archiv.hpkizi.sk

Nové na Fanfiction:

 

Vitajte na stránkach, ktoré sú konečne tým, čím pôvodne zamýšľali byť - miestom  pre tých, ktorým sa chce prekladať fanfiction k Harrymu Potterovi. Som veľmi rada, že som v tom nakoniec neostala sama a je nás tu viac. Na stránke sa nachádzajú hlavne preklady Dramione, Snamione, ale nájdete tu aj poviedky so slashovou tématikou. Pri každej poviedke je uvedený pairing, prístupnosť, prípadne varovanie. Venujte pozornosť úvodom k poviedkam. Nezabudnite na FAQ alebo položte otázku priamo v shoutboxe nižšie. Prajeme príjemne strávené chvíle.

Co je to "fan fiction"? "Fan fiction" by mohlo být docela dobře považováno za obrázek literatury jako takové - jak by asi vypadala, kdyby byla po nukleární katastrofě kříšena z mrtvých partou mladých pošahaných intelektuálů přeživších v podzemním bunkru. Nedělají to pro peníze. S těmi to vůbec nesouvisí. Svá díla píší a šíří čistě pro radost. Hltají příběhy předkládané oficiální kulturou, ale nespokojují se s jejich prostou konzumací, tichým nasáváním. Vedou s nimi dialog ve svém vlastním jazyce.
Fanfiction poviedky o Harrym Potterovi: Keď nemiluješ život

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]

15. KONIEC VŠETKÉHO - ČASŤ II.

Jimmi | 21.07. 2008 | AnneM.Olivier , 3483 čitateľov

Keď nemiluješ život

All Characters belong to JKR . Autor anglického originálu A Life Not Loved: Anne M. Oliver.

VAROVANIE. KAPITOLA OBSAHUJE SCÉNY NEVHODNÉ DO 18. ROKOV (teda, bolo už aj horšie).

Tak posledná kapitola. Zase. Chcela som toho napísať viac, ale už je strašne neskoro a vôbec mi to nemyslí. Rada by som poďakovala všetkým, čo si to prečítali, ešte viac tým, čo aj komentovali. A samozrejme autorke za poviedku (teda vlastne dve), ktorá je taká nádherná.

Poslednú kapitolu som chcela preložiť „úžasne“, ale keď sa darí…  lepšie to v tejto chvíli nešlo, keď niekto preloží tie AJ vety, budem rada. Ešte raz všetkým  ďakujem.

 

14. Koniec všetkého, časť I.

Jimmi | 21.07. 2008 | AnneM.Olivier , 2334 čitateľov

Keď nemiluješ život

All Characters belong to JKR . Autor anglického originálu A Life Not Loved: Anne M. Oliver.

Kapitolu venujem Kaitlin a assez. Hlavne assez, lebo z tej poslednej kapitoly bola mierne "nešťastná". Snáď ju táto poteší.

Je tam jedna originálna veta - ani som sa ju nesnažila preložiť, netuším. Používa sa veľmi často, ale nikde som nenašla preklad. V jednej vete bola vo význame niečo ako ani za svet by som tak skoro nevstával - not bloody likely. Jediné, čo ma napadlo, bolo do kelu alebo doprčic. 

A nevedela som, čo je arkierové okno, takže som sa tým zdržala. Defínicia je, že arkier je predsadená stavebná čať väčšinou s oknami, ktorá môže prečnievať za stavebnú čiaru. Proste výklenok s oknami, v ktorom sa dá stáť alebo sedieť.

13. Šesť týždňov a jeden deň

Jimmi | 18.07. 2008 | AnneM.Olivier , 2224 čitateľov

Keď nemiluješ život

All Characters belong to JKR . Autor anglického originálu A Life Not Loved: Anne M. Oliver.

Kapitolu znova venujem kaitlin, Emme a assez za komentáre k minulej kapitole.

Táto kapitola trvala dlhšie, ale aspoň som sa niečo naučila. Ten autor, ktorého spomína, naozaj existuje a kniha, ktorá sa spomína sa u nás prekladá ako :

Walden (známý také jako Walden aneb Život v lesích) je kniha amerického autora Henry Davida Thoreau. Vydal tiež eseje o Občanské neposlušnosti (1849)

Snažila som sa preložiť tie citáty čo najlepšie ako som vedela. Časť som našla na webe, tie sú dobre. Tie, čo som prekladala sama, majú aj anglický text. Pre istotu, ten s tým zlom som sama preložila úplne mimo.

Okrem nich som našla aj zopár zaujímavých:

„Jestliže jste postavil vzdušný zámek, vaše práce nemusí být zbytečná. Nyní k němu dělejte základy.“

„Proč žijeme v takovém kvapu a životem tak plýtváme? Jsme odhodláni zemřít hlady dříve než jsme hladoví.“

"Slobodou nie je to, že si človek robí, čo chce, ale že nerobí, čo nechce."

10. Prázdne sľuby

Jimmi | 15.07. 2008 | AnneM.Olivier , 2347 čitateľov

Keď nemiluješ život

All Characters belong to JKR . Autor anglického originálu A Life Not Lived: Anne M. Oliver.

Ďalšia z tých krásnych kapitol. Mala som ju preloženú už dlhšie, ale zabudla som na to. Za to som sa s ňou pohrala, snáď to vidno. Zákon schválnosti, že som si s kúskom nevedela rady - pochopila som to, ale neviem nájsť správne slová. Ak vás niečo napadne, kľudne dajte vedieť.

Kapitolu venujem assez a Emme. A tým, ktorí váhajú sa pustiť do tejto série - je to minimálne také dobré ako APF, ak nie lepšie.

9. List

Jimmi | 06.07. 2008 | AnneM.Olivier , 2335 čitateľov

Keď nemiluješ život

All Characters belong to JKR . Autor anglického originálu A Life Not Loved: Anne M. Oliver.

Tak z tejto kapitoly mám radosť, lebo mi okrem iného konečne pomohla pochopiť názov tejto poviedky. Nechala som tam anglické vety, možno to niekto preloží lepšie.

Kapitolu venujem Roselin, Emma, malfoyse a assez, ktorá ma prinútila znova sa zamyslieť nad názvom, napísať autorke a keďže Murphyho zákon funguje, hneď v nasledujúcej kapitole som našla odpoveď. Daň za to, že som si to neprečítala dopredu. Ale zas to má čaro, že neviem, čo bude ďalej a ako to skončí.

17 článkov (2 stránok, 10 článkov na stránku)
[ 1 | 2 ]rightgif
Prejsť na:

Naše ďalšie weby

Nájdete nás