archiv.hpkizi.sk

 

Vitajte na stránkach, ktoré sú konečne tým, čím pôvodne zamýšľali byť - miestom  pre tých, ktorým sa chce prekladať fanfiction k Harrymu Potterovi. Som veľmi rada, že som v tom nakoniec neostala sama a je nás tu viac. Na stránke sa nachádzajú hlavne preklady Dramione, Snamione, ale nájdete tu aj poviedky so slashovou tématikou. Pri každej poviedke je uvedený pairing, prístupnosť, prípadne varovanie. Venujte pozornosť úvodom k poviedkam. Nezabudnite na FAQ alebo položte otázku priamo v shoutboxe nižšie. Prajeme príjemne strávené chvíle.

Co je to "fan fiction"? "Fan fiction" by mohlo být docela dobře považováno za obrázek literatury jako takové - jak by asi vypadala, kdyby byla po nukleární katastrofě kříšena z mrtvých partou mladých pošahaných intelektuálů přeživších v podzemním bunkru. Nedělají to pro peníze. S těmi to vůbec nesouvisí. Svá díla píší a šíří čistě pro radost. Hltají příběhy předkládané oficiální kulturou, ale nespokojují se s jejich prostou konzumací, tichým nasáváním. Vedou s nimi dialog ve svém vlastním jazyce.
Fanfiction poviedky o Harrym Potterovi: Danteho pieseň lásky [CHD III]

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]

Danteho pieseň lásky

Jimmi | 24.09. 2010 | Philyra912 , 3170 čitateľov

Danteho pieseň lásky [CHD III]

 Danteho pieseň lásky

ORIGINÁL: http://www.fanfiction.net/s/3915662/1/Dantes_Love_Song

 Preklad: Jimmi 

Beta-read: žiaden

Tretí diel trilógie Cháronov dar. Po roku vojny musia Draco s Hermionou nájsť rovnováhu medzi koncami a začiatkami a čeliť minulosti, ktorá ich urobila takými, akí sú.

VAROVANIE: TEMNÁ POVIEDKA

Túto poviedku by som rada z osobných dôvodov venovala Komete. Nielen za to, že bola prvou, ktorá mala šancu prvé dva diely si prečítať a povzbudzovala ma svojím úžasným spôsobom pri preklade, či preto, že tentoraz si to prečíta až teraz ako prekvapenie, ale hlavne za jej neustálu podporu a „priateľa na telefón“ (či skôr maile). Kometa, ďakujem za všetko.

Naše ďalšie weby

Nájdete nás