• Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Ďakujem, ó veľká prekladateľka. :))) Aj za tú stránku, vyzerá zaujímavo. Použijem asi to B'ystyrglawová, lebo ten pre...

    JSark pred: 1 deň
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Ještě přidávám odkaz na zdroj: https://cs.glosbe.com/gd/cs

    Jacomo pred: 1 deň
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Děkuju, ráda jsem pomohla. Jak jsem psala, slovní hříčky mě moc baví.K těm ženským příjmením mě napadlo toto:Bifľomor...

    Jacomo pred: 1 deň
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Jacomo, ty si zázrak. :) Najskôr použijem obe s tým, že to druhé v zmysle "lono húlky/prútika" by odkazovalo aj na te...

    JSark pred: 2 dn.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Ahoj JSark.Slovní hříčky jsou při překladu moje nejoblíbenější záležitost, tak jsem zkusila něco nahodit do slovníků....

    Jacomo pred: 2 dn.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Čarodejky, kolegyne prekladateľky, prevažne asi skôr zo Slovenska. :)Mám na vás takú malú prosbičku, prekladateľský o...

    JSark pred: 3 dn.
  • Hľadám poviedku Povídky od Tesstralky/Tesska

    Napiš mi mail, pošlu ti to jako pdf.

    spaceyfan pred: 5 dn.
  • Hľadám poviedku Povídky od Tesstralky/Tesska

    Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, prosím nemáte někdo překlad povídky Dychtivý šepot? Je to taková moje srdcovka, k...

    FFmagor pred: 5 dn.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    @spaceyfan pošli mi ju na email. Dám ju do stiahnutí. Ale musí byť jasné odkiaľ to je a kto je pôvodný autor.

    Jimmi pred: 2 týžd.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    Ty jo, tak teď už nevím, kde by byla chyba, protože mail je správně. ????

    pavlina34 pred: 3 týžd.
Diskusné fórum
  • yoxinka
    Level 1
    príspevkov: 6
    Členom od: pred: 2 rok.
      
    Ahojte

    O poviedke Manacled som sa dozvedela straaašne dávno, ale po prečítaní anotácie som si povedala, že toto čítať nezvládnem. Pred polrokom som náhodou natrafila na video (nižšie, mimochodom, keby bola táto poviedka film, toto by bol VEĽMI slušný trailer, je to spravené vynikajúco) a to ma veľmi zaujalo. Prečítala som si nejaké komentáre a v jednom bolo, že po 25 kapitolu je to strašné, ale potom to celé strašné začne dávať zmysel. Tak som si povedala, že 25 zo 77 to nejako zvládnem, ale trvalo mi mesiace, kým som sa odhodlala. Neľutujem!!! Toto je ozaj náročné čítanie bez sladkého záveru v štýle, všetci napokon žili šťastne, kým nepomreli. Záver je presne adekvátny tomu, čo sa stalo v celej poviedke. Postavy sú tu fantasticky prepracované, autorka skvelo pracuje s ich psychológiou a vynikajúco je zapracovaná aj psychológia vojny s dôrazom na to, čo dokáže spraviť s ľuďmi. Je to smutná a surová poviedka, ale je plná lásky, odvahy, sily a odhodlania. Všetko v nej do seba napokon krásne zapadne ako puzzle, všetko dáva zmysel, všetko má dôvod. Autorka sama píše, že toto nie je love story, ale príbeh vojny. Ja súhlasím, ale pridávam, že toto je príbeh Draca a Hermiony, kde sú postavy potiahnuté ešte do väčšieho extrému ako bola Hermiona v Broken a Draco v WLS, kto čítal, bude si vedieť zhruba predstaviť.

    https://m.fanfiction.net/s/12917045/1/

    https://youtu.be/bukbYnWydxo
  • Octavie
    Level 2
    príspevkov: 29
    Členom od: pred: 3 rok.
      
    Ahoj,
    o Manacled jsem tu psala před několika měsíci také grin . Zrovna jsem na tu povídku před pár dny myslela a říkala si, že přeci jen je to hodně silný příběh s obrovskou fanouškovskou základnou a že by stál za přeložení, aby se řady jeho obdivovatelů rozšířily. A ty jsi sem zrovna napsala a potvrdila to, takže děkuji shades .
    Autorka zveřejnila povídku i srovnanou podle posloupnosti, že to pak číst není tak brutální. Ale teď to nemůžu nikde dohledat, takže asi to nakonec stáhla jako zbytečné. Vlastně to tak je, každý si může začít číst tam, kde se mu zlíbí (mně se to obvykle líbí na konci :lol: ).
  • yoxinka
    Level 1
    príspevkov: 6
    Členom od: pred: 2 rok.
      
    Nooo, Manacled rozhodne stojí ta preklad! Pre mňa je to poviedka z kategórie TOP, kde mám zaradené Isolation, Broken, WLS … skrátka veľmi silné príbehy, ktoré sú fantasticky napísané. Ale áno, je to miestami veľmi brutálna poviedka, ale je to vyvážené ozaj krásnymi momentmi a to sa mi na nej páči. Veľakrát si pri poviedke poviem, škoda toho sladkého záveru a tu to nebolo treba, lebo záver nie je sladký, ale je krásny a plný nádeje. smile
  • yoxinka
    Level 1
    príspevkov: 6
    Členom od: pred: 2 rok.
      
    Ahojte.
    Pustila som sa do Manacled druhýkrát. Totiž, tá poviedka je napísaná tak, že sa dá začať čítať v strede (Flashbacky) alebo od začiatku. Ako som spomínala, začala som ju vônec čítať len kvôli tomu, že som sa dozvedela, že od asi 26 kapitoly majú tie hrozné veci zmysel. Avšak, keď človek prečíta celú poviedku, tých prvých 26 kapitol naberá ÚPLNE iný rozmer, tak si to idem zase od začiatku. Autorka má premyslený každý detail, keď sa človek po prečítaní vráti zas na začiatok, je to skvelé. Ja sa aj bojím hocičo bližšie o nej písať, aby som nepokazila zážitok prípadným čitateľom. Každopádne, keď by niekto chcel takú soft verziu, začnite čítať od Fleshbackov, potom sa treba vrátiť na začiatok a potom zase za Fleshbacky. Ale za mňa, je lepšie to čítať od začiatku a po prečítaní si zase prečítať prvých 26 kapitol. Je to vynikajúca poviedka!