archiv.hpkizi.sk

 

Vitajte na stránkach, ktoré sú konečne tým, čím pôvodne zamýšľali byť - miestom  pre tých, ktorým sa chce prekladať fanfiction k Harrymu Potterovi. Som veľmi rada, že som v tom nakoniec neostala sama a je nás tu viac. Na stránke sa nachádzajú hlavne preklady Dramione, Snamione, ale nájdete tu aj poviedky so slashovou tématikou. Pri každej poviedke je uvedený pairing, prístupnosť, prípadne varovanie. Venujte pozornosť úvodom k poviedkam. Nezabudnite na FAQ alebo položte otázku priamo v shoutboxe nižšie. Prajeme príjemne strávené chvíle.

Co je to "fan fiction"? "Fan fiction" by mohlo být docela dobře považováno za obrázek literatury jako takové - jak by asi vypadala, kdyby byla po nukleární katastrofě kříšena z mrtvých partou mladých pošahaných intelektuálů přeživších v podzemním bunkru. Nedělají to pro peníze. S těmi to vůbec nesouvisí. Svá díla píší a šíří čistě pro radost. Hltají příběhy předkládané oficiální kulturou, ale nespokojují se s jejich prostou konzumací, tichým nasáváním. Vedou s nimi dialog ve svém vlastním jazyce.
Fanfiction poviedky o Harrym Potterovi: Chocolate Drabble

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]

Darček na ospravedlnenie

Jimmi | 11.11. 2011 | MiHnn , 1909 čitateľov

Chocolate Drabble

Záver série Sweet Preference. Ďakujem všetkým za komentáre a snáď vyplnenie času čakania na nové kapitoly potešilo a pobavilo.

Mimochodom, ako biely šum sa označuje signál, či zvuk, ktorý obsahuje zmes signálov všetkých frekvencií (podobne ako biele svetlo obsahuje zmes svetla všetkých farieb). Zdroj: wiki.

Povznášajúce vyhliadky

Jimmi | 11.11. 2011 | MiHnn , 1864 čitateľov

Chocolate Drabble
Teraz som zistila (kedže v robote mám dramione.org zakázaný), že tieto drablíky tam má autorka pod spoločným názvom  Sweet Preference, takže som celkom trafila, keď som ich oddelila. Výzva k tomuto drabble fakt stojí za to... :D Jaj, a tam, kde je v texte slovíčko povznášať, povzniesť atď, je v origináli slovko sublime. Znamená to aj božský, úžasný, nádherný, ale keďže som chcela nechať jedno slovo presne tak ako autorka, rozhodla som sa to vyriešiť takto. 

 

Všetko je v prezentácii

Jimmi | 09.11. 2011 | MiHnn , 1707 čitateľov

Chocolate Drabble

Všimla som si, že dnes nič nie je, tak aby vám tu nebolo smutno. Preložené naozaj veľmi rýchlo, ale zdalo sa mi blbé hodiť sem drabble po desiatich minutách, takže som sa potom vyhrala s počtom slov. Polhodinový preklad už znie lepšie.

Inak, toto drabble nepatrí priamo do tejto série, ale autorka ho má tiež na FF v jednom, aby šetrila "témy".

Naše ďalšie weby

Nájdete nás