Preklady fanfiction Harryho Pottera

Len pre našu zábavu a poučenie.

Diskusné fórum

 • JSark
  Level 1
  príspevkov: 49
  Členom od: pred: 13 rok.
  po jún.20.2022 - 18:40  JSark
  Na tejto poviedke fičím od januára:
  https://archiveofourown.org/series/2567614
  Poviedka nie je dokončená, ale autorka ide skutočne bleskovým tempom. Začala som čítať v treťom ročníku, teraz dokončuje šiesty.
  Ide o severitus, Harry v Slizoline, hodne drsné zneužívanie v minulosti a hodne hodne hodne temný a pošahaný Harry. Ako fakt psychopat. Zároveň magicky mocný, veľmi charizmatický, ambiciózny, s okruhom nasledovníkov, proste potenciálny budúci Temný pán. Po boku so šialenou a drsňáckou... Susan Bonesovou.
  Snape viac-menej sám sebou, ale musel vystúpiť zo svojej komfortnej zóny. Dumbledore ako obvykle pre väčšie dobro urobí čokoľvek. Voldy typický Voldy, bez nosa, s horcruxami a tak.
  Inak sa autorka minimálne do 5 ročníka drží kánonu, len si ho upravuje pre svoje potreby. Stále sa pripravujem na to, že prestanem čítať, ak sa dostaneme k oznamovanému zlému koncu. Postavy kapú ako muchy jedna po druhej, ale je to skvele napísané, neviem sa odtrhnúť.
  Upozornenie: slash, ale vcelku sa to dá, keď to zvládnem ja, nemal by to byť problém pre nikoho. Pár scén som preskakovala.
  Párovanie:
  Harry/Fred W., Theo/Hermiona, Remus/Sirius a hlavne taká zvláštnosť ktorú vidím asi prvý raz Severus/Tonksová
  Rozsah: šialených 1 053 089 slov.