archiv.hpkizi.sk

 

Vitajte na stránkach, ktoré sú konečne tým, čím pôvodne zamýšľali byť - miestom  pre tých, ktorým sa chce prekladať fanfiction k Harrymu Potterovi. Som veľmi rada, že som v tom nakoniec neostala sama a je nás tu viac. Na stránke sa nachádzajú hlavne preklady Dramione, Snamione, ale nájdete tu aj poviedky so slashovou tématikou. Pri každej poviedke je uvedený pairing, prístupnosť, prípadne varovanie. Venujte pozornosť úvodom k poviedkam. Nezabudnite na FAQ alebo položte otázku priamo v shoutboxe nižšie. Prajeme príjemne strávené chvíle.

Co je to "fan fiction"? "Fan fiction" by mohlo být docela dobře považováno za obrázek literatury jako takové - jak by asi vypadala, kdyby byla po nukleární katastrofě kříšena z mrtvých partou mladých pošahaných intelektuálů přeživších v podzemním bunkru. Nedělají to pro peníze. S těmi to vůbec nesouvisí. Svá díla píší a šíří čistě pro radost. Hltají příběhy předkládané oficiální kulturou, ale nespokojují se s jejich prostou konzumací, tichým nasáváním. Vedou s nimi dialog ve svém vlastním jazyce.
Fanfiction poviedky o Harrym Potterovi: Tichá noc

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]

Tichá noc (opravený preklad)

Jimmi | 24.12. 2011 | AnneM.Olivier , 2936 čitateľov

Tichá noc

Toto je pokus o opravu prekladu z roku 2008. Denice naň náhodou narazila a ja som sa fakt musela červenať. Toto by malo byť lepšie. Len ma mrzí, že už nefunguje link na pôvodné vianočné prianie od soraki... takže si musím vystačiť so svojím:

Šťastné prežitie vianočných sviatkov, rodinnú pohodu a pokoj v duši. A nech si to isté môžeme všetci zaželať aj o rok. 

Tichá Noc (A Silent Night od AnneM.)

Jimmi | 22.12. 2008 | AnneM.Olivier , 2752 čitateľov

Tichá noc

 

 

Nedokážem správne vyjadriť svoje pocity a to, čo by som vám chcela zaželať k sviatkom. Soraki to dokázala a preto si dovoľujem uverejniť link na jej vianočné prianie

 

Snáď ako prejav mojej vďaky príjmete toto prekvapenie - preklad vianočnej poviedky od mojej obľúbenej autorky. Hneď ako ju zverejnila (ani nie dva týždne) ma napadlo dať vám sem jej preklad ako moje poďakovanie za to, že sem chodíte. Snáď vás poteší.

Prajem vám všetkým hlavne veľa zdravia, to je to najdôležitejšie, čo človek potrebuje. Samozrejme veľa lásky a šťastie na dobrých ľudí. A to aby sa sny občas stali realitou.

Originál: A_Silent_Night

Prekladať znova začnem druhý janárový týždeň. Občas sem zablúdim, nebojte sa.

Naše ďalšie weby

Nájdete nás