archiv.hpkizi.sk

 

Vitajte na stránkach, ktoré sú konečne tým, čím pôvodne zamýšľali byť - miestom  pre tých, ktorým sa chce prekladať fanfiction k Harrymu Potterovi. Som veľmi rada, že som v tom nakoniec neostala sama a je nás tu viac. Na stránke sa nachádzajú hlavne preklady Dramione, Snamione, ale nájdete tu aj poviedky so slashovou tématikou. Pri každej poviedke je uvedený pairing, prístupnosť, prípadne varovanie. Venujte pozornosť úvodom k poviedkam. Nezabudnite na FAQ alebo položte otázku priamo v shoutboxe nižšie. Prajeme príjemne strávené chvíle.

Co je to "fan fiction"? "Fan fiction" by mohlo být docela dobře považováno za obrázek literatury jako takové - jak by asi vypadala, kdyby byla po nukleární katastrofě kříšena z mrtvých partou mladých pošahaných intelektuálů přeživších v podzemním bunkru. Nedělají to pro peníze. S těmi to vůbec nesouvisí. Svá díla píší a šíří čistě pro radost. Hltají příběhy předkládané oficiální kulturou, ale nespokojují se s jejich prostou konzumací, tichým nasáváním. Vedou s nimi dialog ve svém vlastním jazyce.
Fanfiction poviedky o Harrym Potterovi: Lekcie [Lost]

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]

Kapitola 13. Lekcia o živote - end

Lostt | 23.04. 2008 | Lostt , 4301 čitateľov

Lekcie [Lost]

Kapitola 13. Lekcia o živote - end

Hermiona sedela v jednom z bielych kresiel, ktoré mala v obývačke. Celá miestnosť bola ladená do bleda. Gauč a kreslá boli kožené a biele. Stôl bol z bieleho dreva, rovnako ako nábytok. Koberec bol jemne šedomodrý, knižnica v jednom rohu miestnosti bola z bieleho mramoru. Stála ju veľa, ale Hermiona ju mala najradšej. Za tie roky do nej nazbierala slušnú zbierku kníh. Milovala kúzelnícke knižnice. Mohla mať aj milión kníh. Dala by ich tam. Do jednej.

Kapitola 11. Rutina

Lostt | 23.04. 2008 | Lostt , 2917 čitateľov

Lekcie [Lost]

Kapitola 11. Rutina

Celkom vyčerpaná prišla domov. Po tom všetkom sa sem premiestnila cez Weasleyovský krb.
Mala chuť sa schúliť do postele a nevyliezť z nej. No musela ísť ešte do práce. To bolo nevyhnutné. Ešte sa nestalo, aby noviny nevyšli. A nebude tomu tak ani zajtra.

Kapitola 9. Hystéria?

Lostt | 23.04. 2008 | Lostt , 2691 čitateľov

Lekcie [Lost]

Kapitola 9. Hystéria?

Niečo jej vnútri hlasno kričalo. A ona to nevedela utíšiť. Ale kričalo to niečo pre súhlas, alebo to bol len umlčujúci protest?
A prečo na to vôbec hľadá odpoveď? Veď by mala mať jasno, nie?
Samozrejme, že ho nemiluje po tom, ako sa na ňu vykašľal.

Kapitola 5. Za to môžu ruže

Lostt | 23.04. 2008 | Lostt , 2909 čitateľov

Lekcie [Lost]

Kapitola 5. Za to môžu ruže

Víkend Hermiona strávila pracovne. Ako vždy. Ale i tak ju zmohol viac ako obvykle.
Nepripisovala tomu význam, no i tak jej to vŕtalo v hlave vždy, keď sa nemusela starať o zaplnenie prednej stránky, o nedostatok miesta pre dotazy čitateľov a o krádež fotografií. Malé problémy v porovnaní s tým, čo pre ňu predstavoval Harry Potter v meste.

14 článkov (2 stránok, 10 článkov na stránku)
[ 1 | 2 ]rightgif
Prejsť na: