• Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Ďakujem, ó veľká prekladateľka. :))) Aj za tú stránku, vyzerá zaujímavo. Použijem asi to B'ystyrglawová, lebo ten pre...

    JSark pred: 16 hod.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Ještě přidávám odkaz na zdroj: https://cs.glosbe.com/gd/cs

    Jacomo pred: 1 deň
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Děkuju, ráda jsem pomohla. Jak jsem psala, slovní hříčky mě moc baví.K těm ženským příjmením mě napadlo toto:Bifľomor...

    Jacomo pred: 1 deň
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Jacomo, ty si zázrak. :) Najskôr použijem obe s tým, že to druhé v zmysle "lono húlky/prútika" by odkazovalo aj na te...

    JSark pred: 1 deň
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Ahoj JSark.Slovní hříčky jsou při překladu moje nejoblíbenější záležitost, tak jsem zkusila něco nahodit do slovníků....

    Jacomo pred: 2 dn.
  • Fórum překladatelů Mená zakladateľov

    Čarodejky, kolegyne prekladateľky, prevažne asi skôr zo Slovenska. :)Mám na vás takú malú prosbičku, prekladateľský o...

    JSark pred: 2 dn.
  • Hľadám poviedku Povídky od Tesstralky/Tesska

    Napiš mi mail, pošlu ti to jako pdf.

    spaceyfan pred: 4 dn.
  • Hľadám poviedku Povídky od Tesstralky/Tesska

    Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, prosím nemáte někdo překlad povídky Dychtivý šepot? Je to taková moje srdcovka, k...

    FFmagor pred: 5 dn.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    @spaceyfan pošli mi ju na email. Dám ju do stiahnutí. Ale musí byť jasné odkiaľ to je a kto je pôvodný autor.

    Jimmi pred: 2 týžd.
  • Hľadám poviedku povídka Until Proven

    Ty jo, tak teď už nevím, kde by byla chyba, protože mail je správně. ????

    pavlina34 pred: 3 týžd.
Diskusné fórum
  • Jimmi
    Main Admin
    príspevkov: 920
    Členom od: pred: 16 rok.
    ne aug.01.2021 - 23:05  
    S ťažkým srdcom a po dlhom rozhodovaní dávam vale tejto poviedke a nebudem ju prekladať.

    Mám ju v zozname už od 2011, lenže medzitým sa nejak stratila, na ff.net je nedokončená, prevzal ju niekto iný, ani ten to nedokončil. Matne som si pamätala dej a keď sa prekladala Utajovaná realita, hovorím si - to si predsa pamätám inak. A ona to bola nakoniec iná poviedka.

    Zápletka je rovnaká a celý príbeh by bol predvídateľný, takže som preklad zamietla. Originál je v stiahnutiach, ak si to chcete prečítať.

    Klasika. Draco s Hermionou na seba narazia v bare, sú nešťastní, takže spolu začnú chodiť (sexovať)- takí tí Nepriatelia s výhodami - dokonca aj Lucius im to schváli, však je tradícia, že každý čistokrvný sa pred svadbou vybúri s muklorodenou. Pomáha im to utajiť skvelá škriatka.

    Nakoniec Draco podľahne tlaku rodiny a ožení sa, a Hermiona si v tom čase vezme Rona. Sex týždeń pred svadbou má samozrejme svoje následky, ale ani jeden o tom netuší.

    No a prichádza tá slávna scéna, keď Narcissa stretne Hermionou s Rose s úžasne modrými očami a prehrabne jej rukou vlasy, aby získala niečo na otestovanie, pretože si uvedomí, že "hľadí do vlastných očí".

    Podozrenie sa potvrdí, ale pred Dracom to zataja. Až keď sú Scorpius a Rose prváci (Rose skončí v Slizoline, zase skvelá scéna - mohla si vybrať, chcem byť tam kde tatko, šup do Slizolinu), Blaise šéfuje fakulte.

    Zomiera Lucius a v poslednej vôli odkáže majland Rose a Hermione ako jeho správkyni až do 17.rokov. A vysvetľujúci list ako všetko vedeli s požiadavkou, že sa to Draco nesmie dozvedieť. Ale Hermiona si nedá rozkazovať... Draco už bol v rozvodovom konaní, Ron to nezvláda, príbuzní, noviny, škola... súrodenecká rivalita, skvelý Blaise a trio Albus, Scorpius a Rose. Angelina s Georgeom (Ron mu vytkne, ako ani nepočkal, až jeho brat vychladne a vzal si jeho dievča)

    Draco akceptuje Rona ako súčasť Rosiinho života, detaily si už nepamätám. Nakoniec sa vezmú a Draco sa vytešuje, ako bude mať Scorpius za nevlastného brata Weasleyho smile Alebo naopak.

    Nie je to dlhé, niečo cez 50 tisíc na 18 kapitol, ale jednoducho už to tu bolo.

    Komu sa to chce prečítať, link je tu:

    https://hpkizi.sk/fanfiction/download/19/between_the_shadow_and_the_soul_by_bedelia

    (musíte byť prihlásení)
  • Octavie
    Level 2
    príspevkov: 29
    Členom od: pred: 3 rok.
      
    To ale vůbec nezní špatně! shades Přidala jsem si to do oblíbených, seznam se nějak rozšiřuje :lol: