archiv.hpkizi.sk
Fanfiction poviedky o Harrym Potterovi: Denník zakázanej lásky

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]

Denník zakázanej lásky

CELÁ TÉMA
Pomocou tohto tlačítka zobrazíte celú tému na jednej strane v samostatnom okne. Odtiaľ je ľahko skopírovať ju trebárs do Wordu.
Image

Názov prekladu:
 Denník zakázanej lásky
Prekladateľ:
 Jimmi
Názov originálu :
 Diary of an Illicit Affair
Autor originálu :
 LoveBugOC
Link na originál :
 Diary of an Illicit Affair
Počet slov originálu: :
 27 520
Rating :
 MA 18+ - Rating: 18+ (povídka nejvyšší ratingové kategorie – je tedy určena výhradně pro dospělé. Varování se týká zejména grafických sexuálních scén.)
Éra / Obdobie:
 Po Bradavicích
Žáner:
 Drama
Jazyk originálu:
 EN
Varovanie:
 sex scény
Počet slov originálu:
 _10K-30K
Párovanie:
 Dramione
Stav prekladu:
 Rozpracovaný (WIP), Zaplánovaný
Typ témy:
 Kapitolovka

Diary of an Illicit Affair

Názov: Denník zakázanej lásky

 

Autor:  LoveBugOC

 

Súhlas s prekladom: Autorka sa naposledy ozvala v 2012. Žiadosť o súhlas zaslaná.

 

Banner je fan-artom od veilaks


  

Autorkina poznámka: 

Po prvé, len chcem dať na známosť, že nesúhlasím s tým, o čom táto poviedka je. Neschvaľujem podvázanie alebo čokoľvek takého druhou, bez ohľadu na to kto ste alebo skadiaľ pochádzate. Nikdy som sama nepodvádzala, ale keby podvádzali mňa, som si poriadne istá, že by som niekomu jednu vrazila. .. Ale tento nápad som dostala len tak z ničoho, niekoľko dní mi poskakoval v hlave a nakoniec som sa rozhodla zistiť, kam ma zavedie... a výsledkom je tento príbeh.

Ten nápad, ktorý som dostala, bolo vziať jednoduchú, mimomanželský/nepovolený vzťah a preskúmať ho – ako by k nemu došlo, prečo by k nemu stále dochádzalo a tak ďalej. A napriek tomu, že som proti takýmto románikom všeobecne, začala som o ňom uvažovať v odlišnom svetle, tak povediac. Napríklad, romániky sú väčšinou o sexe a vzrušení a všetkej tej zábave, ale predstavujem si, že veľakrát sa dokážu zmeniť na vzťah sebe vlastný.

A o tomto je tento príbeh. Je určite o romániku, ale je tiež o vzťahu, ktorý sa z tohto romániku vytvoril.  Neviem, ako som povedala, dostala som nápad a nechcel ma nechať na pokoji, až kým som o ňom nenapísala.

Moja poznámka:

Pre preklad som sa rozhodla z dvoch dôvodov. Poznám veľmi blízkeho človeka, ktorému sa situácie v tejto poviedke reálne stali. Tej druhej, akože Astórii, úplne presne. A tá osoba, keďže nie je Hermiona z tejto poviedky, to fakt vyriešila tou ranou do tváre a zabuchnutými dverami. Samozrejme, len som to preletela, ale hrubú predstavu som dostala. Tak som sa rozhodla, že to preložím :) Keď nájdem odvahu, tak sa tej osoby spýtam, ako sú po rokoch na tom. Či už sa aspoň rozprávajú. 

 

Fakt si nevybavujem nejaké sex scény (ale to väčšinou v origináli preskakujem na nasledujúci dialóg), ale sú tam neveselé témy, lenže varovanie by bolo spoilerom.


Och, a ten druhý dôvod - toto je jedno z tých Čo keby, čo som spomínala pri jednej jednorazovke... ono ich má autorka viac, každé iné, len k nim nemám banner. Ale sú v pláne.  Raz. 

LoveBugOC: ( Jimmi )18.03. 2020 Úvod

Naše ďalšie weby

Nájdete nás