archiv.hpkizi.sk
Archív prekladov z hpkizi.sk: K prekladaniu

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]

K prekladaniu

CELÁ TÉMA
Pomocou tohto tlačítka zobrazíte celú tému na jednej strane v samostatnom okne. Odtiaľ je ľahko skopírovať ju trebárs do Wordu.
Image

Len narýchlo, lebo je už neskoro. Takže preklad je zakázaný (a bol zakázaný už rok pred odchodom Mayai z FF). Nakoľko na úvodnú stránku sa nevyžaduje registrovaný prístup, zatiaľ prvé riešenie, čo ma napadlo: stiahnutie z menu a z úvodnej stránky . K poviedke sa dostane cez Obsah, kde som nastavila registrovaný prístup (najnovšie poviedky sú naspodku). Jediné bezpečné riešenie, o ktorom viem, je cez fórum, pretože tam dokážem nastaviť prístup na konkrétne nicky. Ale do toho sa mi fakt nechce. Kruci, slušne ma to štve. Bolo by odo mňa príliš žiadať, aby ste to nikam nedávali? Je mi jasné, že preháňam, ale už som to zažila.


 

Ranné doplnenie: O Potkaníka neprídete - to aby sa niekto nebál. Len musím niečo vymyslieť, aby to nebolo také okaté. Ten preklad vznikal v dobrej viere. Druhým problémom je preklad ďalší, ale to budem riešiť až neskôr.

 


 

Večerné a záverečné doplnenie: vďaka riešeniu: vlk sa nažral a ovca zostala celá sa celý problém vyriešil k spokojnosti autorky aj mňa, čiže aj vás, čitateľov. Preklad skrátka nie je voľne prístupný a nesmie sa dostať na žiaden verejný server. Autorka jednoducho nemôže dať súhlas, pretože by porušila uzavretú zmluvu, s FF si užila svoje atď. Týmto som zabezpečila, že naň nenarazí niekto náhodou a nespôsobí žiadne problémy.
Takže každý ďalší preklad, ktorý jej prianie bude rešpektovať, bude riešený podobne. Berte to tak, že tieto preklady budú v Sekcii s obmedzeným prístupom, pretože sú zdraviu nebezpečné a vyvolávajúce závislosť. Ponechávam limit 100 bodov, aby sa tam nedostal niekto, kto sa len zaregistruje - a teraz nemyslím len osoby, ale aj tých hnusných robotov. Dvojitá kontrola.

Ozaj, doplnila som zvyšok z jej mailu ohľadne info jej oficiálnych vecí. A kto by mal záujem 1. diel už je na nete (nielen na amazon, takže free. No comment)


Dear Jimmi,

I'm sorry to disappoint, but I took down the fanfiction in English years ago because I felt very done with the stories and wanted to move on to my published books. And I was refusing permission to translate from a year before that: I wrote the stories years ago, have bad memories attached to them, and don't want them spread around in any language.

But I'm very flattered you want to, and very glad you enjoyed them.

Best,

Sarah

THE DEMON'S LEXICON TRILOGY by Sarah Rees Brennan
www.sarahreesbrennan.com

Demons will be loose on the streets of London in June...

ALA Top Ten Best Book

From the pitch-perfect opening paragraph to the heartbreaking final pages, the narrative ratchets up the tension and horror to a series of shattering climaxes - Kirkus starred review

The Demon's Lexicon - in paperback everywhere now

The Demon's Covenant - out now, in paperback May 3 2011

The Demon's Surrender - final volume out June 14 2011

Naše ďalšie weby

Nájdete nás