• Chyby na stránke Zmizelé příspěvky

    Jimmi, videla, mam ulozeno. Proste jsem za ty roky rozmazlena... Bozi grafika, jednoduchy prehled povidek razeny vlev...

    kakostka pred: 2 dn.
  • Chyby na stránke Zmizelé příspěvky

    @kakostka a videla si tú náhradu?

    Jimmi pred: 6 dn.
  • Novinky na stránke Nový prehľad tém

    Stĺpce po rokoch boli nahradené prehľadom všetkých tém, ktoré tu máme. Pretože stačilo, aby sa nezadal rok a téma neb...

    Jimmi pred: 6 dn.
  • Chyby na stránke Zmizelé příspěvky

    Jimmi, děkuji, přehled po letech je super. také patřím mezi pravidelné rybáře ve starších překladech. jsem zvyklá roz...

    kakostka pred: 6 dn.
  • Chyby na stránke Zmizelé příspěvky

    Nech sa páči po rokoch: https://hpkizi.sk/modules/Topics/topicslist.php

    Jimmi pred: 6 dn.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    Dobrý den, ahoj,Nemá někdo staženou povídku Until Proven?Bohužel nemohu ji nikde najít a chtěla bych i ji znova přečí...

    pavlina34 pred: 6 dn.
  • Chyby na stránke Zmizelé příspěvky

    To len nezvyk.  Myslela som, že prerobím vyhľadávanie, ale to ide cez články, nie cez témy...   Na to, čo potrebuješ,...

    Jimmi pred: 1 týžd.
  • Chyby na stránke Zmizelé příspěvky

    Přiznávám se! Jsem blb a špatně jsem se dívala, myslela jsem, že se musí každé téma vybírat při vyhledávání, vůbec js...

    Oliszek pred: 1 týžd.
  • Chyby na stránke Zmizelé příspěvky

    To je problém len ten ship? V témach sú rovno bannere, CTRL-F tam funguje, všetko je na jednej strane a nezaťažuje to...

    Jimmi pred: 1 týžd.
  • Chyby na stránke Zmizelé příspěvky

    Zdravím, tohle je prosím trvalý stav? Přehled povídek, pokud člověk neví přesně co chce číst nebo co hledá je nepost...

    Oliszek pred: 1 týžd.
Diskusné fórum
  • Octavie
    Level 2
    príspevkov: 29
    Členom od: pred: 3 rok.
      
    Manacled od Senlinyu

    https://archiveofourown.org/works/14454174/chapters/33390198
    https://www.fanfiction.net/s/12917045/1/Manacled

    Tahle povídka byla dokončena v roce 2019 a od té doby vede žebříčky oblíbenosti dramionek, vždycky je minimálně v první trojce nejlepších povídek, když už není první. Má dokonce facebookovou skupinu, kde se lidi utěšují po dočtení a sdílejí dojmy. Podle těch recenzí, komentářů atd. je povídka srdcervoucí a hodně čtenářů napsalo, že se po přečtení dlouho vzpamatovávali a někteří se nevzpamatovali dodnes. Proto jsem se trochu zalekla, ale tak to hodnocení mě lákalo hodně. Nakonec to moje uleknutí povídce spíš asi uškodilo, protože jsem to četla po kouscích, abych se náhodou nedostala do nějaké depky nebo tak. Taky jsem se trochu bála ještě jedné věci po přečtení jejích dvou dalších povídek, a to toho, jak ráda používá nedostatečnou komunikaci a nedorozumění. To jsem se bála zbytečně, nic takového tam nebylo.
    Vše se odehrává ve světě, kde Voldemort nezemřel a i po pár letech dál probíhá válka.
    Příběh je rozdělen na 4 části. První čtvrtina vypráví od prostředku. Hermiona je po cca roce a půl věznění v naprosté tmě a samotě, navíc s náramky potlačujícími magii, propuštěna z cely. I když všeobecnou paměť má, na pár důležitých věcí si nedokáže vzpomenout. Věcí, které zajímají Voldemorta. Léčitelé doporučují, že by se jí vzpomínky mohly uvolnit po otěhotnění, a zrovna "šťastnou" náhodou Voldemort zahájil repopulační program, protože čistokrevné mladé ženy nedokáží otěhotnět, tak do starých rodin pošle válečné zajatkyně, aby porodily. Hermionu pošle k Dracovi, protože chce ty její vzpomínky a v těhotenství může nitrozpyt provádět pouze otec dítěte smile. Tahle první čtvrtina mi připadala zdlouhavá, protože jsem čekala na ten kulervoucí prostředek...
    Po otěhotnění se Hermioně jako lavina vrátily všechny vzpomínky a my to s ní prožíváme. Jak se Draco nabídl, že bude pomáhat řádu, ale jako odměnu chce Hermionu - teď i po válce. Poslední část příběhu je po navrácení vzpomínek, kdy spolu Hermiona s Dracem chtějí utéct, vše plánují a nakonec zdárně utečou. A pak následuje několik epilogů + ještě příběh o dětech extra.
    No, takže zhruba poslední kapitola a ty epilogy mě totálně dostaly, to byla nádhera. Ten dlouhý příběh předtím to ale pro mě neospravedlňuje. Je sice pravda, že kdyby čtenář neměl všechny detaily, konec by asi neměl takové grády, ale...
    Chápu, proč je povídka tak oblíbená. Příběh je to hrozně moc silný. Temným způsobem. I když to má happyend, rozhodně z toho nevyšli bez ztráty kytičky. Vlastně obětovali úplně všechno. Skončí sice spolu, ale za jakou cenu. Následky války jsou pro ně brutální. Ale jsou spolu.
    Prostě, ten konec mi za to stál. Ale mezi mou nejoblíbenější trojici se Manacled neprobojoval.
    Když o tom zpětně přemýšlím, u mě vede jednoznačně Remain Nameless.
  • moiki
    Level 1
    príspevkov: 13
    Členom od: pred: 4 rok.
      
    Vypadá velmi zajímavě mohlo by se to dostat mezi možné překládané kousky zde prosím?