archiv.hpkizi.sk
95. kapitola
Prebehlík
Vložené: Jimmi - 25.07. 2021
Téma: Prebehlík

Autorka: elizaye

 

Původní název: Turncoat

 

Děj: Příběh se odehrává tři roky po Relikviích smrti. Žádné viteály sice již nezbývají, ale Voldemorta se nepodařilo zabít a válka pokračuje. Draco přebíhá na druhou stranu: "Mám jen jednu podmínku a věřím, že pro vás nebude těžké ji splnit. Chci Grangerovou."

 

Přeběhlík - 95. kapitola  

Vznik prekladu: 17.6.2021

Autor prekladu: JimmiPočúvať

 


Kapitola 95   

 

Vince a Greg sú naozaj idioti - netuším, ako sa stali takými tupcami. Ich otcovia možno trochu zaostávajú v mentálnej oblasti, ale ich schopnosti v súboji sú stále veľmi slušné. Držia ma v strehu, uhýbajú sa a strieľajú kúzla.

Ľudia okolo nás sa stiahli, aby nám dali priestor, a bojujú okolo nás svoje vlastné bitky.

Prudko mávam prútikom do strán a vrhám na nich dvojité gule tyrkysového svetla. Crabbe starší uskočí nabok a podarí sa mu vyhnúť tej, ktorá mieri naňho, ale jeho partner také šťastie nemá. Goyla staršieho to odhodí dozadu, chytí sa za krk a začnú mu vyskakovať veľké vredy.

Crabbe starší, nahnevaný pohľadom na priateľa v takých bolestiach, na mňa zaútočí s novou silou a ja sa musím zvrtnúť, uhnúť a uskočiť nabok, aby som sa vyhol rýchlej salve zlomyseľných kúziel.

Nanešťastie, Goyle starší pozná protikúzlo na kliatbu, ktorou som ho zasiahol, a čoskoro sa vredov zbaví. Zamieri ku mne, ale jeho pozornosť upúta niečo iné, a keď sa vyhnem prúdu zeleného svetla od Crabbeho staršieho, vidím, že zbadal Nymfadoru, ktorá k nemu stojí chrbtom.

Bez zaváhania sa rozbehnem jej smerom - nie je odo mňa príliš ďaleko.

Som od nej tri kroky, keď počujem, ako mu z úst unikajú slová.

Dva kroky.

Hrot jeho prútika exploduje.

Jeden krok.

Vyrúti sa k nej prúd jasného zeleného svetla.

Vrážam do sesternice a ten prúd sa mi obšuchne o lopatky. Na jeden intenzívny okamih ma zachváti ohromujúci chlad a premýšľam, či stačí, aby sa o niekoho smrtiaca kliatba len obtrela.

Potom však narazíme do zeme a Nymfadora okamžite zaútočí ponad moje plece. Odstrčím sa od nej a vytvorím štít práve vo chvíli, keď sa tri kúzla dostanú do našej tesnej blízkosti.

Keď sa na ňu pozriem, vidím, že je prekvapená. No hoci sa jej v tvári zračia emócie, nedovolí, aby ovplyvnili jej tempo, a pokračuje v boji, pričom sa otáča tak, aby sme boli chrbtom k sebe.

Goyle starší vyzerá rozzúrený, že som zmaril jeho snahu, no hnev mu zatemní úsudok a spomalí ho - moje ďalšie omračujúce kúzlo ho zasiahne priamo do hrude a on padne ako mŕtvola.

Crabbe starší okamžite namieri prútik na svojho partnera, aby ho oživil, a ja nemôžem uveriť svojmu šťastiu.

Využívam jeho rozptýlenie, omráčim aj jeho a privolám k sebe oba ich prútiky. Potom sa presuniem k nim - bolo by dobré doručiť ich na Rokfort skôr, ako ich niekto stihne prebrať.

„Malfoy!“

Zastavím sa a vrhnem silné štítové kúzlo práve vo chvíli, keď mojím smerom letí niekoľko útokov. Potom sa otočím k sesternici.

„Ďakujem,“ povie.

Z jej očí vidím, že je to úprimné. Rýchlo jej prikývnem a potom sa načiahnem, aby som chytil predlaktia oboch smrťožrútov v bezvedomí. Predtým, ako pôjdem svojou cestou, odnesiem ich na Rokfort.

***

Vydám sa po známej, stromami lemovanej cestičke.

„Naree, drž sa mimo dohľadu. Budem ťa potrebovať neskôr, aby si ma priviedol späť do Anglicka.“

Môj verný škriatok prikývne. „Áno, pane.“

Potom zmizne a ja zrýchlim krok. Keď sa dostanem asi do štvrtiny cesty, medzi stromami sa začnú objavovať strážcovia, tak ako predtým. Rozmýšľam, koľko sa toho zmenilo, odkedy som tu bol naposledy - ovplyvnil Langleyho sľub vernosti tunajší život?

Muži sa približujú a ja si ich rýchlo obzriem a zvažujem svoje možnosti. Vychádzajúc z predtuchy si vyhrniem ľavý rukáv a odhalím temné znamenie. Strážcovia sa prestanú približovať a vrátia sa na svoje pozície.

Aha, takže smrťožrúti predsa len majú zvláštne zaobchádzanie.

Veľké dvojkrídlové dvere sa otvoria, keď k nim prídem, a ja vstúpim. Vstupná hala je prázdna a ja vidím schodisko, po ktorom som stúpal, keď som tu bol naposledy.

Potom sa objaví vysoký, štíhly muž. „Zdravím,“ povie.

Je to len jedno slovo, ale počujem, že má ruský prízvuk.

„Je tu Dorian Langley?“ spýtam sa.

Muž mierne zúži oči, ale prikývne. „Je vo svojej pracovni,“ odpovie. „Dovoľte mi, aby som ho upozornil na váš príchod. Vaše meno je...?“

„Malfoy.“

Ešte raz si ma prezrie a potom zmizne po schodoch.

O necelú minútu neskôr sa na schodisku objaví Langley. „Poslal ťa Temný pán?“

Vyhýbam sa jeho otázke. „Môžeme sa porozprávať v súkromí?“

Podozrievavo na mňa prižmúri oči, ale prikývne a gestom mi naznačí, aby som ho nasledoval nahor. O chvíľu neskôr sa ocitnem v tej istej pracovni ako minule.

„Som v nevýhode,“ povie.

Zamračím sa a čakám, kým mi to vysvetlí.

„Ešte si mi nepovedal, kto presne si. Meno Malfoy mi veľa nehovorí.“

„Nie je dôležité, kto som,“ poviem mu.

„Tak prečo si tu?“

„Mám správy o Temnom pánovi. Je mŕtvy.“

Starec sa mierne zamračí. „Naozaj?“ spýta sa tónom bez emócií.

Rozmýšľam, či potláča svoju reakciu. Cíti úľavu? Ťažko povedať.

„Áno,“ odpoviem.

Urobí pár krokov k oknu a pozrie von, podobne ako keď som tu bol naposledy s Voldemortom. Jeho oči skúmajú výhľad a ja čakám na reakciu. Bude pre mňa bezpečnejšie, ak odhadnem jeho reakciu na smrť Temného pána skôr, ako ho požiadam o nejakú láskavosť.

„A predpokladám, že teraz, keď je preč, sú tu pre mňa rozkazy...?“ opýta sa Langley.

V jeho hlase stále necítim žiadne emócie. „Žiadne rozkazy. Prišiel som vás požiadať o pomoc v Británii.“

„O akú pomoc?“

Odmlčím sa a snažím sa zhodnotiť situáciu. Je tak ťažké povedať, ako Langley prijíma túto správu. Ak je rozrušený, že Voldemort je mŕtvy, potom nebude rozumné žiadať ho o pomoc pri porážke smrťožrútov, pretože odmietne a potom sa ma pokúsi zabiť. Ale ak je rád, že Voldemort je preč... to je úplne iný príbeh.

Kašlem na to. Pôjdem do toho. Ak všetko ostatné zlyhá, Naree je nablízku. S trochou šťastia ma odtiaľto dostane v jednom kuse.

„Fénixov rád potrebuje vašu pomoc.“

Ticho.

„Voldemort je síce preč, ale jeho smrťožrúti sú tu stále a zdá sa, že nasledujú nového vodcu,“ vysvetľujem. „Ak by ste mohol...“

„Prečo by si o to žiadal? Veď ty sám si smrťožrút, nie?“

„Zbehol som.“

„Potom je od teba dosť arogantné, že sa ukazuješ tu, v dome najmocnejšieho stúpenca Temného pána v Rusku. Čo si dúfal, že dosiahneš, chlapče?“

„Dúfal som, že budete mať dosť rozumu, aby ste vedeli, že bez niekoho takého mocného, ako je samotný Temný pán na čele, sa tento jeho režim rozpadne. Rád zvíťazí. Nechcete byť na strane víťazov?“

Pomaly sa otočí tvárou ku mne, ale tvár má rovnako starostlivo prázdnu ako predtým. „Nevyhráte,“ povie pokojne. „Nepomôžem vám.“

Možno je to znamenie, že by som mal odtiaľto vypadnúť.

Ale len čo mi táto myšlienka prejde hlavou, dvere sa za mnou zatvoria. Zhlboka sa nadýchnem a pripravím sa. Dúfam, že Naree je už v miestnosti. A že ho Langley nemôže odhaliť.

„Predpokladám, že jediné, čo mi teraz zostáva, je pristihnúť ťa pri blafovaní,“ povie.

... Čo?

„Viem presne, kto si, a táto tvoja finta ma ani trochu nebaví.“

Keď prestane hovoriť, pokrútim hlavou. „Neviem, o čom to hovoríte.“

„Nemysli si, že som hlupák,“ povie. „Ak Tom chce moju poslušnosť, tak hrať takéto malé triky, ako je tento, mu určite nijako nepomôžu. Úprimne povedané, som sklamaný z jeho...“

„Počkajte,“ preruším ho. „Toto nie je trik.“

„Samozrejme, že nie je,“ povie Langley a pokrúti hlavou.

„Naozaj nie je. Videl som ho zomrieť na vlastné oči.“

Pozrie sa na mňa, očividne frustrovaný. „Vráť sa do Anglicka. Povedz Tomovi, že starnem. Som starý a unavený z jeho nekonečných podozrení. Chcel moju poslušnosť, tak som mu ju dal. Čo viac môže odo mňa žiadať?“

Zhlboka sa nadýchnem. „Je mŕtvy.“

„Naozaj si myslíš, že neviem, kto si?“ spýta sa a mierne zvýši hlas. „Viem, že si to bol ty, koho Tom priviedol so sebou pri poslednej návšteve. Viem, že si to ty, koho si vybral za svojho nasledovníka. Naozaj si myslíš, že by som uveril, že práve ty si zmenil vernosť?“

Ako to môže vedieť? V tom rozhovore som neprehovoril ani slovo a bol som pod vplyvom splývacieho zaklínadla - Voldemortovho splývacieho zaklínadla. Nie je možné, aby to Langley prezrel.

„Ako ste vedeli...“

„Možno si sa nedal poznať, ale spoznal som tvoje kroky. Tom pri chôdzi nevydáva ani hlásku. Tvoje kroky boli ľahké, ale nie dosť ľahké. Tak som sa dozvedel o tvojej prítomnosti.“

Tak toto je prvý prípad. Rozpoznal ma podľa rytmu mojich krokov.

„Čo mám urobiť, aby som vás presvedčil, že je mŕtvy?“ spýtam sa.

Prižmúri na mňa oči. „Prečo o tom stále točíš? Už som...“

„Pretože je to pravda,“ poviem. „On je naozaj mŕtvy a Rád naozaj potrebuje vašu pomoc.“

Pozriem sa mu do očí a odvážim sa mu vstúpiť do mysle. Iste, o chvíľu neskôr mi vstúpi do hlavy. Spustím časť svojich múrov a nasmerujem ho k spomienke na Voldemortovu smrť, pričom zadržím čo najviac osobných detailov o sebe.

Asi o minútu neskôr sa stiahne.

„To bola autentická spomienka,“ poznamená.

Prikývnem. „Bola.“

Pozrie sa na mňa. „Ty... ty si bol v Slizoline, však?“

„Je to také ľahké povedať?“

„Ako ti mohol Chrabromilov meč dovoliť, aby si ho vytiahol z klobúka?“

Zamračím sa - mal si všimnúť, že Potter bol v tom čase v mojej mysli. „Harry Potter sa so mnou delil o myseľ.“

„Áno, ale stále to bolo tvoje telo. Bez toho, aby ti bol nasadený na hlavu, nemohol triediaci klobúk vedieť, že sa v tvojom tele nachádzajú dve vedomia.“

„Potom...“ Môj hlas zaniká.

Stále som presvedčený, že jediný dôvod, prečo sa meč objavil, bol ten, že bol Potter v mojej hlave. A ako mohol Potter vôbec vedieť, že sa tam meč objaví? Uvedomujem si, že som sa s ním ešte stále nestihol porozprávať o tom, čo sa stalo včera večer... Budem si musieť nájsť čas neskôr.

„Takže Tom naozaj zomrel,“ povie Langley potichu.

Zdvihnem zrak a vidím, že sa otočil späť k oknu.

„Boli ste... jeho priateľom?“ spýtam sa.

Odpoveď je zrejmá, ale je to miesto, kde treba začať.

„Áno,“ povie. „Kedysi sme boli priatelia. Ale nechcel som mať nič spoločné s jeho plánom ovládnuť svet, a tým to skončilo.“

Vyzerá zamyslene a mňa napadne, či nerozmýšľa nad minulosťou.

„Koľko mužov potrebujete?“

S úľakom si spomeniem, že som tu, aby som ho požiadal o pomoc. „Toľko, koľko ste ochotný vyslať,“ odpoviem.

„Tak dobre. Väčšina mojich mužov nie sú smrťožrúti – ja som bol označený, ale nedovolil by som, aby ich ten osud postihol, keby si to neželali. Môžem vám dať tridsaťpäť svojich najlepších. Zvyšok si nechám tu, aby som potlačil zvyšky Tomových stúpencov vo svojej krajine.“

„V tom prípade vám ďakujem. A ruský minister mágie...“

„Porozprávam sa s ním,“ povie Langley. „Ty sa len uisti, že Tom neukryl ďalšie viteály. Nebude to pekné, ak sa vráti a dozvie sa o našich zradách.“

Prikývnem. „Myslím, že už žiadne nemá, ale budem na to dávať pozor.“

„Ak chceš, môžeš ísť. Len mi povedz, kam mám poslať mužov.“

„Na Rokfort.“

„Na koho sa majú po príchode pýtať?“

Talizman ma páli na hrudi a ja viem, že Hermiona si o mňa musí robiť starosti. Asi bude naštvaná, že som zmizol bez toho, aby som jej to predtým povedal. Ale nie je to tak, že by som s tým mohla niečo urobiť - boli sme uprostred bitky.

„Na Pottera, Shacklebolta alebo McGonagallovú,“ odpoviem Langleymu. „Vojaci môžu povedať, že som si od vás vyžiadal ich pomoc.“

„A tvoje meno je Malfoy,“ povie pre istotu.

„Presne tak.“

„Tak dobre. Prídu zajtra ráno.“

„Ešte raz vám ďakujem.“

„Nie,“ povie. „Ja by som sa ti mal poďakovať. Tom bol môj blízky priateľ, a keď zišiel zo správnej cesty, rozhodol som sa ho nezastaviť. Možno by som na tom veľa nezmenil, ale stále premýšľam nad tým, či sa veci nemohli vyvinúť inak, keby som sa rozhodol správne.“

„Ten človek bol vo svojej podstate zlý,“ poviem. „Nebol...“

„Boli časy, keď nebol zlý,“ namieta Langley.

Pokrútim hlavou. „Ako to chápem ja, nebezpečné sklony prejavoval ešte predtým, ako sa dozvedel o magickom svete. Nemôžete za to, čo sa z neho vykľulo.“

„Možno. Videl som v ňom nádej, ale...“

Starec si ticho povzdychne, a keď sa ku mne otočí, jeho oči sú vzdialené. Akoby si sotva uvedomoval moju prítomnosť v miestnosti.

„Nemalo sa to stať,“ dokončí. Potom sa otrasie zo zamyslenia a pozrie na mňa. „Veľa šťastia, Malfoy.“

Chcem zostať a spýtať sa ho na jeho minulosť, ale je mi jasné, že už so mnou dohovoril.

„Zbohom,“ poviem.

Mávne raz rukou a dvere za mnou sa otvoria. Vyjdem z domu tak, ako som doň vošiel, a keď som na ceste von, obzriem sa späť na veľkú budovu. Možno sa jedného dňa vrátim a požiadam ho, aby som si mohol vypočuť jeho príbeh.

Ale práve teraz tu nemám času nazvyš.

Na konci cesty poviem Nareemu, aby sa ukázal.

„Získal Pán, čo chcel?“ spýta sa domáci škriatok a s nádejou sa na mňa pozrie.

Zrejme som strávil toľko času prejavovaním neúprimných emócií, že Naree nedokáže rozlíšiť predstieranú a úprimnú vďačnosť. Buď je to tak, alebo sa rozhodol nesledovať rozhovor, ktorý som viedol s Langleym.

„Áno,“ poviem. „Teraz sa vráťme do Anglicka.“

Jeho tenké prsty sa mi obtočia okolo zápästia a naše okolie zmizne.


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Re: 95. kapitola (Hodnotenie: 1)
Od: margareta - 25.07. 2021
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Aby se s tou pomocí nepřepočítal! Vždyť všichni Voldemortovi vojáci jsou čistokrevní, jiné ve vojsku nestrpěl, takže, pokud se i obrátili proti němu, neznamená to ještě, že budou ochotní spolupracovat s nečistokrevnými a mudlorozenými, natož bránit mudly!
Bude to spíš pokus vyřídit si účty mezi sebou a získat nadvládu. Mudlové jim budou ukradení. Navíc byl porušen zákon o utajení, což sice mohlo projít daleko na Sibiři, ale ne v Evropě. Takže se asi schyluje k mudlovsko kouzelnické válce. No pěkně. :(

Děkuji,jimmi! Tak zase zítra. Dozvíme se, jakou hnusárnu to v sobě vlastně Blaise měl a jestli se v něm už náhodou nestihla rozmnožit? Ty léky zabraly nějak podezřele rychle!
Myslím, že dostali rozkaz a bojujú, kde sa im povie, to sú ako žoldnieri... už len 5 kapitol a epilóg, nepredpokladaj, že sa toho stane ešte veľa. Vlastne uniesli Thea, že? Už to bolo? Ak nie, prepáč za spoiler, takže áno, ešte sa pár vecí stane. Už mám hlavu v inej poviedke, prepáč.... Ďakujem za komentár.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Re: 95. kapitola (Hodnotenie: 1)
Od: sisi - 25.07. 2021
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Merlin dík, že se vrací do Anglie celý a v pořádku, celou kapitolu jsem trnula strachem z vyhlášené tortury na východě.
Děkuji za překlad.
Aj ja ďakujem, už začneme odpočítavať na prstoch.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: luisakralickova - 25.07. 2021
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Re: 95. kapitola (Hodnotenie: 1)
Od: Octavie - 25.07. 2021
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Taková pěkná akční kapitola. V tom Rusku jsem se trochu bála, co přijde, ale koneckonců ještě to přijít může. Myslím toho Langlyho, jestli byl Tomuv kamarád, mohl to na Draca jen hrát.
Děkuji :-).

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Re: 95. kapitola (Hodnotenie: 1)
Od: Claire - 26.07. 2021
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Tak se řadím do fronty těch, co nestíhají...
A kromě Nareeho už snad nikomu v této povídce nevěřím ani pozdrav. Takové zvraty a výměny masek - ještěže zbývá do konce už tak málo... Vážně mne zajímá, na jakých figurkách šachovnice bude kdo finálně stát - pokud se takové souhrnné a zároveň konkrétní informace vůbec dočkáme.
Díky za kapitolu, Jimmi, vnější okolnosti mi brání v literárním rozletu, končím s předpověďmi... :-D

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Prehľad článkov k tejto téme:

( Jimmi )31.07. 2021101. kapitola (záver)
elizaye: ( Jimmi )30.07. 2021100. kapitola
elizaye: ( Jimmi )29.07. 202199. kapitola
elizaye: ( Jimmi )28.07. 202198. kapitola
elizaye: ( Jimmi )27.07. 202197. kapitola
elizaye: ( JImmi )26.07. 202196. kapitola
elizaye: ( Jimmi )25.07. 202195. kapitola
elizaye: ( Jimmi )24.07. 202194. kapitola
elizaye: ( Jimmi )23.07. 202193. kapitola 2/2
elizaye: ( Jimmi )23.07. 202193. kapitola 1/2
elizaye: ( Jimmi )22.07. 202192. kapitola
elizaye: ( Jimmi )21.07. 202191. kapitola
elizaye: ( Jimmi )20.07. 202190. kapitola
elizaye: ( Jimmi )19.07. 202189. kapitola
elizaye: ( Jimmi )18.07. 202188. kapitola
elizaye: ( Jimmi )17.07. 202187. kapitola
elizaye: ( Ziriael )16.07. 202186. kapitola
elizaye: ( Ziriael )16.07. 202185. kapitola
elizaye: ( Ziriael )16.07. 202184. kapitola
elizaye: ( Ziriael )15.07. 202183. kapitola
elizaye: ( Jimmi )15.07. 202182. kapitola
elizaye: ( Ziriael )15.07. 202181. kapitola
elizaye: ( Ziriael )14.07. 202180. kapitola
elizaye: ( Ziriael )14.07. 202179. kapitola
elizaye: ( Ziriael )14.07. 202178. kapitola
elizaye: ( Ziriael )14.07. 202177. kapitola
elizaye: ( Ziriael )14.07. 202176. kapitola
elizaye: ( Ziriael )13.07. 202175. kapitola
elizaye: ( Ziriael )13.07. 202174. kapitola
elizaye: ( Ziriael )13.07. 202173. kapitola
elizaye: ( Ziriael )13.07. 202172. kapitola
elizaye: ( Ziriael )13.07. 202171. kapitola
elizaye: ( Ziriael )12.07. 202170. kapitola
elizaye: ( Ziriael )12.07. 202169. kapitola
elizaye: ( Ziriael )12.07. 202168. kapitola
elizaye: ( Ziriael )12.07. 202167. kapitola
elizaye: ( Ziriael )12.07. 202166. kapitola
elizaye: ( Ziriael )11.07. 202165. kapitola
elizaye: ( Ziriael )11.07. 202164. kapitola
elizaye: ( Anet )11.07. 202163. kapitola
elizaye: ( Anet )11.07. 202162. kapitola
elizaye: ( Anet )11.07. 202161. kapitola
elizaye: ( Anet )10.07. 202160. kapitola
elizaye: ( Anet )10.07. 202159. kapitola
elizaye: ( Bee )10.07. 202158. kapitola
elizaye: ( Bee )10.07. 202157. kapitola
elizaye: ( Bee )10.07. 202156. kapitola
elizaye: ( Bee )09.07. 202155. kapitola
elizaye: ( Bee )09.07. 202154. kapitola
elizaye: ( Bee )09.07. 202153. kapitola
elizaye: ( Bee )09.07. 202152. kapitola
elizaye: ( Bee )09.07. 202151. kapitola
elizaye: ( Bee )08.07. 202150. kapitola
elizaye: ( Bee )08.07. 202149. kapitola
elizaye: ( Bee )08.07. 202148. kapitola
elizaye: ( Bee )08.07. 202147. kapitola
elizaye: ( Bee )08.07. 202146. kapitola
elizaye: ( Bee )07.07. 202145. kapitola
elizaye: ( Bee )07.07. 202144. kapitola
elizaye: ( Bee )07.07. 202143. kapitola
elizaye: ( Bee )07.07. 202142. kapitola
elizaye: ( Bee )07.07. 202141. kapitola
elizaye: ( Bee )06.07. 202140. kapitola
elizaye: ( Bee )06.07. 202139. kapitola
elizaye: ( Bee )06.07. 202138. kapitola
elizaye: ( Bee )06.07. 202137. kapitola
elizaye: ( Bee )06.07. 202136. kapitola
elizaye: ( Bee )05.07. 202135. kapitola
elizaye: ( Bee )05.07. 202134. kapitola
elizaye: ( Bee )05.07. 202133. kapitola
elizaye: ( Bee )05.07. 202132. kapitola
elizaye: ( Bee )05.07. 202131. kapitola
elizaye: ( Bee )04.07. 202130. kapitola
elizaye: ( Bee )04.07. 202129. kapitola
elizaye: ( Bee )04.07. 202128. kapitola
elizaye: ( Bee )04.07. 202127. kapitola
elizaye: ( Bee )04.07. 202126. kapitola
elizaye: ( Bee )03.07. 202125. kapitola
elizaye: ( Bee )03.07. 202124. kapitola
elizaye: ( Bee )03.07. 202123. kapitola
elizaye: ( Bee )03.07. 202122. kapitola
elizaye: ( Bee )03.07. 202121. kapitola
elizaye: ( Bee )02.07. 202120. kapitola
elizaye: ( Bee )02.07. 202119. kapitola
elizaye: ( Bee )02.07. 202118. kapitola
elizaye: ( Bee )02.07. 202117. kapitola
elizaye: ( Bee )02.07. 202116. kapitola
elizaye: ( Bee )02.07. 202115. kapitola
elizaye: ( Bee )02.07. 202114. kapitola
elizaye: ( Bee )02.07. 202113. kapitola
elizaye: ( Bee )02.07. 202112. kapitola
elizaye: ( Bee )02.07. 202111. kapitola
elizaye: ( Bee )02.07. 202110. kapitola
elizaye: ( Bee )02.07. 2021 9. kapitola
elizaye: ( Bee )01.07. 2021 8. kapitola
elizaye: ( Bee )01.07. 2021 7. kapitola
elizaye: ( Bee )01.07. 2021 6. kapitola
elizaye: ( Bee )01.07. 2021 5. kapitola
elizaye: ( Bee )01.07. 2021 4. kapitola
elizaye: ( Bee )01.07. 2021 3. kapitola
elizaye: ( Bee )01.07. 2021 2. kapitola
elizaye: ( Bee )01.07. 2021 1. kapitola
. Úvod k poviedkam: ( Jimmi )01.07. 2021Úvod k poviedke