archiv.hpkizi.sk

 

Vitajte na stránkach, ktoré sú konečne tým, čím pôvodne zamýšľali byť - miestom  pre tých, ktorým sa chce prekladať fanfiction k Harrymu Potterovi. Som veľmi rada, že som v tom nakoniec neostala sama a je nás tu viac. Na stránke sa nachádzajú hlavne preklady Dramione, Snamione, ale nájdete tu aj poviedky so slashovou tématikou. Pri každej poviedke je uvedený pairing, prístupnosť, prípadne varovanie. Venujte pozornosť úvodom k poviedkam. Nezabudnite na FAQ alebo položte otázku priamo v shoutboxe nižšie. Prajeme príjemne strávené chvíle.

Co je to "fan fiction"? "Fan fiction" by mohlo být docela dobře považováno za obrázek literatury jako takové - jak by asi vypadala, kdyby byla po nukleární katastrofě kříšena z mrtvých partou mladých pošahaných intelektuálů přeživších v podzemním bunkru. Nedělají to pro peníze. S těmi to vůbec nesouvisí. Svá díla píší a šíří čistě pro radost. Hltají příběhy předkládané oficiální kulturou, ale nespokojují se s jejich prostou konzumací, tichým nasáváním. Vedou s nimi dialog ve svém vlastním jazyce.
Fanfiction poviedky o Harrym Potterovi: Náhle precitnutie

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]

14. Nie je pravda, že ťa nenávidím.

Jimmi | 10.06. 2008 | AnneM.Olivier , 3974 čitateľov

Náhle precitnutie

All Characters belong to JKR . Autor anglického originálu A Sudden Awakening: Anne M. Oliver

Kapitolu venujem lenqe a Roselin, za ich komentáre k minulej kapitole. Inak by som to sem dala až zajtra. Touto kapitolou som vyčerpala svoju zásobu preložených kapitol, takže už to bude online.

Originálny názov je I Don’t Hate You . Je to zápor od nenávidieť. Slovenčina také slovo nemá, aspoň o ňom neviem. Videla som preklady ako nenenávidím, ale … Tak som si pomohla slovíčkom nie je pravda, že. Takže všade v texte, kde to je, bol pôvodne ten nešťastný zápor.

Inak do dvojky sa pustím, keď mi niekto pomôže s názvom. Life Not Loved. Život nemilovaný. Život neláskavý. Alebo Život nemilovanej. To asi skôr podľa predpkladaného obsahu. ???

Pozor, napriek tomu ako toto končí, to bude ešte úplne inak. Tentoraz som sa rozhodla nečítať to dopredu, ale aspoň z popisu som, čo to pochopila. Čestne priznávam, že som sa kukla na poslednú kapitolu, či mi niekto nezomrie, ale obsah netuším.

11. To je také nepríjemné

Jimmi | 09.06. 2008 | AnneM.Olivier , 2710 čitateľov

Náhle precitnutie

All Characters belong to JKR . Autor anglického originálu A Sudden Awakening: Anne M. Oliver

Kapitolu venujem assez, za to, čo robí a čo všetko si zobrala na plecia. Strašne držím "palečky" s novým Rokom.

Len sa mi to zdá alebo začínam mať problémy s názvami kapitol. Táto je v origináli It's Such a Shame. To je taká .... Shame je hanba. Ale nehodilo sa to k obsahu. Alebo škoda, otrava, nepríjemnosť, potupa, škandál. Keď si prečítate obsah kapitoly, poraďte, ako by ste preložili ten názov. Vďaka.

10. Plač nahlas

Jimmi | 09.06. 2008 | AnneM.Olivier , 2806 čitateľov

Náhle precitnutie

All Characters belong to JKR . Autor anglického originálu A Sudden Awakening: Anne M. Oliver

Kapitolu venujem lenqe a Emme. A neznámej osobe, ktorú mi pomohla s francúzskym slovíčkom.

Názov kapitoly je v origináli Crying Out Loud. Crying je plač, cry out vykríknuť (jednorazovo), loud nahlas. Je to dôležité správne pochopiť, lebo je to použité v poslednej vete a má to význam pre ďalšiu kapitolu. To je ten plač, ktorý je počuť aj cez zatvorené dvere. Neviem to lepšie popísať.

16 článkov (2 stránok, 10 článkov na stránku)
[ 1 | 2 ]rightgif
Prejsť na:

Naše ďalšie weby

Nájdete nás