archiv.hpkizi.sk
96. kapitola
Prebehlík
Vložené: Jimmi - 26.07. 2021
Téma: Prebehlík
JImmi nám napísal:

Autorka: elizaye

 

Původní název: Turncoat

 

Děj: Příběh se odehrává tři roky po Relikviích smrti. Žádné viteály sice již nezbývají, ale Voldemorta se nepodařilo zabít a válka pokračuje. Draco přebíhá na druhou stranu: "Mám jen jednu podmínku a věřím, že pro vás nebude těžké ji splnit. Chci Grangerovou."

 

Přeběhlík - 96. kapitola  

Vznik prekladu: 18.6.2021

Autor prekladu: JimmiPočúvať

 


Kapitola 96

 

Uskočím nabok a vystrelím dobre mierené omračujúce kúzlo na smrťožrúta, ktorý sa ma práve pokúsil zabiť. Zrúti sa. Dopadnem na zem a hneď vyskočím späť na nohy, kým odrážam kliatbu, ktorá sa blíži mojím smerom.

Otočím sa a ocitnem sa chrbtom k Harrymu. V tejto malej uličke nás obklopuje skupina desiatich smrťožrútov.

Kde je Draco? Pred chvíľou som ho videla zmiznúť, keď prenasledoval dvoch dosť veľkých smrťožrútov. Rada by som ich podozrievala, že sú to členovia Voldemortovho vnútorného kruhu - prečo by inak Draca zaujímalo ich  prenasledovanie?

Zaútočím rýchlo a náhodne, aby smrťožrúti okolo nás nemohli predvídať môj ďalší krok. Talizman okolo môjho krku odráža kúzla, keď sa priblížia na určitú vzdialenosť odo mňa, a ja si v duchu poznamenám, že keď sa to všetko skončí, mám sa Dracovi ešte raz poďakovať. Naozaj mu nedokážem poďakovať dostatočne.

Zdá sa, že dav okolo nás sa zväčšuje - som si istá, že Harryho prítomnosť priťahuje pozornosť smrťožrútov. Naše útoky sú čoraz náhlivejšie a zúrivejšie, ako sa približujú. Sme len dvaja, a hoci moje kúzlo pôsobí ako akýsi štít, Harryho v skutočnosti nechráni.

Potom sa v radoch smrťožrútov vytvorí diera.

Využijem rozptýlenie a omráčim niekoľko ďalších v kruhu. Obrovská ohnivá stena blokuje od nás smrťožrútov a ja si uvedomím, že toto kúzlo poznám. Keď som ho však videla naposledy, bolo použité proti mne.

Obzriem sa a vidím, ako Nott gestom naznačuje, aby sme sa dostali z kruhu. Harry a ja sa k nemu ponáhľame. Potom Harry vytvorí silný poryv vetra, ktorý na smrťožrútov ten oheň vrhne a spáli ich.

„Pekný ťah,“ poznamenal Nott.

„Vďaka.“

Ako pokračujeme v boji, húf smrťožrútov sa rýchlo zväčšuje. Zdá sa, akoby prúd prichádzajúcich nepriateľov nemal konca kraja. Koľko stúpencov má ten odporný čarodejník?

Prekvapuje ma, ako dobre Nott zapadol do nášho systému - ak niečo, tak vyrovnal rytmus medzi mnou a Harrym. Všetci sme k sebe otočení chrbtom, aby sa k nám nikto nemohol prikradnúť, a naše útoky môžu zasiahnuť všetky uhly.

Priletí na mňa smrtiaca kliatba a ja ju odrazím nabok. Zasiahne smrťožrúta, ktorý padne na zem.

„Hej!“ počujem, ako Nott zavolá.

Otočím sa včas a vidím, ako mi reťaz mieri rovno na krk. Skôr než stihnem zareagovať, Nott prudko zdvihne ruku, zasiahne reťaz a zastaví jej postup vpred. Reťaz sa mu však okolo ruky omotá a ťahá ho preč odo mňa a Harryho. Nott nechá zmiznúť reťaze práve vo chvíli, keď sa z davu vynorí Greyback a chce sa na neho vrhnúť.

Na ceste k nemu blokujem niekoľko kliatieb, ale je to márne. Namierim na Greybacka bolestivé zaklínadlo, ale je neskoro – odmiestni sa a vezme so sebou aj Notta.

Zahreším a moje ďalšie útoky poháňané hnevom posielajú protivníkov vysoko do vzduchu. Prebíjam sa späť k Harrymu a cúvam proti nemu.

„Je preč?“ spýta sa medzi dvoma salvami útokov.

Otáčame sa, vymieňame si uhly.

„Je preč!“ odpovedám.

„Ale nie je mŕtvy?“

Prúd zeleného svetla mi letí priamo na hlavu a je neskoro ho odraziť. Uskočenie by spôsobilo, že by kúzlo zasiahlo Harryho, takže ho potiahnem nabok a na tej strane vypálim niekoľko kliatieb na smrťožrútov, aby nám ustúpili z cesty.

„To si nemyslím!“ odpovedám.

Odpálim niekoľko smrťožrútov z cesty a vyrazím cez medzeru, pričom Harryho ťahám za sebou. Počujem, ako vyštekol niekoľko kliatieb na smrťožrútov, ktorí nás sledujú. Vyjdeme na oveľa väčšiu ulicu, kde je oveľa viac bojovníkov.

Dvojčatá Weasleyovci sa spojili proti horde smrťožrútov. Neville je sám a bojuje so štyrmi z nich. Zahliadnem Ginny a niekoľko bystrohlavčanov, ktorí sa držia v skupine.

Otáčam sa a uhýbam, aby som sa vyhla niekoľkým kúzlam, ktoré sa ku mne blížia.

Tonksová bojuje so svojou vlastnou skupinou smrťožrútov o kúsok ďalej a ja si krátko spomeniem na Lupina, keď pokračujem v útokoch. Darí sa mu už lepšie? Dúfam, že áno... Ale skôr než sa nad tým stihnem zamyslieť, boj si vyžiada moju plnú pozornosť.

V tomto väčšom priestore sa od Harryho oddeľujem a čoskoro sa ocitám v súboji s tromi pomerne neskúsenými bojovníkmi. Jedného z nich zasiahnem potkýňacím zaklínadlom a on sa zapotáca a padá. Ďalší dvaja na mňa pália vražednú kliatbu, ale ich útoky nie sú veľmi zladené, čo znamená, že nemôžu vrhnúť veľa kliatieb naraz. Jedného z nich omráčim a posledný je náhle odhodený dozadu.

Vysoký smrťožrút vystúpi a očividne ma vyzve na súboj - jeho kamaráti okolo neho sa presunú ďalej, aby bojovali s ostatnými členmi Rádu.

Namierim na neho prútik a ostražito ho sledujem. Jeho postoj a postava mi pripadajú povedomé, ale nedokážem ho identifikovať. Ustúpim o niekoľko krokov, aby som si medzi nami vytvorila odstup.

Po výmene niekoľkých zaklínadiel sa priblíži, zrejme frustrovaný tým, že sa toľko jeho kúziel odráža od môjho štítu. Natiahne ruku, aby mi strhol náhrdelník, a ja rýchlo stiahnem prútik a seknem ho po ruke.

Medzitým mu kúzlo popáli ruku a on nadáva na nečakanú bolesť. Využívam jeho prekvapenie a udriem ho do tváre pŕhliacim zaklínadlom. Opäť zahreší, odhodí ma dozadu a ja sa zrazím s ďalším smrťožrútom.

Omráčim muža, do ktorého som práve narazila, a otočím sa práve včas, aby mi smrťožrút pritlačil špičku prútika na krk.

„Ach, aká dokonalá chvíľa,“ zavrčí.

A potom spoznám jeho hlas. „Macnair?“

V jeho očiach vidím prekvapenie.

„Musím uznať, že si rýchla. Je naozaj škoda, že si špina.“

„Prestaň si púšťať tú svoju hubu na špacír, Macnair,“ zahučí hlboký hlas.

Neverím vlastným ušiam.

Skôr než ktokoľvek z nás stihne zareagovať, Macnaira zdvihnú do vzduchu a celou silou ho hodia cez ulicu.

„To bolo za Hrdozobca!“

„Hagrid!“ vykríknem, sotva ovládam svoje vzrušenie.

Už je to príliš dlho – priveľmi dlho - a nikdy sme si neboli istí, či je ešte živý a zdravý.

Potom sa od môjho talizmanu odrazí niekoľko slabších zaklínadiel a ja si pripomeniem, kde som. Otočím sa, aby som pokračovala v boji.

„Hagrid, prečo si sa vrátil?“ zavolám naňho.

Polovičný obor udrie hlavy dvoch blízkych smrťožrútov o seba a tí sa zrútia na zem. Nezávidím im bolesti hlavy, ktoré budú mať pravdepodobne neskôr.

„Našiel nás Kingsley,“ odpovie. „Oznámil nám tú novinu, povedal, že Rokfort je opäť náš.“

Zahliadnem niekoľko dievčat v uniformách, ktoré spoznávam ako tie z Beauxbatons. Prišli teda s Hagridom z Francúzska?

„Ako sa bojuje vo Francúzsku?“ spýtam sa, keď omráčim dvoch smrťožrútov.

Výbuch plameňa sa ku mne nepríjemne priblíži a ja sa čudujem, že Dracovo kúzlo slabne.

„Olympe nás vedie dobre. Vyháňame ich,“ hlási.

Omračujúce kúzlo sa odrazí od môjho štítu a mieri na Hagrida a ja zalapám po dychu. Ale jeho neovplyvní - predpokladám, že obria krv v ňom mu umožňuje odolať jednoduchému omračujúcemu kúzlu. Otočí sa, chytí smrťožrúta, ktorý na mňa vystrelil, a omráči ho tak, že mu klepne hánkami po hlave. No... poklepanie je asi miernejší spôsob, ako to popísať.

Je fantastické opäť vidieť Hagrida a toto stretnutie je ešte lepšie vďaka vedomiu, že boj vo Francúzsku sa pre nás vyvíja dobre.

Ešte je tu nádej, že túto vojnu vyhráme.

****

Stojím tesne pred McGonagallovou kanceláriou a čakám. Shacklebolt pred pár minútami súhlasil, že sa so mnou stretne, ale musel hovoriť s Hagridom a nechcel, aby sme sa my študenti trápili kvôli boju v zámorí. Vraj sa máme starať len o to, čo sa deje doma.

Nemôžem sa prestať báť o Draca. Zmizol z boja - ani som ho nevidela, odkedy som sa vrátila na Rokfort. Oviniem ruku okolo talizmanu a pošlem mu správu: Kde si?

Neodpovedá ihneď.

Vzdychnem si a netrpezlivo dupnem nohou o zem.

Príchod veľkého počtu bývalých študentov z Beauxbatons vyrovnal početnú presilu smrťožrútov a podarilo sa nám ich vyhnať z Londýna, pričom sme mnohých zajali.

Dilema teraz spočíva v tom, že nemáme dosť miesta, aby sme ich všetkých zadržali. Ministerstvo ešte nemáme pod kontrolou, takže nemáme prístup do Azkabanu, a na Rokforte máme len obmedzené množstvo žalárov. Momentálne je Harry dole v podzemí a pomáha Lupinovi a Tonksovej pri určovaní poradia smrťožrútov od najškodlivejších po najmenej škodlivých, aby sme určili, ktorých treba bez ohľadu na všetko zavrieť.

Vtom ma na hrudi popáli talizman a ja ho rýchlo zdvihnem.

Neboj sa, čoskoro sa vrátim.

Vzdychnem si. Nemôže byť ku mne aspoň raz otvorený?

Vtom sa otvoria dvere a Hagrid vyjde von.

„Ahoj, Hermiona,“ povie so širokým úsmevom. „Ja už pôjdem.“

Opätujem mu úsmev. „Dávaj na seba pozor, Hagrid.“

Prikývne a zamieri dolu točitým schodiskom. Vstúpim do miestnosti a jemne zaklopem na otvorené dvere.

Shacklebolt sa na mňa usmieva zo svojho miesta za stolom. „Hermiona,“ povie. „Čo si potrebovala?“

Rozhodnem sa prejsť rovno k veci. „Môžem si so sebou zobrať nejakých ľudí na záchranu Notta?“ spýtam sa. „V Londýne ho zajali v boji.“

„Nie,“ povie Shacklebolt oveľa rýchlejšie, než som čakala. „On je...“

„Viem, že bol smrťožrútom, ale zmenil sa - určite vám to povedala profesorka McGonagallová.“

„Jeden správny čin nevymaže všetky krivdy. Bol smrťožrútom oveľa dlhšie, než nám akokoľvek pomohol,“ dodáva Shacklebolt.

„On je dôvodom, prečo bolo včera v noci zajatých toľko smrťožrútov. Je toto naozaj spôsob, akým by mal Rád prejaviť svoju vďačnosť?“ namietnem. „Kto sa obráti na našu stranu, ak sa takto správame k našim pomocníkom?“

„Naše počty nie sú neobmedzené, Hermiona. Ak chceš ísť na záchrannú misiu, prečo sa nepokúsiť zachrániť jedného z našich? Lee a Alicia sú stále nezvestní. Seamus tiež. Theodor Nott je smrťožrút. On...“

„Nemali by sme...“

„Áno, viem, aký veľký bol jeho prínos,“ prerušil ho Shacklebolt. „Ale to neznamená, že by sme mali všetko zahodiť, aby sme ho zachránili.“

„O to nežiadam. Potrebujem len pár ľudí, ktorí mi pomôžu...“

 „Je mi to ľúto. Rozhodol som.“

„Dobre. Sama si nájdem niekoho, kto mi pomôže,“ poviem, otočím sa a odídem z miestnosti.

Zastavím sa s rukou na kľučke dverí.

„Viem, že to nebola ľahká vojna,“ poviem. „Možno som nezažila toľko bitiek ako vy, ale viem, čo s nami táto vojna urobila. S nami všetkými. Chápem, že je ťažké odpustiť alebo prijať bývalého smrťožrúta. Ale ako od vodcu Svetla som od vás očakávala viac.“

Vyjdem z miestnosti skôr, ako stihne odpovedať, a ponáhľam sa dolu schodmi, srdce mi rýchlo búši. Shacklebolt bol kedysi veľmi dobrácky, ale vojna spôsobila, že sa oveľa ľahšie nahneval.

Keď sa uistím, že ma nesledoval, rozhodnem sa, že má asi dôležitejšie veci na starosti ako názor bývalej študentky naňho. Dúfam však, že mi to nebude mať za zlé príliš dlho. Nikdy som nemala taký silný pocit, že sa správa nespravodlivo, a myslím si, že bolo správne dať mu to najavo.

Rýchlo zamierim k nemocničnému krídlu - som si istá, že Daphne Greengrassová by nemala nič proti tomu, keby mi pomohla zachrániť Notta. Spomínam si, že boli kamarátmi už na škole.

Keď dorazím k nemocničnému krídlu, všimnem si, že je mimoriadne preplnené. Toľko ľudí sa zranilo pri bitke v Londýne? Ale potom si uvedomím, že Sv. Mungo už nie je naše a mnohí muklovia boli pravdepodobne zranení skôr, ako sme prišli na scénu. A ďalší sa mohli ocitnúť v krížovej paľbe.

S povzdychom sa pretlačím do preplneného oddelenia a zamierim k lôžku, ktoré už skôr obsadil Blaise.

Keď k nej však prídem, zistím, že na nej leží akýsi neznámy celý od krvi. Vedľa neho stoja dve bystrohlavčanky - jedna mu ošetruje rany a druhá si utiera slzy.

 

Odvrátim sa a hľadám madam Pomfreyovú - možno Blaisa premiestnili, lebo tam nebolo dosť miesta. Keď ju nájdem, povie mi, že ho prepustila, pretože sa aj tak z väčšej časti uzdravil - tvora našťastie nebolo ťažké odstrániť. Poďakujem jej a vyrážam z oddelenia.

Kde by mohli byť?

Rozhodnem sa ísť dole do žalárov a nájsť Harryho. Ak má so sebou mapu záškodníkov, potom na nej budem môcť nájsť Blaisa - Greengrassová bude nepochybne s ním.

Asi o desať minút neskôr mierim k učebni elixírov.

Iste, Harry mal so sebou Záškodnícku mapu a bol ochotný mi ju požičať, aby som mohla Blaisa vyhľadať.

Zaklopem na dvere a otvorí mi Greengrassová, ktorá sa tvári otrávene.

„Vyrušujem?“ pýtam sa.

„Nie. Poď ďalej,“ ozve sa zvnútra Blaise.

Greengrassová ustúpi z cesty a ja vojdem do miestnosti. Zavrie za mnou dvere.

„Notta zajali smrťožrúti,“ poviem.

„Myslíš Thea,“ povie Blaise.

Prikývnem.

„Sakra. Vedia, že ich zradil. To je zlé.“

„Mali by sme ho zachrániť,“ povie Greengrassová.

„Presne to si myslím. Myslím, že mu Rád prinajmenšom toľko dlhuje,“ poviem.

„Ale Shacklebolt...“

„Už som s ním hovorila. A nie, nedovolil mi vziať si žiadnu z posíl, ktoré priviedol.“

„To som si myslel,“ odvetí Blaise.

Po krátkom mlčaní poviem: „Greengrassová, máš nejaký nápad, kde by ich mohli držať?“

„Nemám tušenie... Draco. Draco by to vedel.“

„Nepodarilo sa mi ho nájsť,“ poviem.

„Ty si...“ Blaise začne.

„Samozrejme, že áno. Len mi napísal, aby som si nerobila starosti a že sa čoskoro vráti.“

Greengrassová si povzdychne. „A tipujem, že ti vôbec nevysvetlil, prečo odišiel.“

Pokrútim hlavou.

„Chápeš, čo mám na mysli?“ povie. „Nikdy sa ti neotvorí, Grangerová.“

„To nehovor, Dafné,“ povie Blaise.

„Prečo nie? Je to pravda. Určite sú veci, ktoré o ňom nevieš ani ty. Neviem, ako je možné, že sa ešte nezbláznil, keď mu v hlave driemu všetky tie tajomstvá.“

„Niekedy si myslím, že je tak trochu duševne chorý,“ povie Blaise.

Zadržím povzdych a pozriem na tabuľu v prednej časti miestnosti, pričom si spomeniem na dni, keď Snape učil v tejto triede. Niekedy bol nepríjemný profesor, ale mala som ho radšej ako profesora Slughorna.

A potom sa pokúsim spomenúť si na Draca, keď bol v tejto triede. Je také ťažké si ho tu predstaviť - počas našich rokov v škole som mu nevenovala veľa pozornosti. Málokedy som nechala svoju myseľ blúdiť, keď profesor rozprával... Je smutné pomyslieť na to, že si naňho na hodinách takmer vôbec nespomínam. Vybavujú sa mi len urážky, ktoré na mňa a na chalanov vrhal medzi hodinami alebo pri jedle.

„Hermiona?“

Obzriem sa na Blaisa a vidím, že ma pozoruje.

„Nevzdávaj to s ním, dobre?“ povie. „Ak ho niekto môže prinútiť, aby sa zmenil, si to ty. A Merlin vie, že sa zmeniť musí.“

„Nevzdám sa bez boja, ale...“

„Žiadne ale, Hermiona. Ver mu viac.“

„Buď realistka, prečo nie?“ hovorí Greengrassová.

Vytiahnem svoj prívesok. „Skúsim sa ho ešte raz spýtať, kde je.“

No skôr než stihnem niečo poslať Dracovi, všimnem si, že Blaise vrhá na Greengrassovú varovný pohľad. Tá sa zatvári podráždene a mierne sa uhne od Blaisa, zámerne sa vyhýba jeho pohľadu.

Vzdychnem si. „Potrebujete sa vy dvaja na chvíľu porozprávať alebo také niečo? Môžem nájsť niekoho iného...“

„Sme v poriadku,“ preruší ma Blaise.

Vtom sa otvoria dvere a vstúpi Draco.

„Nie, nie ste v poriadku,“ povie.

Urobím k nemu dva kroky a zdvihnem ruku, aby som ho udrela. Príliš ľahko ju zablokuje a ja frustrovaná zdvihnem druhú ruku, aby som ho udrela, ale on chytí aj tú päsť.

„Hej! Čo som ti urobil?“

„Neopovažuj sa ešte raz takto zmiznúť,“ poviem mu a uspokojím sa s tým, že sa naňho pozriem. „A teraz ma pusť.“

Poslušne mi uvoľní zápästia.

„Nemôžeš byť stále so mnou. A bolo to dôležité.“

Rozhodnem sa jeho zmiznutie zatiaľ odložiť bokom a pridám ho na stále sa rozrastajúci zoznam vecí, ktoré s ním musím prediskutovať. O jeho matke, o jeho pobyte v Rusku, o jeho celkovej neschopnosti poľaviť v ostražitosti dokonca aj pred najbližšími ľuďmi...

„Ideme zachrániť Notta,“ poviem. „Zajali ho.“

Draco sa zamračí. „Ako mohli - bol v Londýne?“

„Áno.“

„Ten idiot. Povedal som mu, aby zostal na mieste, kým sa k nemu nedostanem...“

„Theo nikdy nebol dobrý v tom, aby sedel bokom, keď vedel, že sa niečo deje,“ povie Blaise.

„Draco, vieš, kde ho nájdem?“ spýtam sa ho.

„Mám celkom dobrý odhad,“ povie. „Smrťožrúti teraz pravdepodobne riešia veľký chaos. Riadne uväznenie je to najmenšie, čo ich trápi. Som ochotný sa staviť, že ho práve držia doma.“

„Tak poďme na to,“ povie Blaise.

„Môžeš chodiť?“ spýta sa Draco.

Blaise prikývne. „Samozrejme.“

„Ani nie pred pár hodinami si trčal na nemocničnom lôžku, kamarát,“ povie Draco a zamračí sa.

„Madam Pomfreyová povedala, že je v poriadku, keď odíde, takže...“ hovorí Greengrassová.

„Myslím, že to mi stačí,“ povie Draco.

Spomeniem si, čo mi predtým povedal Shacklebolt, a spýtam sa: „Nevie niekto z vás, kde by mohli držať Leeho alebo Alicu? Teda Lee Jordana alebo Alicu Spinnetovú?“

„Nie,“ povie Draco. „Ale môžeme sa spýtať Thea, keď sa k nemu dostaneme. Jeho otec mal na starosti veľa väzňov, takže by mohol niečo vedieť.“

„Asi by sme mali pred odchodom taktizovať,“ povie Greengrassová. „Nepáči sa mi predstava, že by sme sa vrhli do akcie a improvizovali.“

Prikývnem. „Draco, vieš, koľko ľudí by ho mohlo strážiť?“

„Som si celkom istý, že tam bude jeho otec. Možno tam bude ešte zopár smrťožrútov, ale nebudú veľmi silní,“ odpovie. „Pravdepodobne predpokladajú, že Rádu nebude na smrťožrútovi záležať natoľko, aby ho zachránil, aj keď prešiel na ich stranu.“

„Ako by sme to teda mali urobiť?“ spýta sa Blaise. „Odviesť pozornosť?“

„To by mohlo fungovať,“ povie Draco.

„Ak máme zachrániť Leeho a Alicu, mohli by sme sa pokúsiť dostať ich všetkých na jeden záťah,“ poviem.

„Nemyslím si, že je to múdre rozhodnutie,“ povie Greengrassová. „Myslím, že bude oveľa bezpečnejšie, ak sa čo najmenej rozdelíme. A ak ich držia na rôznych miestach, nebudeme mať inú možnosť, ako sa rozdeliť.“

„Trochu improvizácie nás nezabije,“ povie Draco. „Ak to pôjde ľahko, zachránime ich. Ak nie, tak to neurobíme.“

Blaise prikývne. „Dobre. Draco a ja najlepšie poznáme rozloženie jeho domu. Dafné, máš...“

„Nie, nikdy som tam nebola.“

„Tak ich rozptýlim ja,“ povie Draco. „Blaise, ty vezmi Dafné a Hermionu do...“

„Nebudeme potrebovať troch ľudí len na to, aby sme chytili väzňa,“ preruším ho. „Ja zostanem s tebou.“

„Ak Theo vie, kde sú Jordan a Spinnetová, vy traja by ste to mohli skúsiť s Theovou pomocou - budete ho potrebovať na otvorenie ciel,“ zdôvodní Draco.

„Draco, nemal by si sa na nich vydať úplne sám. Nech ti pomôže Hermiona,“ povie Blaise.

Greengrassová súhlasne prikývne.

„Budem v poriadku,“ povie Draco. „Ak nakoniec budeš musieť zaútočiť na tábor smrťožrútov, budeš potrebovať viac ľudí. A okrem toho, Hermiona, nechcem ťa mať pri sebe príliš blízko - nechcem ťa zachraňovať ako slečnu v tiesni.“

Blaise sa uchechtne a ja naňho škaredo zazriem.

„Dobre. Vyriešime to, keď príde čas,“ poviem. „Nechce nám niekto z vás dvoch nakresliť mapu tohto miesta?“

„Áno, dobre. Najlepšie bude, keď budete mať všeobecnú predstavu o tom, kde ste a kam idete,“ povie Blaise.

Draco vyčaruje kúsok pergamenu a Blaise naň pritlačí hrot svojho prútika. Začne sa vytvárať obraz a čoskoro je na hárku hrubý náčrt. Draco si ho prezrie, urobí niekoľko úprav a potom ho podá mne a Greengrassovej.

„Toto je jeho izba,“ povie Draco a prstom ťukne do miestnosti. „Som si takmer istý, že práve tam ho budú držať. Buďte opatrní, dobre?“

Slová smerujú ku všetkým, ale jeho oči sa vpíjajú do mojich a ja viem, že najviac sa bojí o mňa.

„Budeme,“ poviem a nedokážem od neho odtrhnúť pohľad.

„Ach, nie je to romantické?“ doberajúco povie Blaise.

„Nemôžeme sa na pozemky premiestniť, ak necestujeme s obyvateľom, takže budeme musieť vstúpiť pešo,“ povie Draco a ignoruje Blaisa.

„Ako bezpečné je...“ začne Greengrassová.

„Štíty nie sú také silné ako tie okolo Malfoy manoru, ale sú náročnejšie ako na mojom starom mieste,“ povie Blaise.

„No... áno. Tvoje štíty sotva zabránili, aby sa niekto nedostal dnu,“ hovorí Greengrassová.

„Neodbočujme od témy,“ povie Draco. „Prejdeme všetci spolu, ale chcem, aby ste vy traja zostali pod splývacím zaklínadlom. Ja sa prebojujem k Theovej izbe, a ak sa objaví viac smrťožrútov, znamená to, že je pravdepodobne tam. Chcem, aby ste išli za ním. Keď ho dostanete, mali by ste sa bez problémov odmiestniť preč.“

„A ty?“ spýta sa Greengrassová a vysloví moje pocity skôr, ako otvorím ústa.

„Hermiona mi môže poslať správu, keď bude čas odísť.“

„A ak sa niečo pokazí?“ spýtam sa.

„Popáľ ma dvakrát za sebou a budem vedieť, že sú problémy,“ povie.

„Ale mali by sme mať niečo v zálohe,“ poviem.

„Nevieme predvídať, čo sa pokazí, takže nemôžeme presne plánovať dopredu,“ odpovie Draco.

„Budeme v poriadku,“ povie Blaise.

„Potrebujeme ešte nejakú pomoc?“ spýta sa Greengrassová.

„Nie. Bude tam dosť plno len s nami štyrmi. Každý ďalší človek by to len skomplikoval.“

„Hádam, že by sme sa teda mali preletaxovať, kvôli Dracovi,“ povie Blaise.

„Sú všetky kozuby stále zatvorené?“ opýta sa Draco.

Prikývnem. „Ešte to nie je bezpečné, ani zďaleka. Najmä po tom útoku na Londýn.“

„Tentoraz bol ten útok aspoň na otvorenom priestranstve. Podľa Harryho sa nám podarilo mnohých z nich chytiť,“ povie Blaise.

„Kedy si hovoril s Harrym?“ pýtam sa.

„Videli sme ho, ako tu dole organizuje zajatcov,“ odpovie Greengrassová.

Zmĺkneme a Draco sa na nás troch pozrie.

„Takže sme pripravení ísť?“ spýta sa.

Všetci prikývneme a Draco nás vedie von z miestnosti.


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Re: 96. kapitola (Hodnotenie: 1)
Od: Claire - 26.07. 2021
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Aha, je tady to, na cos mne upozorňovala...
Všichni pomáhající dobru jsme si rovni, ale někteří jsme si rovnější - fakt nic překvapivého.
Lehce až středně překvapivá je slovní reakce Hermiony - by mne zajímalo, zda by vystoupila tak statečně a odhodlaně (a správně), kdyby Draco neměl tolik a tak přesvědčivých postelových dovedností :-D
Tak jo, věrná a soudržná zmijozelská partičko, držím vám palce, abyste uspěli, Theo by si to plně,opravdu plně zasloužil.
Díky za dnešní porcičku...
Jo, toto som myslela, akurát myslím, že som to prekladala, keď si to postrehla prvý raz alebo nejak dôraznejšie. Draco im vyhrá vojnu, vlastne to celé odmakal on, a oni takto? Kde je vďačnosť? Neviem, v tejto poviedke ich príliš veľa reálnej na strane Svetla nestojí. Alebo ich už poznačila vojna. Proste som držala palce zmijozelským...
Ďakujem

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Re: 96. kapitola (Hodnotenie: 1)
Od: margareta - 26.07. 2021
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Jak je vidět, Hermiona se dokáže orientovat v pranici stejně dobře, jako v knihovně.
Jsem si jistá, že na téhle záchranné misi taky překážet nebude.
Thea je mi líto. Ke smrtijedům se přidal jen kvůli přátelství s Dracem a ze stejného důvodu se k němu přidal i teď. Jsem zvědavá, jestli si to Draco uvědomuje a jestli to zmíní jako možnou polehčující okolnost, až se bude o Nottovi rozhodovat. Vždyť proti němu samému byl Theo jenom pěšák, který k němu vzhlížel a věřil mu.
Taky bych chtěla vědět, jestli se té bitvy zůčastnil Ron. Nějak se tam nevyskytoval.

Děkuji za prima kapitolu!
Som si istá, že ťa scéna / záver s Theom poteší. ďakujem

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: luisakralickova - 26.07. 2021
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Re: 96. kapitola (Hodnotenie: 1)
Od: sisi - 27.07. 2021
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
"...Copak to máte se slávou? Slavný je život, či lépe dílo a smrt je hnusná... špatný hospodář mýtí lesy na pahorcích, špatný král vede války a špatný básník mluví o zkáze...."
Jsou slova Vladislava Vančury, kterým důvěřuji. Jsem ráda, že válka v kouzelnickém světě končí a znovu se upevňují přátelství, vztahy, svazky. Každý by měl dokázat světu zač a za kým stojí. Podle toho bude souzen lidským soudem, a jak jsme byli svědky Kingsleyho uvažování, nebude to jednoduché.
Děkuji za překlad.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Prehľad článkov k tejto téme:

( Jimmi )31.07. 2021101. kapitola (záver)
elizaye: ( Jimmi )30.07. 2021100. kapitola
elizaye: ( Jimmi )29.07. 202199. kapitola
elizaye: ( Jimmi )28.07. 202198. kapitola
elizaye: ( Jimmi )27.07. 202197. kapitola
elizaye: ( JImmi )26.07. 202196. kapitola
elizaye: ( Jimmi )25.07. 202195. kapitola
elizaye: ( Jimmi )24.07. 202194. kapitola
elizaye: ( Jimmi )23.07. 202193. kapitola 2/2
elizaye: ( Jimmi )23.07. 202193. kapitola 1/2
elizaye: ( Jimmi )22.07. 202192. kapitola
elizaye: ( Jimmi )21.07. 202191. kapitola
elizaye: ( Jimmi )20.07. 202190. kapitola
elizaye: ( Jimmi )19.07. 202189. kapitola
elizaye: ( Jimmi )18.07. 202188. kapitola
elizaye: ( Jimmi )17.07. 202187. kapitola
elizaye: ( Ziriael )16.07. 202186. kapitola
elizaye: ( Ziriael )16.07. 202185. kapitola
elizaye: ( Ziriael )16.07. 202184. kapitola
elizaye: ( Ziriael )15.07. 202183. kapitola
elizaye: ( Jimmi )15.07. 202182. kapitola
elizaye: ( Ziriael )15.07. 202181. kapitola
elizaye: ( Ziriael )14.07. 202180. kapitola
elizaye: ( Ziriael )14.07. 202179. kapitola
elizaye: ( Ziriael )14.07. 202178. kapitola
elizaye: ( Ziriael )14.07. 202177. kapitola
elizaye: ( Ziriael )14.07. 202176. kapitola
elizaye: ( Ziriael )13.07. 202175. kapitola
elizaye: ( Ziriael )13.07. 202174. kapitola
elizaye: ( Ziriael )13.07. 202173. kapitola
elizaye: ( Ziriael )13.07. 202172. kapitola
elizaye: ( Ziriael )13.07. 202171. kapitola
elizaye: ( Ziriael )12.07. 202170. kapitola
elizaye: ( Ziriael )12.07. 202169. kapitola
elizaye: ( Ziriael )12.07. 202168. kapitola
elizaye: ( Ziriael )12.07. 202167. kapitola
elizaye: ( Ziriael )12.07. 202166. kapitola
elizaye: ( Ziriael )11.07. 202165. kapitola
elizaye: ( Ziriael )11.07. 202164. kapitola
elizaye: ( Anet )11.07. 202163. kapitola
elizaye: ( Anet )11.07. 202162. kapitola
elizaye: ( Anet )11.07. 202161. kapitola
elizaye: ( Anet )10.07. 202160. kapitola
elizaye: ( Anet )10.07. 202159. kapitola
elizaye: ( Bee )10.07. 202158. kapitola
elizaye: ( Bee )10.07. 202157. kapitola
elizaye: ( Bee )10.07. 202156. kapitola
elizaye: ( Bee )09.07. 202155. kapitola
elizaye: ( Bee )09.07. 202154. kapitola
elizaye: ( Bee )09.07. 202153. kapitola
elizaye: ( Bee )09.07. 202152. kapitola
elizaye: ( Bee )09.07. 202151. kapitola
elizaye: ( Bee )08.07. 202150. kapitola
elizaye: ( Bee )08.07. 202149. kapitola
elizaye: ( Bee )08.07. 202148. kapitola
elizaye: ( Bee )08.07. 202147. kapitola
elizaye: ( Bee )08.07. 202146. kapitola
elizaye: ( Bee )07.07. 202145. kapitola
elizaye: ( Bee )07.07. 202144. kapitola
elizaye: ( Bee )07.07. 202143. kapitola
elizaye: ( Bee )07.07. 202142. kapitola
elizaye: ( Bee )07.07. 202141. kapitola
elizaye: ( Bee )06.07. 202140. kapitola
elizaye: ( Bee )06.07. 202139. kapitola
elizaye: ( Bee )06.07. 202138. kapitola
elizaye: ( Bee )06.07. 202137. kapitola
elizaye: ( Bee )06.07. 202136. kapitola
elizaye: ( Bee )05.07. 202135. kapitola
elizaye: ( Bee )05.07. 202134. kapitola
elizaye: ( Bee )05.07. 202133. kapitola
elizaye: ( Bee )05.07. 202132. kapitola
elizaye: ( Bee )05.07. 202131. kapitola
elizaye: ( Bee )04.07. 202130. kapitola
elizaye: ( Bee )04.07. 202129. kapitola
elizaye: ( Bee )04.07. 202128. kapitola
elizaye: ( Bee )04.07. 202127. kapitola
elizaye: ( Bee )04.07. 202126. kapitola
elizaye: ( Bee )03.07. 202125. kapitola
elizaye: ( Bee )03.07. 202124. kapitola
elizaye: ( Bee )03.07. 202123. kapitola
elizaye: ( Bee )03.07. 202122. kapitola
elizaye: ( Bee )03.07. 202121. kapitola
elizaye: ( Bee )02.07. 202120. kapitola
elizaye: ( Bee )02.07. 202119. kapitola
elizaye: ( Bee )02.07. 202118. kapitola
elizaye: ( Bee )02.07. 202117. kapitola
elizaye: ( Bee )02.07. 202116. kapitola
elizaye: ( Bee )02.07. 202115. kapitola
elizaye: ( Bee )02.07. 202114. kapitola
elizaye: ( Bee )02.07. 202113. kapitola
elizaye: ( Bee )02.07. 202112. kapitola
elizaye: ( Bee )02.07. 202111. kapitola
elizaye: ( Bee )02.07. 202110. kapitola
elizaye: ( Bee )02.07. 2021 9. kapitola
elizaye: ( Bee )01.07. 2021 8. kapitola
elizaye: ( Bee )01.07. 2021 7. kapitola
elizaye: ( Bee )01.07. 2021 6. kapitola
elizaye: ( Bee )01.07. 2021 5. kapitola
elizaye: ( Bee )01.07. 2021 4. kapitola
elizaye: ( Bee )01.07. 2021 3. kapitola
elizaye: ( Bee )01.07. 2021 2. kapitola
elizaye: ( Bee )01.07. 2021 1. kapitola
. Úvod k poviedkam: ( Jimmi )01.07. 2021Úvod k poviedke