archiv.hpkizi.sk
9. kapitola 1/2
The Symmetrical transit
Vložené: Jimmi - 05.02. 2021
Téma: The Symmetrical transit

Text v tejto časti je generovaný, v prípade že zistíte nezrovnalosti, nahláste to prosím


Krížom krážom

Prekladateľ : Jimmi

Názov originálu: The Symmetrical transit

Autor originálu : everythursday [Sage]

Link na originál : Originál nie je voľne dostupný

Počet slov originálu: : 80 119

Rating : MA 18+ - Rating: 18+ (povídka nejvyšší ratingové kategorie – je tedy určena výhradně pro dospělé. Varování se týká zejména grafických sexuálních scén.)

Éra / Obdobie: Bradavice po kánone Žáner: Adventure, Angst , Hurt/Comfort, Romance Jazyk originálu: EN Varovanie: sex scény, sprosté výrazy Počet slov originálu: _ 50K-100K Párovanie: Dramione
This story is based on characters and situations created and owned by JK Rowling, various publishers including but not limited to Bloomsbury Books, Scholastic Books and Raincoast Books, and Warner Bros., Inc. No money is being made and no copyright or trademark infringement is intended

Postavy v tomto príbehu sú majetkom JKR, autorky ságy Harryho Pottera. Duševné vlastníctvo prekladov rôznych mien, názvov a miest patrí pánom Medkom, ktorí túto ságu preložili do češtiny a p. Petrikovičovej a p. Kralovičovej, ktoré ju preložili do slovenčiny. Autorské práva k tejto poviedke vlastní everythursday [Sage], ktorá napísala túto fanfiction.

© Autorské práva k tomuto prekladu patria hpkizi.sk o.z. a šírenie prekladu mimo tieto stránky je bez výslovného súhlasu zakázané.
9. kapitola 1/2

Deň osemdesiatšesť; 00:04

„Takže ideme dnu zajtra.

„Áno. Bude to druhý deň a to miesto bude plné hráčov, tlače a divákov. Pod kúzlom maskovania splynieme s davom. Stále však musíme prísť na to, ako sa dostať ku Krumovi.”

„Stačí, aby sme zistili, kde sa zdržiava. O ostatné sa postarám.”

„Ako?” Malfoy nemal rád, keď niečo nevedel.

„Poprosím niekoho na recepcii, aby ho kontaktoval a povedal mu, že ho čakám.”

„Správne. A meno Hermiona Grangerová nás, samozrejme, neprezradí.”

Hermiona sa usmiala.

„V skutočnosti ma Victor volá 'Ninny'. Nikdy nedokázal správne vysloviť moje meno a vadilo mi to, keď som bola mladšia, ale potom som si zvykla. Je...”

„Aké sladké.“ Vyzeral, ako keby zacítil niečo zhnité.

„Prečo by mu recepčný o tebe vôbec hovoril? Pravdepodobne existujú stovky dievčat, ktoré sa k nemu snažia dostať. Som si istý, že existujú davy tých, ktorí sa s ním kedysi… stretli... vtedy či inokedy.”

Jeho narážka nezostala nepovšimnutá a Hermiona na neho zazrela.

„Neviem. Rozplačem sa... vymyslím niečo o...”

Malfoy zastonal a zaklonil hlavu dozadu.

„Ak je toto náš plán, potom sme odsúdení na zánik.“

„Prečo?”

„Ešte som ti nepovedal, aký si nafigu klamár? Takže, si.”

„Fajn. Možno by si mohol počkať vo vestibule, kým...“

Znova zastonal.

„Kým ty niečo nevymyslíš!”

 

Deň osemdesiaty siedmy; 18:56

„Toto nezvládnem! To je tiež lož! A ty si povedal...”

„Pri tomto sa nevyžadujú až také herecké schopnosti. Slzy a krik sú príliš dramatické. Tu ti stačí povedať jednu či dve vety a už si tam. Dúfam, že Krum nie je taký tupý, ako vyzerá.”

„On nie je...”

„Choď už.”

Pohupla sa tam a späť, potom sa na neho znova pozrela.

„Malfoy, ja...”

„Zvládneš to. Proste tam nakráčaj a urob to. Je to z dobrých dôvodov, Grangerová. Toto je to, čo je potrebné urobiť. Si chrabromilčanka alebo zasrana bifľomorčanka? Daj sa dokopy...”

„V povzbudzovaní si príšerný.“

Zatváril sa urazene.

„Povzbudzoval som tri roky slizolinský metlobalový tím...“

„Už idem.”

„Potom choď.”

Povzdychla si a kývla na Malfoya. Na odpoveď prikývol a vystrčil ju z výklenku. Hermiona sa upokojila a nenápadne odkráčala na recepciu, pričom sa snažila udržať okolo seba pokojnú atmosféru, čo podľa jej názoru veľmi nefungovalo.

„Môžem vám s niečím pomôcť?”

Hermiona sa usmiala.

„Volám sa Ninny, som z OČEDu. Mám ísť do izby Viktora Kruma.”

Žena našpúlila pery.

„OČED?”

-“Obveselenie čarodejníckej elity dospelých“.

Na toto sa recepčná Hermione prizrela bližšie, ktorá nevyzerala ako eskortné dievča, ani ako ktokoľvek iný, za koho sa ju snažil Malfoy vydávať. Až na vylepšenie oblečenia, aby jej lepšie sedelo a trochu make-upu v maskovacom kúzle, sa Hermiona príliš nezmenila.

„Nemám žiadne záznamy ani poznámky, že by vás... pozvali.“

„Naozaj?” Výsledkom bolo zaškrípanie „Tak to je nejaká chyba. Myslím, že stojí za to zavolať pánovi Krumovi a osobne sa ho na to spýtať.”

„Snažíme sa nerušiť našich hostí...”

„Myslím, že pána Kruma by skôr mohlo trápiť to, že mu odopriete to, za čo zaplatil, madam.“ Srdce jej búšilo v hrudi a po chrbte jej stekal pot. Hermiona nepochybovala, že ju zatknú.

 

19:13

Malfoy sa s ňou stretol na treťom poschodí po tom, čo mu zašepkala číslo izby. Nebol veľmi šťastný kvôli tomu, že sa Viktor okamžite spýtal recepčnej, či Ninny znamená Hermiona Grangerová. Stačilo to, aby to v mysli tej ženy vzbudilo malé podozrenie, takže to súčasne stačilo, aby v Malfoyovi vyvolalo paranoju. Čo aj tak nebolo veľmi ťažké.

Našťastie ju Krum požiadal, aby nechala Ninny ísť k nemu, že si to overí sám. A na ceste k jeho izbe ju Malfoy informoval, že to bolo len preto, že takto bude spokojný tak či tak, či už to bola Hermiona alebo zábava pre dospelých.

„Zostaň tu, aby ťa Victor nevidel, kým mu nevysvetlím, že som to ja.“ Zazrel na ňu. „Prosím.”

Malfoy nemal rád príkazy, hoci ich v živote dostával dosť často. Tentokrát ju však poslúchol, pretože si uvedomil, že ak by ho Krum uvidel ako prvý, potom by sa dvere okamžite zavreli, alebo by vytiahol svoj prútik.

Hermiona zaklopala a len o tri sekundy neskôr pomerne zmätený Krum otvoril dvere. Zablokoval dvere svojím plecom, nedôverčivé gesto, ktoré znamenalo, že hosť bol buď nevítaný alebo neznámy. 

„Môžem vám pomôcť?”

„Najprv ma môžeš pustiť dovnútra?... To som ja, Hermiona. Mám na sebe maskovacie kúzlo.” Cítila sa, akoby keby mala oblečený karnevalový kostým.

Krum si ju starostlivo obzeral.

„Povedz niečo iné.”

„Hm ... Hm ... prenasledujú ma smrťožrúti a naozaj potrebujem tvoju pomoc?“

Oči sa mu rozšírili, naklonil sa dopredu a otvoril dvere.

„Čože? Ako...”

Victor sebou trhol, ale keď sa otočil, zbadal Malfoya, ktorý zamával prstami a vyzeral, že je z celej situácie poriadne otrávený.

„Och, on je... je so mnou.”

„Nemyslím si, že si to ešte neuvedomil, keď stojím rovno vedľa teba a tak.”

Krum otvoril dvere širšie, vystrel veľkú ruku, aby ju položil Hermione na driek a navigoval ju do izby. A po celú tú dobu nespustil oči z Malfoya.

„Kto si?”

„Môžeme sa rozprávať vo vnútri? Počul si tú časť o smrťožrútoch? Alebo by sme mali hovoriť pomalšie...”

„Malfoy!“ vyštekla Hermiona, pretože posledné čo potrebovali, bolo, aby naštval muža, ktorého sa chystali požiadať, aby im pomohol. 

Čože?” Keby jeho hlas neznel tak tlmene, mohlo by sa to, čo povedal, nazvať vydýchnutím… namiesto toho znel, ako keby to slovo drvil medzi zubami dosť nato, aby zanechal zubný prach na jeho jazyku. Malfoy na ňu škaredo zazrel, keď Krum znova blokoval priechod.

„Počúvaj...”

„Victor, nie, je to v poriadku, naozaj. Nechaj ho vojsť, prosím. Aby sme to mohli vysvetliť?”

„Ninny, ja...”

„Prosím.”

Obaja muži sa navzájom prebodávali pohľadom, keď Krum ustúpil nabok a nechal Malfoya vkĺznuť dovnútra. Hladina testosterónu vyskočila o niekoľko stupňov.

 

21:23

Keď Victor a Hermiona opäť začali diskutovať o niečom, čo sa netýkalo hlavného účelu ich návštevy, Malfoy vyzeral, že každú chvíľu exploduje. Vlastne poslednú hodinu zúril. A Hermiona nikdy predtým nevidela nikoho, kto by na niekoho tak sústredene hľadel. Pokiaľ to sledovanie nerobila ona.

Malfoy zaznamenával každý Victorov pohyb, akoby mohol každú chvíľu chytiť prútik a pokúsiť sa ich oboch zabiť. Sedel na stoličke, akoby mal namiesto chrbtice kovovú tyč. Žila na Malfoyovom spánku pulzovala hnevom od chvíle, čo vstúpil do miestnosti. Hermione bolo kvôli tomu veľmi nepríjemne, keď zostal takýto a nechápala ani dôvody takéhoto správania. Navyše nebola na Malfoya nahnevaná tak veľmi, že by jej bola jeho reakcia ukradnutá. Victor svojho druhého hosťa jednoducho ignoroval a počas rozhovoru s Hermionou sa sotva pozrel jeho smerom. To by mohlo byť dôvodom, prečo bol Malfoy nafučaný, ale už to nebol ten chlapec, ktorého sa dotkne nedostatočná pozornosť.

„Mali by sme ísť,“ chladne poznamenal Malfoy.

Hermiona sa prerušila v polovici vety a Victor sa nakoniec odhodlal otočiť.

„Ninny práve prišla. Ty odíď, ak chceš...”

„Aká strašná prezývka,“ zatiahol Malfoy a Krum iba naňho niekoľko sekúnd zazeral.

Napätie, ktoré sa nahromadilo v miestnosti a narastalo každú minútu, sťažovalo normálne dýchanie. Hermiona hľadela z jedného muža na druhého a chystala sa ozvať kvôli Malfoyovej hrubosti, keď Victor prehovoril sám.

„Som si istý, že si veľa ľudí myslí to isté o mene Draco. Ako som hovoril, ak chceš odísť - urob mi láskavosť a vyprevaď sa sám.” Obrátil sa k Hermione a chytil ju za ruku. „Ninny, nevidel som ťa tak dlho a bol by som rád, keby si tu dnes zostala. Ja...”

Hermiona, dovoľ mi, aby som ti pripomenul, že musíme ísť...”

„Ona nemusí robiť nič.”

Nemôže tu zostať s tebou...”

„Kto si myslíš, že si...”

„Nebude sa mať ako vrátiť späť...”

„Nemusí sa vracať. Môže tu zostať so mnou a potom sa vrátiť do Anglicka. Ja sám ju tam ihneď premiestnim...”

Nie,“ odsekol Malfoy a postavil sa na nohy. „Chce vedieť, ako toto pátranie skončí.”

„Potom môže zostať so mnou, až kým sa neporozprávaš s Buckleym.“

„Nemá rada, keď zostáva zatvorená v hotelových izbách...”

„Pôjdem s ňou von...“ Malfoy prerušil očný kontakt s Krumom, aby sledoval jeho ruku, ktorou ju objal okolo pliec a so zamračením sa na Bulhara znova pozrel.

„A prilákať k nej pozornosť tlače?”

„Premyslím si, ako...”

„Grangerová, odchádzame.“

„Ninny zostáva...”

„Som celkom schopná rozhodovať sa sama!” vykríkla Hermiona, uväznená medzi dvoma mužmi, ktorí vyzerali, že sa každú sekundu na seba vrhnú.

Victor sa k nej otočil, zjavne sa chcel ospravedlniť, ale Hermiona ho umlčala, len čo otvoril ústa. Postavila sa, Krum si povzdychol a vzal ju za ruky.

„Len ostaň. Postarám sa o teba.“ Zúfalo sa na ňu pozrel a to ju vydesilo.

Victor bol veľmi vážnym typom človeka, ale nikdy ho nevidela takého zúfalého. Uvedomovala si, že keby sa zastavila a uvažovala o realite ich situácie, jej s Malfoyom, zdala by sa strašná. Ale na druhej strane, odkedy sa všetko zhoršilo, dostali sa do blízkosti iného smrťožrúta len raz. A Hermiona verila, že všetko bude v poriadku. Ale spôsob, akým Victor teraz jednal, naznačoval, že sa môže mýliť. Hermiona mala napriek tomu vo zvyku rozhodne a statočne sa sústrediť na danú úlohu, takže sa rozhodla zabudnúť na to, aká by mala byť vydesená. Ak sa Victor o ňu takto bál, asi by sa mala viac báť o seba aj sama.

„Ja sa o ňu dokážem postarať…”

„Nedokážeš! Kvôli tebe idú po nej smrťožrúti! Si... nekompetentný... Ty si...”

„Všetko neprebehlo podľa plánu! Ona zničila celý ten prekliaty plán! A nemohol som...“ Malfoy sa zastavil a urobil tri rýchle kroky.

„Ako mohla zničiť plán, keď o tom pláne ani nevedela! Britské mini...” Malfoy stál len vlások od Victora, zúrivosť v každom kúsku jeho tela a výraze.

„Zavri už konečne klapačku!“ Podarilo sa mu zachovať pokoj.

„Kedy som nevedela o akom pláne?” spýtala sa potichu Hermiona.

Malfoy odpovedal, ale neotočil sa a ani neprestal zazerať na Kruma.

„O ministrovom pláne. O tom, aby som sa stal špiónom.”

„Malfoy, len ukroč dozadu...“ Hermiona ho potiahla za ruku, ale ani sa nepohol.

Zdá sa, že s Krumom medzi sebou viedli rozhovor, ktorý zahrňoval súboj pohľadov a veľa uškŕňania. Viktor odvrátil zrak ako prvý, jeho pozornosť opustila zúriaceho blondiaka a znežnela, keď sa preniesla na ňu.

„Zostaň so mnou,“ zašepkal s prikývnutím a znova ju chytil za ruku.

Malfoy sa vtedy otočil, sledujúc, ako Hermionine prsty zakryla široká ruka a pohŕdavo sa uškrnul, keď sa zdalo, že sa jeho telo naplo ešte viac.

„Grangerová, poďme skôr, ako kurva vybuchnem.“

„Mal...”

„Odchádzame. Poď.”

„Nin...”

„Victor, musím ísť. Je to len... uvidíme sa zajtra, dobre? Čoskoro. Toto leto! Prídem a...”

„Prosím nechoď. Ja som... počúvaj, čo hovorím...”

„Grangerová!”

„Počkaj chvíľu, Malfoy!“ Vyštekla, vydýchla a položila ruku na Victorovo rameno. „Som v pohode. Vážne. Malfoy je ... je hrubý, ale je v pohode. A už ma párkrát zachránil, takže viem, že budem v poriadku. Samozrejme…”

„Nie, počúvaj, Her... Existuje...”

„Grangerová, na toto nemáme čas.“

„Malfoy má pravdu. Nie je pre mňa bezpečné, aby som tu práve teraz bola... Počkaj, počkaj... myslím. Neočakávam, že to pochopíš, Victor, ale Malfoy musí toto urobiť istým spôsobom. A... A ja chápem, prečo to robí a prečo si myslí, že je to nevyhnutné. Je to niečo, čoho chcem byť súčasťou a... A budem. Neber to osobne.”

Victor pokrútil hlavou, zamračil sa a sklonil sa, aby ju pobozkal na čelo.

„Chápem, ako funguješ. Rozumiem tvojmu srdcu. A zajtra ho dostanem dnu, ako sme sa dohodli. Ak niečo potrebuješ... Akúkoľvek pomoc či odpovede… Čokoľvek...”

Hermiona sa usmiala.

„Ja viem.”

 

Deň osemdesiaty deviaty; 7:18

Malfoy sa hneval celý večer. Vôbec sa s ňou nerozprával, ani keď na neho najačala kvôli jeho nálade a postoju k Viktorovi. Len čo sa vrátili do hotela a Hermiona sa schúlila do klbka na svojej posteli, Malfoy zase niekam odišiel. Nevidela ho, až kým sa ráno nezobudila a vyzeral, ako keby mal za sebou búrlivú noc.

Očakávala, že bude cítiť alkoholom, ale keď okolo neho prešla do kúpeľne, nič si nevšimla. Len pokračoval v natieraní masla na svoju hrianku a zazeral na svoju šálku. Jeho odporná nálada bola hrozným spôsobom ako začať nový deň.

„Neviem, čo máš za problém.“

Takto to vedel pre prípad, že by sa zrazu rozhodol, že ju sám osvieti ohľadom dôvodov svojho včerajšieho hnevu.

Chápala, že sa naštval, keď ho Victor nazval nekompetentným, ale v miestnosti bolo toľko emócií a boli také silné, že doslova na Hermionu tlačili. A bola odsunutá na vedľajšiu koľaj a len tých dvoch sledovala.

Odfrkol si.

„Naozaj neviem,“ pokrútila Hermiona hlavou a strčila si zubnú kefku do úst.

Len o dve sekundy neskôr sa vo dverách objavil Malfoy.

„Je to kretén.”

Hermiona prevrátila očami a poklepala nohou

„Áno, je. Myslí si, že je macher len kvôli tomu, že je jednou z najväčších hviezd metlobalu. Myslí si, že všetko vie, rozumie tomu, ako to funguje, a verí, že má právo odsúdiť mňa a moje činy. A nevie nič o mne ani o celej tejto situácii. Nechápe to, ale tvári sa, že to vie. Imperiálny, podráždený, rozčúlený idiot, zafixovaný na seba. Je…”

„Oh, prosím ťa,“ vypľuvla Hermiona zubnú pastu. „Je to len priateľ, ktorý sa o mňa bojí, pretože mám ťažkosti. A chce pomôcť. Je to jeden z najmilších ľudí, akých poznám, Malfoy...”

„Vedel som, že si s ním spala.”

„... nikdy neurobí... čože? To myslíš vážne? Opäť o tomto? Ako sa...”

„Iba muž, s ktorým si spala, dokáže byť taký prekliato citlivý. A skutočnosť, že si úplne slepá a nevidíš, aký je to idiot, iba dokazuje...”

„Tu to vidíš! Preto máš také problémy s ľuďmi, Malfoy! Niečo predpokladáš, zoberieš to ako fakt a potom na základe toho hodnotíš ostatných! Mýliš sa! Neustále! T...”

„Je to hajzel!”

„Dostane nás dnu, však? Ako sa opovažuješ! Ako sa opovažuješ takto na neho zaútočiť, keď...”

„Ako sa ja opovažujem? Správa sa, akoby som bol špina, ktorá nie je hodná ani jeho topánok, uráža ma a potom...”

„Nemáš najlepšiu povesť...”

„Takže je v poriadku predpokladať kvôli tomu, aký som? Čo to kurva je! Si dokonca kvôli svojim priateľom pokrytec!”

Hermiona hľadela do prázdneho priestoru, než si prudko umyla zvyšok zubov. Počula, ako chodí vo vedľajšej miestnosti, a tak silno zabuchla dvere, aby prerušila všetky zvuky.

Iba po dlhej sprche bola znova schopná čeliť svetu a vyšla z  kúpeľne, plne odhodlaná Malfoya ignorovať. Inokedy by tomu dal prednosť. Ale nie dnes.

„Prečo si sa vrátila?”

Povzdychla si, akoby sa s ním hádala celé hodiny. Aj keď v duchu to bolo presne to, čo robila.

„Čo tým myslíš?”

„Vrátila sa, Grangerová. Z toho hotela. Vrátila si sa so mnou. Prečo?”

„Pretože si bol nahnevaný, a keby som neodišla...”

„Krum sa ponúkol, že ťa okamžite vezme do Anglicka. Jediným dôvodom, prečo si so mnou zostávala až do tejto chvíle, je tvoja neschopnosť vrátiť sa...”

„Chcem sa zúčastniť hľadania viteálu, Malfoy, vieš, že...”

„Ale mohla by si sa vrátiť. Mohla si ísť domov, zohnať náhradný prútik, zhromaždiť svojich priateľov, aby si získala všetky potrebné informácie a dostala sa k správnym ľuďom, a bola by si desať krokov predo mnou ešte skôr, ako by som opustil Belgicko. Prečo si to neurobila? Prečo?”

Zostal ticho, ale bez toho, aby spustil oči z Hermiony, čakal na odpoveď - svedčilo o tom celé jeho držanie tela. Mala pocit, že to buď bolo niečo, čo od nej nechce počuť, alebo naopak niečo, čo od nej počuť potreboval. Vedela, prečo s ním zostala... Istým spôsobom. Nechápala prečo, ale poznala dôvod. Ale netušila, čo od nej chce, aby ho povedala. Ani náhodou.

„Neviem,“ zašepkala s pokrčením ramien.

Malfoy spustil ruky a povzdychol si. Olizol si pery, pozrel na topánky a prikývol.

„Premýšľala som o tom. Ale to... To bolo... Zaslúžiš si ho nájsť. Aj ja si ho zaslúžim nájsť. A chceš to urobiť určitým spôsobom, aj keď je táto cesta náročnejšia, ale ... Ale presne tak by sa to malo urobiť. Správne?”

„Je to prospešné pre mňa. Ale nie pre teba.”

Hermiona odvrátila zrak a založila ruky.

„Ja viem.”

Malfoy na ňu dlho a tvrdo hľadel a nebolo jasné, či ho potešilo to, čo videl.

„Nech ti na mne nezáleží.“

„Mne na tebe nezáleží.”

„Grangerová, ja som zlý človek.“ Naklonil sa dopredu a otvoril oči širšie, aby si Hermiona uvedomila, ako to myslí vážne.

Usilovne bojovala s úsmevom: Malfoy si to samozrejme myslel, ale už jej bolo jasné, že nie je taký hrozný, ako rád o sebe uvažoval.

„Áno.”

„Ja nie som Potter.“

Pokrútila hlavou, pretože mal úplnú pravdu… nikdy z neho nebude Harry.

„Nie, nie si.”

„A nie som tvoj priateľ.”

Hermiona zdvihla zrak od nechtov na nohách a mykla plecami.

„Možno trošku.”

Nie som.”

Usmiala sa a zdvihla ruku, aby naznačila máličko palcom a ukazovákom.

„Trošičku.”

Povzdychol si.

„To je v poriadku, Malfoy. Ja ťa stále nenávidím viac.”

Usmial sa.

 

9:54

S tmavými vlasmi a očami nepôsobil tak príťažlivo. A zdá sa, že to došlo aj jemu, pretože bol typom mužom, ktorý bol schopný adekvátne posúdiť svoj vzhľad.

A mračil sa celú cestu až na štadión. A Hermiona sa mu na oplátku smiala.

 

10:21

Victor nechal odporúčania u svojho asistenta, ktorý stál na okraji ihriska. Keď Malfoy nerušene prešiel okolo stráží, Hermiona sa posadila na pódium a sledovala uchádzačov. Hráči ju zaujali trikmi a ukážkami schopností, ale všimla si Malfoya hneď v tej chvíli, keď vkročil na trávnik. Bola takmer smutná z toho, že ho dokázala rozoznať iba podľa jeho domýšľavej chôdze. Očividne s týmto blonďavým bastardom strávila príliš veľa času.

Okamžite bol poslaný do skupiny, ktorá behala v kruhoch okolo ihriska, a Hermiona s trošku diabolskou radosťou sledovala známu postavu v diaľke. Bola ochotná staviť sa, že Malfoy nepočítal s tým, že súčasťou jeho dňa bude pol hodina behania.

Keď vyšla prvýkrát na tribúnu, bola vzrušená, ale emócie postupne utíchali. Množstvo adrenalínu z porušovania pravidiel nevydržalo viac ako hodinu sedenia a nič nerobenia. Hermiona skutočne chcela vedieť, ako sa skončí Malfoyov rozhovor s Buckleyom a bola vzrušená z toho, že po takom dlhom čase konečne dostali príležitosť tohto muža stretnúť, ale práve teraz mohla iba čakať, kým splní svoju úlohu.


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: BonnieBennett - 05.02. 2021
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Re: 9. kapitola 1/2 (Hodnotenie: 1)
Od: Triana - 05.02. 2021
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
No... No... No... Niekto nam tu žiarli. Prečo jej nedovolil tam ostat? :D užívala som si Dracove nepohodlie a nervy.
Som zvedava čo bude ďalej :) ďakujem
Skôr som sa čudovala, prečo od neho nezdrhne... ale ak to nebolo vysvetlené, tak ešte bude.
Díky

Re: 9. kapitola 1/2 (Hodnotenie: 1)
Od: margareta - 05.02. 2021
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Chudák Dracoušek! Snažil se sice tvářit, že má situaci pod kontrolou, ale jak došlo na věc, začal se chovat jako jelen, kterému jde jiný jelen po lani. Tak tak, že Viktora nevyzval na souboj! A jak se namáhal, aby mu Hermionu co nejrychleji odlifroval z dosahu! Chvíli to dokonce vypadalo, že by si ji nejraději přehodil přes rameno, někam odnesl a zamknul! A to ji přitom sám navedl, jak se má k Viktorovi dostat!
A potom zase ty alibistické řečičky, že mu na ní nezáleží, že ji vlastně nesnáší. Je ve fázi popření, to je jasné. Na rozdíl od Hermiony, která sice už jeho osobní dilema tuší, ale snaží se to uhrát tak, aby ho nedráždila a netlačila do něčeho, v čem ještě ani sama nemá jasno. Ale aspoň si nelže do kapsy.
Marná sláva, když přijde na city, jsou holky chápavější.
Hermiona se mi začíná líbit!

Děkuji za krásné čtení, Jimmi!! Už se nemůžu dočkat další várky!
Že je v tom až po uši? Môže si hovoriť čo chce, žiaril a preto taká reakcia na Kruma... A Hermione to už asi dochádza tiež... Ďakujem

Re: 9. kapitola 1/2 (Hodnotenie: 1)
Od: zuzule - 05.02. 2021
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Aj, to byla hromada testosteronu. Bitka o Hermionu :D
Jsem zvedava, jak to bude dal.
Dekuju!
Bitka iných hormónov povedala by som... Ďakujem

Re: 9. kapitola 1/2 (Hodnotenie: 1)
Od: denice - 05.02. 2021
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Spousta emocí a spousta zábavy - pro čtenáře myslím, Draco se moc nebavil a nedivím se mu, hodinu sedět a poslouchat, jak Hermiona vrka o starých časech, místo co by začala rychle řešit problém :-)
A oba budou raději řešit problém pomalu a s větším rizikem, protože pro Draca je to lepší, ale ale... to se mi líbí.
Vrchol kapitoly je na konci - Draco běhá!!! Jako nějaký mudla :-D
Díky.
Mňa pritom napadlo, že na Rokforte okrem metlobalu žiadny šport nemali, či? Niečo ako náš telocvik. Teda lietanie na metle v prváku... ale na nič viac som si nespomenula.
Ďakujem, Už finišujeme, Ešte kapitola napätia a potom pôjdeme krásne z kopca, raz sa to musí pokaziť.
Re: 9. kapitola 1/2 (Hodnotenie: 1)
Od: denice - 05.02. 2021
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Máš pravdu, v kánonu se jiný sport nevyskytoval. To je pro mě jeden z půvabů kouzelnického světa - proč by měli sportovat, magie je přece udrží fit - podívejme třeba na Brumbála, ve svých letech pobíhal po hradu a plaval ve studeném moři :-)
Myslím, že studenti každý den nachodili kilometry a kilometry po chodbách a schodech, to bylo asi lepší než tělocvik.

Re: 9. kapitola 1/2 (Hodnotenie: 1)
Od: Octavie - 05.02. 2021
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Atmosféra by se dala krájet. Interakce mezi Dracem a Viktorem úžasná! No a říkám si, že Draco nám trochu zkrotnul? Na začátku povídky bych ho popsala jako divokého, ale teď? Připadá mi, že je v tom až po uši. Přeci jen už jsou spolu čtvrt roku skoro nonstop.
Jsem zvědavá na tu soutěž, jestli se jí tedy účastní, jestli se nedostane k tomu typkovi dřív. Jako smrtijed by mel být v kondici, ale vlastně už je tři měsíce na útěku a nepamatuji si na nějakou scénu, kde by cvičil. A to je dlouhá doba.
Takže.. Nezbývá než se těšit na úterý:-D.
Děkuji za překlad! Musí to být těžké, ty jejich rozhovory, občas není pořádně poznat, kdo co říká a občas jsou i trochu mimo mísu, jak je to vytrzene z kontextu, když chybí začátek rozhovoru. Diky!
Najhoršie je, že fakt v AJ nevieš, kto čo hovorí lenže prelož to tak... oni nečasujú ako my. Myslím, že toto je poviedka na druhé prečítanie, ako detektívka, keď už poznáš vraha, na druhý raz to celé dáva zmysel :) Všetko je totiž inak ako vyzerá. A ja už viem a sánka dole...
Ďakujem
Re: 9. kapitola 1/2 (Hodnotenie: 1)
Od: Octavie - 06.02. 2021
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Všechno je jinak?! Tak to je podlé prohlášení :-D. Teď si mám kousat nehty u důkladného znovučtení snahou přijít tomu na kloub? :-))
Nemá zmysel to čítať znova, kým nevieš o čo ide... Ale je to tam... všetko začne dávať zmysel.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Re: 9. kapitola 1/2 (Hodnotenie: 1)
Od: lenus - 05.02. 2021
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Tu vidno, ako si vytvorili vzťah :) on žiarli, ona ho nechce opustiť aj keď doteraz po ničom inom netúžila... teším sa na ďalšie :)
Jo, presne. Ďakujem

Re: 9. kapitola 1/2 (Hodnotenie: 1)
Od: kakostka - 05.02. 2021
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
To bylo náročné dohadování:-))) jako psi o kost... a Hermiona mezi nimi poletovala... chvílemi jsem se až bála, na čí straně VIktor je, že se Hermiony nechtěl vzdát. Jestli nemá třeba na levém předloktí nápadné tetování, ale to je asi moje paranoia, že?

A eskortní servis pro dospělé čaroděje, to je geniální, skvěle vymyšleno. Jimmi, jsi skvělá.

děkuju
Dobrý postreh, teraz ma napadlo, že neviem (aj keď poznám koniec). Určite sa spomínal, len mi to vypadlo. Treba potom dávať pozor na náznaky medzi riadkami. Ale je pravda, že zrovna v tej časti som vôbec nepochopila ako to autorka myslela, takže uvidíme, či si to niekto všimne a ako to pochopíte... neskôr, o 2-3 kapitoly.
Ďakujem krásne

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Re: 9. kapitola 1/2 (Hodnotenie: 1)
Od: luisakralickova - 05.02. 2021
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Stálá bdělost! Čuju nějaké komplikace. Řeší si tam nějaké citečky a zatím jsou pronásledovaní. Nevím, nevím;)
Díky Jimmi, krásně přeloženo.
Ďakujem, tieto dialógy môžem... to šlo samo. Ale ďalšia polovica stála nedokončená mesiac, a už som preložila aj desiatku, kým sa mi ju podarilo doraziť.
Viac nestvorím, som hrozne nevyspatá, mám dojem, že po káve si dám šlofíka, ale... musím to dostať von... proste som naplánovala naslepo preklad, tá poviedka otravovala (na zozname), náhodou som našla vhodný banner, proste som si povedala osud... klasika, skontrolovala koniec a dala na tušáka, zaplánovala úvod... Dnešnú noc som strávila čítaním originálu, ach môj ty bože.... som len v polke, asi ďalej nepôjdem, keď viem, že som trafila... ale zvažujem že odložím úvod až na budúci rok... ešte tam mám dve dlhokánske na tento... ale som absolútne nadšená. Jediný problém je že to je 240 tisíc!
PS. Pes to už zabalil. Chrápe vedľa mňa... káva nezaberá, takže to asi fakt zalomím.

Re: 9. kapitola 1/2 (Hodnotenie: 1)
Od: sisi - 05.02. 2021
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Draco by byl příšerný agent 007, nesnesitelný, neschopný pracovat v tandemu, nekolektivní, často opravdu nepřátelský, ubohý ve vztahu k ženám. Pokud to ovšem není jen cestovní únava a těžkosti. Ten barbar nepoznal hodnotu přátelství mezi Ninny a Viky. Zmijozel si asi nehraje na parťáka s holkou ze sousedství. (ano, výjimka tu je, Severus Snape si hrával jako dítě s Lili) Tolik k jeho úloze ve hře na spojence.
Doufám, že Draco v sobě probudil atletického ducha a bude kmitat na dráze jedna radost. Hlavně se má dostat k osobě B kvůli informacím. A Hermiona si zatím může koupit hůlku přímo ve Francii u Gregoroviče. Viktor ji rád doprovodí. Sraz potom, jako vždy v půl osmé pod věží. (Eifelovkou)
Velký dík za překlad, jsem ráda, že se do příběhu nachomýtla nová postava a hned je tu konflikt zájmů. Jako vystřižené z nějakého akčního bijáku.
No to je pravda, keď už spolupracujú, prečo jej nezoženie prútik? Očividne s ním chce zostať, takže sa úteku nemusí báť , keďže sa odmietla vrátiť s Viktorom. Dobrý postreh. Ďakujem

Re: 9. kapitola 1/2 (Hodnotenie: 1)
Od: Adrianaban - 06.02. 2021
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Smekám před překladatelkou, místy je povídka decentně chaoticka, musí to být náročné :-) ale i tak jsem povídce naprosto propadla a za překlad děkuji :-) Miluju v povídkách tu flirtovaci a žárlíci dobu předtím než se vztah "provari" ????
Jinak ve mně vzbudil zvědavost Viktor, který se celkem urputně snažil Hermione něco říct, ale ona neposlouchala ????Tak uvidíme, třeba v druhé polovině kapitoly.

Ještě jednou děkuji za překlad, vždy se mi zlepší den kdyz tu najdu další kousek :-)
Ja ďakujem. Neviem, či si zachytila v úvode, že Sage sa pokladá za nepreložiteľnú. Je to pravda, nebyť ruskej verzie, tak to nedám, resp. by sa to nedalo čítať. Lenže to som na začiatku nevedela, originál som nebola schopná prečítať (a to už AJ dávam slušne) či skôr pochopiť, takže som to chcela preložiť, to pomáha. Hm... v tomto prípade ani moc nie. Ani teraz keď už poznám pointu by som si s tým asi lepšie neporadila.
Z poviedky som nadšená, som rada, že je to preložené, ale Sage už nikdy více. Mala som a aktuálne mám aj ťažšie veci, ale je to tým štýlom, nesadla mi.
Takže ďakujem za podporu a môžem povedať, že nás v budúcnosti čakajú tri (štyri) dlhokánske dramionky, takže je sa na čo tešiť.

Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Re: 9. kapitola 1/2 (Hodnotenie: 1)
Od: Lupina - 09.02. 2021
(O užívateľovi | Poslať súkromú správu)
Napětí tam teda bylo značné. To asi tím testosteronem, to jsem se musela smát. Ale Viktor se Hermionu snažil získat až urputně... Jsem paranoidní, mám z něho trochu strach.
Uvidíme, co bude dál. A hlavně co se stane, až Draco přestane popírat své city.
Díky. Jimmi.

Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Prehľad článkov k tejto téme:

Sage: ( Jimmi )18.02. 202112. kapitola 2/2 Koniec
Sage: ( Jimmi )16.02. 202112. kapitola 1/2
Sage: ( Jimmi )16.02. 202111.kapitola
Sage: ( Jimmi )15.02. 202110. kapitola 2/2
Sage: ( Jimmi )12.02. 202110. kapitola 1/2
Sage: ( Jimmi )08.02. 20219. kapitola 2/2
Sage: ( Jimmi )05.02. 20219. kapitola 1/2
Sage: ( Jimmi )02.02. 20218. kapitola
Sage: ( Jimmi )08.01. 20217. kapitola
Sage: ( Jimmi )27.11. 202006. kapitola Deň tridsiaty druhý
Sage: ( Jimmi )26.11. 202006. Deň tridsiaty
Sage: ( Jimmi )23.11. 202006. Deň dvadsiaty deviaty
Sage: ( Jimmi )21.11. 202006. Deň dvadsiaty ôsmy
Sage: ( Jimmi )20.11. 202006. Dvadsiaty siedmy deň
Sage: ( Jimmi )19.11. 202006. Deň dvadsiaty piaty
Sage: ( Jimmi )17.11. 202006. Deň dvadsiaty druhý
Sage: ( Jimmi )14.11. 202006. Deň dvadsiaty prvý
Sage: ( Jimmi )13.11. 202005. Devätnásty deň
Sage: ( Jimmi )12.11. 202005. Deň osemnásty
Sage: ( Jimmi )10.11. 202005. Deň sedemnásty
Sage: ( Jimmi )09.11. 202004. Deň šestnásty
Sage: ( Jimmi )07.11. 202004. Deň pätnásty
Sage: ( Jimmi )05.11. 202004. Deň štrnásty
Sage: ( Jimmi )10.10. 202004. Deň trinásty
Sage: ( Jimmi )09.10. 202004. Deň jedenásty
Sage: ( Jimmi )08.10. 202004. Deň desiaty
Sage: ( Jimmi )07.10. 202003. Deň ôsmy
Sage: ( Jimmi )04.10. 202003. Siedmy deň
Sage: ( Jimmi )03.10. 202003. Deň šiesty
Sage: ( Jimmi )02.10. 202003. Deň štvrtý
Sage: ( Jimmi )01.10. 202003. Deň tretí
Sage: ( Jimmi )14.08. 202002. Deň druhý
Sage: ( Jimmi )11.08. 202001. Deň prvý, 00:08
Sage: ( Jimmi )07.08. 202001. Deň prvý, 23:47
Sage: ( Jimmi )04.08. 202001. Deň prvý, 23:17
. Úvod k poviedkam: ( Jimmi )18.03. 2020Úvod