Preklady fanfiction Harryho Pottera

Len pre našu zábavu a poučenie.

 • Jimmi
  Main Admin
  príspevkov: 871
  Členom od: pred: 14 rok.
    

  Na tejto stránke existuje viac možností obmedzovania k prístupu. 

  Dôvody

  - nevhodné kvôli obsahu, vtedy by mal byť prístup len pre registrovaných užívateľov, ktorí svojou registráciou potvrdzujú, že majú zodpovedajúci vek a podobne. K obsahu sa nedá dostať cez vyhľadávanie na googli, takže by to malo byť v poriadku.  Všetko nad 18 by malo byť len pre registrovaných, bohužiaľ to nie vždy tak je  - prekladateľ žiada, či zablokovať celú poviedku alebo má možnosť blokovať len konkrétne kapitoly. Zodpovednosť je na ňom

  - predčasný prístup pre komentujúcich - obmedziť prístup ku kapitole, pokiaľ ste nekomentovali ďalšiu. Využíva sa to hlavne pri aktívnom preklade, keď potrebuje autor motiváciu a podobne. Ak nezaberie ani toto, väčšinou ho strácame. Pre vás by to malo byť varovanie, že sa niečo deje a prekladateľ potrebuje vašu podporu. Po dokončení poviedky by mali obmedzenia zrušené, opäť je to na autorovi. Ak sa poviedka nahlási, hlavni admini to môžu dať do poriadku. 

  - nepovolený preklad - áno aj to sa stáva, autor verejný preklad nepovolil. V tom prípade obyčajná registrácia nestačí (dokážu sa registrovať s google translatorom a minimálne 2x sme mali dosť veľký problém).  Podľa odpovede autora dokážeme posúdiť, či to nepovolenie je akože, aby sa nepovedalo, alebo by sa do toho mohli zapojiť aj právnici.  Z toho dôvodu vznikla Restricted section.  

  Najčastejšia otázka, ktorú dostávame, či už mailom alebo cez správy - ako sa dostanem do restricted section?  Je to vo FAQ, je to v článkoch... ale asi nie jasne. 

  Je to analógia RS z Harryho Pottera - keď sa pýtate mňa, to je akoby sa Hermiona spýtala madam Pinceovej, že ako sa tam dostane.

  Však premýšľajte. Ako je možné obmedziť prístup, aby to bolo obmedzenie univerzálne? Registráciou? Tým to nebude. Pozrite sa na svoj profil (v tej starej verzii, kde sú poviedky).  Čo tam v hornej časti vidíte?  Či ste online a počet bodov, ktoré ste nazbierali na tejto stránke. Bingo! Jediný spôsob ako niečo obmedziť je podľa počtu bodov. 

  A ako sa dajú nazbierať body? Aktivitou. Už nie na fóre, pretože to sme vymenili, už nie odkazmi, tak čo ostáva? A čo robia všetci ostatní?

  Nabudúce vás madam Pinceová môže vykázať z knižnice, bacha smile

  Žartujem, odkážem vás na tento post.