archiv.hpkizi.sk

 

Vitajte na stránkach, ktoré sú konečne tým, čím pôvodne zamýšľali byť - miestom  pre tých, ktorým sa chce prekladať fanfiction k Harrymu Potterovi. Som veľmi rada, že som v tom nakoniec neostala sama a je nás tu viac. Na stránke sa nachádzajú hlavne preklady Dramione, Snamione, ale nájdete tu aj poviedky so slashovou tématikou. Pri každej poviedke je uvedený pairing, prístupnosť, prípadne varovanie. Venujte pozornosť úvodom k poviedkam. Nezabudnite na FAQ alebo položte otázku priamo v shoutboxe nižšie. Prajeme príjemne strávené chvíle.

Co je to "fan fiction"? "Fan fiction" by mohlo být docela dobře považováno za obrázek literatury jako takové - jak by asi vypadala, kdyby byla po nukleární katastrofě kříšena z mrtvých partou mladých pošahaných intelektuálů přeživších v podzemním bunkru. Nedělají to pro peníze. S těmi to vůbec nesouvisí. Svá díla píší a šíří čistě pro radost. Hltají příběhy předkládané oficiální kulturou, ale nespokojují se s jejich prostou konzumací, tichým nasáváním. Vedou s nimi dialog ve svém vlastním jazyce.
Fanfiction poviedky o Harrym Potterovi: HPKIZI restart

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]

Advent 2020

Jimmi | 03.11. 2020 | . Oznamy , 205 čitateľov

HPKIZI restart

Ahojte,

keďže som dnes dopreložila všetko, čo som mala v pláne preložiť do Adventu, je na čase uviesť pár informácii. Pôvodne som to chcela dať tesne pred Adventom, ale takto na to ešte stihnete zabudnúť.

 

Dávam toto na začiatok, aby sa to nehliadlo, pretože sa to každému nemusí chcieť čítať celé.  

 

Všetko nižšie popísané je samozrejme robené pre vás všetkých, ale tohoročný Advent by mal byť malou výnimkou. Mal by byť prekvapením hlavne pre čarodejky, pretože si to zaslúžia za to, ako vám doteraz všetky tie adventy chystali. Preto takpovediac dostali voľno a nikto po nich žiadne preklady do Adventu nechce. Ale ak to vyjde, bude tohtoročný Advent venovaný hlavne solace ako jedno veľké poďakovanie, pretože tá to všetko zvláda sama.  

 

V tomto čase ešte netuším, ako to celé dopadne a či sa podarí všetko, čo je naplánované, ale neskôr už nebude čas. Tak hurá na fakty.  

Naše ďalšie weby

Nájdete nás