válce. Rozvíjí a pomáhá společnosti, stará se o děti z mudlovských rodin, válečné sirotky, zvířata, má své křeslo v radě starších, ovládá a vlastní tisk, jezdí sem a tam, je nezastavitelný. Moc se mi líbí, že spolupracuje s Dracem a udělali školu na Blackovském pantsví. Opravdu tradiční veliký dům dobře poslouží školním účelům a wellfeirová škola, která bude děti bavit, kam se budou těšit, to je sen každého rodiče. Dík.
Díky za novou dávku energie v novém roce.
Re: Kapitola prvá (Hodnotenie: 1)
Od: Jimmi - 02.01. 2022
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
To si krásne napísala, niet k tomu čo dodať. Stále netuším, čo sa tam pokazí... ďakujem

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Konečně jsem se v dočítávání restů dostala i k tomuhle a jsem zaujatá hned od první části. Ony i ty předchozí díly plynuly takhle nezvykle pomalu, ale se spoustou informací a střípků ze života v kouzelnickém světě, které to krásně rozkošaťují. Líbí se mi, že se děj posunul v čase, protože tehdejší témata už byla víceméně vyčerpaná, takže teď jsem zvědavá, co nás a hlavně tedy naše hrdiny čeká.
Díky, že pokračuješ, Jimmi.

Re: Kapitola prvá (Hodnotenie: 1)
Od: denice - 14.01. 2022
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Tak úkol splněn, predchozi díl dočten a teď si užívám tento třetí. Na začátku autorka všechno pěkně zopakovala, moc se mi líbí, že vymyslela Hardymu takový pěkný, pestrý a spokojený život.
Díky.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Prehľad článkov k tejto téme:

sarini: ( Jimmi )18.01. 2022Kapitola deväť
sarini: ( Jimmi )15.01. 2022Kapitola ôsma
sarini: ( Jimmi )14.01. 2022Kapitola siedma
sarini: ( Jimmi )13.01. 2022Kapitola šiesta
sarini: ( Jimmi )12.01. 2022Kapitola piata
sarini: ( Kakostka )10.01. 2022Kapitola čtvrtá
sarini: ( Jimmi )08.01. 2022Kapitola tretia
sarini: ( Kakostka )03.01. 2022Kapitola druhá
sarini: ( Jimmi )01.01. 2022Kapitola prvá
. Úvod k poviedkam: ( Jimmi )30.11. 2021Úvod