archiv.hpkizi.sk
Úvod k poviedke
Draco: Zrod fénixa
Vložené: Jimmi - 09.10. 2010
Téma: Draco: Zrod fénixa

Text v tejto časti je generovaný, v prípade že zistíte nezrovnalosti, nahláste to prosím


Draco: Phoenix Rising

Prekladateľ : Jimmi

Názov originálu: Draco: Phoenix Rising

Autor originálu : Cheryl Dyson

Link na originál : Draco: Phoenix Rising

Počet slov originálu: : 150 871

Rating : T 13+ -

Éra / Obdobie: Bradavice - kánon Žáner: Drama Jazyk originálu: EN Varovanie: Neuvedené Počet slov originálu: poriadne dlhé 100K-200K Párovanie: Dramione
This story is based on characters and situations created and owned by JK Rowling, various publishers including but not limited to Bloomsbury Books, Scholastic Books and Raincoast Books, and Warner Bros., Inc. No money is being made and no copyright or trademark infringement is intended

Postavy v tomto príbehu sú majetkom JKR, autorky ságy Harryho Pottera. Duševné vlastníctvo prekladov rôznych mien, názvov a miest patrí pánom Medkom, ktorí túto ságu preložili do češtiny a p. Petrikovičovej a p. Kralovičovej, ktoré ju preložili do slovenčiny. Autorské práva k tejto poviedke vlastní Cheryl Dyson, ktorá napísala túto fanfiction.

© Autorské práva k tomuto prekladu patria hpkizi.sk o.z. a šírenie prekladu mimo tieto stránky je bez výslovného súhlasu zakázané.


DRACO: PHOENIX RISING (Cheryl Dyson )

ORIGINÁL: http://www.fanfiction.net/s/3414902/

KÓPIA NA FF: http://www.fanfiction.net/s/6747989/1DRACO: PHOENIX RISING

Preklad: Jimmi   

Beta-read: Tesska, Doda357

Banner: Jimmi

Stav: Súhlas s prekladom cez Rapidez

VAROVANIE: BEZ VAROVANIA

Krátko po Dumbledorovej smrti Draco premýšľa nad svojím osudom a začína spochybňovať priania Temného pána. Toto je moja verzia 7. knihy pri využití zápletiek JKR a základného charakteru postáv.  

 Dramione  (DRAMA)

Rating: PG-13

Počet kapitol: 51

Počet slov: 144 768

Poznámka prekladateľa: Ako som už spomínala pri Bad medicine, autorka patrí k velikánom v Drarry a toto je jej veľkolepá rozlúčka s Dramione. Poviedka bola napísaná po Polovičnom princovi, takže to pri čítaní berte do úvahy a možno budete rovnako ako ja občas pozerať s otvorenými ústami, ako presne si vyvodila niektoré veci zo šestky. Bohužiaľ nie ohľadne Draca a Hermiony, ale s tým už nič nenarobíme. Táto poviedka patrí asi k najlepším verziám siedmeho ročníka, ktoré existujú a určite je najlepšia z tých, ktoré som prečítala ja. Ak očakávate romantiku, viac-menej na to zabudnite. Ide o akčnú poviedku, k prekladu ktorej som sa okrej jej kvality rozhodla, aby som splnila prianie JSark, potešila Rapidez a samotnú autorku a pokračovala v spolupráci s Tesskou v preklade anglického originálu, ktorý považujem za jeden z najťažších. Tentoraz to veľmi sťažuje aj dĺžka poviedky.

Rozhodla som sa nepreložiť názov. Má priveľa významov a zatiaľ som nenašla taký, ktorý by mi sadol.  A stále platí, že s prekladom začnem po dokončení Alexandra Malfoya.


Užívateľské meno:
Heslo:
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
 0 komentárov
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Archivované komentáre (pôvodne v archíve)


Re: Úvod k poviedke Od: Zuzana - 22.03. 2011
Idem si túto poviedku prečítať ešte raz. Tešila som sa na to už odkedy sa tu objavili prvé kapitoly. Takže teraz sa do nej ponorím a na záver napíšem aké bolo moje druhý-krát :D

Re: Úvod k poviedke Od: Jacomo - 11.10. 2010
Cože? Takže ty JDEŠ do další povídky? Mám DALŠÍ důvod sem denně chodit? Může být dnešní den ještě LEPŠÍ?
Díky a budu se těšit. Ne, už se těším... :-)
PS: Též se mi moc líbí banner. V jednoduchosti je krása.
Re: Úvod k poviedke Od: Jimmi - 11.10. 2010
Dievča, ja idem do dvoch. Tá druhá je ešte dlhšia. Banner k nej už mám a zvažujem spraviť aspoň úvod, pretože ma furt nebaví hľadať linky cez Dramione (nemám to v záložkách, keďže stále strieda PC), ale je fakt dlhšia. Lenže tá bude čakať až na 15. kapitolu Hada, ktorú som si neprezieravo rezervovala. A keďže chcem, aby Elza pohla s Rodinou, tak si asi budem musieť vziať ďalšiu. Neviem, mám práce (plánov) na rok dopredu, ale nejako ma do nedesí, skôr naopak. Mám dôvod pokračovať, dotiahnuť ďalšie veci, dôvod, tešiť sa na niečo... proste plán. Chápeš ako to myslím? Jednoducho teraz už nemôžem nič vzdať, musím zaťať zuby a dokončiť to. A táto "jasnosť" mi uľahčuje rozhodovanie v živote. Takže hurá do toho!
Díky moc za podporu.

Re: Úvod k poviedke Od: denice - 11.10. 2010
Děkuji! Pondělní ráno se najednou rozzářilo - a není to jenom tím oslnivým bannerem.
Re: Úvod k poviedke Od: Jimmi - 11.10. 2010
Aj ja ďakujem. Znamená to, že nekončím, takže skutočne pozitívna správa. Kým som sem nedala ten úvod, stále to existovalo ako možnosť, ale teraz už nie! Mám čo robiť poriadne dlhý čas.

Re: Úvod k poviedke Od: Tesska - 10.10. 2010
Ajeje, baner je vážne krásny a už sa na to teším :) Idem si prelúskať zbežne poviedku a budem sa snažiť pomakať na preklade poslednej kapitoly a epilogu...
Re: Úvod k poviedke Od: Jimmi - 11.10. 2010
Vôbec ťa nenaháňam... je príjemné odďalovať preklad kvôli niekomu inému. Slušná výhovorka.  Díky moc a už sa moc teším na spoluprácu. Ale ak ťa to nezaujme, kľudne daj vedieť, pôvodne som aj tak zvažovala, že toto pôjde bez bety, ale keď si pri BM odviedla takú skvelú prácu... prečo ťa nevyužiť, ne nie?
Re: Úvod k poviedke Od: Tesska - 11.10. 2010
Jimmi, v pohode, mrkla som na to, vyzerá to dobre. Inak, neznášam, keď niečo nie je obetované tak ako treba. U mňa tým preklad stráca na hodnote a končím s čítaním :D Som hrozná, ale neviem sa v tomto smere prekonať a priznám sa, že som to skúšala... radšej nech to je obetované teda a vyzerá to ako treba :) už sa na to teším

Re: Úvod k poviedke Od: Zuzana - 10.10. 2010
Ja sa už na túto poviedku teším. Hlavne pre to, že Tvoj preklad je krásny a aj rýchly a milujem dlhé poviedky a aj iné konce lebo ten od JKR mi nesedí. Ale hlavne sa teším na Regulusa, spomenula si, že si ho trošku v tejto poviedke užijem. Nedúfam, že prežije, ale aj tak sa naňho teším.
Re: Úvod k poviedke Od: Jimmi - 11.10. 2010
Asi som ťa trošku zaviedla. Určite bude spomínaný častejšie než býva zvykom, ale neteš sa príliš. Nemôžem ti povedať viac, lebo by si prišla o záverečné prekvapenie a to by som ti nechcela pokaziť. Díky moc za podporu.
Re: Úvod k poviedke Od: Zuzana - 11.10. 2010
Neteším sa príliš, viem, že to nebude o ňom, písala si len že sa tam vyskytuje viac ako inde. Inde o ňom niet ani zmienky (väčšinou) tak tu možno bude pár viet. Rada by som si prečítala poviedku v ktorej je hlavným hrdinom, ale asi také neexistujú. Vlastne jednu slashovú som čítala. Ale bola strašne smutná. Som rada za kažú poviedku ktorá tu pribudne.

Re: Úvod k poviedke Od: JSark - 10.10. 2010
Takže moja zásluha, hej? Teším sa ako malá. :D
Re: Úvod k poviedke Od: Jimmi - 11.10. 2010
Jasne, toto je akčná poviedka, ktorú som ti sľúbila. Dúfam, že nesklame. A medzi nami - mojej romantickej dušičke plne postačí BM, takže žiadnu romantiku v blízkej budúcnosti neplánujem. Díky

Re: Úvod k poviedke Od: cyrus - 10.10. 2010
Wooooow... ten banner je neuveritelny!!!! mozno tvoj najepsi Jimmi, je sice jednoduchy, ale v jednoduchosti je krasa.... uzasne uzasne... uz sa neviem dockat, teda neviem ci vydrzim cakat, a ci neprebehnem original... jaaaaj... ale chcem vydrzat, ked uz cakam tak dlho, tak este chvilu vydrzim ci nie? no teda podla toho, aka chvila to bude... okay uz blabocem, idem... ja len ze sa faaaakt veeeeelmi tesim....
Re: Úvod k poviedke Od: Jimmi - 11.10. 2010
Vieš, že som  ho robila niekoľko týždňov? Teda to horiace písmo, týždne mi to nešlo podľa návodu spraviť, bol to des. Proste to nešlo. Inak, až keď som to sem dala, uvedomila som si, že som tam zabudla dať Draca (podľa pôvodného zámeru), ale myslím, že to je takto lepšie. Bude ho dosť v banneri k druhej poviedke :D Díky.

Re: Úvod k poviedke Od: Rapidez - 10.10. 2010
* vesele křepčí *

Juchůůůů! Já jsem táák ráda, že jsi se do toho opravdu rozhodla jít! Jsem tak nadšená! * v radostném opojení píše zprávu Cheryl *

Ten banner je opravdu okouzlující a to, že jsi název (zatím) nechala tak, jak je, ani v nejmenším nepovažuju za nevýhodu. Nemůžu se dočkat, až se Saša dopřekládá a my se dočkám prvních kapitol. A taky se nemůžu dočkat, až se objeví první kopie překladu na FF, aby Cheryl věděla, že ji nelakujem! ;)

Takže shrnu -  * v euforii *
Re: Úvod k poviedke Od: Jimmi - 11.10. 2010
Aspoň budem mať na koho nadávať, že ma do toho uvŕtal. Ale toho sa asi nebojím, tá poviedka za to stojí. Len dá zabrať. Inak tá druhá, čo som si vzala k tomuto, je ešte dlhšia, ale autorkou je Nemka píšuca po anglicky, takže je really easy. Žiaden slang, krásne slovníkové spojenia a význam maximálne do tretieho štvrtého výrazu v slovníku. Nie ako pri tomto niekde pri dvadsiatke. :D Len dĺžka jednej kapitoly je trojnásobná ako od Cheryl. Ale mám cieľ a dôvod pokračovať, takže to za to stojí.
Ešte k tomu názvu. Bolo by to také ľahké preložiť ako vzostup Fénixa. Zrodenie to nie je, vtedy sa používa born, to už som si zistila. Ale mám pocit, že to súvisí s významom rising ako vzbura, vzopretie sa, povstanie. Ale metie ma tom to, že vlastne neviem, či je v tom názve rising podstatné meno (potom my chýba s za Fénixom alebo of Fénix) alebo ingový tvár a zas mi chýba is alebo s. Toho Fénixa je v texte dosť, takže snáď to pochopím pri preklade. A stále mám pocit, že tým Fénixom myslí Draca, potom to vzopretie sa dáva zmysel. Páni, jeden názov a toľko premýšľania, nechcem vidieť samotný preklad. Bŕŕ. Ale to sa poddá, zvládli sme horšie veci.
Díky moc

Re: Úvod k poviedke Od: SARA - 10.10. 2010
Už se moc těším.
Re: Úvod k poviedke Od: Jimmi - 11.10. 2010
Ďakujem :D

Re: Úvod k poviedke Od: kometa - 10.10. 2010
Jimmi, NÁDERNÝ banner! Fakt se ti MOC povedl :-)
Úvod zní báječně a lákavě a strašně se těším - asi neodolám a rozečtu ho navzdory všem ostatním rozečteným věcem. Díky předem :-)
Re: Úvod k poviedke Od: Jimmi - 11.10. 2010
Vieš že pochvala k banneru ma poteší viac než nadšenie z novej poviedky. Asi je to tým, že banner je už hotový a preklad ma ešte len čaká. A toto bude dosť drsné, len dúfam, že je tam dostatočne veľa dialógou, nie tie jej štvoriadkové vety. K tým rozečteným veciam - preto chcem, aby Tess najskôr dokončila AM, aby niečo ubudlo a mohli to ľudia nahradiť týmto. A nemusím ti hovoriť, že už mám rozprekladanú ďalšiu, ktorá je ešte dlhšia ako toto? Nejako mám vďaka tomu pocit, že mám ešte veľa práce a vecí pred sebou, aby som sa na niečo (a nemyslím len preklady, ale aj celé HP, či iné veci) vykašľala. Ale fakt váham to sem dať, pretože mám vážne obavy, že tentoraz by sa tie poviedky plietli. Takže prekladám do šuflíka.
Ešte raz díky za pochvalu banneru, moc si to cením.

Re: Úvod k poviedke Od: doda357 - 10.10. 2010
Už sa strašne teším. To vyzerá tak bohovsky úžasne
Re: Úvod k poviedke Od: Jimmi - 11.10. 2010
Len je to žánrovo podobné Veď Vieš Čomu. Díky moc.

Re: Úvod k poviedke Od: bbarka - 09.10. 2010
No čo povedať - teším sa na to...tieto tvoje "upútavky" ma vždy tak nabudia A tá dĺžka...také mám najradšej  Držím palce
Re: Úvod k poviedke Od: Jimmi - 11.10. 2010
Tak to si užiješ. Druhá poviedka je ešte dlhšia. Už teraz si trieskam hlavu, že čo som si to zase vzala na triko.

Re: Úvod k poviedke Od: simasik - 09.10. 2010
Whau :D Nikdy predtym som o tejto poviedke nepocula, ale TY KSS :O 51 kapitol ?? Teeda drzim palecky... Ja sa stale spamatavam z nastupu do dospelosti, nestiham ani jest a ty prekladas 51 kapitol... Ver mi, moj obdiv k tebe sa zvysil za posledne tri mesiace o 100% :) Urcite si to precitam, vyzera to ako pecka :) Nie som sice zastanca inych koncov, pretoze ten od Rowly mi az tak neprekaza, ale... no uvidim :)
Re: Úvod k poviedke Od: Jimmi - 11.10. 2010
Díky, to nie je iný koniec. To je iný siedmy ročník, resp. siedma kniha, pretože sa mi marí, že to všetko stihnú cez prázdniny. Už si nespomeniem, veď uvidím pri preklade.

Prehľad článkov k tejto téme:

. Pdf na stiahnutie: ( Beruška )01.05. 2011Pdf na stiahnutie
Cheryl Dyson: ( Jimmi )19.02. 201151. kapitola - Epilóg
Cheryl Dyson: ( Jimmi )19.02. 201150. kapitola - Pravý chrabromilčan
Cheryl Dyson: ( Jimmi )19.02. 201149. kapitola - Snapovo odhalenie
Cheryl Dyson: ( Jimmi )18.02. 201148. kapitola - Avada Kedavra
Cheryl Dyson: ( Jimmi )18.02. 201147. kapitola - Druhá komnata
Cheryl Dyson: ( Jimmi )16.02. 201146. kapitola - Bellatrix Lestrangeová
Cheryl Dyson: ( Jimmi )14.02. 201145. kapitola - Záchrana a útek
Cheryl Dyson: ( Jimmi )14.02. 201144.kapitola - Dracovo prekvapenie
Cheryl Dyson: ( Jimmi )13.02. 201143. kapitola - Smrťožrúti
Cheryl Dyson: ( Jimmi )08.02. 201138. kapitola BONUS - Percy
Cheryl Dyson: ( Jimmi )07.02. 201142. kapitola - Rada škriatkov
Cheryl Dyson: ( Jimmi )03.02. 201141. kapitola - Dôležité správy
Cheryl Dyson: ( Jimmi )01.02. 201140. kapitola - Dracov fanklub
. Fan Art: ( Jimmi )30.01. 2011Draco: Phoenix Rising banner
. Fan Art: ( Jimmi )30.01. 2011Draco: Phoenix Rising Fan Art
Cheryl Dyson: ( Jimmi )30.01. 201139. kapitola - Správa od Snapa
Cheryl Dyson: ( Jimmi )29.01. 201138. kapitola - Svadobné plány
Cheryl Dyson: ( Jimmi )28.01. 201137. kapitola
Cheryl Dyson: ( Jimmi )22.01. 201136. kapitola - Zakladatelia
Cheryl Dyson: ( Jimmi )22.01. 201135. kapitola - Mysľomisa, pergamen a spoločnosť
Cheryl Dyson: ( Jimmi )22.01. 201134. kapitola - Ranná návšteva
Cheryl Dyson: ( Jimmi )16.01. 201133. kapitola - Vypožičané šťastie
Cheryl Dyson: ( Jimmi )13.01. 201132. kapitola - Les
Cheryl Dyson: ( Jimmi )07.01. 201131. kapitola - Zámena osôb
Cheryl Dyson: ( Jimmi )06.01. 201130. kapitola - U kančej hlavy
Cheryl Dyson: ( Jimmi )05.01. 201129. kapitola - Draco a Harry
Cheryl Dyson: ( Jimmi )04.01. 201128. kapitola - Harryho postrehy
Cheryl Dyson: ( Jimmi )02.01. 201127. kapitola Láskavosť
Cheryl Dyson: ( Jimmi )31.12. 201026. kapitola - Záhadné správy
Cheryl Dyson: ( Jimmi )24.12. 201025. kapitola - Hórovi synovia
Cheryl Dyson: ( Jimmi )23.12. 201024. kapitola - Priatelia
Cheryl Dyson: ( Jimmi )21.12. 201023. kapitola - Pradiarska ulička
Cheryl Dyson: ( Jimmi )18.12. 201022. kapitola - Elixíry šťastia a ako ich pripraviť
Cheryl Dyson: ( Jimmi )15.12. 201021. kapitola - Úvahy
Cheryl Dyson: ( Jimmi )09.12. 201020. kapitola - Viteál
Cheryl Dyson: ( Jimmi )09.12. 201019. kapitola - Vlaky a prach
Cheryl Dyson: ( Jimmi )08.12. 201018. kapitola - Zásahy a protizásahy
Cheryl Dyson: ( Jimmi )07.12. 201017. kapitola - Temné znamenie
Cheryl Dyson: ( Jimmi )06.12. 201016. kapitola - Kúzla a odkazy
Cheryl Dyson: ( Jimmi )05.12. 201015. kapitola - Manor a spomienky
Cheryl Dyson: ( Jimmi )04.12. 201014. kapitola - Snovlezci plaziví
Cheryl Dyson: ( Jimmi )03.12. 201013. kapitola - Dover
Cheryl Dyson: ( Jimmi )02.12. 201012. kapitola - Prenášadlá
Cheryl Dyson: ( Jimmi )01.12. 201011. kapitola - Luna
Cheryl Dyson: ( Jimmi )30.11. 201010. kapitola - Zničené sny
Cheryl Dyson: ( Jimmi )29.11. 20109. kapitola - Dracove rozhovory
Cheryl Dyson: ( Jimmi )28.11. 20108. kapitola - Grimmauldovo námestie
Cheryl Dyson: ( Jimmi )27.11. 20107. kapitola - Dracova dilema
Cheryl Dyson: ( Jimmi )26.11. 20106. kapitola - Harryho izba
Cheryl Dyson: ( Jimmi )25.11. 20105. kapitola - Hlavný stan
Cheryl Dyson: ( Jimmi )24.11. 20104. kapitola - Prepad
Cheryl Dyson: ( Jimmi )23.11. 20103. kapitola - Harry
Cheryl Dyson: ( Jimmi )22.11. 20102. kapitola - Hermiona
Cheryl Dyson: ( Jimmi )21.11. 20101. kapitola - Draco
. Úvod k poviedkam: ( Jimmi )09.10. 2010Úvod k poviedke