Preklady fanfiction Harryho Pottera

Len pre našu zábavu a poučenie.

Plán B

Kapitola 8.

Plán B
Vložené: denice - 04.06. 2026 Téma: Plán B
denice nám napísal:

Plán B

Autor: ApollinaV

Překlad: denice   Beta: Sevik99    Banner: Jacomo

Kapitola 8 

 

Severus konečně našel práci. Trvalo nám to (ano, nám) dost dlouho a ani zdaleka to nebyla práce snů, ale přiznal, že mu katastrofálně docházejí finance a že to místo moc potřeboval. Proto jsme to oslavili. Dobře, levné víno v papírových kelímcích v mém pokoji na koleji nebyla žádná velká oslava, ale naše nadšení to více než vynahradilo.

Trvalo dva měsíce, než jsme mu našli práci lektora matematiky a přírodních věd v soukromém vzdělávacím centru pro děti, které vyžadovaly zvláštní pozornost. Ani jeden z nás to neřekl nahlas, ale oba jsme se obávali, jak dlouho tam vydrží. Byla to práce, která vyžadovala trpělivost a ochotu rozdělit myšlenky na snadno stravitelné kousky pro, no… děti, které by stejně snadno nazval hlupáky. A mimochodem, nadávky, výhrůžky a tresty se ve školství obecně neschvalovaly. Ale učení probíhalo individuálně a ve skupinách nanejvýš pěti dětí. Doufejme, že mu to dá schopnost udržet svůj temperament na uzdě. Myslela jsem si, že by si taky mohl s dětmi vytvořit nějaké pouto a ta zkušenost by byla oboustranně prospěšná… tedy kdyby si nechal hůlku doma.

Také jsem se bála, že ho přestanu po večerech vídat na našem místě.

Ano, k čertu, na našem místě. U našeho stolu. Podle našeho zvyku. Dorazila jsem tam první a objednala první rundu kávy, pak přicházel on a kolem desáté večer koupil další. Někdy kolem jedné nebo druhé, podle toho, jak zajímavé byly naše rozhovory, jsme se rozcházeli. Ale obvykle to bylo kolem druhé, protože naše rozmluvy byly vždycky zajímavé. Ale teď mu nastane budíček v šest ráno, skutečná práce a povinnosti, a kde jsem v tom byla já?

Bohové, skoro jsem měla pocit, jako bych se rozešla s přítelem. Počkat, to není pravda.

Jen jsme flirtovali, Severus byl příliš bolestně stydlivý, i když by to nazval rytířstvím, než aby bral vážně cokoli, co jsem řekla. A já byla, no, zatraceně moc zbabělá, než abych se chovala s otevřenou vyzývavostí ve snaze získat muže, kterého jsem chtěla. Troufalá, to jsem mohla být, ale nabízet se, hm, to už tak moc ne. Kromě toho jsem s ním chtěla opravdový vztah, ne aférku. Vrhnout se na něj kvůli malému pomuchlování a užití si nebylo řešení.

I když sexuální napětí ve vzduchu mezi námi bylo dusivé.

Severus Snape mě dokázal rozpálit trefně kousavým pohledem. Ne, žádným zamračením, to už na mě nikdy nezkoušel. Už jsem nebyla studentka lektvarů se zpocenými dlaněmi; to jsem věděla jistě. Ani mě nesvlékal očima, což by bylo děsivé a trochu chlípné, ale sakra, kdyby tak mezi námi neprobíhaly jiskry touhy, která mě nutila chtít se s ním rozplynout. Nebo spíš se k němu tulit jako kotě.

Znovu jsem v hlavě slyšela Ronův hlas, skoro jak se mi posmívá. Řekl, že jsem ‚pošahaná‘. Možná na tom něco bylo.

Nejlepší bude nad tím nepřemýšlet.

Když se v pondělí neukázal, objednala jsem si dvojité espresso a zvedla jeho šálek kávy na posměšný pozdrav.

Poté, co v úterý znovu nedorazil, neobjednala jsem si na jeho počest další dvojité espresso. Ještě ke všemu je hnusné. Jen to posiluje stereotyp, že káva je pouhý vývar ze spálených kávových zrn; což také je.

Ve středu večer, když mě zase nechal sedět samotnou, jsem odešla brzy.

Už jsem se nevrátila. Nechtěla jsem vidět, jak se mi jeho prázdná židle posmívá. Připadalo mi, jako bych se do našeho zpackaného a zničeného vztahu vrhla sama a jakmile on z něj dostal, co chtěl, utekl. No, alespoň jsem s ním nespala.

Odkud se to vzalo?

Ne, raději se tím nezatěžovat. Očividně skončil. A já taky. Využil mě. Tak velmi šikovně mě využil, a bohové, to bolelo.

Ale bohužel to znamenalo, že jsem se do Svatého pole nemohla vrátit. Zachvěla jsem se při pomyšlení, že bych ho tam znovu potkala. Co kdybych ho viděla u našeho stolu, jak popíjí kávu a pomalu mačká klávesnici? Co kdyby nebyl sám?

Co kdyby mě někým nahradil?

To bych nepřežila.

Dokončila jsem semestr a pak i ročník zavřená ve svém pokoji na koleji, kávu jsem si vařila v překapávači. Byla mnohem levnější a zatraceně, taky tak chutnala. Bez ohledu na kvalitu mletých ​​zrn jako bych v ústech vždycky měla suchý, hořký popel.

Během léta jsem trávila více času pendlováním mezi domem rodičů a Doupětem. Ve skutečnosti jsem se jen snažila něčím zaměstnat. Plnila jsem své dny bezmyšlenkovitou činností s jediným cílem, stejným cílem, jaký jsem měla v den, kdy jsem si uvědomila, že Severus je pryč – nemyslet na něj. Tempem, jakým jsem pokračovala, bych mohla brzy promovat i ze zrychleného studijního programu.

Kluci byli koneckonců rádi, že mě mají, a s láskou mě přivítali zpět do spolku. Ron mě přivítal trochu víc, než bylo nezbytně nutné, a i když se mě Severus nikdy ani prstem nedotkl, rozmazlil mě ohledně každého muže, který mohl přijít po něm. A Ron se mnou chtěl zacházet jako se zvířátkem na muchlování v dětské zoo. Asi nám takové chování vyhovovalo ve školních dobách, ale já jsem chtěla něco víc. Něco solidního. Někoho jiného.

Někoho s mrzutou povahou, naprosto hrozným humorem a takovou uhlazenou sexuální přitažlivostí, která mě ochromila a zanechala v louži vřelé, zkapalněné touhy. A on se mě nedotkl. Ani jediný zatracený polibek. Co se mnou sakra bylo, že mě nechtěl ani Snape?

Co to se mnou sakra bylo, že ho pořád chci?

Navzdory všemu.

Musím být pošahaná.

Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Ďakujem
Pre automatický komentár sa musíte prihlásiť.

Kapitola 8. (Hodnotenie: 1)
Od: Jacomo - 04.06. 2026
| |
No jo, vždycky musí být trocha toho trápení a toužení, aby si oba uvědomili, jak moc si chybí. "Pošahaná" Hermiona už to víc, co Severus?
Díky moc za překlad, Denice a Seviku.
Kapitola 8. (Hodnotenie: 1)
Od: denice - 06.06. 2026
|
Hermiona na jedné straně dobře ví, co chce - ne jenom nějaké muchlování, ale opravdový vztah - na druhé straně se tak trochu chová jako v předminulém století, nechává první krok na Snapeovi, to nemusí být nejlepší ;-)
Děkujeme, Jacomo.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: Sofia99 - 04.06. 2026
|
Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: anizne - 04.06. 2026
|
Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: margareta - 04.06. 2026
|
Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Kapitola 8. (Hodnotenie: 1)
Od: Yuki - 04.06. 2026
| |
Myslím, že Severus byl plně zaměstnán svou novou prací a hlavně aktivitou nenechat se příliš brzy vyhodit.
Takže jo, lidi si musí chybět, aby si uvědomili, že toho druhého potřebují. Tudíž ne, nejsi pošahaná Hermiono, jen sis to konečně přiznala... :)
Děkuju moc, milé čarodějky :)
Kapitola 8. (Hodnotenie: 1)
Od: denice - 06.06. 2026
|
Takhle si to možná Hermiona vysvětlovala, ale on její adresu znal, mohl zavolat nebo poslat pohlednici...
Tři dny jsou možná málo, jen někdy se můžou táhnout jako století... Ale pak, neozval se hodně dlouho...
Děkujeme, Yuki.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: alvap - 04.06. 2026
|
Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: barca666 - 04.06. 2026
| |
Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Kapitola 8. (Hodnotenie: 1)
Od: sisi - 04.06. 2026
|
Ono učit, byť jen pět kusů najednou, nemusí být zrovna procházka mapou biologie, chudák Snape ještě musí tak brzo vstávat, chystat si všechny ty pracovní listy, pomůcky, opravovat naškrábané potrhané písemky, fakt dřina, však to Hermiona také zjistí, ne jen, že káva není o sobě samé, ale o tom, s kým se pije, ale i život profesorský je dřina a úmor a úděl nevděčný, ne tak, aby se ještě mrhalo časem na kafíčkování s mladicemi.
Moc děkuji za překlad, Denice, Seviku99, ve čtvrtek je to pro mě nejlepší pomocná vzpruha před páteční šichtou.
Kapitola 8. (Hodnotenie: 1)
Od: denice - 06.06. 2026
|
Tohle všechno Hermiona jistě ví, jen je jí jasné, že učitelská dřina není každodenní čtrnáctihodinová šichta v hlubinném dolu, takže její nejistota je pochopitelná, když neví, na čem je.
Děkujeme, sisi.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: ell - 04.06. 2026
| |
Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

Kapitola 8. (Hodnotenie: 1)
Od: kakostka - 04.06. 2026
|
mno jo, chybi ji, zvykla si na nej a jeste zjistila, ze ji pritahuje...
a misto miliskovani ma zatim utrum... mno jo, kseftovala si s demonem, holka, tak trp. ale snad ne dlouho
diky za preklad
Kapitola 8. (Hodnotenie: 1)
Od: denice - 06.06. 2026
|
Miliskování tu myslím nebylo ve hře, to mohla mít s Ronem, Hermiona si jasně uvědomuje, že chce vážný, dospělý vztah. A teď neví, jestli byla využitá, nebo co se vlastně děje. A k tomu to, co říkal - nebo neříkal - démon...
Děkuji, kakostko.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: misule - 04.06. 2026
|
Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: ivy - 04.06. 2026
|
Omlouvám se, že nemám víc času, o to víc si vážím vašeho, který jste tomu věnovali.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: Radka - 04.06. 2026
|
Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: luisakralickova - 05.06. 2026
| |
Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Kapitola 8. (Hodnotenie: 1)
Od: Erika_Zachova - 05.06. 2026
|
Ouuu...to napínání mě zabije. Ale říkala sem si, že 'smlouva s ďáblem' nebude jenom tak . Teď záleží, jestli se trápí navzájem vlastní tvrdohlavostí a tím, že si nechtějí přiznat své city, nebo to trápení na na starosti 'vyšší moc' . Vlastně 'nižší moc" ?.
Děkuju za přeložení další kapitoly. Už teď se těším na další ❣️.
Kapitola 8. (Hodnotenie: 1)
Od: denice - 06.06. 2026
|
Napínání skončí příští týden ;-) Hermiona se trápí, protože neví, jestli ji Severus jen chytře nevyužil, asi proto se ho nejde zeptat, co jeho zmizení má znamenat. A ano, ta 'nižší moc' tu straší...
Děkujeme, Eriko_Zachova.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: maria - 05.06. 2026
|
Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

Kapitola 8. (Hodnotenie: 1)
Od: fido - 05.06. 2026
| |
to jsou myšlenkové pochody ... nahradil mně a neví to ... jen v té hlavě to je
a pohled Severuse by nebyl?
učit malé děti ... možná už sedí :) ... malá skupinka se ještě zmenšila (přísady do lektvarů z 'toho' nejdou?)
díky
Kapitola 8. (Hodnotenie: 1)
Od: denice - 06.06. 2026
|
Pohled Severuse obávám se nebude, tohle je Hermionin píseček. Ale vysvětlovat se bude ;-)
Možná už sedí - tak tohle mě odbouralo :-D
Děkuji, fido!

Kapitola 8. (Hodnotenie: 1)
Od: Lupina - 07.06. 2026
|
Severus učí děti!? Chystejte rakve!
Jinak mě baví Hermioniny myšlenkové pochody :D
Jen holka mohla vydolovat trochu nebelvírské odvahy a dát najevo něco víc. Oni ti chlapi spoustu náznaků nevidí. Někdy potřebujou praštit po hlavě, no.
Tak snad jim to vyjde. Protože s Ronem už vztah mít nemůže.
Díky, díky za překlad, denice a Seviku.
Kapitola 8. (Hodnotenie: 1)
Od: denice - 07.06. 2026
|
Co děti, ale aby ty nové zážitky nešvihly s ním!
Mohla, ale nechtěla se okatě nabízet, a docela jí v tom fandím. Jen ať se chlapec trochu snaží...
Ron, no to by mohlo být na zabití - jednat s ní jako s plyšákem :-)
Děkujeme, Lupino.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: leol - 07.06. 2026
|
Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: miroslava - 09.06. 2026
|
Aspoň takto ďakujem všetkým, čo sa na tomto preklade podieľali a umožnili mi tak príjemne stráviť čas. Týmto dávam najavo, že poviedku čítam a teším sa na pokračovanie.

AK. Automatické poďakovanie za preklad (Hodnotenie: 1)
Od: katrin - 10.06. 2026
| |
Alespoň takto děkuji všem, kteří se na tomto překladu podíleli a umožnili mi tak příjemně strávit čas. Tímto dávám najevo, že povídku čtu a těším se na pokračování.

Prehľad článkov k tejto téme:

ApollinaV: ( denice )11.06. 2026Volný den po skončení povídky
ApollinaV: ( denice )10.06. 2026Kapitola 9. a Epilog
ApollinaV: ( denice )04.06. 2026Kapitola 8.
ApollinaV: ( denice )28.05. 2026Kapitola 7.
ApollinaV: ( denice )21.05. 2026Kapitola 6.
ApollinaV: ( denice )14.05. 2026Kapitola 5.
ApollinaV: ( denice )07.05. 2026Kapitola 4., část 2.
ApollinaV: ( denice )30.04. 2026Kapitola 4., část 1.
ApollinaV: ( denice )23.04. 2026Kapitola 3.
ApollinaV: ( denice )16.04. 2026Kapitola 2.
ApollinaV: ( denice )09.04. 2026Kapitola 1.
ApollinaV: ( denice )09.04. 2026Úvod